Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Activlab 2019-10 FORUM

Danes je So okt 19, 2019 03:05

Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Po okt 10, 2016 07:10

Re: Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

Ja, prvo zamenjaj laufanje z dvigovanjem uteži, če je cilj kvalitetna izguba maščobe. Jedilnika nisi omenil.
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Po okt 10, 2016 11:31

Da.
In z pravilno prehrano si uredi pravilno delovanje hormonov...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Kooch

Pleničar

Vnosov: 60

Odgovor Po okt 17, 2016 06:35

Pozdravljeni,
Mene pa zanima, kateri Whey bi priporočili nekomu, ki je na LCHF prehrani. Treniram v fitnesu 4-5x tedensko, za vikend grem pa včasih v hribe. Glede na to, da sem LCHF mora imeti pač Whey malo OH. Ampak malo jih ima večina, zato se ne morem odločit. Aja, pa naj prosim NE BO brez okusa, tistih namreč res ne morem pit.

Pa še zanima me, katera ostala prehranska dopolnila priporočate. Namen je izguba maščobe, fatburnerje ze imam.

Najlepša hvala in lep pozdrav
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Po okt 17, 2016 07:23

<< x

hari321

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne okt 23, 2016 16:10

Pozdravljeni

Mene pa zanima , kako slabo je za izgubo kg če nimam ne zajtrka in ne večerje? In če je mogoče večerjo nadomestiti z sadjem npr. dve jabolki in banana ali kaj podobnega.
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor Ne okt 23, 2016 17:08

Če izpustiš zajtrk in prvi obrok pomakneš kasneje tekom dneva, je v bistvu še najbolje, če je cilj izguba maščobe. Veliko ljudi prakticira tako tukaj na tem forumu, so pa to večinoma pristaši low carb ali keto načina prehranjevanja. To pomeni, da znajo bolj učinkovito uporabiti lastne maščobe kot vir energije, torej v dopoldanskem času pokurijo več špeha. Če je tvoja hrana do sedaj bila bolj na osnovi ogljikovih hidratov, boš bil dopoldne lačen, in brez energije, dokler se telo ne navadi...
Kar se tiče zadnjega obroka, pa imej vedno v vsakem obroku nek kvaliteten vir beljakovin kot so jajca, rdeče meso, ribe, piščanec, whey, kazein. K beljakovinam lahko dodaš še malo kvalitetne maščobe kot je pravo maslo ali olivno olje in nekaj zelenjave. Če že hočeš zaužiti nekaj sadja, ga imej v zadnjem obroku, in se ga tekom dneva izogibaj, kot tudi ostale neposredne vire OH (zelenjava je tekom dneva ok). Cilj je torej še enkrat... naučit telo kurit maščobe za energijo. OH imej torej le v zadnjem obroku. Lahko imaš kakšno sadje, še bolje pa če imaš riž ali ovsene kosmiče. Količine OH so pa odvisne od posameznika...
<< x

hari321

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne okt 23, 2016 19:24

Da cilj je izguba maščobe, ampak moj prvi obrok je ponavadi okole 4. ure popoldne in potem cel dan nič, seveda tu jedem nekaj normalnega da se najedem npr.(dunajskega,lazanja,meso v omaki,.. ), kar se mi zdi zelo slabo. A lahko whey ali kazein nadomestita celoten obrok (večerjo)? mislim sem v študentskem domu in navečer si je bolj teško narediti kakšen obrok, ker je vedno polna kuhinja. In če ja katerega priporočate?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor To okt 25, 2016 09:13

vsaj nekaj več kot polovica hrane naj bo prava hrana. drugače so lahko napitki
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

cesc8fabre

Pleničar

Vnosov: 11

Odgovor Pe nov 25, 2016 12:59

zdravo

Zanima me kako je z uživanje kislega zelja (surovega in kuhanega) in kisle repe (kuhane), če imaš omejen vnos ogljikovih hidratov?

Hvala
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe nov 25, 2016 18:42

zmerno
<< x

SpelaHol

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Po nov 28, 2016 21:25

Jaz imam pa ta problem, da ze priblizno 3 leta jem zelo zdravo. Prej sem vedno delala samo aerobne vadbe nekajkrat na teden, zadnje case pa tudi fitnes nekajkrat na teden, kardio pa samo 2x na tesce ce se da. ampak teza mi stoji oz. sem kvecjemu dobila 2-3kg v zadnjem letu. Jem priblizno 1100-1300kcal dnevno, med vikendom imam vedno off, ampak teza in izgled se ne premakne. sem pa 165cm in 55kg. nimam veliko za zgubit, vendar se mi pri 29 letih nabira vedno vec mascobe okoli trebuha, vseskozi sem napihnjena kot balon, ne glede na to ali jem zdravo ali imam off dan. pojem okoli 100g beljakovin na dan tako da ni problem v prevec hidratih. zvecer po treningu jem meso in zelenjavo ter obcasno riz. sumim da se mi je metabolizem upocasnil zaradi po izracunih ; premalo kalorij. ne vem kaj naj storim. prebavo imam ok, edino utrujena in napihnjena sem vseskozi. bojim se povecati kalorije da se ne bi zredila se bolj, ampak ce je metabolizem, potem verjetno ni druge resitve ali pac?
Hvala za odgovor. lp
<< x

zaaaaaaaan

Pleničar

Odgovor To nov 29, 2016 00:29

Poizkusi in boš videla :) lahko tudi dodaš kardio če se bojiš pridobivanja kilogramov
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To nov 29, 2016 12:55

spremeniš prehrano in ješ več
<< x

SpelaHol

Pleničar

Odgovor Sr nov 30, 2016 08:47

Sa ne vem kako naj spremenim prehrano ce itak morm dve do tri merce proteinov na dan..pa dva obroka s piscancem..zravn pac kombiniram zelenjavo, ciceriko, vcasih riz...sadja nc..kak jogurt dva na teden. pac to se mi zdi najbolj zdravo, ne vem kaj bi naj drugega jedla. a je mozno da po enmu mescu fitnesa dobis misice in iz tega vidika teza nc ne gre dol in stagnira? delam pa 4x na tedn po uro uro in pol treninga.
<< x

SpelaHol

Pleničar

Odgovor Sr nov 30, 2016 08:47

Sa ne vem kako naj spremenim prehrano ce itak morm dve do tri merce proteinov na dan..pa dva obroka s piscancem..zravn pac kombiniram zelenjavo, ciceriko, vcasih riz...sadja nc..kak jogurt dva na teden. pac to se mi zdi najbolj zdravo, ne vem kaj bi naj drugega jedla. a je mozno da po enmu mescu fitnesa dobis misice in iz tega vidika teza nc ne gre dol in stagnira? delam pa 4x na tedn po uro uro in pol treninga.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 50% - forum