Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Cruhs Forum One More razprodaja

Danes je Ne jul 21, 2019 04:02

Pomoc s kalorijami

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

euua000

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor So dec 06, 2014 08:59

Pomoc s kalorijami

Pozdrav vsem :)

Stara sem 19 let, visoka 168cm in tezka 71kg. Ze dalj casa se trudim izgubiti odvecno tezo in mi nekako ne uspeva. Prehranjujem se vecinoma zdravo zaradi sladkorne... na dan ne pojem vec kot 2000kcal(ponavadi manj) in zdaj ze 3 tedne hodim 3-4x na teden za eno urco na bootcamp( ze leta prej sem na obdobja hodila na fitnes.tnz.poleti kolesarim..), meni pa teza ostaja enaka...izracunala sem si bazalni metabolizem in je 2.400 oz 2.800 ce telovadim... mislim da nikoli ne pojem tako veliko kalorij...menite da bi mogla povecati moj energijski vnos in bi sli potem kg dol?

Ze v naprej hvala za vsak odgovor!
Lep dan!
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor So dec 06, 2014 09:24

Re: Pomoc s kalorijami

Kaj zate pomeni "večinoma zdravo" ne vem ker nisi napisala, a zdi se mi, da vse le ni tako rožnato :) Napiši kako dejansko izgleda tvoj običajen dnevni jedilnik skupaj s količinami.
Zdi se mi tudi da dejansko ne veš koliko realno zaužiješ dnevno, torej zaužiješ dosti skritih kalorij, ki se jih niti ne zavedaš. (sladke pijače, olje pri kuhanju, solatni prelivi,...)
Tisti spletni kalkulatorji so pa bolj za orientacijo, ki ti pomagajo na začetku za določit okvirne potrebe. Potem pa moraš prilagoditi kalorije sam glede na to ali izgubljaš ali pridobivaš na teži, in glede lastne cilje.
<< x

euua000

Pleničar

Odgovor So dec 06, 2014 11:00

Zajtrk je ponavadi 4-5 zlic ovsenih kosmicev + 200ml mleka/jogurta ali kos kruha z nekim namazom.. nato za malico pojem sadje +kos polnozrnatega kruha ali 250ml navadnega jogurta za kosilo jem solato s piscancem(dodam ciceriko in koruzo) ..ce si jo naredim doma si dam zraven deci jogurta+bucno olje, ce jem v restavraciji pa je omaka jogurtova ali pa jem riz ali krompir s piscancem ampak z rizem nikoli ne pretiravam ce jem v restavraciji...nato za malico jem spet jogurt+sadje in za vecerjo kos kruha + 50g tune

Vedno pojem od 150-200 ogljikovih na dan..beljakovin in mascob pa ne stejem...

evo tak je pribljizno moj jedilnik.. po mojih ocenah tam okoli 1600-1800kcal?
Kaj menite?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63768

Odgovor So dec 06, 2014 14:22

s tako prehrano ti bo težko uspelo. edino da znižaš kalorije in se trudiš zadrževati željo po hrani. pa še tako bo šlo kar nekaj mišic. teža lahko pade vendar si nekako suh in mehak istočasno..
predlagam da prebereš kak članek na to temo.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

euua000

Pleničar

Odgovor So dec 06, 2014 14:38

Hvala. Lahko priporocas kateri clanek bi bil primeren in kaj priporocas glede kalorij in jedilnika?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63768

Odgovor Ne dec 07, 2014 12:19

v rubriki Prehrana za začetnike je kar nekaj povezav na članke..

V osnovi:

- vsak obrok naj ima nekaj kvalitetnih beljakovin (jajca, meso, ribe, mlečni izdelki, whey..)
- ne izogibaj se nasičenim in mononenasičenim maščobam (živalske, olivni itd)
- viri oh naj bodo pretežno vlaknasti, predvsem iz zelenjave, pa občasno kak sadež
- škrobne oh dodajaj zmerno
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Ne dec 07, 2014 19:42

euua000 je napisal/-a:Hvala. Lahko priporocas kateri clanek bi bil primeren in kaj priporocas glede kalorij in jedilnika?

nekaj člankov:
http://maxximum-portal.com/Huj%C5%A1anj ... 5%A1njake/
http://maxximum-portal.com/Huj%C5%A1anj ... no_dieto?/
http://maxximum-portal.com/Huj%C5%A1anj ... lim_dieta/

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Metapure Promocija 1+1 GRATIS