Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Cruhs Forum Maxx Burner

Danes je Pe jul 19, 2019 03:15

Bohinjska sirarska skuta

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

jankoo

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 18

Odgovor So jul 26, 2014 21:02

Bohinjska sirarska skuta

Lep pozdrav,

mene pa zanima, če je Bohinjska sirarska skuta (Albuminska) uredu, glede na to da izgubljam še zadnje % maščobe. Do sedaj sem jedel skuto light od MU pa mi je tale malce bolša? Seveda jedel bi jo v zmernih količinah.

Hvala,

Jan
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Ne jul 27, 2014 05:26

Re: Bohinjska sirarska skuta

Če hočeš priti čim nižje z BF potem izloči mlečne izdelke.
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2696

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Ne jul 27, 2014 12:56

Uroš lahko to znanstveno utemeljiš? ;)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63754

Odgovor Ne jul 27, 2014 14:12

v osnovi v jedilnike vključujem kar nekaj melčnih zadev.. čim več polnomastnih seveda. vendar po mojih izkušnjah je ob določeni točki ko se zadeva ustavi pri določenih posameznikih te zamenjati s čim drugim in napredek se nadaljuje ( ne vseh)
Prav tako bi tekmovacu zadnje 2 tedna pred tekmo dal te na 0, ker sem videl že marsikaj...

po mojih izkušnjah vpliv imajo predvsem pri tistih ki imajo občutljivost na inzulin v k.. (pri tekmovalcih drugi razlog) takih je v sodobnem svetu dosti. s

današnji nakup

Slika
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2696

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Ne jul 27, 2014 14:25

Osebno sem tudi mnenja, da če je oseba intolerantna, da je normalno da zmanjša oz izloči le-te. V mislih sem mel osebe ki nimajo teh problemov,pri katerih nisem opazil nobenega problema prit na 5-7% bf tekmovalne forme, oz nobene razlike, če se izloči le-te. Sam jih sicer kenslam 3 dni pred tekmo ''just in case''. :)
<< x

jankoo

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Ne jul 27, 2014 14:31

Aha, no sej v mislih sem imel kakih 100g na dan, ker mi je blazno všeč. Pa je malo bolj mastna od skute light.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jul 27, 2014 14:42

eno so fitneserčki ki redno trenirajo in imajo senzitivnost (če ne bi se sploh težko približal tekmi) in drugo povprečen posameznik sodobnega sveta
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jul 27, 2014 14:45

jankoo je napisal/-a:Aha, no sej v mislih sem imel kakih 100g na dan, ker mi je blazno všeč. Pa je malo bolj mastna od skute light.

komot
<< x

jankoo

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Ne jul 27, 2014 15:24

No super, hvala!
<< x

Vid87

Senior Member

Vnosov: 889

Odgovor Ne jul 27, 2014 17:06

In v čem naj bi se vpliv mlečnih izdelkov na inzulin razlikoval od ostalih beljakovinskih virov?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jul 27, 2014 18:17

kombinacija oh + ak + aminokislinska sestava
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jul 27, 2014 18:21

recimo

High intakes of milk, but not meat, increase s-insulin and insulin resistance in 8-year-old boys

Guarantor: C Hoppe.

Abstract
Objective:

Our objective was to examine if a high animal protein intake from milk or meat increased s-insulin and insulin resistance in healthy, prepubertal children. A high animal protein intake results in higher serum branched chain amino acids (BCAA; leucine, isoleucine and valine) concentrations, which are suggested to stimulate insulin secretion. Furthermore, milk possesses some postprandial insulinotrophic effect that is not related to its carbohydrate content.
Design:

A total of 24 8-y-old boys were asked to take 53 g protein as milk or meat daily. At baseline and after 7 days, diet was registered, and insulin, glucose, and amino acids were determined. Insulin resistance and beta cell function were calculated with the homeostasis model assessment.
Results:

Protein intake increased by 61 and 54% in the milk- and meat-group, respectively. In the milk-group, fasting s-insulin concentrations doubled, which caused the insulin resistance to increase similarly. In the meat-group, there was no increase in insulin and insulin resistance. As the BCAAs increased similarly in both groups, stimulation of insulin secretion through BCAAs is not supported.
Conclusions:

Our results indicate that a short-term high milk, but not meat, intake increased insulin secretion and resistance.
The long-term consequences of this are unknown. The effect of high protein intakes from different sources on glucose–insulin metabolism needs further studying.

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja