Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g All Stars Sept 2019 - forum

Danes je Po sep 23, 2019 16:51

Odvisnost od sladkorja

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

pegasnasty

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor Sr dec 04, 2013 19:16

Odvisnost od sladkorja

Pozdravljeni!

Sem nova na tej strani in sem kar nekaj foruma že preiskala vendar ne najdem nobene teme od odvisnosti od sladkorja in podobnih stvari.

Prosila bi Vas za nasvet in sicer ne vem kako naj odpravim ''odvisnost'' od sladkorja. Ne zdržim dneva brez čokolade , če se odločim da je ne bom jedla zdržim samo 4-5 dni potem pa spet padem v ta začaran krog. Res bi rada odpravila to navado saj sem se že malo poredila ( 5 kg), zato vas prosim če ima kdo podobno izkušnjo ali jo je imel da prosim pomaga.

Se opravičujem če je ta tema že bila odprta.
Lp
<< x

blossom

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 503

Odgovor Sr dec 04, 2013 19:27

Re: Odvisnost od sladkorja

hej :)

Kak pa je sicer tvoj jedilnik?
<< x

pegasnasty

Pleničar

Odgovor Sr dec 04, 2013 19:35

Za zajtrk jem ovsene kosmiče+ sadje in jogurt potem za kosilo solato in ribe ali 2 jajca, za večerjo pa isto kakšno zelenja in feta sir,... čez dan mi ni problem brez sladkorja ampak zvečer me enostavno napade ta želja po čokoladi in jo moram pojesti če ne mislim da se mi bo cel svet zrušil.

Vem, da bi morala jesti 5-6 obrokov na dan ampak zelo težko ker jem takrat ko sem res lačna. Res nevem več kaj naj naredim ker je res grozno. Slika

Lp
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Vnosov: 142

Odgovor Sr dec 04, 2013 20:00

Sem imela identičen problem, in ga uspešno rešila.

Kot prvo, izbij si iz glave, da je treba jesti 5-6 obrokov na dan, ker je to broscience in popolna bedarija, pa še nezdravo povrhu vsega (hvala bogu tudi raziskave zadnje čase to potrjujejo, tako da se le pomika v pravo smer ...). Nič zdravega ni pri tem, da si skoz nabijaš inzulin in matraš slinavko. Pustimo bilderje, ki morajo ustvariti kar najbolj anabolno okolje, pri tebi ne gre za to.

Sama praviš, da ti je tako težko, ker ješ le, ko si lačna. Delaj torej tako. Veliko ljudi je nočnih jedcev, tudi naši predniki so bili. Zato glavna lakota nastopi zvečer, kar je čisto normalno. Torej zvečer poješ največji/glavni obrok in to je to. Jaz jem le enkrat na dan, okrog 20.00. Še nikoli nisem bila bolj vitka, natrenirana in zdrava kot zdaj. Zakaj to govorim? Ker me je to tudi rešilo odvisnosti od sladkega ... prej sem se skoz matrala z malimi obroki čez dan in se tako "rajcala" s hrano, ker se nikoli nisem mogla najesti do sitega (bi bilo preveč kalorij). Poleg tega čez dan običajno nisem lačna, ampak če sem jedla zajtrk (ne glede na vrsto hrane), me je to samo zlakotnilo in sem bila potem lačna cel dan. In po parih dneh tega režima je sledil napad na čokolado. Nenormalno se mi je zahotelo sladkega in junka. Potem je bilo to že vsak dan ... za nikamor v glavnem. Režim postenja pa mi je umiril apetit in ukrotil željo po cukru. Pojavi se le še kak dan pred menstruacijo, ampak pojem nekaj temne čokolade in oreščkov in je čisto ok.

Predlagam ti, da zmanjšaša količino obrokov (še bolje je, da so časovno čim bolj skupaj - tako je inzulin večino dneva nizek) in za nekaj časa izločiš hrano, ki spodbuja apetit - vse predelano, fruktoza, oreščki. In opazuj situacijo, če se bo kaj spremenilo. Na začetku bo malo težko, ampak že po slabem tednu bi moralo biti bolje. Ne skrbi, telo ne bo šlo v "fazo stradanja", to je neumnost. Meni in še veliko ljudem je to res zelo pomagalo ... pa sem bila res zasvojenec s cukrom.
<< x

pegasnasty

Pleničar

Odgovor Sr dec 04, 2013 20:16

Hvala za odgovor!

Zanima me pa, kaj potem ješ zvečer? Kaj pa ko treniraš, ali po treningu nič ne ješ ? Koliko časa se pa že tako prehranjuješ?

Bom definitivno poskusila!

Hvala in Lp
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Odgovor Sr dec 04, 2013 20:27

Jam, kar mi paše, samo da je po paleo principu. Trenutno popečeno mešano zelenjavo z mesom in solato, za sladico bo pa jabolko. Včasim umešana jajca z raznimi dodatki, zraven zelenjavo ... količinsko poljubno, do sitosti. Nikoli se ne prenajedam, jem zelo počasi, apetit se mi je povsem uravnal.

Treniram dopoldne okrog 10.00 ali popoldne okrog 16.00, odvisno od urnika v službi. V obeh primerih jem šele zvečer, namenoma čakam vsaj par ur pred obrokom. Vendar pa spijem pred in po treningu BCAA in to je to (tudi če ne bi, ne bi bilo nič narobe). Tak režim imam zdaj od nekje marca in rezultati so neverjetni - regulacija apetita, počutje, zdravje, libido, izgled, povečala se mi je moč na treningih z utežmi, tečem hitreje in lažje itd itd. Žal mi je, da nisem tega odkrila in začela prej. Pazim pa, da se ne pretreniram, da dovolj spim in sem čim manj pod stresom (kolikor pač šiht dopušča :)). To je to.
<< x

pegasnasty

Pleničar

Odgovor Sr dec 04, 2013 22:17

Hvala ti še enkrat za odgovor, bom poskusila in upam da je to rešitev! :)

Lep večer želim!
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Odgovor Pe dec 06, 2013 00:31

Še nekaj sem pozabila omenit, kar mi je tudi precej pomagalo ... pri odvajanju od cukra zna zelo zelo pomagat glutamin, še posebej v kombinaciji s kromom. Kakih 10g glutamina čez dan nekaj tednov. Imaš na netu dosti napisano o tem, če malo pobrskaš. Očitno res deluje pri veliko ljudeh. Jaz glutamin jemljem še vedno, ampak zdaj bolj zaradi imunskega sistema (ne spomnim se, kdaj sem bila nazadnje bolna, gotovo že več kot leto nazaj, pa še to je bil nek mil prehlad). Je za probat, glutamin je dokaj poceni in res vsestransko dopolnilo.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63825

Odgovor Pe dec 06, 2013 08:40

ja tudi pri lpw carb dietah se glutamin velikokrat uporablja v prehodnem obdobju privajanja
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Lučka

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 214

Kraj: Maribor

Odgovor Po dec 09, 2013 20:54

Samo glutamin ali v kombinaciji s kromom? V čem je potem bistvena razlika?
"Ka pa tota ko maslo na žlico zraven kave je?!?"
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Odgovor Po dec 09, 2013 22:37

Glutamin in krom imata že vsak zase precej dober učinek na zatiranje želje po cukru. Če ju skombiniraš, pa še toliko bolj. Malo poguglaj, teh raziskav je na tone na netu (vpliv kroma na regulacijo krvnega sladkorja itd.). Sicer se natančen učinek od človeka do človeka razlikuje; npr. eni pri kromu ne opazijo razlike, jaz pa recimo ful. Kot vedno, treba je probat, pa vidiš, kako je pri tebi. Je pa vsekakor vredno stestirat, no. Sama ne uporabljam tone dodatkov, samo tiste osnovne, in glutamin je res "dokazal", da deluje :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63825

Odgovor To dec 10, 2013 10:28

potrebno je le imeti malo volje, izdržat prehodno obdobje, ne pretirano znižat kalorij, imeti dovolj nasičenih maščob in malo omega 6 in ne dosti umetno sladkih zadev. želja bo s časoma minila
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit