Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast

Danes je Po avg 26, 2019 02:09

Moj prvi jedilnik

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Charmosa

Uporabniški avatar

Sanja Pahernik

Vnosov: 869

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jan 20, 2004 23:20

Moj prvi jedilnik

Priznam... Dokler se prejšnji teden nisem registrirala na tem forumu, nisem imela pojma o tem, kaj je zdrava prehrana. Jedla sem vse, kar mi je prišlo pod roke in se nisem obremenjevala s kalorijami, razmerji B:OH:M, etc. Kljub temu nikoli nisem imela težav s telesno težo, saj se redno ukvarjam s športom in imam očitno zelo dober metabolizem. Pri svojih 181cm imam pribl. 65kg. Ne sanja se mi, kakšen je moj procent maščobe, toda prav visok ne more biti.

Čeprav sem generalno s svojo podobo dokaj zadovoljna, sem se odločila eksperimentirati s prehrano, da vidim, kakšna bi pravzaprav res bila razlika, če se odločim in jem zdravo.

Moj cilj je definicija mišic, zlasti na stegnih. Po vsem, kar sem prebrala na tem portalu, sem &quot;spackala&quot; svoj prvi jedilnik. Prosila bi, če ga komentirate... predvsem kaj je narobe in kako naj to popravim.

Torej vzela sem razmerje pribl. 50%B, 20%OH in 30%M, kar je razvidno tudi iz jedilnika. Dnevni vnos kcal naj bi bil okoli 1600.

Zanima me še nekaj v zvezi s kapsulami lanenega olja; kupila sem Ultimate Nutrition Flax Seed Oil.Na embalaži piše, da ena kapsula vsebuje:
585mg Alpha-Linolenic Acid
150mg Linoleic Acid
175mg Oleic Acid
90mg other fatty acids

Torej če sem prav razumela je pomembnih teh 585mg Alpha-Linolenic Acid? Če hočem torej na dan zaužiti zadostno količino (npr. 9g), moram pojesti 15 kapsul. Na embalaži pa piše, da je priporočljivo vzeti le 1 do 2? Zakaj ta razlika?

No, kakorkoli že... Jedilnik je pripet kot slika. že vnaprej hvala za komentarje.
Sanja Pahernik
osebni trener ISSA in prehranska svetovalka

Vadbeni center MaxxFIT
http://www.maxxfit.si/portal
e-mail: info@maxxfit.si
GSM: 040-888-440
<< x

Charmosa

Uporabniški avatar

Sanja Pahernik

Odgovor To jan 20, 2004 23:52

Aja erm... pardon. Tiste kalorije tam ob strani niso pravilne. Pravilne so le tiste čisto spodaj.. torej seštevek B, OH in M. My mistake. :(
Sanja Pahernik

Vadbeni center MaxxFIT
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63805

Odgovor To jan 20, 2004 23:55

Količina potrebnih kapsul je veliko večja. Na osnovi česa proizvajalci pri lanenem postavljajo priporočen odmerek ne vem. Podobno je pri moji liniji. Ker ne želim imeti kakih problemov z inšpekcijami raje napišem manj kot menim, da je realno potrebno.

Cenovno se ti veliko bolj splača ribje olje oziroma kapsule OMEGA3 , kjer so omega 3 maščobe bolj skoncentrirane in predvsem že v aktivni obliki.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Vnosov: 4235

Odgovor Sr jan 21, 2004 01:28

Tvoj jedilnik je podoben mojemu, le da jaz pojem več maščob (laneno olje, omega 3 kapsule), malo manj OH (odvisno od dneva) ter več zelenjave (cca. pol kg dnevno). Sicer pa je OK jedilnik.

Na &quot;priporočljive odmerke&quot; pa se tudi jaz ne oziram - ob obroku spijem žlico lanenega olja in vzamem cca. 5 kapsul omega 3.
<< x

tjasa

Uporabniški avatar

Moderator

Vnosov: 1210

Odgovor Sr jan 21, 2004 05:08

In to si se ti v enem tednu naucila???
:handclap; :handclap; :handclap;

Tako na hitro: jaz bi tam pri zadnjih dveh obrokih malo menjala (in morda izpustila tisto mleko), samo vidim, da imas potem vmes trening, kar bi utegnilo biti malo tecno za tuno :D...

Imas pa 219 g B... Ce doslej nisi toliko B pojedla, bi ti iz lastnih izkusenj priporocila, da zacnes kolicino povecevati postopoma. :D
www.maxximum.si
<< x

Charmosa

Uporabniški avatar

Sanja Pahernik

Odgovor Sr jan 21, 2004 08:39

Originally posted by tjasa
In to si se ti v enem tednu naucila???
:handclap; :handclap; :handclap;

Ma ja, ful sem se zagrela za vso zadevo in sem res prebrala od prvega posta do zadnjega. Tako ali tako sem 15ur na dan za računalnikom, potem pa zračunaj, da v enem tednu znese to veliko ur učenja. :) :)

Tako na hitro: jaz bi tam pri zadnjih dveh obrokih malo menjala (in morda izpustila tisto mleko), samo vidim, da imas potem vmes trening, kar bi utegnilo biti malo tecno za tuno :D...

Ja ravno zaradi treninga sem tako obrnila in tudi nekje na forumu sem prebrala, da naj, preden grem spat, tako hrano jem, ki se dolgo prebavlja. Mleko z jajci je pravzaprav notri v jajcih, ker si jaz jajca pripravljam z mlekom. :)

Imas pa 219 g B... Ce doslej nisi toliko B pojedla, bi ti iz lastnih izkusenj priporocila, da zacnes kolicino povecevati postopoma. :D

Aha, to bom pa upoštevala. Sej preden se bom res tako disciplinirala, da se bom držala takega jedilnika, bo verjetno trajalo par dni. :)

Gašper in Staša: Hvala za pojasnilo in komentar.
Sanja Pahernik

Vadbeni center MaxxFIT
<< x

TESTO

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2826

Kraj: R.I.P. KOMAN

Odgovor Sr jan 21, 2004 08:56

wow,kokr je tjasa rekla,super si se naucila!!!
Glede ALA si cist zmagala,ce jih je res 585mg u eni kapsuli je to zakon,si jih grem jaz takoj kupi dons!
ALA ti res zelo zelo pomaga ,da ne bos bla potreba sladkih stvari! zato piae 1-2 caps!

kar se tice pa FATS,zdravih seveda ma pa grom prov,treba si je navavit se omega 3 al pa CLA ali pa EFA.... itak z lanenim bos pa zmagala!

a u,181 cm,jaz pa 183,hmmmm;) joke

pa ne pozab se ostale vitamine in minerale dodat u dieto!

Testo:10;
NATURALC
<< x

TESTO

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr jan 21, 2004 09:03

jedilnik je super,sam jaz osebno bi dav mlecne stvari vn in jih zamenju z drugimi viri beljakovin!!! to pa zaradi mlecnega sladkorja!
zakaj bi dobila ED 20-30 g sladkorja ce ti ga pa ni treba!

Testo:10;
NATURALC
<< x

floko

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 96

Kraj: Lenart

Odgovor Sr jan 21, 2004 10:54

Beljak 3 jajc + 0,5dcl (verjetno si mislila 0,5l) mleka = 25gB in 22gOH! :cool:

LP
<< x

Charmosa

Uporabniški avatar

Sanja Pahernik

Odgovor Sr jan 21, 2004 12:27

Originally posted by floko
Beljak 3 jajc + 0,5dcl (verjetno si mislila 0,5l) mleka = 25gB in 22gOH! :cool:

Ne, ne. Mislila sem pol deci, ki ga zmešam notri v jajce, da je le-to bolj sočno in boljšega okusa.

TESTO =&gt; Hvala za nasvete. A te proteine se lahko z vodo meša, al kako? Ker mleko je itak samo zaradi tega napitka.
Bom dodala vitamine in minerale seveda in pa te druge maščobe (Omega 3 mk etc.)

Kapsule lan. olja sem kupila v SokolMarketu nad fitnesom Tivoli, stanejo pa pribl. 4.500sit za 200 kapsul.
Sanja Pahernik

Vadbeni center MaxxFIT
<< x

floko

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 96

Kraj: Lenart

Odgovor Sr jan 21, 2004 12:37

Ne, ne. Mislila sem pol deci, ki ga zmešam notri v jajce, da je le-to bolj sočno in boljšega okusa.

Pol pa je itak to sam cca. 10gB! 1 jajce ima cca. 7gB, od tega ima beljak cca. 3g.

LP
<< x

Charmosa

Uporabniški avatar

Sanja Pahernik

Odgovor Sr jan 21, 2004 12:43

Aja? Potem pa sem na tabeli nekaj narobe zračunala. Pol pa tolk več jajc. :D heh Mah, bom že neki skombinirala. Sej vsak dan pa tut ne bom istega jedla. :)
Sanja Pahernik

Vadbeni center MaxxFIT
<< x

TESTO

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr jan 21, 2004 12:44

jaz osebno se ne spomnim kdaj sm nazadnje mesu proteins z mlekom

testo:10;
NATURALC
<< x

alja

Pleničar

Vnosov: 13

Kraj: maribor

Odgovor Če jan 22, 2004 15:41

Originally posted by Staša T
Na &quot;priporočljive odmerke&quot; pa se tudi jaz ne oziram - ob obroku spijem žlico lanenega olja in vzamem cca. 5 kapsul omega 3.

Ups! Jaz pa pojem samo dve kapsuli omega 3 na dan:( .Tak piše na embalaži. Očitno premalo:dunno; Pa sem že mislila, kako sem fajn povečala &quot;dobre&quot; maščobe. No ena pakunga je zdaj že šla. Koliko kapsul naj torej vzamem na dan - 5 ali 10?

Trenutno pojem na dan cca 30g M (100 g B in 160g OH); od tega le dve kapsuli omega 3 ostale M pa dobim s hrano (olja nič ali minimalno).

Pozdrav Alja
<< x

kaja

Pleničar

Vnosov: 23

Odgovor Če mar 18, 2004 18:45

a je mogoče naročit laneno olje v steklenici tako, da ga dostavijo na dom? vem, da je to mogoče za druge izdelke, sprašujem samo zato, ker si predstavljam, da lahko tud sam črepinje dobiš...
Naslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast