Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Sukrin november 19 - forum

Danes je Pe nov 22, 2019 01:38

Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Floyd19

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Če mar 01, 2018 21:25

Re: Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

Hvala za odgovor..Zanima me kaj bi po vaše spremenili ali mi svetovali..Naj povem, da pogrešam sadje..kljub temu da jem sedaj zares veliko zelenjave..pri vsakem obroku. Jem vitaminske dodatke ampak sem vseeno skeptičen ali pridobim dovolj vitaminov..Drugače pa bi mi za po treningu svetovali kakšno banano poleg wheya..Ali rajši ne v tem času definicije (fruktoza..) Najbolj me zanima kaj mi priporočate za pred treningom..jem dobro kosilo z oh in vsem kakšne 4-3ure pred treningom pa sem zmeraj sestradan do treninga..Kaj mi priporočate za pred..Ali se naj pač navadim in spijem le bcaa in glutamin..Glede na to da sem v deficitu in nisem zacetnik je ozno, da hkrati pridobivam tudi na mišični masi? Lp in hvala že naprej za pričakovan odgovor :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Pe mar 02, 2018 06:56

sadje človek ne pogreša zaradi vitaminov in mineralov ampak cukra.
vir vitaminov in mineralov so prave maščobe in zelenjava..

lahko pa komot poješ nekaj sadja če intenzivno treniraš in nimaš ekstra problema s telesno težo. ga pa na dieti npr tekmovalci popolnoma odstranijo običajno
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Floyd19

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Pe mar 02, 2018 12:27

Super..Kaj bi mi pa priporočali pojesti pred treningom..(cca 1h-30min pred) Bodo ovseni kosmiči z lahkim jogurtom vredu? ali pa kakšna jabolka, pomaranča..Glede na to da imam samo vzdržljivostne treninge je pametno povečati oh? Ker lačen sem v eno..Ampak pač nejem
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe mar 02, 2018 12:42

mene bi to napinilo da sploh nebi mogel trenirat..
če že potem oh brez vlaknin..

v osnovi pa bolj ko je aktvinost vzdrzljivostna bolj lahko izkorisces kurenje mascob oziroma bo boljsi efekt od tega
<< x

johnycage

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor Če apr 19, 2018 19:15

Zdravo

Grom imaš kakšen nasvet glede mojega problema. Sem v fazi definicije kjer imam zelo zmanjšan vnost OH (okoli 20 g) in velik vnos maščob (okoli 190g) ter beljakovin (okoli 230 g). Problem je da imam pri povišanem vnosu maščob bolj težko oz. bolj neprijetno odvajanje blata kot ponavadi z zmanjšanimi maščobami. Zagotovo so krive maščobe o tem sem 100 % prepričan saj drugače ni problemov. Ta dieta mi razen tega problema zelo ustreza. Bom seveda glede na videz postopoma zmanjševal maščobe ampak do takrat moram rešit ali vsaj omilit ta problem. Bi pomagalo več soli? Koliko približno, da seveda ne bom škodoval napredku? Še kakšen drug način?

Hvala
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če apr 19, 2018 19:39

ekstra sol. sol potegne vodo v blato in ga zmehca..lahko tudi kak dodatek vlaknin
v osnovi pa mascobe pospesijo prehod. razen ce gre za kake sire seveda
<< x

johnycage

Pleničar

Odgovor Ne jun 03, 2018 21:56

Zdravo

Grom, spet imam eno vprašanje. Torej dieta gre po planu. Sedaj imam skupen vnos nastavljen okoli 400 kcal manj kot ga imam za ohranjanje teže (okoli 2600 kcal). Zaenkrat teža pada okoli 0,2-0,3 kg na teden. Zanima me ali je smiselno dodati še kakšen fat burner? Zgornji trebušnjaki so že malenkost vidni vendar je cilj še daleč. Ne bi pa seveda rad, da bi z fat burnerji izgubil potem preveč mase oz. mišic. Sedaj sem približno na 79 kg pri 172 cm tako, da je še kar nekaj prostora, vendar pod 73-72 kg ne bi več rad šel. Bi pa seveda rad izgubil čim več maščobe, da bi bila forma čim boljša.
Torej fat burner ja ali ne? In če ja katerega mi priporočaš?

Me pa še zanima glede diuretikov, ki so dodani nekaterim burnerjem oz. so tudi kot samostojen dodatek. To sploh deluje oz. je vredno sploh to jemati glede na učinek?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jun 05, 2018 11:09

Dober fat buner seveda naredi piko na i. Predvsem malo zavre apetiti in poveča porabo kalorij zaradi večje aktivnost-- živost, boljši trening itd..

Če ja potem priporočam Maxximum fat burner seveda:

https://www.maxximumshop.si/hujsanje/i_ ... 120-kapsul
<< x

johnycage

Pleničar

Odgovor To jul 03, 2018 13:27

Grom koliko pa priporočaš vitamina C? Sam sicer jemljem vitamine one a day ampak je noter komaj 125 mg če se ne motim. Pa bi ga še dodatno vzel. Recimo če kupim 1000 mg kapsule lahko vzamem 2 na dan plus one a day ali je preveč?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jul 03, 2018 14:29

ko sem bil na bilderski prehrani sem jedel povprečno dodatno 2 do 4 g na dan

na keto nisem dodajal ekstra ker se potreba po cju zaradi odsotnosti tekmovanja za transport z glukozo zelo zmanjsa
torej maxx vit in min mi je dovolj
<< x

johnycage

Pleničar

Odgovor To jul 03, 2018 15:01

Grom je napisal/-a:ko sem bil na bilderski prehrani sem jedel povprečno dodatno 2 do 4 g na dan

na keto nisem dodajal ekstra ker se potreba po cju zaradi odsotnosti tekmovanja za transport z glukozo zelo zmanjsa
torej maxx vit in min mi je dovolj

Sem sedaj tudi sam na klasični bilderski dieti ker mi nekak bolj ustreza. Torej lahko brez problema dodam 1-4 1000 mg kapsule.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr jul 04, 2018 08:20

komot
najbolje da razdelis preko dneva za boljsi izkoristek
<< x

johnycage

Pleničar

Odgovor Po jul 23, 2018 08:55

Grom trenutno stanje je sledeče: dieta gre super, 72-73 kg na 172 cm višine in prb. na oko okoli 9% bf. Makroti sedaj: B-210g, M-65g, OH-185g. Torej z formo sedaj sem zelo zadovoljn ampak hočm potegnit ven maksimum in še probat znižat BF. Naj še znižam kalorije na račun maščob ali oh? Ali recimo naredim pogosteje refill z OH (sedaj imam vsako soboto refill in tudi kakšen off obrok da dvignem leptin)? Uporabljam tudi maxxburner, sedaj 3 krat po 2 tableti.
Imam pa še 2 tedna časa do morja
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jul 24, 2018 07:47

beljakovine na 250, mascobe na polovico tega, predvsem omega 3 in kak rumenjak samo se.. pa oh lahko kak dan vec. samo daj potem se kak dan manj da malo cikliras. po mojih izkusnjah telo tako najbolje odregaira
<< x

johnycage

Pleničar

Odgovor To jul 24, 2018 10:15

Grom je napisal/-a:beljakovine na 250, mascobe na polovico tega, predvsem omega 3 in kak rumenjak samo se.. pa oh lahko kak dan vec. samo daj potem se kak dan manj da malo cikliras. po mojih izkusnjah telo tako najbolje odregaira

Grom hvala za odgovor. Torej če sem te prav razumel, dvignem beljakovine na 250 g, maščobe pa spustim na polovico tega kar mam zdaj torej na okoli 33 g?
Sedaj jem tako:
1 obrok- 4 jajca in 7 velikih žlic ovsenih
2 obrok- polnozrnata štručka in 100g salam pišč. prsi
3 obrok- 200g pišč. mesa in 62g riža
4 obrok- banana in 17g mandljevega masla
5 obrok- 150g pišč. mesa in 30g riža ter 200g zelenjave
Fitnes: 25g wheya plus 10g kreatina plus 10g bcaa

Torej lahko beljakovine dvignem tako da dodam še mal wheya kdaj vmes (da ne rabim preveč spreminjat)?

Za maščobe bom pa vidim moral malo spremenit, da bom prišel tako nizko
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 50% - forum