Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner

Danes je Sr jul 24, 2019 01:17

Jedilnik za hujšanje + prehranski dodatki + Vadba

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Jurchek24

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Če avg 21, 2014 17:30

Jedilnik za hujšanje + prehranski dodatki + Vadba

Pozdravljeni

Sem nov na tem forumu in upal da sem temo odprl v pravi forumski sekciji.

Velik sem 171cm in težak 85kg.

No situacija je sledeča. Dve leti nazaj sem doživel prometno nesrečo in zlomil obe nogi (5kratni zlom, je bilo kar hudo.) in se mi do sedaj še niso zacelile, še slabše sedaj po skoraj dveh letih se mi je noga zlomila še enkrat in sem 2 tedna nazaj prestal še eno operacijo tako da sem spet na berglah nazaj. V letu pa pol, ki sem jih preživel skoraj samo na postelji kajti nisem se mogu glih neki gibat ker sem šele pred tremi meseci se bergl rešu in sem se zredil na 101kg. Ko sem se rešil bergl sem šel na ločevalno dieto in jo sedaj tudi končal in sem prišel na 85kg (toliko kilogramov sem imel nekje tudi pred nesrečo). Sedaj pa imam problem ker imam spet omejeno gibanje in recimo kakšen tek odpade in take stvari tako da sem prišel do spoznanja da po 22. letih je končno čas da nardim neki zase, stopim v fitnes in zgubim te odvečne kilograme.

Sedaj pa imam problem in bi rabil vašo pomoč, ker sem totalni začetnik glede fitnesa, prehranskih dodatkov in zdrave prehrane.

-Rabil bi malo nasvetov na katerih napravah in kako naj delam v fitnesu. Nekako bi se v začetku rad fokusiral bolj na noge, ker sem zaradi 4rih operacij zgubil veliko mišic v nogah in bi jih rad utrdil da se mi čimprej popravijo. Vem da naj bi zelo pomagalo sobno kolo ( vsaj tako so zdravniki rekli ) glede drugih stvari pa nimam pojma. Vzemite pa v zakup da pač nekih ektremnih stvari ne morem počet ker sm še na berglah. Pa osredotočil bi se tudi nekako na PRSA kajti kokr spremljam mi gre vsepovsod lepo maščoba dol edino prsa so ostala čisto ista kot takrat ko sem imel 101kg in se ne počutim dobro tako da bi se jih rad znebil. Naj pa povem da moj namen ( vsaj sedaj na začetku ) ni da bi se nekaj preveč nabildal ampak bi prvo rad izgubil te odvečne kilograme in s fitnesom si ustvaril neko figuro...no v prvi vrsti pa še nabral mišično maso na nogah da se končno rešim že te bolniške potem pa bom videl kako naprej.

-Katere prehranske dodatke mi priporočate za hujšanje v kombinaciji s fitnesom ( po kakšnih spletnih straneh s proteini sem videl pakete za hujšanje in bi pač tudi sam nekaj učinkovitega probal )

-In rabil bi še jedilnik ki bo šel zraven, ki bo šel zraven prehranskih dodatkov ( zelo vesel bi bil če bi mi lahko zraven tistih prehranskih dodatkov katere mi boste priporočali napisali tudi kdaj naj bi jih uzel in po koliko ) pa če bi se dalo da jedilnik nebi bil preveč zapleten, ker trenutno sam ne morem kuhat moja punca pa tudi ni neki briljantna v kuhinji :)

Aha naj vam povem še, da se moj dan začne okoli 9-10 zjutraj v fitnes bi pa hodil okoli 16. ure oz. okoli 19. ure ( hodil bom s parimi kolegi in hodijo pač glede na to kdaj imajo čas )

Zahvaljujem se vam že v naprej za vse nasvete
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4757

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor Če avg 21, 2014 19:32

Re: Jedilnik za hujšanje + prehranski dodatki + Vadba

1. Najlažje zate bodo vaje za noge na trenažerjih ter z lastno težo za začetek. Pri prsih delaj osnovno vajo kot je bench press ali kakšne dipse. Glede na to, da hočeš izgubiti maščobo na tem delu telesa, bo potrebna sprememba jedilnika. Predvidevam, da so ti od prejšnje teže ostale t.i. "man boobs".
Izvedbo vaj najdeš na portalu in spletu.

2. Za začetnike je dovolj urejena prehrana z dodatkom beljakovinskega napitka po treningu zadostna. Ko imaš urejeno prehrano lahko vključiš tudi kakšne burnerje, ki jih najdeš v maxxshopu. S tem se še ne mudi.

3. Glede jedilnika ti svetujem, da si ga sestaviš sam na podlagi člankov, ki so objavljeni na portalu. Ko to storiš, objavi jedilnik v temi in ga pokomentiramo, če je potrebno kaj spremeniti.
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Pe avg 22, 2014 05:29

Tukaj imaš članke o prehrani:
viewtopic.php?f=279&t=29567

Tukaj pa o vadbi:
viewtopic.php?f=280&t=29568
<< x

Jurchek24

Pleničar

Odgovor Po sep 08, 2014 01:16

No malo sem pozabil na to temo pa da se vam spet javim

Sem si sestavil jedilnik in sicer sledeči :

Zajtrk :
2 umešana jajca + 1dcl beljakov + solata

Kosilo :
200g Piščančjih/Puranjih prsi + 50g riža/krompirja + solata

Večerja :
1 konzerva tune Rio mare + 30g koruze vmešane v zeleni solati ali pa isto kot zajtrk

Če sem prav izračunal to nanese okoli 1100 kalorij dnevno.

Najbrž vam zgleda to zelo malo ampak vam povem, da sedaj ko sem dal čez 3 mesece ločevalne se mi je želodec pomoje že dosti skrčil. Ne občutim nobene lakote kot sem jo pri ločevalni včasih. Zmer sem glih prav poln po obroku ( sem začel s 100g riža pa mi je bilo preveč ) in se počutim odlično :) Glede na to, da zaradi poškodbe noge večino časa preživim v postelji ( razen pač se grem parkrat na dan razgibat do bolečine ) mislim da je to čisto uredu. Sedaj ko se bo pa začela intenzivna vadba v fitnesu bom pa povečeval hrano in najbrž bom imel tudi 5 obrokov ( ker sedaj k sm doma se pač zbujam ob 12-13 uri in so mi trije glih prav ). Kilogrami pa moram rečt, da kljub temu da trenutno še nič ne vadim gredo kar lepo dol...1kg-1,5kg na teden.

Drug teden začnem z rehibilitacijo v toplicah in me zanima sledeče :

- Glede na to, da se bom tam zbujal ob 7, hodil spat pa okoli 23 ure bi rabil prehranski dodatek za 2x dnevno, kajti v toplicah imaš samo tri obroke sam si pa ne morem kuhat, ker bom pač v hotelski sobi brez kuhinje. Če sem se prav pozanimal moram kupiti WHEY ? Kaj mi priporočate ? Rad bi nekaj dobrega okusa ker sem zelo občutljiv na take stvari :)

- Imel bom intenzivno vadbo...se pravi od 7-15 ure ene 6-7 različnih terapij....pred večerom pa mislim še obiskovat njihov fitnes. Ko sem bil na rehabilitaciji takrat prvic ko sem poškodoval nogo sem se v sobo vračal čisto uničen, da ne govorim kako so me bolele mišice...tako da sem se takoj zvlekel v posteljo in se naslednje dneve komaj vstajal. Uglavnem rabim nekaj za regeneracijo. Če sem se pozanimal prav so to aminokisline ? Kokr berem nekateri priporočajo BCAA nekateri pa EAA. Kaj je razlika med temi ? oz. pač priporočajte mi dober produkt za regeneracijo, ker to pa res potrebujem

LP Jurchek
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po sep 08, 2014 05:48

Jurchek24 je napisal/-a:No malo sem pozabil na to temo pa da se vam spet javim

Sem si sestavil jedilnik in sicer sledeči :

Zajtrk :
2 umešana jajca + 1dcl beljakov + solata

Namesto beljakov cela jajca.

Jurchek24 je napisal/-a:Kosilo :
200g Piščančjih/Puranjih prsi + 50g riža/krompirja + solata

Solata naj bo z olivnim oljem.
Jurchek24 je napisal/-a:Večerja :
1 konzerva tune Rio mare + 30g koruze vmešane v zeleni solati ali pa isto kot zajtrk

Pozabi na koruzo, če že kake stročnice raje. Dodaj olivno olje ali avokado.

Jurchek24 je napisal/-a:Najbrž vam zgleda to zelo malo ampak vam povem, da sedaj ko sem dal čez 3 mesece ločevalne se mi je želodec pomoje že dosti skrčil. Ne občutim nobene lakote kot sem jo pri ločevalni včasih. Zmer sem glih prav poln po obroku ( sem začel s 100g riža pa mi je bilo preveč ) in se počutim odlično :) Glede na to, da zaradi poškodbe noge večino časa preživim v postelji ( razen pač se grem parkrat na dan razgibat do bolečine ) mislim da je to čisto uredu. Sedaj ko se bo pa začela intenzivna vadba v fitnesu bom pa povečeval hrano in najbrž bom imel tudi 5 obrokov ( ker sedaj k sm doma se pač zbujam ob 12-13 uri in so mi trije glih prav ). Kilogrami pa moram rečt, da kljub temu da trenutno še nič ne vadim gredo kar lepo dol...1kg-1,5kg na teden.

Kalorij je malo, verjetno boš potem imel težave, ko enkrat dosežeš plato in kile ne bodo šle več dol.

Jurchek24 je napisal/-a:- Glede na to, da se bom tam zbujal ob 7, hodil spat pa okoli 23 ure bi rabil prehranski dodatek za 2x dnevno, kajti v toplicah imaš samo tri obroke sam si pa ne morem kuhat, ker bom pač v hotelski sobi brez kuhinje. Če sem se prav pozanimal moram kupiti WHEY ? Kaj mi priporočate ? Rad bi nekaj dobrega okusa ker sem zelo občutljiv na take stvari :)

Tale Whey je najboljša izbira:
http://www.maxximum-shop.com/?a=1908&m=23&lang=4

Jurchek24 je napisal/-a:- Imel bom intenzivno vadbo...se pravi od 7-15 ure ene 6-7 različnih terapij....pred večerom pa mislim še obiskovat njihov fitnes. Ko sem bil na rehabilitaciji takrat prvic ko sem poškodoval nogo sem se v sobo vračal čisto uničen, da ne govorim kako so me bolele mišice...tako da sem se takoj zvlekel v posteljo in se naslednje dneve komaj vstajal. Uglavnem rabim nekaj za regeneracijo. Če sem se pozanimal prav so to aminokisline ? Kokr berem nekateri priporočajo BCAA nekateri pa EAA. Kaj je razlika med temi ? oz. pač priporočajte mi dober produkt za regeneracijo, ker to pa res potrebujem

Jaz uporabljam tega:
http://www.maxximum-shop.com/index.php?a=1585&m=33&idk=
Dobra izbira je tudi tale, zaradi dodatka glutamina:
http://www.maxximum-shop.com/index.php?a=927&m=35&idk=

Piješ lahko pred in med vadbo, po vadbi whey.
<< x

Jurchek24

Pleničar

Odgovor Po sep 08, 2014 15:44

Kako pa to da namesto beljakov cela jajca? Kokr berem ponavadi bolj beljake jedo.

Solato delam z olivnim oljem tako kot si rekel. Koruzo bom pa tudi odpisal...jo že tako ali tako 1x al pa 2x na teden samo jem...jo bom sedaj pa čisto ukinil.

Amm kaj pomeni plato? Niti ne mislim več toliko KG dol dat...trenutno sem na okoli 82KG pa bi jih še ene 5-6 dal dol, ker sedaj itak začnem s fitnesom tako, da bom itak delal na definiciji postave in se ne bom več obremenjeval toliko s kilogrami ampak bom rajš to maščobo v mišice spremenu :)

Hvala za nasvete.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po sep 08, 2014 17:21

Jurchek24 je napisal/-a:Kako pa to da namesto beljakov cela jajca? Kokr berem ponavadi bolj beljake jedo.

Najboljše stvari se skrivajo v rumenjaku.
http://maxximum-portal.com/Prehrana/Spl ... 5/1/Jajca/
http://maxximum-portal.com/Prehrana/Spl ... C4%8Dutje/
Jurchek24 je napisal/-a:Amm kaj pomeni plato?

Ko se izguba kilogramov ustavi. Špeh ne moreš kar tak spremeniti v mišice ;)
Jurchek24 je napisal/-a:Hvala za nasvete.

Prosim.

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Cruhs Forum Komplet knjig Bemumast