Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Maxx Burner

Danes je Pe dec 13, 2019 06:52

Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63909

Odgovor Sr maj 26, 2010 22:22

Re: Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

20 g zdravih maščob in 40 g beljakovin na obrok x 6 na dan
2 do 3 x zelenjava cca 200 g
1 x na teden off 1 obrok
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Crash

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 634

Kraj: Kamnik

Odgovor Če jun 03, 2010 09:46

Kako naj bodo na low carb dieti razporejeni OHji? Zjutraj in okoli treninga? Le okoli treninga?
Ali je bolje da imaš na low carb po treningu whey + nekaj hitrih OH in nato čez 2-3 ure trd obrok, ali je bolje da imaš v roku 1 ure po treningu trd obrok ki vsebuje tudi OH?
<< x

trava2

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Ne jun 06, 2010 19:25

No mene pa zanima če mi lahko kdo pove nekaj stvari glede prehrane !

visok sem 180cm, 92kg. Zanima me čisto tako kot prvo, kateri hrani se moram odpovedati najprej: poleg fast food itd..
Bolj me zanima zato hrano, ki jo doma jem, kruh, krompir, riž, meso itd. pač standardna hrana. Kako je z sadjem, katero je najbolše ?? Kako je z obroki več obrkov po manj ??

hvala za pomoč =)
<< x

Dzezy

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 5271

Odgovor Ne jun 06, 2010 22:08

Izbiraj tista živila, ki ti dajo največ, brez odvečnih kalorij. Fast food, cvrtje, trans maščobe, sladkor ---> eliminacija!
Članki, nasveti, recepti in še kaj na: https://www.facebook.com/Zdraviinfit in na:
https://zdraviinfit.wordpress.com/
<< x

Messiah88

Pleničar

Vnosov: 91

Odgovor To jun 08, 2010 12:25

Kaj aj bi pomenil izraz "testosterone boosters"?
<< x

slonov

Mlečnozobec

Vnosov: 193

Odgovor To jun 08, 2010 12:33

pomeni izdelek oz. snov, ki naj bi povečevala ''proizvodnjo'' testosterona v telesu. prosim ne vprašaj kaj pomeni testosteron:)
<< x

Mustelo

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 3399

Odgovor To jun 08, 2010 17:10

Messiah88 je napisal/-a:Kaj aj bi pomenil izraz "testosterone boosters"?

Vseh izdelkov ki imajo to napisano gor, se izogibaj ker je škoda denarja zanje.
<< x

Messiah88

Pleničar

Vnosov: 91

Odgovor To jun 08, 2010 17:40

Hehe, saj vem kaj je testosteron in kaj pomeni "boost", sam me je zanimalo če si prav razlagam. Itak nimam nikakršnega namena to nabavit, sem le opazil neko ponudbo, pa me je zanimalo kaj to je.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63909

Odgovor To jun 08, 2010 17:47

to le piše. dela pa ne tako.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Benjamin1982

Pleničar

Vnosov: 35

Odgovor Po jun 28, 2010 11:22

Pozdravljeni VSI!

Imam vprašanje glede prehrane. Približno pred letom dni sem prenehal s kajenjem in glede na to da sem kadil po dve škatli na dan to zame zelo velik uspeh. Po tem ko sem nehal kaditi sem opazil, da se mi je povečal apetit in sem si rekel ok za kakšno kilo se lahko zredim. Imel sem 82 kg na mojih 180 cm. Danes jih imam 92kg. Seveda se ukvarjam s šporom, kolikor mi dopušča čas. Vsaj enkrat na teden se epravim in pretečem 10 km. Tako da mi kondicija ne dela težav. Težave mi dela moj apetit kar nekako se ne morem nasititi. Poleg teka pa imam neizmerno rad meso. Mi kako pomagate, da preneham z žretjem, Kako dijeto ali pa pogostejši treningi. Nekako ne najdem nekega začetka kako začeti s prehrano ali rednimi treningi. In nekaj casa prebiram literaturo o zdravi prehrani in pozabim na trening, drugič študiram treninge in se vrtim v začaranem krogu. Ali ima kdo od vas kak predlog, kako , kaj, s čim začeti....? Za vaše odgovore vam bom hvaležen.

LP
Benjamin
<< x

bhhx

Pleničar

Vnosov: 99

Odgovor Po jun 28, 2010 12:23

Če imaš rad meso ni nč narobe. Bolš ko da bi mel neizmerno rad torte.
Jej čimbolj pusto meso in veliko zelenjave , če se me že moraš basat se daj z nizkokalorično hrano. Je pa pri "basanju" veliko psihološkega. Tako da s tega vidika pa moraš razčistiti tudi v glavi.
<< x

Dzezy

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 5271

Odgovor Po jun 28, 2010 16:43

Uredi si jedilnik, vanj dodaj dovolj vlaknin (30g) iz sadja, zelenjave, oreščkov, ovsenih... Zagotovo ne boš kar naprej lačen.
Članki, nasveti, recepti in še kaj na: https://www.facebook.com/Zdraviinfit in na:
https://zdraviinfit.wordpress.com/
<< x

Benjamin1982

Pleničar

Vnosov: 35

Odgovor Pe jul 02, 2010 08:07

Živjo!

Hvala za odgovore. Za začetek: Najprej sem si uredil vsak dan tako, da sem najmanj 30 minut aktiven in sicer 30 minut teka, 30 minut kolesarjenja ( to je samo v hrib, da telo dela) , 30 minut na vreči za boks.... Če pa mi je urnik dopuščal sem kombiniral aktivnosti oz. 30 minut kolesa in 30 minut vreče ali 30 minut vreče in 30 minut teka.... Kar se tiče hrene. Vsako9dnevnega kosila se moram udeležiti če ne zaradi drugega zaradi mame, ki se potrudi in nam skuha. Pred kosilom se napijem vode med kosilom poskušam pojesti čim več solate. Problem imam pa zvečer oz. pozno popoldne. Po 18h uri opažam da bi kar naprej nekaj grizljal. tako sem včeraj pojedu nekaj češenj za večerjo pa pečene bučke. Vem da bi bilo najbolje kop sploh nebi večerjal. Samo ne vem če sem dovolj trmast. Kakšno hrano naj jem za večerjo oz za zadnji dnevni obrok?

LEPO SE MEJTE IN LEP POZDRAV!!!!
BENJAMIN
<< x

salem

Posting Freak

Vnosov: 1015

Odgovor Pe jul 02, 2010 08:24

Benjamin1982 je napisal/-a:Živjo!

Hvala za odgovore. Za začetek: Najprej sem si uredil vsak dan tako, da sem najmanj 30 minut aktiven in sicer 30 minut teka, 30 minut kolesarjenja ( to je samo v hrib, da telo dela) , 30 minut na vreči za boks.... Če pa mi je urnik dopuščal sem kombiniral aktivnosti oz. 30 minut kolesa in 30 minut vreče ali 30 minut vreče in 30 minut teka.... Kar se tiče hrene. Vsako9dnevnega kosila se moram udeležiti če ne zaradi drugega zaradi mame, ki se potrudi in nam skuha. Pred kosilom se napijem vode med kosilom poskušam pojesti čim več solate. Problem imam pa zvečer oz. pozno popoldne. Po 18h uri opažam da bi kar naprej nekaj grizljal. tako sem včeraj pojedu nekaj češenj za večerjo pa pečene bučke. Vem da bi bilo najbolje kop sploh nebi večerjal. Samo ne vem če sem dovolj trmast. Kakšno hrano naj jem za večerjo oz za zadnji dnevni obrok?

BENJAMIN

Poglej malo jedilnike na forumu, si prilagodi jedilnik.
jaz sem se tudi moral odreči kosilu pri mami-ni 0 zamerla Slika
Tisto, da se po 18-ti uri ne je je bedarija. Probaj imeti 6 obrokov na dan,na 3 ure
<< x

praymeh

Pleničar

Vnosov: 33

Odgovor Pe jul 02, 2010 09:35

Benjamin1982 je napisal/-a:Živjo!

BENJAMIN

1. Benjamin pred kosilom se ni dobro napiti vode, ker zredči želodčno kislino(popravite me če se motim), če za kosilo poješ zelenjavo in meso(pusto, najbolje piščančje,puranje prsa) ter dodaš malo olivnega olja imaš super kosilo.
2. Večerjo ješ brez problema, še slabše je če ne poješ nič. Za večerjo so bučke tudi čisto ok, dodaj še meso ribe ali jajca in imaš super večerjo(zelenjava+meso, dodaš še zdrave maščobe(olivno olje, omega 3 v kapsulah,...))
3. Osredotoči se na to, da imaš v vsakem obroku beljakovine in zdrave maščobe, ogljikove hidrate pa probaj črtat z jedilnika.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Crush Bar FORUM Maxx Burner