Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Sr avg 12, 2020 05:17

Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor So apr 30, 2016 13:44

Re: Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

SimonForum je napisal/-a:Prej je bilo omenjeno, da mlečni izdelki na dieti niso dobri, ker dvigujejo inzulin ter povečujejo apetit. Če sem v deficitu, ki mi še ne povzroča neke lahkote in mi pač sedejo mlečni izdelki, je potem ok? Ali še kako drugače vplivajo na izgubo kg?

Po mojih izkušnjah da. Sedaj če ima nekdo 30 kg preveč in zeli izgubiti nekaj je eno. Če pa hočeš zdefitnirat v 0 pa zna biti problem
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

bella87

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor Po maj 02, 2016 14:56

Če želim dopoldanski čas izkoristiti za kurjenje maščob: kako je v primeru pitja wheya po jutranjem treningu na tešče? Ali whey prekine kurjenje maščob, ali je bolje trening prestaviti na popoldanski/večerni čas in takrat spiti whey?
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 730

Kraj: Štajerska

Odgovor Po maj 02, 2016 21:36

Najprej telo nauči na dobro kurjenje lastnih maščob, potem lahko za še boljši efekt kurjenja M po jutranjem treningu na tešče ukineš še whey...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To maj 03, 2016 07:16

osebno preferiram BCAA
<< x

Kooch

Pleničar

Vnosov: 60

Odgovor Če maj 05, 2016 21:52

Grom je napisal/-a:pač dva izdelka polna stimulanov. ko jih sešteješ bo za telo preve

Ni mi cisto jasen odgovor. Jaz nebi jemala oba naenkrat ampak samo AC. In pac ker jem kontracepcijske me zanima ce kaj vpliva to na delovanje itd.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So maj 07, 2016 09:11

lahko.
<< x

Andre91919

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Ne maj 29, 2016 17:26

Hitrejša izguba maščobe okoli trebuha

Pozdrav,

najprej pohvala za super forum vsem soustvarjalcem. Odličen vir informacij!

Prosim za odgovor na moji vprašanji, in sicer sem že leto dni na ketogeni dieti, pred tremi meseci sem pričel izvajati IF. Prvi obrok zaužijem v intervalu od 15 do 20 h. Odvisno od posameznega dneva. Poleg ketogenega načina prehranjevanja uživam te prehranske dodatke - vsi Biotech; one a day (1), vitamin C(1), omega 3 (od 7 - 10 kapsul) in Magnesium (1, pred spanjem). Za hitrejšo izgubo maščobe še Super Fat bURNER in fitcarnitin. To dvoje vzamem, ko izvajam treninge z utežmi - 3 x tedensko, na tešče. Aerobnih treningov ne prakticiram. Dosti hodim peš.

Maščoba mi gre nenehno dol. Sedaj pa bi želel pospešiti izgubo maščobo okoli trebuha. Ali bi za to bilo potrebno še kaj dodati v moj režim prehranjevanja, v smislu BCAA, CLA....Ali morda zaužiti burnerje in l-CARNITIN tudi v času, ko treningov ne izvajam? Hkrati prosim še za nasvet glede optimalnega kombiniranja svojih prehranskih dodatkov. Te sedaj zaužijem ob prvem oziroma drugem obroku.

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem.
LP,
Andre
<< x

johnycage

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor Ne jun 05, 2016 19:21

Zdravo

Upam da lahko kar tukaj vprašam za hiter nasvet. Torej zanima me če lahko dodam arginin na definiciji? Vzel bi čisti arginin, ki nima kakšnih OH ali kaj drugega. Drugače sem z definicijo kar zadovoljn. Gre se mi predvsem še za to, da bi mogoče pridobil kaj na trdoti mišice (predvsem na izgledu) in na vaskularnosti (bolj vidne žile itd...).

Zdaj ali arginin sploh deluje ali mečem denar stran glede na moje želje, ki sem jih naštel? In seveda kakšno največjo količino lahko vzamem glede na odmerek (do koliko gramov za najbolj optimalno delovanje oz. za vidne rezultate)?

Hvala
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jun 05, 2016 21:11

johnycage je napisal/-a:Zdravo

Upam da lahko kar tukaj vprašam za hiter nasvet. Torej zanima me če lahko dodam arginin na definiciji? Vzel bi čisti arginin, ki nima kakšnih OH ali kaj drugega. Drugače sem z definicijo kar zadovoljn. Gre se mi predvsem še za to, da bi mogoče pridobil kaj na trdoti mišice (predvsem na izgledu) in na vaskularnosti (bolj vidne žile itd...).

Zdaj ali arginin sploh deluje ali mečem denar stran glede na moje želje, ki sem jih naštel? In seveda kakšno največjo količino lahko vzamem glede na odmerek (do koliko gramov za najbolj optimalno delovanje oz. za vidne rezultate)?

Hvala

če že hočeš to potem citrulin malat
<< x

janedoe

Pleničar

Vnosov: 18

Odgovor Po jun 06, 2016 15:20

Živjo! Bi lahko prosim dobila komentar na tele krvne izvide? Zdravnico skrbi povišan holesterol, sploh glede na mojo starost (26 let) in mi je predlagala da bi mogoče začela z jemanjem bio statinov....Povišan holesterol imamo sicer verjetno da v družini... Ali je možno tudi, da je na povišanje vplival stres, ki ga je bilo zadnje mesece kar precej? Prehrane v tem času sicer nisem spreminjala...

Tole so izvidi konec januarja
Slika

in pa konec maja...

Slika

Že vnaprej hvala za feedback!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jun 07, 2016 05:46

Lahko vpliva mariskaj. Stres, kaka vnetja itd.. izgubljanje maščobe..

V vsakem primeru pa so tag nizki in HDL visok kar pomeni da je LDL verjetno ta dober. Da bi se za 100% vedelo pa kot prvo rabiš več testov in kot drugo kak boljši test ki ti pove tip delcev itd. Poden človeštva pa je da zdravnik želi dati statine kar tako in uničevati telo.
<< x

janedoe

Pleničar

Odgovor To jun 07, 2016 07:08

Kje pa pri nas opravljajo te natančnejše teste? Bi se bilo res fajn za zihr prepričati...
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor To jun 07, 2016 07:18

Nikjer, če že, potem pošljejo teste v tujino.

Vprašal adrialab, potrebuješ Vertical Auto Profile (VAP). Čeprav sem bral, da tudi to ni najbolj zanesljivo...baje.

bi pa ugibal, da bo cena tega tam okoli 200 eur
<< x

janedoe

Pleničar

Odgovor To jun 07, 2016 08:30

Uf, zasoljena cena...Hvala za informacijo! :)
Potem mi za zdaj ne bi svetovali, da skenslam z jedilnika jajca, ocvirke, mastne dele mesa in putr? Kaj pa sicer mlečne izdelke? Mleka sicer ne uživam, se pa pojavi vsake toliko kakšen grški jogurt, sir in (kisla) smetana
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor To jun 07, 2016 08:38

Jaz bi se izogibal pretiranemu vnosu omega6, kar pomeni da raje svinjine ne. Če pa že, pa bi pazil na zadosten vnos omega3.

Lahko pa se še naredi test s-CRP, do neke mere tudi ta parameter lahko pokaže riziko za CVD.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

FB skupina FB skupina 2