Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Komplet knjig Bemumast

Danes je Pe jul 19, 2019 00:35

vnos kcal in izguba telesne M?

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

izka

Pleničar

Vnosov: 25

Odgovor Sr avg 13, 2014 13:49

vnos kcal in izguba telesne M?

Pozdravljeni....
Vprašala bi vas za nasvete in pojasnila, ki me spreletavajo....
želim si izgutiti še kakšen % maščobe...
trenutno stanje: 22 let, 170cm/53kg, bf: 17%,
delam vaje z lastno težo in z utežjo 5kg: 4x tedensko (2x trebuh+hrbet, 2x noge+roke) vmes pa 1-3x tek po 30-50 min (kakor mi znese odviso od časa)
Prehrana temelji pretežno na paleo prehrani (včasih malo pogrešim z kakšnimi oreški ali rezino sira) (razmerja so cca OH: 50-70g, B:110g, M:80-100g) to mi nanese okoli 1400-1500kcal, na 7-14 dni imam kdaj tudi off obrok
počutim se super,...včasih se mi celo zdi da jem veliko,...
a v primerjavi z nekom drugim, izgleda to nekam malo kcal (bmr cca 1300, čez dan pa zaužijem 1400-1500kcal + telesna aktivnost....
....ali mi mogoče prevec deficita onemogoča napredek pri izgubljanju telesne M?? in upočasni metabolizem? Slika
vem da je seštevanje kcal brezveze in da štejejo hranila ki jih zaužijemo,....a neko moram imeti pregled in analizo nad tem, da lahko potem lažje uvajam spremembe in popravljam napake...

naj povišam vnos hranil? na račun maščob? treningi so ok ali naj kaj spremenim?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63754

Odgovor Sr avg 13, 2014 14:19

Re: vnos kcal in izguba telesne M?

če imaš v telesu zalogo maščobe in če jo znaš kurit potem ni premalo kalorij ker jih imaš več kot dovolj.
pazit moraš predvsem da zagotoviš vsa mikrohranila ter ne pretiravaš z vadbo. Oboje lahko vpliva negativno...

Kako je šlo dol do sedaj?
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

izka

Pleničar

Odgovor Sr avg 13, 2014 14:52

Tak način prehranjevanja imam sedaj sele nekaj tednov in rezultati so opazni, na bolje seveda Slika wiii
(omenjene treninge sem imela že prej več kot pol leta podobne in mi odgovarjajo)....
nimam občutka koliko časa se maščoba topi in kako,.....potem bom nadaljevala v tem stilu...
zanimalo me je predvsem to, ker nekateri pojejo res očitno več kcal (pri podobnih merah in aktivnostih) in poročajo o izbubi maščobe, pa sem pomislila, da delam mogoče kaj narobe...
hvala vam za odgovore...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 13, 2014 19:49

Pomembno je da delaš z utežmi, ne pretiravaš z aerobnimi in imaš dovolj beljakovin..
<< x

izka

Pleničar

Odgovor Pe avg 15, 2014 21:42

Prosila bi vas še za komentar jedilnika:
Zajtrk: umešano jajce(včasih 2) z nekaj bučke in peščico namočenih lenenih in bučnih semen na kokosovem masku (žlička) (včasih dodam rezinico sira, za okus)
Malica: tuna v lastnem soku+ nekaj oliv+ pol paradižnik/ včasih kos sadja
Kosilo: piščančji/puranj/ goveji /svinjski/ribji file ( kakor nanese, cca 200g) na kokosovem maslu+ zelenjava (skleda solate+ žlica olivnega olja)
Malica: podobno kot zajtrk; umešano jajce na kokosovem maslu + nekaj zelenjave ali pa polovica Avokada+ pest oreščkov/ nekaj rezin pršuta
Večerja: manjši ribji file z tržaško omako, ki so jo napravim sama (peteršilj, česen, žlica olivnega olja)
včasih med obroki pogrizljam nekaj oreščkov, pijem črno kavo in zelen čaj... aja, in na dan pojem 1kapsulo omega 3 če ne pozabim.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne avg 17, 2014 13:33

deluje solidno. samo še testiraj na sebi in koregiraš po potrebi..
osebno bi se s časom le losal toliko obrokov dnevno

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel