Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Fitness November 19 - forum

Danes je To nov 12, 2019 10:19

Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Pierce

Senior Member

Vnosov: 638

Kraj: Brestanica

Odgovor Pe apr 23, 2010 13:20

Re: Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

salem je napisal/-a:Bom kar tukaj vprašal, da ne odperam nove teme:
Koliko gramov skute nadomesti 5 jajc L velikosti, po količi B ?

5 jajc je nekje okoli 30g B zdaj pa preračunaj ;) če imaš hofer skuto potem rabiš manj kot 200g, če imaš špar, tuš itd pa nekje 220-230g ;)
Ne vadi težje, Vadi pametneje!!!
<< x

Pierce

Senior Member

Vnosov: 638

Kraj: Brestanica

Odgovor Pe apr 23, 2010 13:21

peraz1788 je napisal/-a:zracuni si :) 5x 60g = 300g
100g jajca ma 13g B se pravi 39g B iz 5 jajc
100g skute ma 13gB pa pride lih 300 Slika
zdj odvisn kolk so jajca tezka, pride do kakega g odstopanja

to morjo bit pa potem veliiiika jajca :) jaz kupujem skoz L na škatli so napisane prehrambene vrednosti in je na jajc nekje 6-7g B
Ne vadi težje, Vadi pametneje!!!
<< x

salem

Posting Freak

Vnosov: 1015

Odgovor Pe apr 23, 2010 14:07

aha. hvala za odgovore
<< x

baller

Uporabniški avatar

Vnosov: 1438

Odgovor So apr 24, 2010 13:43

kaj pa obrok npr mal mastno svinsko meso + zelenjava? je problem npr 10g tistih maščob če ni OH zraven?
<< x

Val

Mlečnozobec

Vnosov: 195

Odgovor So apr 24, 2010 17:56

baller je napisal/-a:kaj pa obrok npr mal mastno svinsko meso + zelenjava? je problem npr 10g tistih maščob če ni OH zraven?

Ne toda, če nisi prepričan v kvaliteto meso lahko vidno maščobo odrežeš.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Ne apr 25, 2010 17:13

baller je napisal/-a:kaj pa obrok npr mal mastno svinsko meso + zelenjava? je problem npr 10g tistih maščob če ni OH zraven?

nek limit nasičenih maščob je potrebno imeti. seveda kot si rekel odvisno od mnogih dejavnikov poraba kalorij, vnosa oh.. v osnovi 10 g pri zdravi prehrani ni problem. računaj da je tudi nekje pol od tega mononenasičenih.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

siva1

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Po apr 26, 2010 11:49

dietnik je napisal/-a:V tej temi vprašajte če vas zanima kakšna malenkost, da ne odpirate nove teme, katera je potem aktualna samo dan ali dva.

maxxADMIN

Živjo. Zanima me če mi priporočate L-karnitin? Tekam vsak dan (ca- 1km). 2-3-krat hodim v fitnes. Sedaj jem kreatin 30min pred aktivnostjo! Rada bi izgubila na trebuhu & pridobila kondicijo! Kaj priporočate? Neke extra diete ne morem imeti, ker ne živim sama (hodim v šolo) in mi to ne bi bilo omogočeno. Najbolj me zanimajo prehrembeni dodatki in vaje za trebuh. Delam tudi na nogah in ostalo, ampak najbolj bi rada zgubila trebuh! In pridobila na kondiciji, kajti sedaj je nimam veliko. Pretečem le km na dan. Vem, da brez neke diete ne bom dobila ravnega trebuha, ampak nekaj se pa le da verjetno?
lp
<< x

Dzezy

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 5271

Odgovor Po apr 26, 2010 13:15

Brez jedilnika škoda posegati po dodatkih. Ko boš v deficitu, boš tudi izgubljala kg.

Vsakič ko imaš kardio, povečaj za 10min. Tako boš pridobila kondicijo.
Članki, nasveti, recepti in še kaj na: https://www.facebook.com/Zdraviinfit in na:
https://zdraviinfit.wordpress.com/
<< x

strudlhead

Pleničar

Vnosov: 69

Odgovor Po apr 26, 2010 13:57

1km teka na dan bo zelo težko pripomogel. Ne vem sicer ali te ovira čas ali kondicija, v vsakem primeru si za telovadbo vzemi več časa. Tek naj traja dlje. Če ti je cilj izguba maščobe in imaš malo kondicije, ti priporočam počasnejši tek. Kaj to pomeni? Da tečeš tako hitro, da bi se lahko z nekom vmes pogovarjala. V takem tempu mislim, da lahko zdržiš cca 30 min, kar je dovolj. Če tega ne zmoreš, delaj intervalno. Torej teči in ko se zmatraš, zadihaš spremeni tek v hitrejšo hojo, se nadihaj, in nadaljuj s tekom. Počasi in strpno se daleč pride! Zelo pomembno je, da dihaš pravilno, če si začetnica se skušaj celo pot zavedati dihanja in vdihuj skozi nos, izdihni čez usta. Pazi tudi na lego oz. držo telesa. Teže ne prenašat na kolke. Poleg tega lahko tek opraviš tudi po fitnesu. Več informacij dobiš med novicami na spletni strani. Vzemi si čas in prečitaj. Skušaj si poštimati tudi prehrano, začni z pitjem vode, če še nisi. Nočem omiliti prodaje izdelkov, ampak zaenkrat mislim, da kreatina še ne potrebuješ, morda kakšne beljakovine, omega3. L-karnitin bi ti pomagal, glede na nizko ceno niti ni tako napačno, če bi ga jemala, ampak za dosego rezultatov moraš podaljšati čas vadbe in imeti porabo kcal večjo od vnosa. Dlje kot delaš, več porabiš. Seveda ni treba izvajat ekstremov.
<< x

nejcdw

Pleničar

Vnosov: 10

Odgovor Če apr 29, 2010 18:50

dejte mi povedat, kko lahk zboliš na ketonski???!?! čist sm gotov, najraj bi pu kile čokolade pojedu...
<< x

Crash

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 634

Kraj: Kamnik

Odgovor Če apr 29, 2010 19:35

Zakaj misliš da na ketonski ne bi mogel zboleti?... Ko sem jaz zbolel na ketonski sem povečal vnos vitaminov in mineralov in veliko počival pa se je uredilo v par dneh... če pa je tako hudo pa pač prekini in nadaljuj ko boš zdrav..
<< x

nejcdw

Pleničar

Vnosov: 10

Odgovor Če apr 29, 2010 20:25

čudn se mi zdi, k lani skor eno leto nism zbolu, niti prehlajen biu, od tega sm biu 4 mesce na dieti, pa se nism niti mau čuvou...
ja sej če neb biu na vitaminih ipd bi že zdavnej obležu...
<< x

THeOne

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1961

Kraj: Ptuj

Odgovor Če apr 29, 2010 20:35

jaz sem prvič tudi po 7 dnevih ketonske zbolel...staknil sem neko virozo in me je prilepilo na pojslo...je** ga, se zgodi

Če ni nič hujšega, vzameš nekaj dni pavze da se spraviš k sebi, potem pa dalje...Tako pač je..brez padcev tudi vzponov ni.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Če apr 29, 2010 20:41

maš dovolj soli, imaš dovolj kalorij?
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

TheAM1992

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 162

Kraj: Maribor

Odgovor Če apr 29, 2010 21:39

Grom je napisal/-a:maš dovolj soli, imaš dovolj kalorij?

Koliko soli na dan (merilo naj bodo recimo čajne žličke, tako je še najbolj na easy Slika ) pa naj bi pojedel? Jaz soli pojem resnično zelo zelo malo in me zato zanima, če bi bilo to dobro povečati. Ali ima sol drugače kakšne slabe ali dobre učinke? Nekje sem že nekajkrat prebral, da preveč slana hrana naj nebi bila zdrava.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Crush Bar FORUM Fitness November 19 - forum