Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja

Danes je So jul 20, 2019 06:12

Prehrana po izgubi teže

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Frozen

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor So feb 21, 2015 23:38

Prehrana po izgubi teže

Pred enim letom sem začel obiskovati fitnes. S svojimi slabimi 170 cm višine sem imel skoraj 70 kg in bil kar precej zalit. Do avgusta sem uspel s pomočjo fat burnerja, čiste prehrane in redne vadbe priti na 58 kg. Trebuh se mi je lepo definiral, izgubil sem veliko maščobe, povečal bicepse, tricepse. Nato sem zaradi zdravstvenih težav in operacije za 4 mesece prekinil z vadbo, ponovno sem začel letos.

Po slabih dveh mesecih sem še vedno na 58 kg, številka (niti oblika telesa) se ne spremeni niti s pomočjo pravilne prehrane (jedilnik mi je sestavil trener - že lani), po treningu pijem whey proteine in/ali gainer. Zavedam se, da mišične mase ne bom mogel močno razviti, saj kljub pravilni prehrani jem premalo; preprosto se ne morem prisiliti, da bi jedel v takšnih količinah, kot mi je bilo predpisano. Kaj naj naredim, da bi ponovno pridobil (in ohranil) sixpack in vsaj malo bolj definiral mišice? Delam enake stvari kot lani, ko so bile spremembe neverjetne, zdaj pa res popolnoma nobene razlike.

Za kakršenkoli nasvet bom res hvaležen.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63764

Odgovor Ne feb 22, 2015 05:28

Re: Prehrana po izgubi teže

Vprasanje ki vedno sledi. Kaj in kako jes
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Frozen

Pleničar

Odgovor Ne feb 22, 2015 11:09

Jem tako, kot mi je bilo naročeno. Za zajtrk kombiniram različne stvari, npr. jajčno omleto s puranjimi prsmi ali ajdov/črn/polnozrnat kruh s piščančjimi/puranjimi prsmi ali 3 jajca na oko. Za kosilo in večerjo vedno kombiniram puranje ali piščančje meso (včasih ribo, največkrat lososa) z rjavim rižem, pirinimi testeninami ali polento, včasih krompir. Za malico imam navadno sadje (banana, jabolko) in oreščke (mandlji, brazilski oreščki, arašidi ...). Pijem izključno vodo in kavo (cca 2 do 3 skodelice na dan), včasih zeleni čaj. Po treningu pijem gainer.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63764

Odgovor Ne feb 22, 2015 12:03

Predvsem rabiš nasičene maščobe in holesterol, da boš tvoril testosteron in imel učinkovite receptorje na celicah.
Predvsem rabiš kvalitetne beljakovine (tudi zvečer) da boš spodbujal anabolizem.
Seveda ne pozabi na trening z obremenitvijo.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Frozen

Pleničar

Odgovor Ne feb 22, 2015 14:13

Najlepša hvala za odgovor.

Da ne bom slučajno zgrešil ... pod kvalitetne beljakovine spadajo piščančje in puranje prsi, ki jih že jem, torej dodam še govedino, več rib, skuto?

Kar se tiče pa maščob (meso pripravljam na domačem olivnem olju) in holesterola: oreščki, ribe, omega 3 kapsule?

LP
<< x

Zeus7

Mlečnozobec

Vnosov: 102

Odgovor Ne feb 22, 2015 14:30

Da. Če imaš možnost peči na kokosovem, namesto oreščkov bi jaz osebno raje dal makedamijo.

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Cruhs Forum Komplet knjig Bemumast