Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit

Danes je So jul 20, 2019 06:25

Ketogena - prosim za komentar jedilnika

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Athlete

Pleničar

Vnosov: 18

Odgovor Sr avg 27, 2014 16:15

Ketogena - prosim za komentar jedilnika

Pozdravljeni

Sestavil sem si jedilnik za ketogeno dieto, katerega se držim ca. 3 tedne. Glede na izračun in deficit naj bi imel dnevni vnos okoli 2300 kcal. Da ne bom slepo sledil "nekemu" jedilniku, bi prosil za komentar oz. usmeritev. Poleg naštetega jemljem še omega 3 (2x zjutraj in 2x zvečer) ter multivitamine one a day. V vsaj en ali dva obroka dnevno pa vključim tudi "dovoljeno" zelenjavo. Hvala in lp

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63764

Odgovor Sr avg 27, 2014 17:09

Re: Ketogena - prosim za komentar jedilnika

Bolj vleče v klasično bb keto. Zdej to ne pomeni da seveda ne bo učinka pri izgubi maščobe če je to cilj. Pričakuješ pa lahko s časom lakoto in željo po offih. Prava ketonska ma manj b, več maščob in predvsem druga živila. Dolgoročno tudi s tem ne boš pokril vseh mikrohanil.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Athlete

Pleničar

Odgovor Sr avg 27, 2014 19:55

Najprej bi se najlepše zahvalil za odgovor. Cilj je poleg začetne izgube maščobe predvsem sprememba načina prehranjevanja, kateri je vzdržen na dolgi rok in se približati evforičnemu stanju, kot ga opisuješ.

B sem vzel nekje 1,7 g/kg TT. Glede na priporočila od 1,3 do 2,2 g/kg TT (različni viri) sem vzel neko srednjo vrednost. Bom spustil B in povečal maščobe, tako da bom prišel do razmerja 30 % B, 70 % M (sedaj sem na 40:60) in ne presegel 2300 kcal.

Kar se tiče izbora maščob, sklepam da imam pravilen (zdrav) izbor ali se motim? Kokosova maščoba, macadamia oreščki, naravno arašidovo maslo in olivno olje.
Kislo smetano bom izločil (je ne zasledim med jedilniki, objavljenimi na forumu), prav tako občasno dodam k jajcem polnomastni sir - vendar glede na tukaj prebrano, ga ne priporočate na dnevnem meniju.

Kar se tiče vira beljakovin.. 2 obroka s celimi jajci in dodanim kokosovim maslom sta verjetno OK (če se ne motim, sem podobno zasledil tudi v enem izmed obrokov v tvojem jedilniku), whey + oreščki, sploh makadamije, je tudi velikokrat omenjen obrok, ta da sklepam, da je verjetno problem v piščancu in ga bi bilo bolje zamenjati za kakšen drug vir beljakovin?

Ali so kot manjkajoča mikrohranila mišljena kot neustrezen izbor hrane, ali bi jih lahko pokril s kakšnimi dodatki? Bi bilo smotrno dodati k dieti BCAA, glutamine in /ali l-karnitine, in če, katerega?

Spodaj sem spremenil jedilnik, v vsakem obroku je razmerje med B in M 30:70, prosil bi za komentar, kateri obrok je potrebno spremeniti. Še enkrat najlepša hvala za nasvete.

Slika
<< x

cresh

Pleničar

Vnosov: 85

Odgovor Sr avg 27, 2014 21:13

Ah piščanca pusti.
Pa se boš lahko držal tega jedilnik? Men je zdej na keto glih to fajn ker mi ni treba imeti monoton jedilnik, tko kot sem ga prej imel. Sam tolk gledam da je razmerje 80:20 in je to to. Jst dajem k vsaki jedi še navadno maslo, tud če je že prej kokosovo.
Sam je pa res, da sem jst začetnik, tko da bo Grom več povedu.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 27, 2014 21:57

namesto različnih filejev maš bedra, rebrca, lososa, sardele..
dodaj raznovrstno zelenjavo ne posazbi na mirkorhaila... vire kalija kot je avokado, peteršilj..
arašidovo maslo občasno, bolje nevtralana masla kot je iz mleka itd.
ter malo popraviti razmerje kot pravis
<< x

Athlete

Pleničar

Odgovor Če avg 28, 2014 19:02

Gašper, najlepša hvala za usmeritev. Naj povem, da sem bil malce zaveden glede razmerja med B in M, ker sem preračunaval preko aplikacije Myfitnesspal, kjer mi je za 2300kcal in razmerje 30:70 podal vrednosti 172g B in 179g M.

Mogoče samo še vprašanje glede dodatkov, je smiselno dodati BCAA, glutamine in/ali l-karnitine?

Hvala za odg.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če avg 28, 2014 20:58

BCAA in lcarnitin ima na ketonski ekstra efekt..
glutamin bo šel verjetno v večini v glukozo
<< x

Athlete

Pleničar

Odgovor Če avg 28, 2014 21:09

Še enkrat hvala za hitre odgovore. Bom vsekakor naročil.

Hvala in lp
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če avg 28, 2014 21:26

prosim

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten