Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Promocije Activlab

Danes je Pe jul 19, 2019 00:45

Prehrana

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Nyah

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 426

Kraj: LJ

Odgovor To jul 08, 2003 15:41

Prehrana

Zdravo!

Sicer ze kar nekaj casa spremljam strani in se poskusam drzat navodil, bi rabila en nasvet direktno.

Imam 28 let in 173 cm, trenutno 64.4 kg. V zadnjih 4 tednih (oz3) sem zgubila 4 kg predvsem z izredno omejitvijo OHjev in ponovnim treningom (mala pavza 1.5 meseca zaradi ne vem cesa...).

Moj trening:
- 4x tedensko aerobni (30-60 min teka, ali na tesce zjutral ALI po anaerobnem treningu)
- 3x tedensko anaerobni, predvsem zgornji del telesa (večinoma proste uteži in palica) + počepi (pon/sre/pet, 60 min)
- 2x tedensko trebusne (tor/sob)
- 1 dan pavze (ki ni nujno lezanje, le nacrtnega treninga ni, vcas je to ornk gorska tura - bicikl ali pes - , rolanje, potapljanje, jahanje)

In kaj me zanima oz rabim pomoc?! Rada bi zgubila se een 4kg, seveda na racun mascobe. Mene, za razliko od nekaterih bejb, misice NE motijo (razen stegenske sprednje, ki je smucarska) in upam, da mi bo tja do jeseni ratalo VSAJ malo biti podobna kaki fitnes misici :-) Izguba kg (mascob) se mi je v zadnjem tednu ustavila. Mislim (glede na prebrano), da jem premalo. Vecinoma sem na B, pa se teh bolj malo. Bi mi lahko svetovali razmerje (B,OH in M), ki bi mi pomagalo se izgubiti kake 4 kg in to ne na racun misic? Koliko g posamezne vrste na dan?

Hvala ze sedaj za pomoc. Zelja je velika, volja vedno vecja (z vsako kilo dol je vecje veselje za kvihte :-), sam se kak nasvet pa bo!

Dober trening,

Nyah:D
No. Try Not. Do or Do Not - There is No Try. (Yoda)
<< x

A-l-e-x

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 301

Kraj: Petrovče, Graz

Odgovor To jul 08, 2003 21:09

Zdiš se mi fulla aktivna-pridna ženska. Mogoče celo malo preveč (za dieto mislim).
Osebno bi sicer dal aerobne na 2 x tedensko z maximum pol ure. Pri fitnesu pa bi dodal še kakšne mrtve dvige.
Moj nasvet: Bravo, kar tako naprej. Vendar ne it v ekstreme. Zdravje ima vedno prednost. Upam pa da boš še okužila kakšno žensko z virusom, ki te je napadel.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63754

Odgovor To jul 08, 2003 21:42

Glede na to da je večina žensk malo hipotiroidnih aerobne kar zadrži.

Ne vem če sem dobro razumel.Praviš da si izgubila v 3 do 4 tednih 4 kg. Nato si imela 1,5 meseca pauze. Kje je obdobje brez napredka?

Dobro bi bilo da malo opišeš tudi tvojo dieto.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Mustang

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 314

Odgovor Sr jul 09, 2003 06:48

Super woman

Če bi rada obdržala čimveč mišic, ne izvajaj aerobnega treninga po anaerobnem. Raje zjutraj aerobni, zveč. anaerobni. Kvečjemu naredi vsaj 3-4 ure razlike med obem, s tem, da je aerobni vedno prej.
Priporočam ti BCA amino-kisline zaradi katabolije, ki jih piješ obvezno na aerobnem treningu.
Razmerje B/OH/M mam jaz trenutno 30/20/50 in gre dobr dol pri 2200 cal (78 kg, 178cm).
Lepo treniraj še naprej.
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Sr jul 09, 2003 07:54

Če imaš močne noge si lahko privoščiš kar nekaj intrevalnega treninga ( 30 sec max 60 sec. easy do 10 intervalov ) vsak dan za pospeševanje matabolizma.Trening za noge omeji samo na počepe.Zg.del delaj normalno.Pri prehrani pazi predvsem na dovolj velik vnos B ter esencialne mašč.kosline ( ribje in laneno olje ) ter veliko zelenjave.Če še napišeš dieto ki jo imaš ...
Fit Tovarna Coach - Aleksander
aleksander@fittovarna.com
<< x

Nyah

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Sr jul 09, 2003 14:27

Zdravo!

Najprej hvala za vzpodbudne odgovore. Za razliko od nekaterih forumov ste me prav presenetili!! Sedaj pa se malo info!

Gašper, narobe sva se razumela. Fitnesirala sem ze prej (od novembra lani). Brez kake posebne diete. S kilazo sem bila tam nekje okoli 66kg. Potem sem malo pred 1. majem letos nehala (sluzba, miljon enih obveznosti .... ok, sami izgovori) in ta pavza je trajala recimo 2 meseca. V prvem mesecu lenarjenja sem dobila ene 3 kile gor, potem sem pocasi zacela z jutranjim tekom in uspela kot sem rekla v 3do4 tednih unicit 4kile. Jutranji tek in visoko proteinska nizko kaloricna dieta.
Potem sem zacela z julijem spet s fitnesom (torej kvihtanje) in ohranila tek, dieto sem malo sprostila (se vedno pretezno proteinska, vendar vec kalorij dnevno in tud vec OH - sam slabih, sladke pregrehe ...). In so se sedaj kile ustavile, nece vec dol. No sej kiel niso bistvo, un jebeni šlaufek okol trebuha se nece vec manjsat :mad:
Naj dodam, da si do sedaj pri dieti nisem vagala zadev, sem sledila enemu jedilniku. Pa sedaj vidim, da ne bo slo vec in da se moram lotiti se tega (OK priznam, to mi je najbolj odvec pri vsem, samo ker sem prevec zbircna kot pravi moj dragi si tezko narocim jedilnik pri nekom, ker potem pol zadev od tam ne jem ... soree).

Torej ...
zajtrk- navadno skuta z jogurtom (ego), nekako 100-200g skute pa kak dcl jogurta, noter kaksno sadje ali kosmice / ali polnozrnata zemlja
cez dan - recimo kos skutine pite po Stasinem receptu ALI pecen piscanec, ena kava s smetano (kombinacija teh zadev)
zvecer - po treningu ponavadi proteinski shake (MioplexLight) + beljakovine (peceno jajce s kako poli ALI piscanec ALI riba)

Vse pripravljam (meso) ali brez olja ali pa par kapljic olivnega. Kaj me nese ... sladkarije kasno zvecer .... sem cokoholik in je kriza vsake toliko ... Od komplexnih OHjev je poleg mesa vcasih kaksna zelenjava (korenje, bucke, cvetaca). Vceraj zvecer pred koncertom pa kepica sladoleda .. sem ful migala na koncertu, da nisem dobila slabe vesti :-))

OK, vem, da manjkajo mascobe (prave), zato sem ze narocila laneno olje (menda je ze na poti). No, malo pomoci pri jedilniku ... predvsem kako naj razdelim B/OH/M in koliko kCAL dnevno, da bi se sli dol spehki (ja, ljubkovalno ime, sovrazim jih pa ko .....)?

mcalex .. intervalni, verjetno po Marcu sprint-pocasi-sprint? To naj bi zbudilo moj metabolizem pravis? Meni pa to NAJMANJ disi (tak intervalc :eeek;)

Evo ... se pospravim pol koscka stasine skutine pite, ki je danes z menoj v sluzbi, se pol litra vode, 2 kapsuli FatBurnerja in sibam na fitnes.

Hvala!

Dober trening,

Nyah
<< x

Jony

Pleničar

Vnosov: 41

Odgovor Sr jul 09, 2003 16:23

Dodal bi vec zelene zelenjave...
korenje, bucke imajo visok GI...zato rajsi nadomesti (brokoli, cvetaca, zelena solata, spinaca,...)
Res manjka es. mascob-laneno bo super...

'peceno jajce s kako poli '
Ce mislis Poli salamo...rajsi nadomesti s pur. pisc. prsmi (imas tudi kot salamo s precej manj mascob...Poli ma 20-30%)
+ce gre samo za eno jajce...od njega ne bos imela veliko...

Razmerje B:OH:M...za konstantno uporabo lahko 1:1:1...potem pa opazujes kaj ti bolj ustreza (predvsem ali vec/manj OH)...

Dober intervalni trening ti bo mocno pospesil metabolizem...
Ni ti treba prvi dan 10 max. sprintov...
zacni z manjso intenzivnostjo in manjsim stevilom...postopoma povecujes...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63754

Odgovor Sr jul 09, 2003 22:35

Kot je že omenil Jony veliko več zelenjave (razen bučk, pese, korenja).
Vse ženske dajete preveč poudarka na mlečnih izdelkih in prahu.
Del teh beljakovin nadomesti z ribami ali morskimi sadeži ali piščančjim-puranjim filejom.

Hrano si razdeli na vsaj pet obrokov.
Drugače vse kot je napisal Jony.

KAr se tiče intervalnega treninga ne vem o kakšnem Marcu govoriš. To je že star zadeva.
Izvaja pa se kot si omenila.

Menim, da ženskemu spolu bolj ustreza srednje intenzivna daljša aktivnost. Rahel tek, kolo ali hitra hoja.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Če jul 10, 2003 06:59

Po moje bi lahko glede kardia tako.Trening dnevi : samo do 10 intervalov.Kardio dnevi 10 intervalov + do 30 minut še potem srednje intenz.
Fit Tovarna Coach - Aleksander
aleksander@fittovarna.com
<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Vnosov: 4235

Odgovor Če jul 10, 2003 12:10

Jaz imam 175 cm in konstantno 66 kg (+- 1 kg) in dnevno pojem okoli 1300-1500 kcal - od tega približno 120-150 g B, 60-110 g OH in 70 g M. Meni tako razmerje kar odgovarja. Kak dan pojem več OH, včasih spet manj - odvisno kako mi paše.
Tudi jaz sem čisto nora na sladkarije, kar dokaj uspešno rešujem s svojimi lastnimi sladicami. Zraven je tudi nekaj sadja, tako da te OH pač upoštevam pri celotnem dnevnem vnosu. Ni optimalno, ampak cca. 200 g sadja (ponavadi maline ali melona) je dnevno na mojem jedilniku, predvsem dopoldan. Skuta s sadjem in beljaki mi je trenutno nekaj najboljšega.
Maščobe - laneno, olivno, ribje in kaka žlica bučnega tudi (je namreč moje najljubše).

Določi si eno mejo B in M dnevno, razdeli na 5 obrokov, OH dodajaj po občutku - skozi neko obdobje boš itak sama opazila, kje je meja, kjer izgubljaš maščobo oz. stagniraš ali se rediš.
Je pa res, da je v takem primeru najbolje, če si vsak obrok preračunaš, saj boš le tako dobila občutek, koliko česa ti ustreza in tako lahko po potrebi popravljala greške. In niti ni tako tečno in zamudno, kot izgleda na prvi pogled - meni je zelo pomagala Metka (članica), ki mi je poslala v Excelu narejeno tabelo vseh živil, ki jih uživa ter tabelo, kamor kopiraš vrednosti, nato pa le vpišeš v gramih, koliko česa si pojedel in dobiš seštevek na obrok. Sicer pa je nekaj podobnega prilepil tudi nekdo pri Prehrani, kot si verjetno opazila.

LP
<< x

Nyah

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Če jul 10, 2003 13:00

:handclap;
OK, trening prilagodila, se ta vikend se jedilnika lotim, pol pa bomo vidli kaj bo cez mesec/dva. Hvala za nasvete seveda vsem :-)
Staša - vmes bom poskusila se sama iz kaksne moje sladice iznajt nizkokal. izvedbo!

Dober trening,

Nyah :D
<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Vnosov: 4235

Odgovor Če jul 10, 2003 15:34

Da jih ne boš pozabila postat pri receptih ;)

Vrni se na Prehrana in izguba telesne maščobe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Promocije Activlab