Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin november 19 - forum

Danes je Sr nov 13, 2019 08:44

Izguba maščobe

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Lanchi

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor To feb 10, 2015 13:27

Izguba maščobe

Živjo, ker sem popolnoma nova tukaj in na tem, zdravem-migalnem področju, se me prosim usmilite, če bom vprašala-napisala kako bedarijo...

Torej, rada bi izgubila maščobo, posledično tudi kilograme. Ampak me ne motil, če bi imela isto ali več kg, pa v redu postavo. Trenutno je situacija taka: stara 28 let, visoka 159, težka 57 kg.
Gibanje: zdaj 1 teden delam po temle youtube videu 30min vadbe (piše, da je za izgubo maščob: https://www.youtube.com/watch?v=LUrrN6c ... redirect=1 ). Vadim striktno vsak dan, le 1 dan vmes imam frej.

Jedilnik: prej sem bila navajena vsak dan pojest nekaj sladkega, ali bonbone, čokolado, piškote, potico... Imela sem tudi obdobja prenajedanja. Krivo je bilo predvsem to, da sem v službi pojedla premalo in potem, ko sem prišla domov, me je popadlo in sem pred kosilom pojedla pol hladilnika.

Zdaj zjutraj pojem sadje (kako banano, pomaranče, mandarine), pijem kavo z mlekom brez sladkorja, okrog 11.30 imam malico (pz pecivo s semeni ali pz kruh, kak košček sira, pp salame, in 0.5 l navadnega lahkega jogurta). Domov pridem okrog 16.30. Pojem kosilo (segedin z zeljem in mesom, zraven kak kos pz kruha, piščančje prsi pečene na kokosu in zraven kaka kuhana zelenjava, ter zelena solata, rjav riž, pz testenine...).
Vadim okrog 18.30, po vadbi pa spijem ali navadno mleko z 0.5 mm (2 dl), ali pa 2 dl čokoladnega mleka z 0.5mm.

Imela sem tudi izkušnje z raznimi dietami in se resno bojim, da bi pojedla premalo, ali celo preveč.

Z izgubo kilogramov se mi nikamor ne mudi, ker če sem kile (maščobo) nabirala par let, ne morejo izginit v enem mesecu...

Prosim za ideje in nasvete ter pomoč.

Iskrena hvala vsem :)
<< x

Lanchi

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To feb 10, 2015 14:17

Re: Izguba maščobe

Sem pravkar uvidela, da bi morala prebrat par tem, pa se šele potem oglasit...

Sadja ne zjutraj oziroma ga nadomestit z zelenjavo raje.

Šoping listek; skuta, polnomastni sir, ovseni kosmiči - doma imam ovsene OTROBE, bo to v redu?

Če bi torej jutranje sadje menjala za ovsene otrobe v mleku in zraven 1 jajce, bo to boljše? Za malico v službi (imam hladilnik, nimamo pa mikrovalovke.. ravno tako malico pojem v pisarni, tako da ne morem ravno jest kakih "smrdljivih" zadev, če me razumete...) pa potem kak kos sadja? Ali narezano zelenjavo? Solato mogoče?

Kosila sem imela do zdaj menda v redu, po vadbi bi bilo bolje, da spijem merico Wheya (ali lahko kaj drugega?), potem pa še kakšen kos piščančjih prs zvečer?

Plus vadba vsak dan 30 minut ali več?

Morate pa upoštevati, da se do zdaj praktično nisem gibala, brez kondicije, vse delala po liniji najmanjšega odpora (dvigala namesto stopnic itd).
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor To feb 10, 2015 17:19

imej pretežno beljakovinsko/maščobna živila + zelenjava
svaka ti čast če zdržiš tole hrano v dovolj nizkih kalorijah.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 359

Odgovor To feb 10, 2015 17:41

Če si popoln začetnik, najprej odstrani sladkor, moko, predelano hrano. Jej več manjših obrokov, vključi veliko zelenjave. Izračunaj si porabo in nato nekaj časa tehtaj hrano in štej kalorije, da vidiš, koliko poješ in porabiš. Myfitnesspal recimo je tukaj lahko v veliko pomoč. Ko se ti izguba maščobe ustavi, pa uvedi spet kakšno spremembo, recimo znižaj hidrate.
Glede jedilnika, zjutraj definitivno jajca, nasiti za dlje časa.
<< x

Lanchi

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Sr feb 11, 2015 10:10

Hvala! Bom si morala vzet čas pa prebrat cel forum, potem se bom pa itak še oglašala z raznimi vprašanji... vidim pa že zdaj, da me čaka dolga pot, da se bom vsega navadila.

Glede na to, kar mi je svetovano; naj se torej začnem zgledovat po Paleo načinu prehranjevanja?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Sr feb 11, 2015 10:20

paleo je zelo širok. vsekakor izbiraj čim manj predelana stara živila. vendar daj poudarek na mesu, ribah, jajcih in zelenjavi ter nekaj oreškov
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Crush Bar FORUM Maxx Burner