Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Metapure Promocija 1+1 GRATIS

Danes je Ne jul 21, 2019 03:22

Jedilnik za izgubo teže

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Vidriiih

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor To nov 11, 2014 01:37

Jedilnik za izgubo teže

Pozdravljeni,

zanima me koliko ogljikovih hidratov, maščob in beljakovin je potrebno dnevno zaužiti?

moj cilj je izguba maščobe predvsem v predelu trebuha. Star sem 21 let, visok 180, težek pa 88kg. Naredil sem izračun in
potreboval naj bi 2300 kcal na dan in pa hodim v fitnes 3x na tedn, tečem, kardio in pa uteži.

Pregledal sem veliko forumov o jedilnikih in o izgubi teže a vendar sem le laik na tem področju in me zanima če
bi mi lahko razložili to zadevo na malo bolj preprost način.

Se pravi koliko česa potrebujem na dan, koliko kalorij naj bi vnesel glede na svojo težo (in glede na to da želim izgubiti težo), in pa
nekaj osnovnih napotkov za uporabo kakšnih dopolnil vendar čim manj. Mogoče kakšen whey?

V naprej se zahvaljujem za vaš odgovor. :D
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor To nov 11, 2014 06:36

Re: Jedilnik za izgubo teže

<< x

Vidriiih

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor To nov 11, 2014 23:48

Okej sem prebral članke in še nekaj drugih in sestavil jedilnik,
Sepravi star sem 21 let, visok 180cm, in pa težak 88kg. Želja je predvsem izguba maščobe okoli trebuha.
Dnevno potrebujem :
1851.6 kcal
154,3 g B
154,3 g OH
68,5 g M

Za en obrok potrebujem: (5 obrokov na dan)
370,32 kcal
30,8 g B
30,8 g OH
13,7 g M
1. obrok:Ovseni kosmiči, lonček lahkega jogurta oz.1,5 dl mleka z 0,5 % m.m.
2.obrok:30g Beljakovinskega napitka
3.obrok:Piščančje prsi na žaru, zelenjava na žaru, na olivnem olju.
4.obrok:sadje in oreščki
5.obrok:Tuna v konzervi, polnozrnata štručka
Nasveti in mnenja? Kateri whey naj uporabljam če sploh kateri glede na moje želje?
Hvala in Lp.
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4757

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor Sr nov 12, 2014 06:55

Izbiraj polnovredna živila kot so jajca, rdeče meso, drobovina. Če uporabljaš mleko, kupuj manj predelanega, kot je npr. surovo iz mlekomata ali sveže v troginskih hladilnikih. Maščobe pri hujšanju niso sovražnik. Slika
Beljakovinskih napitkov je mnogo in je večinoma stvar okusa katerega izbereš. Vsekakor z Maxximumovim ne moreš zgrešiti.
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

BenV

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 122

Odgovor Sr jan 14, 2015 19:56

Meni se zdi problematično predvsem to, da pri dieti enostavno ne bom dosegel predpisanega vnosa beljakovin, torej 2g/kg telesne teže, kajti pri meni to znese 200g beljakovin. Zdi se mi, da je nemogoče vnesti toliko beljakovin, brez da bi presegel predpisani kalorijski vnos. Kako rešiti problem? Dvigovati uteži in se vseeno sprijazniti z izgubo mišične mase, katero bi torej izgubljal zaradi premajhnega vnosa beljakovin ali kaj drugega?
LEGIO PATRIA NOSTRA!
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor Sr jan 14, 2015 20:18

BenV je napisal/-a:Meni se zdi problematično predvsem to, da pri dieti enostavno ne bom dosegel predpisanega vnosa beljakovin, torej 2g/kg telesne teže, kajti pri meni to znese 200g beljakovin. Zdi se mi, da je nemogoče vnesti toliko beljakovin, brez da bi presegel predpisani kalorijski vnos. Kako rešiti problem? Dvigovati uteži in se vseeno sprijazniti z izgubo mišične mase, katero bi torej izgubljal zaradi premajhnega vnosa beljakovin ali kaj drugega?

In zakaj naj bi bilo 200g beljakovin težko vnesti. Par jajc vsak dan, malo mesa, kak šejk ali dva, malo skute in je. Če z navadno hrano ne znese dovolj beljakovin ti priporočam da si nabaviš maxxdessert ali hypro za kak nadomestek obroka ;)
<< x

BenV

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 122

Odgovor Če jan 15, 2015 08:46

Enostavno napisano, ampak tale kak šejk ali dva na dan, to žal vse stane,v tem je največji problem.Pa tudi teh par jajc in vse ostalo našteto ima svoje kalorije in preskok iz deficita v suficit je hitro mogoč. Slika
LEGIO PATRIA NOSTRA!
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor Če jan 15, 2015 09:26

BenV je napisal/-a:Enostavno napisano, ampak tale kak šejk ali dva na dan, to žal vse stane,v tem je največji problem.Pa tudi teh par jajc in vse ostalo našteto ima svoje kalorije in preskok iz deficita v suficit je hitro mogoč. Slika

beljakovine moraš vedno ohraniti visoko. Če pa hočeš priti v kalorični deficit enostavno znižaš hidrate, in ne preveč maščob...

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner