Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM One More razprodaja

Danes je To dec 10, 2019 00:07

Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor To avg 09, 2016 08:33

Re: Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

Kolikokrat? Tolikokrat, da ti ne "škodi" pri drugih ciljih :) Kar je seveda stvar posameznika.

Ampak ker izvajaš tudi vaje za moč, predvidevam, da je tudi to eden izmed ciljev. Kakšen program je tam? Jaz bi potem zadeve strukturiral tako:
- PON: vaje za moč
- TOR: active recovery dan: tek, max pol ure, tempo na izi
- SRE: vaje za moč
- ČET: isto kot TOR
- PET: vaje za moč
- SOB: isto kot TOR

Lahko je kriva sol, ali pa kak drug elektrolit, na srečo je pri elektrolitih tako, da dokaj hitro opaziš spremembo na bolje, tako da začni bolj dozirat sol in opazuj spremembe.
<< x

cesc8fabre

Pleničar

Vnosov: 11

Odgovor To avg 09, 2016 08:38

Najlepša hvala!!!

Se bom držala priporočil in javim kako napredujem!!
<< x

onina

Pleničar

Vnosov: 78

Odgovor To avg 09, 2016 12:25

Lahko si utrujena zaradi izčrpanosti. Moja zgodba je namreč taka, ko je bilo preveč aktivnosti in ni bilo prave regeneracije (niti pri prehrani, niti počitku). Sledil je padec imunskega sistema (zmanjšano delovanje ščitnice, prepustnost črevesja - ugotovljena možnost celiakije). V glavnem, tako po aktivnosti sem se počutila ok, potem pa huda utrujenost. Vse skupaj je vodilo samo navzdol. Iskala sem rešitve v prehrani, izločevala, vključevala razno, razno. To je trajalo 3-4 leta. Ne vem točno, kaj je botrovalo z izboljšanju, ampak noviteta je bilo jemanje Glutamina (4 kapsule zjutraj, 4 pred spanjem).
Prehrano imam mešano, s tem, da ne jem jedi, ki vsebujejo gluten. Glavnino OH zaužijem do vključno kosila, vendar na dnevni ravni ne presegam 100 g. Pojem 5 obrokov, s tem, da ne kompliciram. Zajtrk je omleta iz jajc, ovs.kosmičev, nadev iz skute, borovnic. Malica kos zelenjave in 10 oreščkov, kosilo solata, meso, riž. Malica mlečna, npr. grški jogurt in 10 oreškov, kakšna suha marelica ali suha figa za zraven. Nato sledi trening (en dan aerobni, npr. tek, drugi dan anaerobni - uteži). Po treningu 1 dl čokoladnega mleka. Večerja: zelenjava, meso.
Od dodatkov jemljem Glutamin, zjutraj in zvečer Omega 3, zjutraj vitamine in po potrebi še magnezij.

Če ti kaj od tega prav pride, bom vesela :)
<< x

cesc8fabre

Pleničar

Odgovor To avg 09, 2016 13:22

Najlepša hvala...
Po moje imaš prav in je vzrok v izčrpanosti. Zelo imam rada rutino in vsak dan odtečem 8,4km ter delam kar precej vaj za moč. Zraven tega še 2-3x na teden igram vsaj uro tenisa s fantom in beach volley... če tu zraven vštejem še sprehode s psom (hitra hoja) in plavanje skoraj vsak vikend... v bistvu pravega počitka nimam. Jem pa praktično hrano brez OH, če izuzamem zelenjavo in kar je laktoze v skuti..
Sem včeraj črtala tek in naredila le polovico vaj za moč...pa spila BCAA in magnezij. Danes sem že kot nova in komaj čakam,da odlaufam svojo traso jutri zjutraj ;)
Upam,da se nekoč še te skute "rešim", čeprav bo zeloooo težko. Ampak če mi je s sadjem uspelo, bom tudi to zmogla;)
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor To avg 09, 2016 13:56

Kakšen je kaj pulz zjutraj in "živčevje", se ti zdi da si nonstop neka napeta, na koncu z živci, ipd?
<< x

cesc8fabre

Pleničar

Odgovor To avg 09, 2016 14:40

V bistvu se fulll dobro počutim. Sploh nisem "živčna", prej bi rekla fulll dobre volje in polna energije (razen včeraj). Spim 6 ur in se sama zbudim ob 5.h zjutraj.

Nimam pojma kolk imam pulz zjutraj - ko začnem teči (cca.2h po tem ko vstanem) imam pulz okrog 56.
<< x

onina

Pleničar

Vnosov: 78

Odgovor To avg 09, 2016 19:39

Sem bila tudi nekaj časa na ketonski,vendar se me nekako ni prijela. Trenutno mi mešana prehrana ustreza,vendar kot pravim imam na dan cca 100 g oh. Menim,da mora vsak poslušati svoje telo,ki ti že samo pove,kaj mu paše. Seveda pa obvezno minimizirat cuker.
<< x

cesc8fabre

Pleničar

Odgovor To avg 09, 2016 19:54

jaz s cukram nisem nikoli imela problemov. Imamo skoraj ob vsakem kosilu sladico,ampak nisem sladkosneda.
Moj največji problem so bili sir, riž in sadje. Z lahkoto sem pojedla po 250g sira al pa veliko porcijo mlečnega riža za zajtrk/večerjo. Poleg tega si zajtrka brez kruha nisem predstavljala. Meni zelo ustreza prehrana z minimalnimi OH-ji, ker sem ugotovila,da po njih postanem izredno hitro lačna... Če npr.zjutraj pojem jogurt z ovsenimi kosmiči komaj pričakam malico (že ob 9.h sem tako lačna, da skoraj mizo v pisarni glodam). Če pa pojem 2 jajci, skuto in zelenjavo pa brez težav zdržim do 12.30...
<< x

johnycage

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor To sep 13, 2016 19:04

Zdravo

Grom spet imam eno vprašanje. Že od spomladi sem na ciklični dieti (čim manj OH vsaki peti dan pa OH zelo dvignem). Dieta mi zelo ustreza, tudi z postavo sem kar zadovoljn (lepa definicija, vidni trebušnjaki...). Tudi lani je bilo podobno potem pa sem po želji za več kilogrami šel na maso in seveda me je zalilo. Potem sem se letos spet zelo trudil, da sem prišel nazaj na isto definicijo kot lansko leto (na žalost na iste kilograme). Sedaj sem se odločil, da na maso z OH-ji ne grem več, da spet ne bom vsega truda uničil. Torej makroti sedaj so: 210 g B, 166 g M, 55 g OH. Kako sedaj naprej? Naj postopoma dvigujem maščobe čez zimo, da morda pridobim do spomladi kakšno kilo ali dve in, da ostanem čim bolj zdefiniran? Ali naj naredim isto kot lansko leto in ponovno na OH-je?
Aja, gre se za natural. Sedaj imam pri 172 cm približno 68 kg. Torej kakšna kila ne bi škodila.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63904

Odgovor Če sep 15, 2016 06:33

lahko dvigneš oh. samo daj postopoma in spremjaj napredek.
pač upoštevaj da masa ni teža. voda in špeh ki jih dobiš zaradi preveč oh niso mišična masa. rabiš dvigovati malo in počasi
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

johnycage

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor Če sep 15, 2016 19:31

Grom je napisal/-a:lahko dvigneš oh. samo daj postopoma in spremjaj napredek.
pač upoštevaj da masa ni teža. voda in špeh ki jih dobiš zaradi preveč oh niso mišična masa. rabiš dvigovati malo in počasi

Aha, torej koliko priporočaš, da sedaj za prvič dvignem OH-je? 20 g ali več? Potem pa verjetno tako gledam po izgledu in ko vidim, da začne zalivat ustavim in zmanjšam spet malenkost?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63904

Odgovor Če sep 15, 2016 23:12

ne rabiš vsak dan. recimo 50g na nekaj dni in spremljaš
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

gorenc

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne okt 09, 2016 20:53

Živjo,

mene pa zanima, kako naj se znebim maščobe okoli trebuha. Okej, vem, manj "žri" najboljša dieta. Ampak ne gre, ne pomaga najbolje. Tudi športam nekaj, predvsem tek. Sicer premalo. Lani sem bil priden, 21km 1:45, pa ne da se mi je kaj na kilaži preveč poznalo. Ima kdo kakšen predlog. Hvala
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Po okt 10, 2016 07:10

Ja, prvo zamenjaj laufanje z dvigovanjem uteži, če je cilj kvalitetna izguba maščobe. Jedilnika nisi omenil.
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Po okt 10, 2016 11:31

Da.
In z pravilno prehrano si uredi pravilno delovanje hormonov...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast