Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Če nov 21, 2019 05:23

Boj nad veliko odvečnih kilogramov..

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

markec20

Pleničar

Vnosov: 37

Odgovor Sr avg 14, 2013 15:15

Boj nad veliko odvečnih kilogramov..

Pozdravljeni!

Na kratko o meni..

Sem Marko, star 21 let , visok 173cm in moja trenutna teža je : 130 KG

Vbistvu ni tak hudo, kot se sliši, ljudje bi mi dali max. 100-110kg
ker se mi ne vidi, a številke na tehtnici so žal tista realnost.

Moja največja želja ? Znebit se 40-50 kilogramov.

Dejstvo je ,da sem že kot otrok zelo rad posegel po mastni hrani, z športom se nisem ukvarjal in moja teža pri 14-ih letih je bla že okrog 100 kilogramov. Takrat je bilo še ''vse'' vredu , razmišljal sem o hujšanju, a me ni preveč skrbelo, saj sem bil mnenja, da bom do 80kg prišel počasi čez srednjo šolo. Nažalost se je zgodilo ravno obratno.. namesto 20kg dol , jih je šlo 28 gor! In tako je moja teža znašala 128kg na začetku 4.letnika. Prišel je nujen čas za hujšanje in tako sem v 7-mesecih shujšal iz 128kg na 98kg. Počutil sem se super a problemi se niso končali.

V roku dveh let , sem dobil VSE kilograme nazaj, za katere sem garal tistih 7 mesecev kot norc.. vzrok? prehitro in nepravilno hujšanje. Jedel sem po 2x na dan, ni bilo zajtrka in ne večerje, vnašal sem manj kot 1000 kCal dnevno, glavna hrana so bile ribe,jogurti in piščančje meso, 1L vode na dan in kilogrami so leteli kot po tekočem traku, tudi po 3Kg na teden. Čisto vsak dan zvečer pa še sobno kolo, na srednji intenzivnosti 45min.Moram dodat da sem takrat še kadil , sedaj sem nekadilec približno 5 mesecev.

Uspeh je bil hiter, a ko sem prišel na že 'skoraj' željene kilograme, sem vse skupaj počasi opuščal in sedaj, evo me nazaj, 130kg. Odločil sem se, da bo tokrat drugače, izbrati moram drug način, zato rabim vašo POMOČ.
____________________________________________________________________________________________________________________

za ponovno hujšanje sem se odločil približno 3 tedne nazaj in spremembe so naslednje:

- spijem 3-4 litre navadne vode na dan
- vsak drugi dan sobno kolo (4 minute zmerno , 1 minuta maximum in ponovim - skupaj 20min). Ko delam popoldan se lotim tega zjutraj, ko pa dopoldan pa pač proti večeru..
- imam 4 obroke, trudim se, da jih je 5. Jem na 2-3 ure.

Sedaj pa glede hrane.. nič več ocvrtega, vse delam na žaru z minimalno količino masti, izogibanje kruhu ( tu pa tam si privoščim kos polnozrnatega),krompir,riž,testenine,določeno sadje z veliko fruktoze,pijače z okusom, hitra hrana itd. vse to sem črtal z jedilnika.

Sedaj imam na seznamu:
zajtrk 400-500Kcal : jajca(trdokuhana,omleta brez rumenjakov),banana,prepečenec,polnozrnat kruh,jogurti...
malica 200-300Kcal: ponavadi jogurti,pomaranča,polnozrnata štručka,tunina konzerva....
kosilo: 400-500Kcal morska hrana 2x na teden(ribe,lignji,kozice), OGROMNO zelenjave(paradižnik,paprika,brokoli,cvetača..),piščančji zrezek na žaru,goveji zrezek na žaru, skodelica zelenega čaja, kuhane hrenovke piščančje(perutnina ptuj), 1x na teden se pa vseeno malo pregrešim s hrano ki sem jo črtal z jedilnika, ampak zmerno.
2.malica: 200Kcal jogurt,tunina konzerva..
večerja: 300Kcal kremne juhe(goveja,cvetača,brokoli), piščanec na žaru,riba na žaru ali v konzervi, jogurti, zeleni čaj....

Vse jem zmerno in kombiniram , ne pretiravam z polnozrnatim kruhom(2x na teden), jajca brez rumenjakov ( 3x na teden)
imam pa zelo rad jogurte, tunine konzerve, in piščanca.

Dnevni vnos imam približno 1500-1800 Kcal.

Moj ITM/BMI = 43,4

Moj BMR = 2578 Kcal

Cilj je zgubit 1 kilogram na teden.

Torej spremembe so zelo velike, tak način imam sedaj približno mesec dni , ampak veste kaj?
ni šlo dol še nič, NITI ZA POL KILOGRAMA. Torej kaj je moja napaka, kaj delam narobe? Prosim za kakršnekoli nasvete..
ali naj več telovadim, ali naj manj jem? Zdi se mi da vnos hrane nebi glih povečal če že sedaj ne gre dol, ampak stojijo kilogrami.
Se mi pa zdi tudi da bo veliko težje odkar ne kadim več , mogoče je tudi nekaj malega na tem.

Nasveti,mnenja dobrodošla.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Sr avg 14, 2013 19:23

Re: Boj nad veliko odvečnih kilogramov..

kakšna je bila ta tvoja problematična mastna prehrana v otroštvu?

drugače za moje pojme napačen pristop. preveč belakovin in premalo maščob. posledica lakota in želja po hrani ki jo lahko premaguješ le preko disicpline. To sicer lahko deluje predvsem kratkoročno vendar pri večini posameznikov ne.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Sr avg 14, 2013 19:35

Tam do 12. leta starosti še nisem posegal tolko po hitri prehrani , sem pa jedel to kar je kuhala babica. Največkrat je pomojem blo ocvrto svinjsko meso. , dosti krompirja in riža , da o kruhu ne govorim, veliko tudi testenin, razne pogače . Vglavnem dosti ogljikovih hidratov in slabih maščob.

Od 12. leta dalje pa sem še zraven tega posegal po hitri hrani .. pizze, hamburgerji,kebapi, , največkrat pa sendvič in velikokrat v poznih urah, potem še alkohol zraven vsak vikend.. Vglavnem grozno ko to vse naštevam.

Se strinjam , res uživam pretežno samo beljakovine, glede zdravih maščob sem se odločil da bom pojedel malo več rumenjakov , oreščke moram kupit , pa olivno olje moram začet uporabljat. Za ostale stvari pa moram pogledat kaj bi še blo vredu
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 14, 2013 19:44

Tam do 12. leta starosti še nisem posegal tolko po hitri prehrani , sem pa jedel to kar je kuhala babica. Največkrat je pomojem blo ocvrto svinjsko meso. , dosti krompirja in riža , da o kruhu ne govorim, veliko tudi testenin, razne pogače . Vglavnem dosti ogljikovih hidratov in slabih maščob.

TOREJ TO NI VELIKO MAŠČOB AMPAK JUNK HRANA Z VELIKO PREDELANIH OH IN OMEGA 6 MAŠČOB. SAMO V VEDNOST. NARAVNE MAŠČOBE SO V OSNOVI ZDRAVE.

Od 12. leta dalje pa sem še zraven tega posegal po hitri hrani .. pizze, hamburgerji,kebapi, , največkrat pa sendvič in velikokrat v poznih urah, potem še alkohol zraven vsak vikend.. Vglavnem grozno ko to vse naštevam.

Se strinjam , res uživam pretežno samo beljakovine, glede zdravih maščob sem se odločil da bom pojedel malo več rumenjakov , oreščke moram kupit , pa olivno olje moram začet uporabljat. Za ostale stvari pa moram pogledat kaj bi še blo vredu
MOJ NASVET ČE ĆELIŠ NADZOR NAD APETITIOM.

VELIKO NARAVNIH MAŠČOB
DOSTI OZIROMA POVPREČNO BELJAKOVIN
DOSTI ZELENJAV, NEKAJ JAGODIČEVJA, KAK KROMPIR IN MALO RIŽA SEM IN TJA
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Sr avg 14, 2013 20:34

No ja imaš prav, tisto je dejansko vse junk food, se strinjam :)

Glede maščob še imam nekaj vprašanj ker se res ne spoznam na to najbolje. Malo tudi trenutno brskam po netu glede tega.

Mi smo in še sedaj uporabljamo za pripravo mesa na žaru, sončnično olje ali pa živalsko mast, ki ima zelo dosti omega 6 maščob če prav razumem.
Solate pa delamo z bučnim oljem (omega 6) ali pa ravnotako z sončničnim (omega 6).
Torej če spremenim olja in začnem delati solate z olivnim , meso na žaru pa z kokosovim , bi moglo bit vredu?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 14, 2013 20:45

žar lahko mast in kokosovo maslo
solata olivno

omega 6 in omega 3 nič topolotno obdelovat če se da.
uživaj živila kot so cela jajca, maslo, mastne ribe (sardele, skuse, divji losos), rdeče meso.. ne izobaj se tem maščobam ker znižujejo apetit.
tako ti bo dolgoročno uspelo. izključi pa uporabo omega 6 olj ker ti apetit dvigajo in za moje pojme tudi niso zdrave v količinah ki jih danes vnesemo. torej razen nekaj nujno potrebnih ki pa jih ob naravni hrani itak dobiš.
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Sr avg 14, 2013 20:50

Hvala !

Se javim ćez par tednov in sporočim rezultate!
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Če avg 15, 2013 00:13

Nekaj sem pa vseeno pozabil vprašat..

glede hrane mi je jasno sedaj vse, skočimo še malo na telovadbo..

1. Zanima me nekaj glede HIITA in prehrane

- Eni pravijo, da je najboljše izgorevanje maščob, zjutraj na tešče,
Opraviš HIIT, počakaš pol ure do uro, poješ banano ali spiješ čokoladno mleko in še le nato si narediš zajtrk.

- eni pravijo, da je še boljše izgorevanje maščob, če pol ure pred HIITOM poješ
nekaj kar se hitro prebavlja, recimo jogurt. Opraviš HIIT , počakaš pol ure do uro in si narediš zajtrk.

- eni, so pa mnenja, da uro prej poješ bogat zajtrk z OH-ji in
beljakovinami in še le potem greš delat HIIT zaradi lažje vzdržljivosti.

Kaj je torej najbolj pravilno?

2. Glede na to, da se HIIT naj nebi izvajal vsaki dan ampak 2-4x tedensko, me zanima če moj trening
lahko izgleda nekako tako čez teden:

(sobno kolo)

Ponedeljek: HIIT 20min - 4x(4minute zmerno + 1min max)
Torek: zmerna intenzivnost 30min + uteži
Sreda: HIIT 20min - 4x(4minute zmerno + 1min max)
Četrtek: zmerna intenzivnost 30min + uteži
Petek: HIIT 20min - 4x(4minute zmerno + 1min max)
Sobota: zmerna intenzivnost 30min + uteži

Nedelja: Počitek (ali pa v četrtek)

Kaj mislite?

3. In še zadnja stvar, ker delam dopoldan in popoldan, nisem vsak teden usklajen časovno z prehrano in telovadbo.
Ko delam popoldan, ni problema, grem telovadit zjutraj.

Ko pa delam dopoldan, nevem gdaj naj grem telovadit? pred/po kosilu ali pred/po večerji?

Gdaj je najboljše?

Te informacije še potrebujem, potem pa grem zgubljat kilograme! :)
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor Če avg 15, 2013 06:21

V tvoji situaciji si bi pred HIIT treningom zmešal 20g BCAA, katere bi 1/3 spil pred, 1/3 med in 1/3 po treningu.
TAko bo najbolje s stališča izgube maščobe.
Zdaj na tešče, če zaradi tega moraš vstati na budilko in ti je odveč se je brez veze silit in ga narediš lahko čez dan( pač prilagodi urniku).

So pa definitivno bolj efektivni intervali 20 sekund max in 40 sekund počitka. V tem primeru lažje vzdržuješ večjo intenziteto kar je po mojem mnenju bolje in tudi manj težko za psiho.
To ponoviš recimo 10x zaporedoma, nato pavza 5 minut in nato lahko še enkrat 10x zaporedoma ponoviš itd. je pa res da ne vem v kaki kondiciji si in si zato intervale prilagodi svojim sposobnostim in POSTOPOMA višaj število intervalov intenziteta pa mora biti vseskozi visoka.
Postopoma pa zato, da ne pride do porušitve določenih nevrotransmiterjev kateri te potisnejo v stanje preutrujenosti( psihične & fizične).

Če si res pretirano pretežak pa ti ta trening v začetni fazi odsvetujem in ti bolj priporočam hojo v hrib, kasneje ko boš pa že bolj fit pa prešaltaj na to verzijo HIIT-a.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če avg 15, 2013 09:59

Po pisanju se mi zdi da tako pri treningu kot pri prehrani zelo kompliciraš. Če te to motivira da delaš potem ok. Če ne pa pomembno da greš 3 do 4 na fitnes in just do it intenzivno. In po potrebi dodaš kako aerobno aktivnost. Vedi pa da je aktivnost le pika na in daleč najbolj pomembna je prehrana.
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor Če avg 15, 2013 11:42

Ja ful kompliciram, nevem zakaj , mogoče zato ker me je prvič v življenju prijela tista TOP motivacija in hočem vse naj naj :)

Ok, manj kompliciranja vglavnem pa bo . Hvala fantje za informacije, veliko je pomagalo!
<< x

markec20

Pleničar

Odgovor So dec 07, 2013 17:46

Pozdrav!

Evo mene, javljam se, da delim z vami moj uspeh in sicer sem vsega skupaj lažji za 27 kilogramov :)

Maximalna teža (Junij) : 133 Kg

Trenutno (December) : 106 Kg

Uspelo mi je brez dodatne telovadbe, sedaj vidim da je res skoraj vse v prehrani,
dovolj gibanja imam v službi, problemov s kožo pa zaenkrat še ni, kar sem se najbolj bal!
S telovadbo pa vseeno začnem takoj po novem letu.

Nimam 1000 kalorijskega vnosa, nimam dveh obrokov, vglavnem ne stradam se,

pojem okoli 2000Kcal v 4-5 obrokih in ničesar nisem popolnoma črtal iz jedilnika, razen ene stvari - sladkane pijače!
navadil sem se samo na navadno vodo in zeleni čaj., izogibam se kruhu,krompirju,rižu,testeninanm,sladkarijam itd,
ampak kot pravim, vse v mejah normale! :)

To je to , gremo dalje , še kakih 20-25 Kg me čaka, akcija! :)

Evo še ena slikca za razliko..
Slika

Lep dan :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So dec 07, 2013 18:27

Bravo!
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Vnosov: 142

Odgovor So dec 07, 2013 19:05

Super! Ko boš dodal še vadbo, predvsem uteži, bo pa sploh ok. Pa saj veš, bolje malo počasneje kot prehitro, predvsem zaradi kože - da se bo kar najbolje prilagodila "novi" postavi. Pa veliko omega 3 jej.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor So dec 07, 2013 20:08

keep it up! :)
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast