Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Fitness November 19 - forum

Danes je Če nov 21, 2019 09:52

Mnenja in kritike glede napredka in prehrane

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor So maj 31, 2014 13:58

Mnenja in kritike glede napredka in prehrane

Pozdravljeni!

starost: 20 let
višina: 182cm
trenutna teža: 77kg

S fitnesom se ukvarjam resno od lanskega oktobra, pred tem sem hodil nekaj mesecev v drug fitnes in začel sem teči, vendar nisem ravno vedel
kaj delam, a napredek je vseeno bil. Takrat se na prehrano še nisem spoznal. Sprva sem se začel ukvarjati s fitnesom ker sem enostavno hotel malo shujšati in časa za 3-4 tedenske treninge sem imel, nato sem pa nasploh bodybuilding res vzljubil in na trening grem z veseljem. Moj dolgoročen cilj je, da sem vsako leto težji zrezan. Torej večja masa in vedno boljša definicija.

Spodaj sem prilepil slike, in bi prosil koga če pokomentira moj napredek.
Do oktobra 2013 sem bolj definiral, čeprav nisem niti imel kaj dosti mase za definirat (prva slika - teža na sliki cca 75kg).
Nato sem šel oktobra na maso (se mi zdi da je bilo 14.oktobra), in bil sem na njej do 10. februarja (druga slika - 88kg). Maso sem imel malo krajšo kot je bilo načrtovano, saj sem malo prehitro pridobival na teži, in seveda je od tega bilo preveč maščobe...
Od 10. februarja pa do zdaj sem na definiciji. Prišel sem do trenutnega stanja 77kg (vmes je bila velika noč, pa par rojstnih dnevov, ki
so napredek malo zaustavljali, a vseeno...) Prosim pokomentirajte ali je vizualno sploh opazno dobra razlika. Vem da sem izboljšal določene dele telesa, a zdaj ko sem na definiciji in gledam stare slike postanem rahlo depresiven ker vidim da ni neke hude razlike od lanskih slik. Res prosim za dodatne kritike in mnenja... Slika Noge si bom še dodatno slikal, samo da jih malo obrijem, da se jih bolje vidi... Iz slik je pa razvidno da moje telo zadržuje dober delež maščobe v predelu spodnjih trebušnih, in pa tudi v stegnih.

Kot vidite sem nekaj mišic pridobil, in teža je zdaj na definiciji tudi kar šla dol, a zdaj pridemo mi do mojega problema.
Na koncu mase sem imel na dan 3300kcal na dan. Od februarja pa do sedaj sem kalorije postopno nižal, in bojim se da sem jim malo preveč... Slika

Trenutno cikliram hidrate in moji makronutrienti po dnevih so:

1 dan "high carb" - 2030kcal
230g OH
210g beljakovin
okoli 25g-30g (probam čim manj maščob na hidraten dan)

3 dni "medium carb" - 1730kcal
110g OH
210g beljakovin
50g maščob

1 dan "low carb" - 1660kcal
50g OH
230g beljakovin
60g maščob

Naj še omenim, da jem res "čisto". Na dnevnem menuju je piščanec, jajca, tuna, skuta, ovseni kosmiči, riž,...
Nič sladkorja, od sadja le borovnice. Maščobe dobim večinoma iz jajc.... poleg tega jih dobim še iz omega3 kapsul, kokosovega masla,
rdečega mesa (kadar si ga lahko privoščim), in izjemoma iz naravnega arašidovega masla (izjemoma zato ker me največkrat naredi še bolj
lačnega, in moje oči se zelo težko zadovoljijo ko vidijo da tehta le ena žlička 30g). Če se pa hočem pregrešiti imam pa vedno na zalogi
kako kanto maxxdesserta, ravno zato da potešim moj "sladki zob". Največji problem edino z vlakninami, saj najdem težko vsak dan čas in
voljo, da si pripravim dovolj zelenjave...

Trenutno imam 4 dnevno rutino treninga. Na hidraten dan imam trening nog, naslednje 3 dni pa še prsa in triceps, hrbet in biceps, ter
rame (vključno s trapezi). Dodatno treniram še trebušne in meča vsak drugi dan. Kardio sem uvedel v rutino šele v sredini aprila (takrat
sem ga izvajal maximalno 2x na teden), zdaj ga pa izvajam 4x na teden (največkrat HIIT, edino dan ali dva pred treningom nog je LISS).

Počutje je kot bi lahko ugotovili precej zaspano... Prejšni teden sem izvajal jutranji "fasting", torej sem z zajtrkom počakal par ur, da
sem bil lahko tekom dneva bolj sit, saj sem z izpuščenim obrokom drugim malo dodal... Zjutraj sem jemal le BCAA in fat burner.

Bojim se da sem si s tem precej upočasnil metabolizem... Sploh če gledam na pogostost mojih treningov in na višino kalorij na katero sem
prišel. Edino kar me preseneča je pa to, da mi na moči, ki sem jo pridobil tekom mase ni skoraj nič padlo na definiciji. Padel mi je edino bench, vendar nekatere dvige sem celo izboljšal...

Kaj mi svetujete?
Zanima me ali se tudi vam zdi da imam prenizke kalorije; ali sem si uničil/oslabil/upočasnil metabolizem; in ali bi lahko še izgubljal
nadaljno maščobo pri višjih kalorijah?
Moj cilj je trenutno 75kg (torej ne več dosti), a res se ne želim uničiti s takimi kalorijami, kajti če bo šlo tako naprej bom moral
za uresničitev tega cilja preiti na kakšnih 1500kcal, kar zna biti za aktivnega 20-letnika pogubno... Nevem, mogoče se samo meni zdijo to nizke kalorije. Moram pa omeniti, da imam vedno kar hud apetit, ne glede na to ali sem na 1700kcal ali na 3000kcal. Mogoče je to krivo Slika

Z naslednjo maso bi pa rad začel septembra. Torej najprej bi rad prišel na 75kg, potem bi vzdrževal do septembra, in potem spet udaril z
maso, vendar ne da se bom tako zredil kot sem se letos (minimalni suficit). Nameravam jo imeti tudi daljšo (7-8 mesecev), in ciklirat
ogljikove hidrate podobno kot jih je po Gromovem članku cikliral Bošjan Čebron.

Upam, da vam nisem vzel preveč časa z tako dolgim postom, vendar bi bil res hvaležen dobrih komentarjev glede mojega napredka in pomoči
pri nadaljni izgubi maščobe...
Hvala!

p.s - Slike trenutnega stanja so bile slikane včeraj povsem nepričakovano po prvem cheat mealu po kakih 2 tednih, in se nisem nič pumpal prej z utežmi. Sam obrok je pa bil še vedno zelo fitneserski (piščanec, paprika, korenček, riž), le da sem mu dodal kak ducat domačih piškotov. Slika
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

vidorando

Posting Freak

Odgovor Ne jun 01, 2014 07:12

Re: Mnenja in kritike glede napredka in prehrane

Torej, na hitro povedano:

1. Zanimajo me konstruktivne kritike mojega napredka in trenutnega stanja.

2. Kaj mi svetujete glede prehrane pri nadaljnji izgubi maščobe, glede na stanje kalorij na katerega sem prišel?

še enkrat se opravičujem za tako dolg prejšnji post..... vem da se vam ne da brat Slika
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4757

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor Ne jun 01, 2014 07:44

Glede na to, da ta je kar lepo zalilo v tistih nekaj mesecih "mase" si uspel kar dobro spucat. V kolikor še vedno izgubljaš z omenjeno prehrano potem ne rabiš spreminjati. Tudi tistih 3300kcal ni ravno opravljalo svojega dela ane. Slika Lahko bi brez problema imel manj B in potem dvigneš ali M ali OH, po želji.
Sicer pa je videti, da veš kaj delaš, zato le nadaljuj.
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

vidorando

Posting Freak

Odgovor Ne jun 01, 2014 16:02

GymRage je napisal/-a:Glede na to, da ta je kar lepo zalilo v tistih nekaj mesecih "mase" si uspel kar dobro spucat. V kolikor še vedno izgubljaš z omenjeno prehrano potem ne rabiš spreminjati. Tudi tistih 3300kcal ni ravno opravljalo svojega dela ane. Slika Lahko bi brez problema imel manj B in potem dvigneš ali M ali OH, po želji.
Sicer pa je videti, da veš kaj delaš, zato le nadaljuj.

A pa mislite da bi res moral iti na kakih 1500kcal ko se bo napredek ustavil (in to bo kmalu)? Se vam zdi to normalno?

Aja, zanima me pa še če bi mi kdo priporočal ketonsko? vem da ste na tem forumu vsi paljeni nanjo Slika
Domača jajca lahko dobim redno, tako da če pogledamo s tega vidika ni problema... Pa še kar sem bral je tudi apetit močno zmanjšan in to je kar velik plus... Edino kar me skrbi so tako nizke beljakovine, ki bi jih moral imeti.... glede tega sem še malo skeptičen Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Ne jun 01, 2014 19:19

Če napreduješ nikakor ne znižuj kalorij. Kalorije lahko znižaš ko se napredek ustavi. Še najbolje da znižanje podeliš skupaj z dodajanjem aerobnih in burnerja. Tako lahko vse troje stopnuješ bolj postopoma. Če stojiš na mestu boš moral nekaj narediti. Lahko znižaš na toliko in potem recimo vsak četrti dan dvigneš kalorije iz hidratov da boš imel vnos recimo okoli 2500 do 3000. tako boš ponovno spodbudil izgubo
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

vidorando

Posting Freak

Odgovor Ne jun 01, 2014 19:32

Grom je napisal/-a:Če napreduješ nikakor ne znižuj kalorij. Kalorije lahko znižaš ko se napredek ustavi. Še najbolje da znižanje podeliš skupaj z dodajanjem aerobnih in burnerja. Tako lahko vse troje stopnuješ bolj postopoma. Če stojiš na mestu boš moral nekaj narediti. Lahko znižaš na toliko in potem recimo vsak četrti dan dvigneš kalorije iz hidratov da boš imel vnos recimo okoli 2500 do 3000. tako boš ponovno spodbudil izgubo

Koliko kardia na teden je pa preveč? Eni strokovnjaki so samo za HIIT (pa še to minimalno), spet drugi prisegajo na vsakdanji LISS... Zanima me predvsem z vidika katabolizma mišic in dviga kortizola...

Hvala Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jun 01, 2014 19:55

če gre z 0 je iz stališča bb bolje 0. če treniraš intenzivno z utežmi večkrat na teden ti HIIT za moje pojme bolj škodi kot koristi. Če treniraš bolj fitnesersko pa ti lahko pride prav. Nizkointenzivne pričneš recimo s 15 min 4x na teden in počasi stopnjuješ po 5 minut če je treba. najbolje na tešče ali po treningu
<< x

vidorando

Posting Freak

Odgovor Ne jun 01, 2014 21:09

Res hvala za vse komentarje; zanima me le še kakšno mnenje glede mojega napredka in telesa. A se vam na prvi pogled zdi, da je moje telo sposobno naravno pridobiti in zadržati lepo količino mišic? Iz slik se jasno vidi, da maščobo shranjujem brez problema Slika, a zanimajo me moje genetske meje, če to sploh lahko na grobo ocenite iz slik...

Cilj glede postave je nekje pri classic bodybuilding kategoriji, zato me zanima ali imam sploh šanse Slika Vem, da je zato potreben čas in trud; tega se zavedam in ne pričakujem nič drugega, a res me zanima, če lahko to ocenite.

Hvala!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jun 02, 2014 07:39

zakaj ne.. classic je definitivno možen.
<< x

vidorando

Posting Freak

Odgovor Po jun 02, 2014 12:12

hvala za vse komentarje Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jun 03, 2014 06:48

prosim
<< x

vidorando

Posting Freak

Odgovor Sr jul 09, 2014 12:23

Re: Mnenja in kritike glede napredka in prehrane - UPDATE

Evo malo update o mojem napredku glede izgube maščobe... Slika

Izgubil sem nekaj dodatne maščobe in zaenkrat ohranil še vso moč. Prišel sem na 73kg - na tešče (res pa je da na prejšnih slikah nisem bil ravno 77kg ampak kakšno kilo manj, ker se nisem nikoli tehtal ravno na tešče, ker še nisem imel osebne tehtnice....)

Še vedno pa imam probleme z izgubo maščobe na stegnih in spodnjih trebušnih - težavna področja. Spodnje trebušne so se počasi začele kazati a mi je res mučno, ker sem to dosegel z izredno nizkimi kalorijami in kar dosti kardia. Sicer cikliram OH-je, ampak povprečno imam 1400kcal na dan ter kardio skoraj vsak dan, razen kak dan pred treningom nog ga nimam, da potem sam trening ne trpi preveč.

No.... par dni nazaj sem se za dan malo pregrešil, a upam da me tisto ni ravno vrglo par tednov diete nazaj. Kaj si mislite? A lahko dan v katerem zaužiješ kak ducat šamrol, kos torte, kilo piščančjih nabodal, in še kakšno malenkost pred tem zavre napredek za par tednov? Po kilaži sodeč se mi zdi da mi ni škodilo, a vest me vseeno peče. Slika No... tisti dan sem pa vseeno imel jutranji cardio+trebušne, ter večerni cardio zaradi slabe vesti.

Vesel bi bil tudi vsakršnega nasveta glede napredka, in nadaljevanja le tega optimalno. Tudi.... se vam zdi 1400kcal na dan premalo?

Hvala vsem Slika
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

denis1985

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 174

Kraj: Maribor

Odgovor Sr jul 09, 2014 13:47

Jaz imam 90kg in sem pred kratkim ker se je ustavlo iz 2800kcal znizal na 2500 in me spet pobira,zato se meni pri tebi zdi res malo kalorij,ampak ce deluje potem ze okej :) Jaz se tudi kdaj pregrešim,1x na teden 100% ampak samo z sladoledom,to edino kaj imam problem :) Pomoje to ni nic narobe,ce te pol seveda ne zamika in to storis veckrat.. Drugace pa imam tudi jaz tezavo z spodnjimi trebusnimi oz okoli pasu,upam da me bo tu zdaj pobralo na koncu,pa da grem cim prej na maso :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr jul 09, 2014 15:44

pri konstatno nizkih kalorijah lahko kak prekršek občasno celo koristi. če gre dol potem je ok in nimaš kaj spreminjat

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Crush Bar FORUM Sukrin november 19 - forum