Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin Eko Sladilo 2+2 GRATIS

Danes je To jun 18, 2019 22:33

Zakaj ne hujšam?

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11128

Odgovor Če mar 13, 2014 08:53

Re: Zakaj ne hujšam?

ulrika je napisal/-a:Hvala Uroš za odgovor. Drugače uporabljam kokosovo maščobo pri kuhi,olivno pa na solati. Masla skoraj nikoli ne jem, jajca pa občasno. Bom probala sedaj tega več pojesti. Mi zaupaš katero maslo ti kupuješ? No, ravno včeraj sem naredila "test" sama s sabo in sem res zelo malo jedla. Danes na tehtnici niti grama manj. Sicer bom še vztrajala, sem kar zmotivirana, samo občutek je pa slab. Sem kar žalostna :(

Prosim. Jaz kupujem od mlekarne Čuš na MB tržnici. V trgovini je odlično Krepko. S tem, da samo ješ manj ne boš shujšala, prej ravno obratno s pravilnim pristopom. Drugače pa teža ni pokazatelj, da hujšaš ampak izgled v ogledalu.
<< x

BenV

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 122

Odgovor Če mar 13, 2014 09:44

Napisal bom pod pravi naslov; tudi jaz že kljub 6-mesečni vadbi v fitnessu ne hujšam. Zgleda, da še vedno preveč pojem. Skrbi me pa, da bo prevelikem deficitu ne bi izgubil preveč mišic. Je dovolj, če vnesem čimveč beljakovin? Na dneve, ko treniram, pijem whey 2-3x dnevno, plus tega da še dodatno vnašam beljakovine z ostalo hrano, pri prehrani uporabljam kokosovo olje. Če zmanjšam OH, ne bo zaradi tega sledil upad mišične mase?
LEGIO PATRIA NOSTRA!
<< x

Simon_Z

Pleničar

Vnosov: 55

Odgovor Če mar 13, 2014 12:46

BenV je napisal/-a:Napisal bom pod pravi naslov; tudi jaz že kljub 6-mesečni vadbi v fitnessu ne hujšam. Zgleda, da še vedno preveč pojem. Skrbi me pa, da bo prevelikem deficitu ne bi izgubil preveč mišic. Je dovolj, če vnesem čimveč beljakovin? Na dneve, ko treniram, pijem whey 2-3x dnevno, plus tega da še dodatno vnašam beljakovine z ostalo hrano, pri prehrani uporabljam kokosovo olje. Če zmanjšam OH, ne bo zaradi tega sledil upad mišične mase?

Ni težava v tem, da poješ več, ampak očitno ješ zadeve, ki ne sodijo na jedilnik. Kaj ješ ima velik vpliv tudi na to, koliko boš lahko pojedel - gledano z vidika kalorij.

Več beljakovin še ne pomeni, da boš hujšal bolj, prav tako pa to ne pomeni, da je to edino, s čimer boš preprečil upad mišične mase. Če treniraš pravilno in kvalitetno, si s tem naredil že ogromno z vidika ohranjanja mišične mase.

Zakaj bi zaradi manj OH mišična masa padla? Ni nujno, da pade.
<< x

BenV

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Če mar 13, 2014 18:51

Vem, da več beljakovin še ne pomeni kvalitetnejšega hujšanja, beljakovine omenjam v smislu ohranjanja mišične mase. Prav tako z njimi ne pretiravam, res pa je, da morda še vedno jem in pijem določene zadeve, ki na jedilnik enostavno ne sodijo.

Dnevno si -kar se beljakovin tiče- privoščin 2 do 3 merice whey-a (na dneve ko treniram), plus tega kakšna jajca, skuta, kislo mleko, belo meso in podobno, pojem pa morda še vedno preveč krušnih stvari.
LEGIO PATRIA NOSTRA!
<< x

Simon_Z

Pleničar

Vnosov: 55

Odgovor Če mar 13, 2014 19:38

Potem najprej odstrani kruh in javi kako bo šlo ;).
<< x

BenV

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Če mar 13, 2014 20:32

Velja!
LEGIO PATRIA NOSTRA!
<< x

BenV

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Če mar 13, 2014 20:54

Še tole: a recimo aerobni trening pride v poštev na dneve, ko ne treniram z utežmi? Recimo vožnja s kolesom od 1 do 2 uri.
LEGIO PATRIA NOSTRA!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63833

Odgovor Če mar 13, 2014 21:29

- ne dela čudežev, če ne pretiravaš lahko zelo škodi... ob pravilnem doziranju lahko pika na i
- dela lačnega zato moraš izbirati pravo hrano ki nasiti ali pa omjeiti kalorije oziroma se držati znižanega kaloričnega vnosa

moje izkušnje so da če je trening v fitnesu res intenziven kot je treba aerobnih ne rabiš in lahko celo upočasnijo hujšanje, še posebaj če pretiravaš
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Klemzy2014

Pleničar

Vnosov: 6

Odgovor Po mar 17, 2014 10:07

Tudi jaz se javljam s podobnimi problemi, bom kar malce daljši..
Pred dobrimi 7 meseci sem staknil poškodbo, zaradi
katere sem teh nekaj mesecev miroval in se posledično precej zredil. Dobil
sem belly. Ni prevelik, je pa vsekakor opazen.

Sedaj po teh nekaj meseci ponovno vadim vsak dan. Vadba je več ali manj tek,
pri katerem skušam na začetku teči v fat burning zonu, drugo polovico pa
veliko hitreje. Tečem vsak dan od 45min do 1h 50min. Odvisno od dneva.
Včasih ko se hočem spočiti je na vrsti res počasen tek. Primer
včeraj(brez počivanja): čas 01:49:36, kalorije 1508, povprečni utrip
156(podatki ure Polar ft7).
Moram povedati, da se malce začnejo kazati rezultati, vendar res počasi. To
me niti ne skrbi toliko, bolj me skrbi(kar vas želim vprašati), ali je moja
prehrana primerna:

zajtrk 8:30 - polnozrnat rogljiček + navadni jogurt EGO
malica 10:30 - majna pest madljev
kosilo 13:30 - kakšna solata z tuno in podobno
(ob 16:00 je na sporedu vadba - med vadbo redno pijem vodo ali kak isostar in
podobno)
malica 18:00 - navadni jogurt, jabolko, ...
večerja 20:30 - nekaj lahkega, velikokrat solata

Torej moje vprašanje se glasi, ali je moja prehrana primerna ali ni in
zaradi tega ni večjega učinka? Ker včasih imam občutek da se mi obloge nabirajo in ne izginjajo...morda je to le psiha, nwm

Se opravičujem, če sem bil predolg.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po mar 17, 2014 10:33

pojej kakšno jajce, meso, malo več beljakovin. med vadbo ne pij isiostar. lahko kak burner prej.
preveč aerobne vadbe lahko škodi. veliko bolje če ne želiš v fitnes kar bi bilo idealno da najprej narediš intenzivni aerobni trening tipa HIIT in potem nadaljuješ manjintenzivno da dodatno pokuriš maščobe ki so se sprositle med intenzivno vadbo zaradi določenih hormonov.
<< x

Klemzy2014

Pleničar

Odgovor Po mar 17, 2014 19:13

Grom je napisal/-a:pojej kakšno jajce, meso, malo več beljakovin. med vadbo ne pij isiostar. lahko kak burner prej.
preveč aerobne vadbe lahko škodi. veliko bolje če ne želiš v fitnes kar bi bilo idealno da najprej narediš intenzivni aerobni trening tipa HIIT in potem nadaljuješ manjintenzivno da dodatno pokuriš maščobe ki so se sprositle med intenzivno vadbo zaradi določenih hormonov.

Najlepša hvala za hiter odgovor.
Kot HIIT mislite nekaj takega?
V fitnes se pa še nisem spravil, ker po pravici rečeno nimam pojma kaj in predvsem kako bi naj delal. Bi rabil kak dober program, kateri so pa plačljivi. Vsekakor pa nebi rad izvajal vaj narobe, ker kolikor sem seznanjen, lahko storim več slabega kot dobrega.

Ampak roko na srce, tudi mišične mase nebi bilo slabo dodati. Do sedaj sem treniral zgolj in le nogomet, kar se pozna na nogah, na trupu pa toliko manj. A nič ne de, ko vsaj tega majhnega vampa nebi dobil =)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po mar 17, 2014 21:14

komot tudi to..
v fitnes se splača it zaradi ohranjanja mišic na dieti. osnovne vaje ti bo že kdo pokazal
<< x

Klemzy2014

Pleničar

Odgovor To mar 18, 2014 10:15

Grom je napisal/-a:komot tudi to..
v fitnes se splača it zaradi ohranjanja mišic na dieti. osnovne vaje ti bo že kdo pokazal

Ok, hvala za nasvete. Verjetno se bom kar ob prvi priliki napotil po mesečno v fitnes.
Če lahko še eno vprašanje...kaj pa pravite na ta insanity workout? Bi bilo zame vredu?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To mar 18, 2014 10:53

kot HIIT vsekakor vendar ne rabiš pretiravat..
postopoma
<< x

Klemzy2014

Pleničar

Odgovor Če mar 20, 2014 08:25

Grom je napisal/-a:kot HIIT vsekakor vendar ne rabiš pretiravat..
postopoma

Še enkrat se javljam in sicer z vprašanjem, ali z vajami za mišično rast v fitnesu tudi povzročim izgubo maščobe, ali je bolje prej poskrbeti, da le ta izgine v čim večji meri?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner