Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum One More razprodaja

Danes je So jul 20, 2019 06:12

Kako obiti ''Plateau''

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

zackon

Pleničar

Vnosov: 7

Odgovor Ne mar 22, 2015 23:32

Kako obiti ''Plateau''

Pozdravljeni,

Poleti sem imel 125-128 kg ter sem se odločil da spremenim način življenja ter sem prenehal jesti OH vsaj po večini... To se je izkazalo za enih najboljših odloćitev v mojem življenju saj sem težo brez prevelikih odrekanj spravil na 102-106 ampak z rezultatom še nisem zadovoljen ... hočem izgubiti še vsaj kakšnih 20kg... moja ''dieta'' je zgledala tako da sem jedel ko sem bil lačen koliko sem pač hotel le da sem iz vseh jedi izrezal OH.
Ampak teža zdaj pa že vsaj kakšne 4 mesece ne gre teža ne gor in ne dol nič ni sprememb teža mi variira med 102-106 zato sem pred kašnjim mesecem tudi začel pol ure na dan voziti sobno kolo(zdaj vozim že 40 min dnevno) ... teža še vedno ne gor in ne dol pa se lahko cel teden stradam ali pa ''žerem ko svinja'' ko bo tehtnica vedno pokazala med 102-106

Sem pa pogooglal če je kdo že imel podoben problem in bi se temu pojavu naj reklo plateau... pač telo se je navadlo da dobi določeno št kalorij ter ob izgubi teže se je ''naučilo'' živeti z tem

moj cilj je izgubiti še 20kg ter kasneje tudi povečati mišično maso... prosim za pomoč koga pametnejšega kako naj obidem ta plateau ter še odvržem teh smotanih 20kg

Lp ter hvala za odgovor
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63764

Odgovor Po mar 23, 2015 07:05

Re: Kako obiti ''Plateau''

napiši kak imaš izbor živil in kaj predstavlja večino
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

zackon

Pleničar

Odgovor Po mar 23, 2015 07:24

Zajtrk : jajca z slanino ali solata z piscancem ali 500g tekoci jogurt

Kosilo: meso in solata(nimam nobenih omejitev pac jem dokler nisem sit)

Mailica: pest oresckov

Vecerja: jajca z slanino ali popeceni ribji fileji ali dorucak ali ostanki mesa od kosila

Nikjer pa nisem nekak "šparal" vedno sem jedel do sitosti ... zato mi je tudi uspelo tako dolgo zdrzat
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor Po mar 23, 2015 08:03

izbor hrane je kar dober, a vseeno so količine zelo pomembne kadar hočeš izgubit maščobe, da lahko prilagodiš ko do platoja pride. S tem kar si ti napisal bi lahko zaužil 1500kcal na dan ali pa komot tudi 4000kcal... Ni ti nujno treba štet kalorije, a bodi konsistenten. Sploh pa kadar izgubljaš maščobo se ne moreš zanašati na to, da boš jedel do sitosti, ker ne boš prišel ravno daleč
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po mar 23, 2015 10:02

predvsem pri taki hrani do sitosti pride z zamikom. probaj naresti enostavno kot naredim jaz. malenkostno zmanjšaš dodatek ekstra maščob. pač nekaj manj in vidš kaj se dogaja. če si keto adaptiran se apetiti ne bo povečal, energija in zbranost ne bo padla. pač del maščob kuriš iz lastnega masla več
<< x

zhelva

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 162

Odgovor Če apr 02, 2015 13:36

Nič nisi omenjal kakšno imaš telesno aktivnost? Če imaš občutek, da hrane ne moreš več nižat morda ne bi blo slabo malo povečat aktivnosti, pa bi se morda moralo kaj premaknit? Platoju se verjetno ne da izognit ker je človeško telo preveč prilagodljivo, zato je treba bit pripravljen :P
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če apr 02, 2015 14:33

vsekakor se da. vendar na račun dolgoročnega uspeha
<< x

zhelva

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 162

Odgovor Če apr 02, 2015 14:53

verjetno si mislu to, da se ga da premagat ane? mogoče se nisem najbols izrazla, tud js se strinjam, da se ga da premagat ampak pride pa verjetno v vsakem primeru, ker se telo pač adaptira na dano situacijo.
<< x

zackon

Pleničar

Odgovor To apr 14, 2015 06:56

Se opravicujem da nisem nic odpisal. Imel sem gneco v soli po tem so bili pa prazniki (2krat na leto si privoscim :p)
dnevno na sobnem kolesu prevozim 40 min na max obremenitev naredim okrog 15km
Sem pa med prazniki žrl ne jedel nažiral sem se vsega in vaga ni sla cisto nic gor(kako je to mogoce?)... to se mi zdi ravno najbolj cudno saj lahko jem kolko hocem pa se ta rec se vedno ne premakne ... no sedaj sem se odlocil da spet zacnem jesti tako kot sem zgoraj opisal ter redno telovadit
res je pa tudi da tudi ko sem jedel brez OH sem pojedel ogromno pac 4jajca na kokosovi masti z 3 velikimi kosi slanine za ter kosilo 3-4 kosi pecenega piscanca itd. Bom poizkusil zmanjsat kolicino vnosa pa javim napredek.
Ce pa ima se kdo kaksna priporocila kaj bi se lahko jedel pa sem odprt za predloge :) saj se mi ta hrana ze zdi kar enolicna

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Cruhs Forum One More razprodaja