Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Po nov 18, 2019 10:33

Zakaj ne hujšam?

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

blossom

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 503

Odgovor Sr sep 11, 2013 11:58

Re: Zakaj ne hujšam?

Mnogo ljudi je na ta način res kratkoročno shujšalo in potem lep čas ali pa sploh niso prišli nazaj na normalno prehranjevanje. In potem vseskozi par kg gor par kg dol...maščobe pa vedno več. Tudi kick-start bi bil težko, če se ne počutiš dobro in nimaš energije...in potem sledi gora sladkarij.
Ja, so določeni, ki imajo tolko samodicipline da se določen čas zadržijo, ker se pač morajo (npr. za tekmovanja) ampak to so izjeme, zato se lahko posplošuje, ker v večini primerov je low cal-->big fail.
<< x

hren

Mlečnozobec

Vnosov: 323

Odgovor Sr sep 11, 2013 14:54

mcalex je napisal/-a:Visok vnos OH ob hkratnem visokem nivoju kortizola je dober recept za rapidno nalaganje maščobe.

Pri tem misliš da se poveča DNL ali da se poveča skladiščenje zaužitih maščob? Če zadnje, potem kaj v primeru da bi teh zaužil minimalno?
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Pe sep 13, 2013 08:12

Odvisno od vnosa hranil.
Verjetno kombinacija obojega v spremenljivih razmerjih.

Tudi če bi bile maščobe na min. bi zaradi povečane ins.rezistence končni rezultat bil povečana količina maščob v krvi.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Po nov 11, 2013 16:51

blossom je napisal/-a:Mnogo ljudi je na ta način res kratkoročno shujšalo in potem lep čas ali pa sploh niso prišli nazaj na normalno prehranjevanje. In potem vseskozi par kg gor par kg dol...maščobe pa vedno več. Tudi kick-start bi bil težko, če se ne počutiš dobro in nimaš energije...in potem sledi gora sladkarij.
Ja, so določeni, ki imajo tolko samodicipline da se določen čas zadržijo, ker se pač morajo (npr. za tekmovanja) ampak to so izjeme, zato se lahko posplošuje, ker v večini primerov je low cal-->big fail.

low cal defintivno se strinjam.. razen če imaš kak ekstremen finalni in kratkoročen cilj
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor Po nov 11, 2013 17:11

Kolikšna količina kalorij je definicija za "low cal"?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po nov 11, 2013 17:18

po smernicah zdrave prehrane - 500 kcal na priporočila za posameznika
po tistih ki se grejo life extension - 20 do 40% na priporočila za posameznika
itd

v real lifu moras prilagoditi posamezniku. ker se tudi osnova za posameznika spreminja ker se telo prilagaja če se greš to.. torej cikliranja itd.
<< x

nerea

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Pe dec 13, 2013 12:09

Zivjo, stara sem 20 let, 157 cm in tehtam okoli 46 kg. dva meseca redno obiskujem fitnes in vodene vadbe. 2krat na teden bootcamp enkrat crossfit in enkrat body pump. Po vodenih vadbah ponavadi se odlaufam kakih 20-30minut enkrat na teden pa se posvetim samo vajam na trenazerjih. Shujsati pa nikakor. Kvecjemu sem se zredila v noge in nabildala roke..
kar se tice mojega jedilnika je vec ali manj tak:
Zajtrk: ovseni kosmici z jogurtom in banano, vcasih samo jabolko
malica: toast ali jabolko
kosilo: solata z jajci, tuno ali piscancem, laneno seme,paradiznik/ riz in piscanec/testenine z jajcem, izogibam se krompirja
Malica: kaksno sadje ali pa nic
vecerja:razne solate/jajca/skuta/piscanec

po treningu spijem whey.

Kaj delam narobe? :( je mogoce krivo to, da se na vsake toliko pregresim s cokolado in alkoholom? moj cilj je lepo oblikovano in cvrsto telo, nadomestiti mascobne blazinice z misicami :)

hvala za pomoc
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe dec 13, 2013 14:02

si sigurna da ni sla mascoba nekaj dol in misice nekaj gor in se na teži ne pozna potem?
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4757

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor Pe dec 13, 2013 16:51

Res, da je samo 2 meseca, samo mogoče je bila restrikcija hrane prevelika.
Mogoče bi bilo dobro vključiti kakšno malenkost več B in M.

Zakaj ne krompirja?
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

nerea

Pleničar

Odgovor Po dec 16, 2013 18:31

Grom je napisal/-a:si sigurna da ni sla mascoba nekaj dol in misice nekaj gor in se na teži ne pozna potem?

bo že držalo, sicer pa mi številka na tehtnici spet ni tako pomembna, če bom zadovoljna s svojo podobo v ogledalu :) grem počasi v to smer :)

GymRage je napisal/-a:Res, da je samo 2 meseca, samo mogoče je bila restrikcija hrane prevelika.
Mogoče bi bilo dobro vključiti kakšno malenkost več B in M.

Zakaj ne krompirja?

velik ljudi s katerimi sem se pogovarjala so mi rekli, da je bolš da namesto krompirja jem riž, da je bolj zdrav.. torej misliš, da bi mogla jest več mesa in oreščke npr.?

hvala vama za odgovore :)
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po dec 16, 2013 20:04

Ni velike razlike med rižem in krompirjem, imata še najmanj negativnih efektov na telo v primerjavi z ostalimi viri OH.
<< x

NejcZ

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 14

Kraj: Maribor

Odgovor Po dec 16, 2013 23:35

Katere vaje pa delaš v fitnesu?
Alkohol verjetno ni kriv, razen če ga vsak dan sipaš Slika Sicer pa Gromovo komentar, pa probaj dodat maščobe in beljakovine kot je rekel GymRage,
Trenutni fitnes: Pristan Maribor
<< x

nerea

Pleničar

Odgovor To dec 17, 2013 00:14

NejcZ je napisal/-a:Katere vaje pa delaš v fitnesu?
Alkohol verjetno ni kriv, razen če ga vsak dan sipaš Slika Sicer pa Gromovo komentar, pa probaj dodat maščobe in beljakovine kot je rekel GymRage,

Itak, da ga ne sipam usak dan :D drugace pa je cist odvisno, kaksn dan samo kardio, drugac pa vse mozno za noge, trebusnjaki, pocepi, za roke bolj mal ker velik na vadbah za roke delam..
se pravi ksn zrezek, cottage cheese ce dodam zraven bo ok? Pa orescke?
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To dec 17, 2013 06:34

Karkoli od B in M virov.
<< x

denis1985

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 174

Kraj: Maribor

Odgovor So dec 21, 2013 15:05

Lep pozdrav! Ker sem naletel na nekaj težav pri hujšanju,sem se odločil da vas vprašam tukaj za pomoč. Že dolgo časa prebiram forum,ampak nisem se nikol registriral in vključil v kaksno debato :)

No težava je naslednja. Zdaj ze 3 mesece delam na definiciji,in sem kr zadovoljen z svojim izgledom,vendar vseeno še imam maščobe okoli pasu in trebuhu,zdi se mi da se mi je ustavlo vse skupaj, zato prosim vas za kaksen nasvet. Treniram 6x tedensko,vsak dan imam intenziven trening z utežmi,3x na teden pa še po treningu z utezmi naredim nizkointenzivni trening na tekaški stezi,med 30-45min. Zdaj celega jedilnika vam nebom pisal,lahko pa povem da zauzijem nekje 3g B na TT, OH jem samo v prvih treh obrokih pa še to minimalno, M pa zaužijem v kapsulah Omega 3,laneno olje,mandlji itd...

Nikoli si nisem štel kalorij,ampak zdaj mislim da je to potrebno,ker se mi zdi da pojem prevec,zato sem v prejsnih dneh preko razlicnih kalkulatorjev izracunal vnos kalorij. Zdaj mi ni marsikaj jasno,ker kalkulatorji pokazejo nenormalne razlike in nevem kateri kaze prav.

Imam 199cm, 103kg in 28let, treniram pa 5-6 tedensko. Upam da sem napisal vse potrebno! :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast