Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner

Danes je To jun 18, 2019 22:17

Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63833

Odgovor To jul 24, 2018 07:47

Re: Vprašanja začetnikov glede prehrana in izgube maščobe

beljakovine na 250, mascobe na polovico tega, predvsem omega 3 in kak rumenjak samo se.. pa oh lahko kak dan vec. samo daj potem se kak dan manj da malo cikliras. po mojih izkusnjah telo tako najbolje odregaira
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

johnycage

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor To jul 24, 2018 10:15

Grom je napisal/-a:beljakovine na 250, mascobe na polovico tega, predvsem omega 3 in kak rumenjak samo se.. pa oh lahko kak dan vec. samo daj potem se kak dan manj da malo cikliras. po mojih izkusnjah telo tako najbolje odregaira

Grom hvala za odgovor. Torej če sem te prav razumel, dvignem beljakovine na 250 g, maščobe pa spustim na polovico tega kar mam zdaj torej na okoli 33 g?
Sedaj jem tako:
1 obrok- 4 jajca in 7 velikih žlic ovsenih
2 obrok- polnozrnata štručka in 100g salam pišč. prsi
3 obrok- 200g pišč. mesa in 62g riža
4 obrok- banana in 17g mandljevega masla
5 obrok- 150g pišč. mesa in 30g riža ter 200g zelenjave
Fitnes: 25g wheya plus 10g kreatina plus 10g bcaa

Torej lahko beljakovine dvignem tako da dodam še mal wheya kdaj vmes (da ne rabim preveč spreminjat)?

Za maščobe bom pa vidim moral malo spremenit, da bom prišel tako nizko
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jul 24, 2018 16:33

da in takrat ko imas malo oh bolj v času po treningu in ne zjutraj da kuriš ekstra maščobe takrat
<< x

Jezerc

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor To okt 09, 2018 08:03

Lepo pozdravljeni, sem novi tukaj in imam nekaj vprašanj.

Imam približno 16% telesne maščobe in jo želim pokurit, zato sem izbral low-carn in veliko do 150g max beljakovin na dan.

Moje mere so:
Starost 28
Teža 60 kg
LBM: 50 kg
Višina: 181cm

Kar pa je najpomembneje, sem VEGAN. Trenutno sem bolj na tesno z denarjem, zato svoj vir B. izbiram iz tofuja...žal.

Moj problem se, da trenutno konzumiram okoli 100g beljakovin dnevno, moj cilj je 150g. Zadnje par dni opažam rahle bolečine v prstih nog in rok. Skrbi me, da bi bilo to povezano z Kalcijem, ker ga velika količina zaižitih B. črpa iz kosti. Prej nisem vil navajen takih količin B. povečujem jih za 30g dnevno.

Kolk pa je učinkovita taka dieta? Bom odvečne balastne B. skuril, ali se mi bojo naložile v maščobne zaloge?

Kaj pa je ksidacija B.? Razumel sem, ko pride do balasta B. ti ta balast blokira kurjenje.maščobnih zalo....sem novi, zato bolj taka vprašanja :)

Hvala vam za odgovore!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe okt 12, 2018 00:39

to je malo beljakovin. in tudi če bi količine vplivale ni to tako hitro... če si moški in ješ veliko sojinih izdelkov pa lahko da je nizek testosteron razloog

tako količino boš verjetno najlažje dobil iz beljakovinskih napitkov. tudi beljakovine ne izčrpajo kartako kalcija. to je bolj način marketinga za vegi prehrano kot realni svet.. pa ne narobe razumet nimamo nič proti veganskii prehrani če oseba to želi
<< x

Jezerc

Pleničar

Odgovor Po okt 15, 2018 18:16

Aha, hvala za odgovor :) Katere veganske proteine pa svetuješ? Na koliko pa miskiš, da naj dvignem količino B.? Bo ok če to kokičino povečujem za 30g dokler ne dosežem željene količine? Pa lahko vsak dan povečam količino ali je boljše, da sem nekaj dni na določeni količini, da se teli navadi?
<< x

Jezerc

Pleničar

Odgovor To okt 16, 2018 07:36

1.Kolikšna pa je tista količina sojinih proteinov oz. koliko tofuja na dan lahko konzumiram (kupujem navadni tofu v Hoferju, ki ima 350g in 10g beljakovin na 100g) brez "neželenih učinkov" (Trenutno tudi zelo težko zaspim)?

2. Trenutno konzumiram 2400 kcal in se počutim ok. Kakšno pa razmerje med OH/Beljakovinami/Maščobami pa mi svetujete (kar se tiče moje aktivnosti; praktično, če se le, da tečem vsak dan, bench-press imam 2-3x na teden, ki ga imam doma)? Na netu zaslediš 40/40/20, spet nekje popolnoma drugega. Vem, da razmerja delujejo od osebe do osebe drugače vendar vsaj približna tista doza me zanima.

3. Moj procent telesne maščobe je okoli 16%. Kaj mi svetujete naj sprva izgubim maščobo ali pridobim mišično maso (Lean bulk 200-300 kcal + se pravi 2600 - 2700 kcal) in nato začnem z izgubo maščobe? (Moj BMR, če ne delam nič je okoli 1450 kcal, z TDEE okoli 1700 kcal). Glede na to, da moram za izgubo ustvariti deficit me zanima, ali je možno izgubljati maščobo tudi pri 2400 kcal, ker namreč že samo z tekom porabim povprečno 600 - 700 kcal lahko tudi več, predvsem, ko imam treninge šprinta.

4. Zanima me še to; bral sem, da so razni proteinski praški katerim odstranjujejo delež maščob in OH pridobljeni na nezdrav način in, da so celo rakotvorni.

5. Kolikšna pa je tista priporočljiva količina beljakovin na maso? Nekje pravijo 0,8 nekje 2,5g/kg. Jaz si računam maso beljakovin na ČISTO telesno maso, spet drugje pravijo na polno maso. Kaj je pravilno?

Danes v dobi interneta je taka poplava informacij, da dejansko ne veš kaj je res in kaj ne, zato raje večkrat vprašam ;)
Upam, da ni preveč vprašanj ampak, sej pravijo, da vprašati ni greh ;)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To okt 16, 2018 17:53

Jezerc je napisal/-a:Aha, hvala za odgovor :) Katere veganske proteine pa svetuješ? Na koliko pa miskiš, da naj dvignem količino B.? Bo ok če to kokičino povečujem za 30g dokler ne dosežem željene količine? Pa lahko vsak dan povečam količino ali je boljše, da sem nekaj dni na določeni količini, da se teli navadi?

nekje 2 g na kg če treniraš. konopljine, rizeve, mesanico...

lahko na dan treninga takoj po vadbi malo vec in potem ko ne treniras malo zmanjsas. v povprecju pa vsaj 2 ga na kg
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To okt 16, 2018 17:56

Jezerc je napisal/-a:1.Kolikšna pa je tista količina sojinih proteinov oz. koliko tofuja na dan lahko konzumiram (kupujem navadni tofu v Hoferju, ki ima 350g in 10g beljakovin na 100g) brez "neželenih učinkov" (Trenutno tudi zelo težko zaspim)?

nekje 8 do 9 g beljakovin na 10g prahu
2. Trenutno konzumiram 2400 kcal in se počutim ok. Kakšno pa razmerje med OH/Beljakovinami/Maščobami pa mi svetujete (kar se tiče moje aktivnosti; praktično, če se le, da tečem vsak dan, bench-press imam 2-3x na teden, ki ga imam doma)? Na netu zaslediš 40/40/20, spet nekje popolnoma drugega. Vem, da razmerja delujejo od osebe do osebe drugače vendar vsaj približna tista doza me zanima.

ker je odvisno od posameznika je tezko reci. pazi da je dovolj beljakovin ostalo pa zapolni ali z mascobami ali oh. moras probati kaj ti bolj ustreza. vendar nekaj mascob v vsakem primeru rabis.
3. Moj procent telesne maščobe je okoli 16%. Kaj mi svetujete naj sprva izgubim maščobo ali pridobim mišično maso (Lean bulk 200-300 kcal + se pravi 2600 - 2700 kcal) in nato začnem z izgubo maščobe? (Moj BMR, če ne delam nič je okoli 1450 kcal, z TDEE okoli 1700 kcal). Glede na to, da moram za izgubo ustvariti deficit me zanima, ali je možno izgubljati maščobo tudi pri 2400 kcal, ker namreč že samo z tekom porabim povprečno 600 - 700 kcal lahko tudi več, predvsem, ko imam treninge šprinta.

po moje s kvalitetno hrano in treningom ne rabis tu predhodnega pucanja. to pa ne pomeni da se moras nazirati za bulk. lahko dobis misice in hkrati zgubis malo mascobe
4. Zanima me še to; bral sem, da so razni proteinski praški katerim odstranjujejo delež maščob in OH pridobljeni na nezdrav način in, da so celo rakotvorni.

bolj je rakotvorno obremnjenavnje s tem
5. Kolikšna pa je tista priporočljiva količina beljakovin na maso? Nekje pravijo 0,8 nekje 2,5g/kg. Jaz si računam maso beljakovin na ČISTO telesno maso, spet drugje pravijo na polno maso. Kaj je pravilno?

2,5 top
Danes v dobi interneta je taka poplava informacij, da dejansko ne veš kaj je res in kaj ne, zato raje večkrat vprašam ;)
Upam, da ni preveč vprašanj ampak, sej pravijo, da vprašati ni greh ;)
<< x

Jezerc

Pleničar

Odgovor Sr okt 17, 2018 16:56

Ok, hvala ti zaenkrat za informacije super ste ;).

Če pa mi še kaj ne bo jasno se pa javim.
Prejšnja

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Warrior Solo Bar 35 g KOMPLET Sukrin Baking Mix in LCHFlove lešnikov samo 15 EUR