Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Maxx Burner

Danes je Po sep 23, 2019 17:01

Univerzala - malo bolj kompleksno

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Legija stranaca

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor To dec 03, 2013 21:33

Univerzala - malo bolj kompleksno

Najprej en lep pozdrav vsem...

Obracam se na Vas zaradi tega, ker opažam, da ste na teh slovenskih forumih med bolj aktivnimi (ali celo najbolj...)

Od 14 leta se ukvarjam s fitnessom in borilnim veščinami, to bo letos že kar 20 let. Vmes sem delal mnogo tranfsormacij telesa, bil sem builder z 125 kg lepe mišične mase, pa tudi zaradi nekaterih službenih obveznosti tekač z 93 kg, kar je sicer veliko za tekača in malo zame (glede na stalno težo...). Naj omenim, da sem tekel redno tudi z največjo mišično maso in to s takimi rezultati, da so me ljudje na fitnessu snemali na traku ;). Moj interes je bil 200 kg bencha, 80 sklec v minut in cooper pod 10 min, kar sem vmes tudi z lahkoto dosegal. Nad postavo nikdar nisem bil obremenjen, vendar sem bil vedno dobro natreniran. Zato tudi nisem nikdar bil na neki rigorozni dieti (niti low carbo, niti keto...), sem pa v preteklosti nekajkrat posegal po AAS.

No življenje nosi svoje, družina, drugačne delovne obveznosti... so prinesle do tega, da dve leti nisem počel nič, zaradi česar sem se precej zredil. 3 mesece nazaj sem imel cca 120 kg, dokaj neprivlačnih ;). Začel sem takoj na polno, v štartu nisem kompliciral s hrano. Treniral sem tako:

Ponedeljek: fitness, 35-40 min super serij za dve mišični skupini plus 40-50 min teka.
Torek: Tek na tešč na višji hrib v okolilci domovanja
Sreda: Fitness, 35-40 min super serij za dve mišični skupini plus 40-50 min teka.
Četrtek: Tek na tešč na višji hrib v okolilci domovanja
Petek: Fitness, 35-40 min super serij za dve mišični skupini plus 40-50 min teka.
Sobota: Tek na tešč na višji hrib v okolilci domovanja
Nedelja: počitek.

Poznam mišljenje naroda o takih treningih (preveč kardia in tešč...), pa še vseeno sem želel čim prej zgubiti maso, ne glede na to kakšno maso bi zgubljal. Za mišice mi je vseeno, ker so mišičasti tipi že precej passe, pa tudi genetika je taka, da me ne pobira kar tako. Povečal sem vnos beljakovin, zmanjšal navadne hidrate.

No v dveh mesecih sem padel na na 108 kg (višina 190). Mišični spomin je dal svoje in zgledam uredu, eksploziven sem in kondicije imam za znoret. S to težo pretečem v eni uri tudi 12 km. No zdaj sem se pa ustavil pri zgubljanju maščobe in stagniram že ene dva do tri tedne na istem mestu. Malo sem še pridobil na mišični masi.... Tega sicer ne potrebujem, ampak mi je ok, ker vem, da tako izgubim več maščobe. Dodal sem v hrano malo več beljakovin, zmanjšal hidrate in pred treningom dodal BCAA. Nehal sem teči na tešč, ker predvidevam, da se telo dejansko ustraši, v naprej sprosti več maščobe v kri, vendar jo po treningu rezerviva za vsak slučaj, če se tak stres ponovi... Prav tako sem zamenjal en hribovski tek za fitness in na fitnessu prenehal s super serijami, tek po dvigovanju uteži pa ohranil, vendar je maščoba okoli trebuha še vedno ista. Na vrhu sem vidi malo trebušnjakov, spodaj malo viseče maščobe (verjetno tudi zaradi kože...)

Kaj predlagate? Samo prosim ne mi reči, da je preveč kardia, ker v tem uživam. Zame je tudi športnik tisti, ki lahko prekolesari ali preteče kadarkoli 10 km. Vse drugo je samo vreča dr..eka. Se pravi želim biti močan, eksploziven, hiter in kondicijsko podprt. To sem v preteklosti že bil, zdaj bi bil pa rad na "drugačen" način.

Najlepša hvala in oprostite za drugačnost ;).
Bolje živeti jedan dan kao lav, nego sto godina kao crv!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63825

Odgovor Sr dec 04, 2013 09:29

Re: Univerzala - malo bolj kompleksno

hrano maš konstatno enako?
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Legija stranaca

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Sr dec 04, 2013 10:18

Hrano imam urejeno zadnje tri tedne v tem smislu:

Zajtrk: 5 jajc (1 rumenjak), malo črnega kruha ali rižev vafelj.
Trening in po treningu 60-80 g beljakovin, pred treningom pa BCAA in ponavadi kakšen pre-workout (Jack 3d).
Kosilo: 20 dag kuhanega piščanca, malo pireja brez margarine.
Malica: 100 g Šmarskega Roka (sir)
Večerja: 200 g tune v lastnem soku z zeleno solato.

Čez dan pojem še okoli 100 g kikirikija, praženih brez olja in brez dodane soli.

Ponavadi ob sredah in nedeljah pojem še kaj kar si srce želi, tudi če je to hamburger, pizza, pohan sir.... Pri mojih treningih se to ne bi smelo poznati....

Od dodatkov sem do sedaj jemal še močan Tribulus ampak mi ne dela.... Zaradi uporabe AAS v preteklosti in slabega PCT (ali sploh ne:)) sem povzročil očitno precejšnjo supresijo hipofize. To se da rešiti in vem kako, uredil bom ta mesec. Mogoče bo pa potem mnogo večja količina prostega mojega testosterona pripomogla k porabi maščobe na trebuhu?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63825

Odgovor Sr dec 04, 2013 11:07

niti nimaš tako slabega izbora. mogoče malo mala količina hrane glede na maso in aktivnost. če maš nizek testo to lahko definitivno vpliva na kopičenje okoli trebuha in bo korekcija zadevo močno popravila. kaj v teh treh tedni pa ni omembe vredne razlike?
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Legija stranaca

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Sr dec 04, 2013 12:32

Hvala Grom. Bom poskusil dodati še malo beljakovin in videl kako bo, ko potrojim proizvodnjo mojega testa.... Po moje bo to kar to.

Hvala.
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Vnosov: 326

Odgovor Pe dec 06, 2013 12:29

Grom kako pa vzdigneš testo?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Pe dec 06, 2013 16:04

jajca, rdeče meso + Tribu Maxx ali DAA
<< x

Legija stranaca

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So dec 07, 2013 12:24

Ja Urke, če ni uničen HPTA, drugače je to le prah v rit ;))

Zadrto hipofizo se lahko reši le s kemijo (Clom... Nolva...)

Cca 40 % moških ima že od rojstva prevladujoč estrogen v telesu... Obroči okoli trebuha, gosti lasje, mladosten (babyface) obraz... Tudi oni tega ne bodo rešili s Tribulusom... Kvečjemu Provi...

In še in še je tega... Jbg tako je...

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum