Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 30e - forum

Danes je Po dec 09, 2019 16:41

Boj nad veliko odvečnih kilogramov..

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 290

Odgovor Ne jun 08, 2014 11:44

Re: Boj nad veliko odvečnih kilogramov..

TO MI DELAAAJ
<< x

Molly-AST

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Ne jun 08, 2014 11:56

BRAVOOO!Slika
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Ne jun 08, 2014 19:19

odlično!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63902

Odgovor Ne jun 08, 2014 20:51

čestitam
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

markec20

Pleničar

Vnosov: 37

Odgovor Pe jun 13, 2014 12:43

Hvala za čestitke!

še ena fotka ha-ha .. :)

Slika
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Sr avg 06, 2014 21:58

Živjo!

Evo da se spet malo javim in obudim temo.. ampak sedaj nimam nobene vesele novice oz. napredka, temveč rabim vaš nasvet oz. pomoč.

Torej, na zdrav način prehranjevanja sedaj pazim oz. 'sem pazil' že več kot leto dni, moram pa vseeno priznat, da je bil tu pa tam kak dan ali celo dva v tednu, ko me je zagrabil food attack in sem se napokal oglj.hidratov in sladkega dokonca.

Obljubil sem si, da se to več ne bo dogajalo in žal se je, in to celo huje kot sem si mislil. Ravno sem izkusil 14 dnevni totalni odklop od zdrave prehrane in gibanja, sploh nevem kaj hudiča me je prijelo! Ampak ok, vsaka šola nekaj stane..

21. julij : 82.3 Kg
4. avgust : 90,1 Kg

Verjamete? Jaz sem mislil, da se je tehtnici zmešalo. V 14 dneh, me je zalilo za 8 kilogramov hjoj.. (pa čeprav je tole večinoma voda,ker ni šans da se nabere tolko maščobe v takem času, ampak to ni normalno)!
To se pa zgodi, ko padeš v tako krizo in se ti vrne vse za nazaj. Enostavno me je zgrabila želja po sladkem in po vsem, česar sem se izogibal, res nevem kaj je blo to.. Danes sem že nazaj na 85,5 Kg.

Odločil sem se napisat en povzetek ker hočem nadaljevat z oblikovanjem telesa.. ampak rahlo se vrtim v krogu in nevem nadaljevat.

1. Rad bi seveda čimbolj spucal maščobo, da lahko grem potem malo na maso(oz. nevem če je sploh to pametna ideja, glede na to kako me OH zalivajo) in potem spet pucat. Moj poudarek trenutno je na kardiu, ker še mam vedno ogromen procent tel. maščobe (se več ne topi ravno najbolje..) zato razmišljam, da bo treba uvest nek fatburner. Pa še kar nekaj odvečne kože mam, zato se toliko slabše vidi koliko maščobe mi res pobira, ampak sigurno sem še vedno preko 20% BF.

2. Kar precej me je pobralo tudi na moči oz. samih mišicah..

3. Ugotovil sem tudi, da sem totalni endomorfni tip človeka, zgleda da mam veliko mašč.celic in OH se mi kopičijo brez problema.. Prebavo mam tak slabo kot še nikoli v življenju odkar sem izklopil oglj.hidrate iz prehrane oz. nezdravo hrano nasploh. Mislim pa, da me meso še najbolj upočasnjuje. 1-2x dnevno sem letel na wc v tistih 14 dneh nažiranja z vso mogočo hrano. Sedaj pa od ponedeljka odkar sem začel spet normalno z beljakovinami in zdravimi maščobami se je spet ustavilo.. to sem ugotovil že večkrat da ob 'zdravi' prehrani grem na blato približno enkrat na 3 dni ( mogoče enkrat na 2 dni če mam srečo), kljub temu da količinsko pojem dovolj, obrokov mislim da je tudi dovolj,gibam se vsaki dan (košarka,tek,kolo..) za pospešitev sem že probal suhe marelice in slive, po 300g surovega zelja dnevno , donat, domač jabolčni kis, po 3-4 skodelice zel.čaja, zelenjave itak ogromno pojem, spim dovolj, minimalno 3 L vode na dan spijem .. in nič ne pomaga.. Po eni strani me OH takoj zalijejo in se redim, po drugi strani pa če jih jem oz. če samo naredim en nezdrav miks v želodcu, pa gre prebava takoj. Res mam nesrečo s tem. Zgleda, da si bom moral začet spet vse pisat in računat.

Evo pa da dam primer kako je blo ta teden.. v ponedeljek zjutraj sem šel normalno na stranišče, potem pa so sledili obroki/dnevi..

Pon:
- 3 cela jajca
- whey po treningu
- 150g piščanca + 200g brokolija + 150g surovega zelja + 10g olivno olje
- 30g arašidovega masla
- 100g tune + 100g motovilec + 10g olivno olje

Torek:
- 3 cela jajca
- whey po treningu
- 170g piščanca + 100g špargljev + 150g surovega zelja + 10g olivno olje
- 200g vložene zelenjave (korenček,paradižnik,čebula,paprika,bučke)
- 170g piščanca + 150g brokolija + 150g cvetače + 50g avokada
- maxx dessert 30g + 10g kokosove moke

Sreda:
- 2 rumenjaka + 3 beljaki
- whey po treningu
- 200g lignjev na žaru + 100g cvetače + 200g brokolija
- 30g arašidovega masla
- 50g avokada + 1 rumenjak + 2 beljaka + 150g vložene zelenjave (korenček,paradižnik,čebula,paprika,bučke)

in po vsem tem, še vedno nisem šel na stranišče, najbrž bo jutri haha :P .. ampak finta je v tem da, dejansko nisem napihnjen... ampak vseeno ni to dobro da se tolko časa hrana zadržuje v črevesju .. ker pravim v nedeljo ko je bil še OFF dan, sem bil na wc-ju 2x :)

Torej par vprašanj .. je mogoče to zaradi preveč beljakovin? premalo kalorij? ali naj vseeno uvedem OH oz. kako naj kombiniram? ..ali je sploh kombinacija B/M pri meni dobra? glede na to da M še dodatno upočasnjujejo absorbcijo B in metabolizem nasploh .. Res ne najdem pravega ritma.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če avg 07, 2014 05:31

Ne vrzi puške v koruzo, če je motivacija in želja se da vse rešiti.

Očitno imaš nizko inteoleranco na OH. Ko jih enkrat poješ malo več, se ti utrga. Naredi spremembo in se v prehrani osredotoči raje na zelenjavo, največ zelenoslistne, maščobe in beljakovine.

1. Sedaj dodaj h kardiu še trening z utežmi, to ti pospeši metabolizem in več mišic pomeni več pokurjene energije. Če imaš malo mišic ne boš kaj učinkovito izgubljal na maščobi in boš hitro prišel do zida, ko se bo izguba ustavila. Fatburner lahko dodaš.

2. Vaje z obremenitvijo.

3. Če večkrat dnevno hodiš na blato, še ne pomeni, da imaš hiter metabolizem. Bolj je to pokazatelj, da se mora telo rešiti precej s****. Dobesedno. Jaz imam metabolizem v šesti prestavi a hodim na blato vsake 2-3 dni, hrano, ki jo pojem telo učinkoviteje izrabi in ni veliko stranskega produkta.

Kar se jedilnika tiče. Probaj za nekaj časa zmanjšati vnos zelenjave (količino), izberi solato, špinačo. Jajca jej samo cela. Rabiš več maščob, dodaj kokosovo maščobo in maslo. Arašidovo maslo, bi jaz dal za nekaj časa ven. Tuno zamenjaj s sardelami, imajo več hranljivih snovi.
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Če avg 07, 2014 15:47

Hvala Uroš! Motivacije je ogromno, zato verjamem vase ( saj sem lažji za več kot 50 Kg hehe )

Danes sem nabavil fatburner, začel bom delat vaje z lastno težo, ker uteži nimam še trenutno bodo pa kmalu .

Problem pri odvajanju blata so samo beljakovine, ker gnijejo . In tisti ki grejo pač vsak dan na blato so v rahli prednosti pri tem. Drugače vem da je normalno vse od 3x na dan do 3x na teden.

tuna je vbistvu redkost na mojem jedilniku. Prednost so vsekakor sardelice in losos, jih imam poln zamrzovalnik :) Kokosovo maščobo uporabljam povsod pri peki , maslo pa mi žal ni dobro, sem se trudil en čas ampak ne gre. Listnatega pa pojem ogromno, ravno to kar si napisal , špinača, radič, zelena solata, motovilec , zelje itd..

Poročam o rezultatih, kmalu tudi kaka slikica ;)
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Pe avg 08, 2014 15:34

Trenutno prakticiram samo kardio, 2 dni zapored po 25min (HIIT) , 3. dan pavza in spet ponovno.

Ampak ker bom začel z novim sistemom, me zanima kateri se vam zdi boljši..? hočem maksimalno kurit maščobo,
ampak po drugi strani se nočem preveč izčrpat.. Nekako se mi zdi da, če delam zaporedno v dnevih, da tretji dan ni več to to, kar zmorem prvi in drugi dan. Četrti dan pa sem čist fertik, če delam 3 dni skupaj. Vem, da bom sam najbolje ugotovil ,ampak priporočila niso odveč ;)

1.
Pon: Lastna teža + kardio
Tor: počitek
Sre: Lastna teža + kardio
Čet: počitek
Pet: Lastna teža + kardio
Sob: počitek
Ned: Lastna teža + kardio

2.
Pon: kardio
Tor: lastna teža
Sre: počitek
Čet: kardio
Pet: lastna teža
Ned: kardio

3.
Pon: Lastna teža + kardio
Tor: Lastna teža + kardio
Sre: počitek
Čet: Lastna teža + kardio
Pet: Lastna teža + kardio
Ned: Lastna teža + kardio
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe avg 08, 2014 20:15

Če hočeš izgubljati maščobo kot je potrebno moraš:

-pošlihtati prehrano
-dati poudarek na intenziven trening z obremenitvijo.
- aerobne dodati le po potrebi kot pika na i
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Pe avg 08, 2014 20:47

Zanimivo potem, v kakšni zmoti živimo oz. sem živel .. sem bil 100%, da na kardiu bol topiš maščobo, seveda sliši se logično! .. a praksa je potem druga. Dobro vedet .. hvala ;)

Gašper. a potem bi bilo tako bolj smiselno? ali naj vseeno kardio kak dan opravim samostojno?

Pon: uteži
Tor: uteži + kardio na koncu
Sre: uteži
Čet: uteži
Pet: uteži + kardio na koncu
Sob: uteži
Ned: počitek
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe avg 08, 2014 21:46

to deluje ok čeprav je mogoče bolje vzeti še en dan odmora vmes. vsaj po nekaj časa. kardio delaj ali v ločenem delu dneva. recimo zjutraj ali pa takoj po treningu z utežmi
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 290

Odgovor Pe avg 08, 2014 21:49

Meni se mogoče zdi preveč krat uteži na teden. Deluje mi kot da maš plan furat "bro" split torej ponedeljek ena mišična skupina, torek druga itd... Jaz bi ti raje priporočal full body rutino s compound vajami ala počep, bench press, veslanje v predklonu, potisk nad glavo kjer dela celo telo in stabilizatorji. Tvoje telo zmore trenutno več pa od začetka boš itak delal z manjšimi utežmi pa ni potrebno tako dolge regeneracije. 3-4x na teden full body rutina (lahko je tudi v HIIT stilu) bi pomoje bila idealna zate
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Pe avg 08, 2014 22:20

super.. torej sredo al pa četrtek namenim še za en počitek pa je stvar rešena

Wadewilson@
Ja tako je .. v mislih sem mel vsak dan eno oz. maksimalno dve mišični skupini skupaj ampak mislim, da bom vseeno začel z full body programom in še le čez par tednov/mesecev začel ločevat mišične skupine po dnevih.

Torej za začetek prvih nekaj tednov grem s tem pristopom.. in javim rezultate ;)

Pon: uteži + kardio
Tor: počitek
Sre: uteži
Čet: počitek
Pet: uteži + kardio
Ned: uteži
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Po feb 02, 2015 22:57

Živjo!

Javljam se spet po dolgem času..

21.7.14 = 82 Kg
2.2.15 = 106 Kg

Hja kaj naj rečem, 'žal mi je' ni izgovor.. že tretjič v svojem življenju po uspešnem hujšanju doživljam yo-yo efekt.. ampak, kar je najbolj pomembno je to, da puška ni v koruzi in sem pripravljen na nov zagon z boljšim načinom kot prej, ampak rabim spet malo vašo pomoč/mnenje.

Hitri povzetek:
- shujšal sem vsega skupaj 52 Kg, preveč beljakovin , nič OH (razen zelenjava) , premalo maščob. Preveč kardia ( 4x tedensko kolo + košarka) nič vaj z utežmi. Pobralo me je ful na mišicah, koža pod popkom je grdo visela, medtem, ko so se mi že dobesedno videla rebra. Premalo vnesenih kalorij. Počasna prebava, sprobal ketonski način prehranjevanja ( zdržal max 2 tedna ).

Kakšne možnosti imam za uspeh, če se lotim zadeve naprej z deficitom, ampak da cikliram kompleksne OH? Ker se mi zdi da je to edini
način, ki ga bom zdržal. Ko nisem jedel kompleksnih OH sem bil z kalorijami na 1100-1500 in se tega sploh zavedal nisem dokler si nisem malo izračunal, zato pa me je tudi tako zelo hitro pobralo na kilogramih in mišični masi.. ko sem pa ketonsko probal pa sem bil na 2000Kcal, sem kljub temu hujšal ampak enostavno ni to zame.

Zato imam v mislih sedaj en način, ki upam da bo oz. bi uspel :

Pon: Nič kompleksnih OH
Tor: 50g polnozrnatih ajdovih testenin ( po treningu)
Sre: 100g polnozrnatega rjavega riža ( 50g pred in 50g po treningu)
Čet: Nič kompleksnih OH
Pet: 50g polnozrnatih ajdovih testenin (po treningu)
Sob: 100g polnozrnatega rjavega riža ( 50g pred in 50g po treningu)
Ned: Nič kompleksnih OH

Beljakovine bi obdržal približno 1g na mojo težo, maščobo bi malo spustil na dan OH-jev, na dan brez, bi jo povečal.
Telovadil bi samo na dneve z OH . Torej v tem primeru 4x na teden. Glede gibanja sem pa malo omejen ker sem mel vnetje krčne žile in ne smem skakat na nogo.. torej brez teka, košarke, nogometa.. lahko plavam, občasno kolesarim , hoja in vaje z lastno težo.

Kakšno mnenje? mogoče kakšna boljša razporeditev cikliranja? Nočem spet vse skupaj zaj**** ..
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Crush Bar FORUM Postani Fit