Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Po jul 15, 2019 21:31

Zdravo hujšanje

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

April87

Pleničar

Vnosov: 11

Odgovor Ne okt 05, 2014 01:10

Zdravo hujšanje

Pozdravljeni,

imela bi nekaj vprašanj glede moje prehrane in vadbe, saj sem se pred časom odločila za nek nov, zdrav nacin zivljenja.

Stara sem 27 let, visoka okoli 170cm, trenutno tehtam okoli 80kg ... vadba mi nikoli ni bila tuja, saj sem bila dolgo casa (vec kot 10 let) aktivna sportnica, po resnejsi poskodbi kolena pa sem morala nehati s treningi, na hrano nisem nikoli pazila, saj sem vse pokurila ... no potem pa se je zacelo ... fax, delo, hrana in pa seveda prenehanje aktivnosti so me pripeljali na vec kot +20 ... kilograme sem pred letom uspesno izgubila z locevalno dieto, katere sem se bolj uspesno pridobila ko sem prenehala z dieto ... grozno, a ne :) pred kratkim pa sem se odlocila da popolnoma spremenim prehrano in ukljucim vadbo ... za zacetek sem si zadala cilj, 5 tednov nato nadaljujem +5, +5,+5 ... do 6 mesecev ... upam ...

Moj dan izgleda nekako takole ...

zjutraj se zbudim nekje med 6.30 - 6.45, najprej se spravim za 45-60 min na orby track.
po vadbi, potrudim se da okoli 8 pojem zajtrk kateri je vecinoma sestavljen iz dveh mini sendvickov (brezglutenski polnozrnati kruhki iz spara, not pa dam namaz - avokado zgnetem kot pire in dam zlico lanenih semen zraven, potem pa se notri kar imam od zelenjave, kaksne kalcke, papriko, paradiznik...) zraven zajtrka spijem se kak metin, zeleni caj vcasih si stisnem svez sok iz 2,3 pomaranc

nato cez dve uri pojem sadno solato - narezem si 2,3 vrsti sadja - zadnje case najraje četrtino ananasa, eno manjse jabolko in en kivi ... prej ko je bila sezona sem ananas, maline, jagode ... kar pac imamo doma ...

po nekako dveh urah okoli 12 pojem oh - rizota z zelenjavo (gobe, korenje, grah, bucke, melancani ... kar mam skupaj vrzem in specem), testenine z zelenjavo, ali kak kuhan krompir v solati, ce se mi mudi pa uzamem malo konzervo koruze in fizola od valfrute in zmesam s svezo zelenjavo

nato se potrudim da do 14.00 - 15.00 opravim hiit vadbo, trenutno sem padla not v T25, pred vadbo sem zacela jemati fat burnerje, in jih bom za cas te vadbe, 18 tednov nato pa bom prenehala ...

po vadbi spijem proteine, trenutno imam od stackerja vanilijo ... dve merici z vodo ...

okoli 16.00 pa pojem nekaj od mesa, piscanec ali puran, ali losos, 2-3 kuhana jajca ... s svezo zeleno solato

nato okoli 18.00 pest oresckov, se najraje mandeljne

in pa okoli 20.00 zakljucim s kako skuto in borovnicami, navadnim jogurtom, ali kaka mini solata s feta sirom ... odvisno od lakote

to imam za med tednom ...

vikende imam cisto na off in ne telovadim... kar zadeva hrano pa, soboto se drzim kar se le da isti jedilnik, edino ne spijem proteinov in grem na kak nedovoljen obrok, tipa kebab, pica, ali pa kaj sladkega, oz kar se mi zalusta ... da me potem med tednom ne matra ...

ob nedeljah pa imam ze nekaj casa cel dan sadje, orescke, zelenjavo ... mi je ostalo se od locevalne, in mi pase da imam enkrat na teden cisto tak dan, da ne mislim na hrano kaj bom skuhala, itd ... ampak se odpravim v naravo s knjigo, kam na sprehod, se dobim z druzbo na pijaci ...

pijem pretezno samo vodo in caje, ce mi kdaj voda ne stece dam notri limono kak metin oz melisin list za okus ...

TOREJ zanima me vase mnenje glede vadbe, hrane ... je smiselno telovaditi na tesce?, saj se dosti govori o temu da je to le mit kako dobro in priporocljivo je ... in pa ali je kdo seznanjen s t25, kaksni so rezultati, itd ...

ter glede hrane, so mi ze povedali da je glede na kalorije katere moram zauziti to cisto premal kar pojem?, kaj menite vi ... bi kaj dodali, spremenili ... je to ok glede na to da zelim izgubiti kilograme ... koliko je zdrava in priporocljiva konzervirana hrana - torej koruza, fizol, tuna ...

moj cilj je trenutno izguba cca 20kg v teh 6 mesecih, nato pa nadaljevati s podobnim prehranjevanjem, mogoce kake manjse spremembe, toliko da ohranjam tezo in pa zraven tudi vadba, mogoce ne kot sedaj 5 dni na teden ampak 3 sigurno ...

vsak komentar in nasvet je dobrodosel ...

hvala, lp
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11120

Odgovor Ne okt 05, 2014 11:42

Re: Zdravo hujšanje

April87 je napisal/-a:zjutraj se zbudim nekje med 6.30 - 6.45, najprej se spravim za 45-60 min na orby track.
po vadbi, potrudim se da okoli 8 pojem zajtrk kateri je vecinoma sestavljen iz dveh mini sendvickov (brezglutenski polnozrnati kruhki iz spara, not pa dam namaz - avokado zgnetem kot pire in dam zlico lanenih semen zraven, potem pa se notri kar imam od zelenjave, kaksne kalcke, papriko, paradiznik...) zraven zajtrka spijem se kak metin, zeleni caj vcasih si stisnem svez sok iz 2,3 pomaranc

zamenjaj tisti brezglutenski kruh z ovsenimi, če nisi občutljiva na gluten nima smisla, da ga ješ, tudi če si občutljiva ga raje ne jej
še boljše je, da ga zamenjaš z jajci, torej zajtrk jajca in ostale naštete stvari
namesto soka pojej celo pomarančo, imaš več hranil, sok je samo sladkor in voda

April87 je napisal/-a:nato cez dve uri pojem sadno solato - narezem si 2,3 vrsti sadja - zadnje case najraje četrtino ananasa, eno manjse jabolko in en kivi ... prej ko je bila sezona sem ananas, maline, jagode ... kar pac imamo doma ...

pozabi na sadje, če je cilj izguba maščobe, kos sadja tu in tam na dan je OK, raje neškrobna zelenjava

April87 je napisal/-a:po nekako dveh urah okoli 12 pojem oh - rizota z zelenjavo (gobe, korenje, grah, bucke, melancani ... kar mam skupaj vrzem in specem), testenine z zelenjavo, ali kak kuhan krompir v solati, ce se mi mudi pa uzamem malo konzervo koruze in fizola od valfrute in zmesam s svezo zelenjavo

nobenih kvalitetnih beljakovin, meso? jajca? ribe?

April87 je napisal/-a:nato se potrudim da do 14.00 - 15.00 opravim hiit vadbo, trenutno sem padla not v T25, pred vadbo sem zacela jemati fat burnerje, in jih bom za cas te vadbe, 18 tednov nato pa bom prenehala ...

OK
April87 je napisal/-a:po vadbi spijem proteine, trenutno imam vanilijo ... dve merici z vodo ...

OK

April87 je napisal/-a:okoli 16.00 pa pojem nekaj od mesa, piscanec ali puran, ali losos, 2-3 kuhana jajca ... s svezo zeleno solato

OK
April87 je napisal/-a:nato okoli 18.00 pest oresckov, se najraje mandeljne

OK, če je res samo pest

April87 je napisal/-a:in pa okoli 20.00 zakljucim s kako skuto in borovnicami, navadnim jogurtom, ali kaka mini solata s feta sirom ... odvisno od lakote

spet sadje + laktoza

April87 je napisal/-a:to imam za med tednom ...

Se mi zdi precej hrane, koliko ti nanese kalorično?

April87 je napisal/-a:TOREJ zanima me vase mnenje glede vadbe, hrane ... je smiselno telovaditi na tesce?, saj se dosti govori o temu da je to le mit kako dobro in priporocljivo je ... in pa ali je kdo seznanjen s t25, kaksni so rezultati, itd ...

Je smiselno. Rezultat vadbe ni odvisen zgolj od izbire vadbe, temveč od tvojega vložka, prehrane in vsega ostalega.
April87 je napisal/-a:ter glede hrane, so mi ze povedali da je glede na kalorije katere moram zauziti to cisto premal kar pojem?, kaj menite vi ... bi kaj dodali, spremenili ... je to ok glede na to da zelim izgubiti kilograme ... koliko je zdrava in priporocljiva konzervirana hrana - torej koruza, fizol, tuna ...

Cilj naj ti ne bo izguba kilogramov, temveč izguba telesne maščobe. Konzervirane hrane čim manj, zelenjavo lahko ješ surovo, priprava mesa in jajc ti ne vzame veliko časa.
<< x

April87

Pleničar

Odgovor Ne okt 05, 2014 14:48

Brez glutenske izdelke jem obcasno in iz razloga ker sem recimo po navadnem kruhu zelo napihnjena, po temu pa nisem. Da bi pa vedela da imam kake probleme okoli tega, pa ne ... Bom poizkusila z ovsenim ko tega porabim.

Kar zadeva sadje ga obozujem in mi nekako ustavi potem zeljo po sladkih stvareh, tako da bi mogoce pustila ta en sadni obrok, edino ce mogoce priporocas katero vrsto sadja, kaj bi bila najboljsa izbira ce ze posega po njemu?.

okoli 12 pa zraven oh nimam beljakovin, saj mi je nekaj casa nazaj ena trenerka sestavila nek okviren jedilnik in mi takrat rekkla da naj bi pred treningom jedla izkljucno oh in po treningu izkljucno beljakovine, zato od takrat pred vadbo tam ne jem nic beljakovin zraven ...

orescke res gledam da je pest, cca 30-40g, vem da nanese hitro zeeeelo veliko kalorij :)

torej zvecer si raje omislim bre sadja kak jogurt ali skuto?

kaloricno pa mi sploh ne nanese veliko, recimo za jutri sem si pristimala ...

Z: namaz iz polovice avokada z cajno zlicko laneninih semen, manjsa zelena paprika, manjsi paradiznik, kalcki - ter brezglutenski kruh iz leneninih semen + zeleni caj - skupaj nanese to cca. 300-350 kcal

M: 1/4 ananasa in 1 manjse jabolko - cca 150 kcal

K: podusila bom pest zmrznjenih gobic, pest korencka in pest graha, ter zraven dodala 80g skuhanega dolgozrnatega naravnega riza - cca 350 kcal

po vadbi proteini cca 200 kcal

m: 30g mandeljni - cca 200 kcal

V: piscancje prsi cca 150 - 180 g zelena solata, radic, rukola - cca 350kcal

povecerjek ce bom lacna - navadni jogurt cca 100kcal

kalorije sem cisto na priblizno izracunala torej skupaj nanese cca 1700 kcal ... izgleda veliko ampak kaloricno ko sem sestevala sem bila presenecena da je ubistvu sploh ni veliko. menjam potem recimo pri kosilu namesto riza - testenine ali krompir ali koruza in stocnice v solati. vecerjo oz pozno kosilo namesto mesa jajca, losos ... povecerjek pa rio mare, skuto ali jogurt.

meso pripravljam na kokosovi mascobi, za solate imam olivno olje in balzamicen kis.

toliko na hitro :)
<< x

April87

Pleničar

Odgovor Ne okt 05, 2014 15:02

Slika
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po okt 06, 2014 05:30

April87 je napisal/-a:Brez glutenske izdelke jem obcasno in iz razloga ker sem recimo po navadnem kruhu zelo napihnjena, po temu pa nisem. Da bi pa vedela da imam kake probleme okoli tega, pa ne ... Bom poizkusila z ovsenim ko tega porabim.

Če si napihnjena potem je lahko gluten. Kot sem omenil, nisem pristaš brezglutenskih zadev. Če ti gluten škodi, ga ne ješ.

April87 je napisal/-a:Kar zadeva sadje ga obozujem in mi nekako ustavi potem zeljo po sladkih stvareh, tako da bi mogoce pustila ta en sadni obrok, edino ce mogoce priporocas katero vrsto sadja, kaj bi bila najboljsa izbira ce ze posega po njemu?.

Če ti je cilj izguba maščobe nekaj časa nič sadja, samo zelenjavo. Najboljša izbira je jagodičevje.

April87 je napisal/-a:okoli 12 pa zraven oh nimam beljakovin, saj mi je nekaj casa nazaj ena trenerka sestavila nek okviren jedilnik in mi takrat rekkla da naj bi pred treningom jedla izkljucno oh in po treningu izkljucno beljakovine, zato od takrat pred vadbo tam ne jem nic beljakovin zraven ...

Nekaj beljakovin imej v vsakem obroku, te nasitijo za dlje časa.
April87 je napisal/-a:torej zvecer si raje omislim bre sadja kak jogurt ali skuto?

Tako. Igraj se s kombinacijami skute in zelenjave.

April87 je napisal/-a:Z: namaz iz polovice avokada z cajno zlicko laneninih semen, manjsa zelena paprika, manjsi paradiznik, kalcki - ter brezglutenski kruh iz leneninih semen + zeleni caj - skupaj nanese to cca. 300-350 kcal

M: 1/4 ananasa in 1 manjse jabolko - cca 150 kcal

K: podusila bom pest zmrznjenih gobic, pest korencka in pest graha, ter zraven dodala 80g skuhanega dolgozrnatega naravnega riza - cca 350 kcal

po vadbi proteini cca 200 kcal

m: 30g mandeljni - cca 200 kcal

V: piscancje prsi cca 150 - 180 g zelena solata, radic, rukola - cca 350kcal

povecerjek ce bom lacna - navadni jogurt cca 100kcal

kalorije sem cisto na priblizno izracunala torej skupaj nanese cca 1700 kcal ... izgleda veliko ampak kaloricno ko sem sestevala sem bila presenecena da je ubistvu sploh ni veliko. menjam potem recimo pri kosilu namesto riza - testenine ali krompir ali koruza in stocnice v solati. vecerjo oz pozno kosilo namesto mesa jajca, losos ... povecerjek pa rio mare, skuto ali jogurt.[/quote]
Če boš jedla samo to je v redu. Če ne bo vmesnih napadov po predelani hrani ipd. Kot sem omenil naredi tistih par sprememb in bo izguba maščobe verjetno še bolj učinkovita. Kalorije pusti toliko, osredotoči se na vadbo, da jo izvajaš pravilno in intenzivno, vikend imej počitek. Pri hrani ni ON OFF je samo hrana, ki ti nekaj da in hrana, ki ti ne da nič pametnega razen emocionalnega ugodja.

April87 je napisal/-a:meso pripravljam na kokosovi mascobi, za solate imam olivno olje in balzamicen kis.

OK
<< x

April87

Pleničar

Odgovor Po okt 06, 2014 08:18

Super, hvala za prijaznost in izcrpne odgovore in nasvete ... Se eno vprasanje, ali lahko po treningu jem recimo beljakovine in zelenjavo, proteine pa kasneje kot naslednji obrok? Porocam o rezultatih ... :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po okt 06, 2014 08:36

Prosim.

Ne razumem. Proteini in beljakovine so eno in isto. Če misliš beljakovinski prašek potem tega imej po treningu, trdi obrok pa kako uro po treningu.
<< x

April87

Pleničar

Odgovor Po okt 06, 2014 11:14

Mislila sem na proteine - prasek, v smislu menjave obrokov, saj ko delam popoldan bi mi bilo lazje pojesti po vadbi takoj
meso ali ribo ali jajca z zelenhavo, potem pa v sluzbi namesto malice, se pravi da bi to bil nadomestek malice, pac ce so lahko proteini tudi kot nadomestek umesnih obrokov, vecerjo bi pa potem imela zopet beljakovine tipa meso, riba, skuta ...
<< x

April87

Pleničar

Odgovor Po okt 06, 2014 11:17

Problem imam s tem da ce se silim s hrano, recimo ze sedaj mi je zajtrk cist prevec ko bom dodala se beljakovine oz. Tudi pri kosilu bo to cisto prevec za moj zelodec, zato me tudi zanima ce lahko prasek spijem kasneje saj mi kosilo po prasku ne bo takoj teknilo :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63872

Odgovor Po okt 06, 2014 16:04

komot. rabis dnevno količino beljakovin katero je idealno porazdeliti za optimalen rezultat. ni pa nujno v tem pretiravat. prašek je pač samo kvaliteten in praktičen vir beljakovin
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

April87

Pleničar

Odgovor Ne okt 12, 2014 18:20

Zdravo,

Sem si malo priredila jedilnik ... Delam na izgubi kg oz mascobe, in moj dan oz jedilnik/vadba izgledata takole ...

6.00-7.00 45-60 min cardia na tesce
7.00 dva koscka ovsenega kruha z namazom (1/2 avokada in 1/2 rio mare, olje dam stran, dodam zlicko lanenih semen) + zeleni caj
10.00 skuto z borovnicami ali malinami ali robidami ali jagodami (kupim zmrznjene) ali ananas
13.00 riz z / 2 jajci ali puranom ali piscancem in z gobicami, korenjen, brokolijem
14-15 umes oddelam eno hiit vadbo
16.00 puscancji ali puranov zrezek ali 2-3 jajca ali losos s svezo solato
19.00 whey prasek , 2 merici s 3dcl vode
22.00 ce sem lacna par oresckov (mandelji, brazilski ali indijski - 20-30g)

Delam do polnoci tako da ta pozna malica ni ravno pred spanjem ...

Prosim za komentar prehrane,,, zanima me pa se kako dolociti kolicino dnevne hrane za izgubo kg?

Hvalaaa :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63872

Odgovor To okt 14, 2014 07:59

jaz bi jih dal tudi v dopoldanski čas

v osnovi jedilnik ki običajno deluje če se ga lahko drzis. večina ljudi kmalu popusti
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

April87

Pleničar

Odgovor To okt 14, 2014 09:23

Hvala ... Mi lahko poves kako na najbol simpel nacin dolociti kolicino hrane, brez pretiranega stetja kalorij in tehtanja?
<< x

zhelva

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 171

Odgovor To okt 14, 2014 09:45

April87 je napisal/-a:Hvala ... Mi lahko poves kako na najbol simpel nacin dolociti kolicino hrane, brez pretiranega stetja kalorij in tehtanja?

Ja, to tud mene zanima, ker se včasih tud jaz počutim glede tega malo "omejena"... sem ravno odprla v drugem forumu temo, ki se tudi tega dotakne.
<< x

April87

Pleničar

Odgovor To okt 14, 2014 11:30

Mi pustis link kjer si to objavila?
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast