Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Komplet knjig Bemumast

Danes je Če jul 18, 2019 12:47

Boj nad veliko odvečnih kilogramov..

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63754

Odgovor To feb 03, 2015 07:29

Re: Boj nad veliko odvečnih kilogramov..

če zdržiš super. v osnovi je veliko težje kot na ketonski. mislim na pravilni ketonski. lahko pa da komu ustreza.
kompleksni ali navadni oh enako v krvi na koncu. velik del ljudi ki ima podoben problem s telesno težo ima problem z inzulinom in bo dolgoročno lahko imela normalno težo le z redukcijo tega torej nizkim deležem oh..
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

markec20

Pleničar

Vnosov: 37

Odgovor To feb 03, 2015 16:05

Verjamem v ketonsko, zato sem jo tudi hotel sprobat. Ampak tista faza, ko se telo začne najbolj pripravljat na porabo ketonov (glavoboli itd) je bilo too much za mene. Vem da, če res hočeš, da je potrebno samo to oviro premagat, potem se pa sčasoma vse porihta. Verjamem pa tudi v dobre lastnosti kompleksnih oglj.hidratov brez glutena (rjavi riž,ajda in sladki krompir). Če pogledaš ljudi iz Okinawe, kjer imajo 75% dnevnih vnesenih kalorij iz sladkega krompirja in v svetovnem povprečju dočakajo najvišjo starost in imajo najmanj bolezni. Ampak pustimo to, moje mnenje pač :)

Če bo moj high carb day na maximalno 100g OH, pa še trening zraven, mislim da bi moralo bit ok, ker kot vidim imajo nekateri še celo 100g oh-jev za low carb .. :) Ampak kot praviš, smo različni, mogoče me inzulin ne bo ubogal, bom pa vsekakor sprobal sedaj cikliranje. Če me bo zalivalo, kljub deficitu oz. da se stvar ne bo premaknila, bom šel nazaj pod 50g oh-jev iz zelenjave in se bom držal načina kot sem se prej, le da bom povečal dobre maščobe.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To feb 03, 2015 16:09

imajo tudi najmanj stresa in so pravzaprav na dieti z restrikcijo kalorij, predvsem imajo pa le naravno hrano.
pri ketonski je nujen pravilen pristop predvsem v prehodni fazi kjer 90% folka dela narobe.. ampak ne gre za ketonsko sploh ampak govorim o znižanju oh.

koliko oh jev občutljiv posameznik prenese je res stvar posameznika. imam tekmovalce ki prenasajo 1 kg oh, in imam take ki jih lahko nad 50 g takoj omeji pri izgubi. nikoli ne moreš vedet dokler ne testiraš.
<< x

tiguan

Mlečnozobec

Vnosov: 245

Odgovor Po feb 09, 2015 13:45

skoraj 40kg sem jih leta 2009-10 izgubil, ampak ko imaš zagon je ....je pa večji problem obdržat te kilograme, zdaj jih imam 80 prej 76kg, imel 115kg. Jem čist drugače kot takrat, ampak ne tako kot v času izgube. Vem in se zavedam, kje so tiste pasti, shujšal sem brez dodatkov.
Takrat sem moral prekinit, saj me je v obraz max.pobralo, drugi so mi govoril, če sploh kaj jem, potem ko sem malo popustil sem spet dobil v obraz, takrat sem tudi namerno zredil za teh 4kg.

To je to nekak v času hujšanja kot sem že rekel je izredno težko to ohranjat leta in leta, debelost je bolezen, saj se da, če je močna volja, čas, živci, potrpljenje. Moj nasvet, ko boš shujšal, jej še kr tako naprej, če brez dodatkov, potem nadomesti z več B, M, in nekaj več OH. Ne se primerjat z ostalimi, ki so bli že od nekdaj suhi in so sedaj na mišični masi.

Sam dejansko eden redkih, ki imam še vedno tiste manjše kilograme, ostali so vsi dobil nazaj, ko so izbral neke bedaste hitre diete.
<< x

tiguan

Mlečnozobec

Vnosov: 245

Odgovor Po feb 09, 2015 14:05

markec20 je napisal/-a:Živjo!

Javljam se spet po dolgem času..

21.7.14 = 82 Kg
2.2.15 = 106 Kg

Škoda, ker se ti nisem že prej javil, lahko bi se kdaj taki dobil in skupaj kam šli (hodim rad v naravo, hribi....), se motiviral in spodbujal....vem kako je težko, saj tudi meni grozi da se bom zredil, zato kruh pečem doma, mleko domače (smetano odstranim) kakav v prahu z nekaj sladkorja, to pa je tudi vse, ostalo še kar zdravo predvsem domače...
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Če feb 26, 2015 11:25

Kot praviš, ko se enkrat psihično držiš in imaš pošlihtano v glavi , potem te nič ne ustavi. Ko pa enkrat to porušiš pa je hitro lahko konec.

Jaz se trenutno spravljam nazaj v red, izdelal sem si nekaj homemade uteži. nekaj sem jih pa kupil, da končno lahko začnem z obremenitvijo, ker do sedaj je bil samo kardio na sceni :)

Ampak prej kot ne bom naredil kake neumnosti vas prosim za odgovore na spodnja vprašanja.

Kot vsi vemo, je čisti bulking veliko bolj efektiven, kar se tiče rasti mišic, kot pa pridobivanje mišic
ob izgubljanju maščobe. Eni pravijo, da oboje ne gre, ali delaš eno ali drugo, ampak je mogoče,
ker če nebi šlo, potem nekaterim nebi bodyfat padal in teža šla gor.. :D seveda napredek je pa vsekakor počasnejši
zaradi pridobitve čiste mase.

Torej kako se naj jaz lotim tega? Dejansko mi je več ali manj vseeno, če mišice od začetka ne bodo rasle, ker je
prvi cilj izgubit maščobo in napet kožo kolikor se da, bi pa vsaj rad ohranil mišično maso ali celo vsaj čist
malo pridobil, če bo šlo. vendar se bojim, da me ne bi spet pobralo na mišicah, kot me je lani, zato
imam spodaj par vprašanj.

Ok.. gremo na trenutne približne izračune:

Starost: 22
Teža: 109 Kg
Višina : 173cm
BMR: 1900-2000 Kcal
BF : 30%

- koliko % naj grem v maximalen deficit ?

- ali naj toliko kalorij tudi dvignem, kot bo deficita? sprašujem za na dan treninga.

- Koliko g beljakovin rabim za ohranjanje mišične mase na dan, ko ne telovadim nič?

- in koliko g beljakovin povečam na dan treninga z utežmi, (ki bo 3x tedensko) ?

- eni računajo vnos beljakovin na lean body mass (kar je v mojem primeru nekje 71 Kg)
eni pa na trenutno težo ( v mojem primeru 109kg), kaj je pravilno?

- ker bo glavni cilj izguba maščoba in s tem tudi v veliki meri izogibanje OH-jem, ali jih naj vseeno dodam samo
v času po treningu (zaradi mišic) ali bom vseeno 'vsaj' ohranjal mišično maso brez OH, le če bo zadostna mera
beljakovin in kalorij ?
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor So feb 28, 2015 17:59

mnenje?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So feb 28, 2015 19:20

Kot vsi vemo, je čisti bulking veliko bolj efektiven, kar se tiče rasti mišic, kot pa pridobivanje mišic
ob izgubljanju maščobe. Eni pravijo, da oboje ne gre, ali delaš eno ali drugo, ampak je mogoče,
ker če nebi šlo, potem nekaterim nebi bodyfat padal in teža šla gor.. :D seveda napredek je pa vsekakor počasnejši
zaradi pridobitve čiste mase.
VSEKAKOR SE V ENEM OBDOBJU DA DOBIVATI ČISTO OZIROMA CELO ZRAVEN IZGUBLJATI MAŠČOBO. VENDAR ALI MORAŠ BITI GENETIK ALI PA IMETI RES OPTIMALNO HRANO. V VSAKEM PRIMERU JE KLASIČEN BULKING VELIKA BEDARIJA. MALO LAHKO DOBIŠ GOR AMPAK DA GLEDAŠ LE KOLIKO SI DOBIL NA TEŽI IN DA ČEZ OBLEKO ZGLEDAŠ ČIM VEČJI JE ŠKODA ČASA IN ZDRAVJA.

Torej kako se naj jaz lotim tega? Dejansko mi je več ali manj vseeno, če mišice od začetka ne bodo rasle, ker je
prvi cilj izgubit maščobo in napet kožo kolikor se da, bi pa vsaj rad ohranil mišično maso ali celo vsaj čist
malo pridobil, če bo šlo. vendar se bojim, da me ne bi spet pobralo na mišicah, kot me je lani, zato
imam spodaj par vprašanj.

KVALITETNO JEJ, KVALITETNO TRENIRAJ IN SE NA ZAČETKU DOGAJA OBOJE.

Ok.. gremo na trenutne približne izračune:

Starost: 22
Teža: 109 Kg
Višina : 173cm
BMR: 1900-2000 Kcal
BF : 30%

SEDAJ VIDIM SA IMAŠ ZALOG ENERGIJE V TELESU KAR NEKAJ :) TOREJ SI LAHKO KAR FAJN V DEFICITU IN BOŠ DOBIVAL LAHKO MIICE GOR ČE BOŠ LE ZNAL IZKORIŠČATI ZALOGE TELESNE MAŠČOBE.

- koliko % naj grem v maximalen deficit ? TO SO TEORETIČNE ČIRULEČARULE. SAJ SPLOH NE VEŠ KOLIKO KALORIJ RABIŠ ZA VZDRŽEVANJE ALI VEŠ?

- ali naj toliko kalorij tudi dvignem, kot bo deficita? sprašujem za na dan treninga.
JAZ NEBI.

- Koliko g beljakovin rabim za ohranjanje mišične mase na dan, ko ne telovadim nič? PRI TVOJI TEŽI 2 G NA KG TELESNE TEĆE

- in koliko g beljakovin povečam na dan treninga z utežmi, (ki bo 3x tedensko) ? VSAK DAN ENAKO. MIŠICA RASTE KO POČIVAŠ-

- eni računajo vnos beljakovin na lean body mass (kar je v mojem primeru nekje 71 Kg)
eni pa na trenutno težo ( v mojem primeru 109kg), kaj je pravilno? BERI ZGORAJ. CCA

- ker bo glavni cilj izguba maščoba in s tem tudi v veliki meri izogibanje OH-jem, ali jih naj vseeno dodam samo
v času po treningu (zaradi mišic) ali bom vseeno 'vsaj' ohranjal mišično maso brez OH, le če bo zadostna mera
beljakovin in kalorij ?

PROBAJ IMETI EN OBROK OH SAMO ZVEČER. OSTALO BELJAKOVINE, MAŠČOBE IN ZELENJAVA
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor So feb 28, 2015 20:32

PROBAJ IMETI EN OBROK OH SAMO ZVEČER. OSTALO BELJAKOVINE, MAŠČOBE IN ZELENJAVA

- Samo nekaj me zanima, zakaj pa OH zvečer in ne zjutraj ko jih telo lažje pokuri? To zaradi tega ker je zadnji obrok in greš prej spat kot postaneš lačen? malo heca :)

- en obrok OH zvečer, tudi na dan ko ne bo treninga?

- Malo je nerodno tudi to, da delam en teden dopoldan in drugi popoldan, ko sem dopoldan ni problema lahko naredim trening recimo ob 17:00 in pri zadnjem obroku nekaj OH pojem..

- Ko sem pa popoldan pa trening lahko naredim zjutraj ali pa tam najkasneje ob 10.00-11.00. Ali naj potem OH samo po treningu? ali ob 22:30 ko pridem domov :) Ker ob 17:30 ko mam malco ne pridem do nobenih pametnih hidratov. Dejansko nam ni dovoljeno nest last hrano v službo.

Drugače pa hvala, bom probal tako! ;)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne mar 01, 2015 07:14

Enostavno, da čez dan kuriš maščobe. če dodaš oh čez dan boš zmanjšal kurjenje maščob. zveče bo šlo itak v glikogen in boš potem uporabi na treningu ko res rabiš.
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Ne mar 01, 2015 21:16

Grom je napisal/-a:Enostavno, da čez dan kuriš maščobe. če dodaš oh čez dan boš zmanjšal kurjenje maščob. zveče bo šlo itak v glikogen in boš potem uporabi na treningu ko res rabiš.

Sliši se logično. Gašper pozabil sem vprašat tole.. 2g beljakovin na mojo težo za ohranjanje mišične mase. Je res toliko potrebno?
To je 220g beljakovin. Ali je to bolj mišljeno, da če furam low carb rabim toliko več? Sprašujem namreč za to , ker do zdaj sem pojedel dnevno v POVPREČJU 4 jajca, 150g puranjega mesa, 1 tuno in 25g mandljev.To skupno ni niti čez 90g B, včasih celo manj ( okrog 60-70g B).. ostalo je bilo OH in M in sem 100%, da so se mi mišice povrnile, čutim da sem močnejši in bicepsi ter tricepsi trdnejši kot prej.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne mar 01, 2015 21:58

mislim da je to optimalno da
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Po mar 02, 2015 16:44

Torej če naredim en kratek povzetek tega:

Recimo, da imam na začetku lahko večji deficit in si na dan brez treninga določim tole:

200g B - (800 Kcal)
85g M - (765 kcal)
30g OH - (120 Kcal)

V redu?

Malo sem si izračunal tudi, kako bi naj izgledalo 200g beljakovin čez dan..

zajtrk ob 05:30 ( 4 jajca=30g B )
malica ob 09:30 (1 merica pa 1/2 wheya zraven 25g mandljev =40g B )
kosilo ob 14:30 ( 180g purana=40g B )
malica ob 17:00 (2 merici wheya, po treningu=43g B)
večerja ob 19:00 ( 180g purana=40g B )

Več obrokov ni šans, da pojem. Enostavno mi ne gre skozi. Pa kako je s tem da človek 30g beljakovin v enem šusu lahko absorbira ? je to mit ali resnica? Ker, če je res potem mi zgornji način sploh ne ustreza .. potem bi moral beljakovine dat na 150g ( 5 obrokov po 30g) in na račun M ali OH povečat kalorije.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po mar 02, 2015 17:32

mit je tako to računanje kalorij kot maksimalna abosrbcija beljakovin..
boš pa nekje v teh cifrah verjetno izgubljal
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor To mar 03, 2015 15:28

Kaj pa, če grem direktno na ketonsko? bi ohranjal miš. maso na tak način ?

120g B
30g OH
140g M
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel