Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Brezplačna knjiga Fit do poletja Sukrin

Danes je To jun 19, 2018 22:58

KetoMass eksperiment - 250kChallenge

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1292

Kraj: Koper

Odgovor To jan 09, 2018 21:45

Re: KetoMass eksperiment - 250kChallenge

Začel se je drugi teden keto mase, izziv pa se uradno začne naslednji teden.
Še pred kakšnim tednom si ne bi predstavljal, da bom imel take težave spraviti vase vsaj 4 obroke dnevno. Največji problem je zjutraj, ko še vedno čutim sitost od večerje.

Kaj se dogaja: v nedeljo sem imel veliko opravkov, najet delovni stroj, tako da je bilo treba delo opraviti do konca. Imel sem samo dva večja obroka; zjutraj in zvečer, ko sem se vrnil domov.
Po nedeljski pavzi od treningov, sem se v ponedeljek vrnil v fitnes in odtreniral hrbet ter biceps. Za zaključek pa še 20 minut kardia.

Danes sem opravil še drugi in zasdnji tedenski kardio. To noč sem spal zelo malo, mislim da nekje 3 ure vse skupaj, tako da sem bil ob 4.00 kar malo zmeden in konkretno neprespan. Urniki so pač taki kot so.

Slika

Današnji trening: RAMENA (povdarek na zadnjem delu) + TREBUH
SS1: deltoid press naprava + lateralen odmik z ročkama stoje
SS2: lateralni odmik z ročkama leže + odmik enoročno na kablu
SS3: lateralni odmik z ročkama v predklonu sede + vleka vrvi na čelo (kabli)
Peck deck letenje
SS4: veslanje predse z EZ palico + dvig nog na drogu
Vaje za trebuh na klopi z negativnim naklonom
Trebušnjaki na napravi

Kardio: 20 minut (kolo)

Obroki so bili vsi. Od celega dneva sem nekoliko lačen samo zvečer. Danes lahko samo še padem v horizontalo in se malo več naspim, budilka ponovno jutri ob 4.00 in napad na prsi + triceps

/coma
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če jan 11, 2018 17:14

Po dveh zelo dolgih delovnih dneh sem imel danes prosto. Najprej sem se dobro naspal in nato odpeljal v fitnes na prvi tedenski trening nog. Nekako sem se ga veselil, še bolj vesel pa sem bil ko ga je bilo konec :) Mislim, da sem ga kar vredu opravil

NOGE #1 (kvadriceps, meča)
Počepi na Smith napravi
Počepi z utežjo spredaj na Smith napravi
Dvig na prste na smith n.
Superserija: *nožna ekstenzija + Sissy počep z obremenitvijo
Izpadni koraki v hoji
Nožni potisk (naprava)
Dvig na prste na horizontalni preši
Dvig na prste sede

*na začetku vsake serije zadržim breme za 20 sekund v zgornjem položaju

Obrok po treningu:
jajca_spinaca_moca.jpg

5x jajca, špinača, mocarela. To bi lahko jedel non stop, pa se mi ne da pomivat posode ;)

Dnevni vnos omega3 imam že na 10g, ostaneta še dva obroka. Lidl bi lahko spet v kratkem kak avokado dal v akcijo, ker ga imam samo še za 4x Slika

Jutri bom naredil bolj individualni trening hrbta v superserijah in zraven ne bom delal še bicepsa. Bom pa za vikend naredil biceps + triceps.
Budilka je že nastavljena na nečloveško uro, ampak ni problema, delovni dan ne bo preveč dolg in pred mano bo vikend med katerim ne bo treba v službo (za razliko od naslednjega).
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

Zeus7

Mlečnozobec

Vnosov: 105

Odgovor So jan 13, 2018 15:14

Bom kar tebe vprašal glede na to, da si že v tem iz prejšnjega izziva:D Kdaj in kje izvemo kakšen je tedenski izziv?
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So jan 13, 2018 16:45

če bo isto kot za prejšnji izziv, potem bomo prejemali tedenske maile, objavljat pa bi morali tudi v skupini na facebooku
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So jan 13, 2018 17:45

Včeraj, ko sem prišel iz službe je vse izgledalo kot da bom zbolel. Boleli so me sklepi, kosti v križu, vratu, noge... Res ni izgledalo lepo. Nafilal sem se z vitaminom C, ruknil dva lekadola čez čaj iz ingverja in se dobro naspal. Zjutraj sem bil dosti boljši, čeprav ne 100%. Ko sem vstal in se malo sprehodil okoli sem se počutil že kar vredu, zato sem se odločil, da grem na trening. Kot napovedano sem tokrat delal biceps in triceps skupaj v superserijah.

BICEPS + TRICEPS (superserije)
SS1: biceps pregib z EZ palico + pushdown z vrvjo
SS2: pregib z ročkama sede na klopi z naklonom 45 stopinj + pushdown z "v" palico
SS3: pregib z EZ palico leže + ekstenzija z ročko za glavo
SS4: curling machine enoročno + ekstenzija nad glavo na kablih
SS5: Skullcrusher z EZ palico + hammer pregib

Zottman pregib
Pregib z EZ palico (inverzni prijem)

V prihajajočem tednu bom od srede do nedelje zelo zaposlen, čaka me 5 dni celodnevnih terenov v Sežani. Nimam pojma kako bo s treningi, tudi zato nisem naredil pavze za vikend.
Primarno pa mi je, da ne zbolim. Zanimivo, da sem zbolel prav pred enim letom, na prireditvi katera nas čaka nasledni vikend :/ dobro bi bilo, da se tokrat zgodovina ne ponovi.

Danes smo se malo razvajali z lchf palačinkami po receptu: http://fitkuhinja.si/recipe/lchf-palacinke/
palac_800.jpg

Jutrišnja nedelja je rezervirana za drugi trening nog s poudarkom na zadnjo stegensko mišico in meča. V ponedejek bom še lahko naredil jutranji trening, potem pa se bo treba znjati drugače. Za popoldanske ure sem slišal, da je kar polno (naval ljudi z novoletnimi zaobljubami) tako da bom v torek verjetno treniral v domačem fitnesu.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po jan 15, 2018 19:26

Prvi uradni dan izziva in moja prva izpraznjena posoda omega3 kapsul.
omega3_prazen1.jpg

Za enkrat sem se obdržal pri zdravju, v službi jih je pa že kar precej zbolelo. Zaradi tega je današnji teren odpadel in ker sem trening naredil že navsezgodaj, sem imel praktično cel preostanek dneva prosto.

Današnji trening: PRSI + TRICEPS
Peck deck letenje
SS: potisk z ročkama na klopi z naklonom + crossover letenje
SS: letenje z ročkama na klopi z naklonom + crossover od spodaj navzgor
SS: potisk s palico na klopi z velikim naklonom + pushdown "v" palica
SS: vertical chest press naprava + pushdown ravna palica
Dip naprava za triceps

Triceps sem treniral že v soboto, zato sem danes naredil samo tri vaje.
Danes sem prvič imel pet dnevnih obrokov (prvi ob 4.00 zjutraj).
Jutrišnji delovni dan se začne ob 6.30, kar mi preprečuje jutranji trening. Kje, kaj in kdaj bom treniral se bom odločil sproti. Ključni faktor bo zasedenost fitnesa.

Objavljen je tudi prvi tedenski izziv. V prvem tednu nas sprašujejo zakaj smo se podali v izziv in kaj nas žene na poti proti cilju. Pričakoval sem, da bodo izzivi bolj slikovne narave, tako kot je bilo pri prejšnjemu, ampak vredu, bom že kaj spesnil do konca tedna :)
<< x

Zeus7

Mlečnozobec

Vnosov: 105

Odgovor Po jan 15, 2018 21:56

Si dobil email za tedenski izziv ali si samo drugje videl? Ker jaz sem dobil vse maile, da sem not v tekmovanju, tega maila pa sedaj ne..

Edit: glih ko sem potozo da ni maila sem ga tudi jaz dobil :D
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To jan 16, 2018 04:42

je prišel z zamudo :) sem ga tudi jaz komaj zjutraj videl

najprej izveš, če greš na njihovo spletno stran ali na instagramu
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne jan 21, 2018 17:25

Zadnje tri dni sem hodil domov samo spat, pa še to bolj za kratek čas. Budilka je bila še vedno ob 4.00, jutranji trening in potem 12 - 16h terena. Danes sem šel spat ob 3.30 in ker sem se hotel malo bolj naspat se je dan začel nekoliko kasneje. Po včerajšnji pavzi od treningov sem imel danes drugi tedenski trening nog

NOGE #2 (zadnja stegenska mišica, meča)
Leg curl (20 sekund zadrževanje bremena na začetku)
Leg curl z eno nogo (20 sekund zadrževanje bremena na začetku)
Mrtvti dvig z iztegnjenimi nogami (palica)
Mrtvti dvig z iztegnjenimi nogami (ročki)
Gluteus machine
Dvig na prste na horizontalni napravi za potisk z nogami
Dvig na prste sede

Danes nekoliko manj volumna, ampak vseeno vredu trening, posebno če upoštevam "skisanost" zaradi zadnjih dni.
Po celem tednu norenja okoli sem danes končno nekaj spackal za tedenski izziv (objava na instagramu). Me je že prijelo, da sploh ne bi nič objavil, ampak škoda zamudit priložnost, saj se nikoli ne vem kdaj se nasmehne sreča in smo za to nagrajeni :)

V službi sem si naslednje tri dni vzel prosto, od treningov pa seveda ne. Prihajajoči teden bo torej bolj umirjen, na začetku februarja pa bo po napovedih ponovno divje.

Gremo naprej po začrtani poti #KetoMass Slika
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po jan 22, 2018 16:05

Začetek drugega tedna in že je tukaj novi tedenski izziv. Tokratna tema je aerobni trening in kako si ga naredimo bolj zabavnega ter preprečimo monotonost in dolgočasnost.

Prejšnji teden sem si naredil zalogo citrulin malata, ki je bistvena sestavina mojega napitka pred treningom. Dodam ga v že pripravljene formule, ki ga ne vsebujejo ali pa ga vsebujejo manj od 10g.
citrulin.JPG

Današnji ponedeljek sem začel z obrokom 3x jajce, maslo in nato odšel na trening rok, ki sem jih danes treniral posamično.

ROKE + TREBUH (superserije; 4 serije po vaji)
SS1: pregib z ročkama sede na klopi z naklonom + pregib z ročko za glavo
SS2: pregib stoje z EZ palico + skullcrusher z ročkama
SS3: biceps pregib na kablih + ekstenzija z vrvjo
SS4: hammer pregib + triceps ekstenzija nad glavo (kabel)
SS5: biceps naprava z naslonom + triceps ekstenzija za glavo (naprava)
SS6: Zottman pregib + pregib z EZ palico (inverzni prijem)

Dvig nog na drogu
Naprava za zgornje trebušne mišice
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne jan 28, 2018 10:57

Še en teden gre proti koncu in današnjo delovno nedeljo sem izkoristil za pavzo od treningov. Izkoristil bolj v narekovajih, saj bi prav z veseljem treniral. Prav pri zadevi manj pogostih treningov sem bil v tem mesecu najmanj discipliniran. To se seveda na nek način sliši smešno.

Na štiri obroke dnevno sem se kar privadil, še vedno mi gre najtežje dol tisti prvi, ob 4.00 zjutraj.
Dokler si dovolim mlečne izdelke, si tudi kaj privoščim. Tako je izgledal low carb tiramisu izpred nekaj dni
Tiramisu.JPG

Mlečne izdelke bom najkasneje v treh tednih (še boljše če prej) ponovno umaknil z jedilnika.
Včeraj in danes sem si privoščil več spanca, saj ga bo od jutri naprej občutno manj. Danes delam do 23h, preden pridem domov, pojem in zaspim bo vsekakor skoraj 1.00. Budilka jutri ob 5.00, jutranji trening, priprava obrokov in popoldansko-večerno delo.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če feb 01, 2018 12:43

Nov mesec je tukaj in spraznil sem drugo škatlo omega3
omega3_prazen2.JPG

Ostaja dnevni vnos 10g omega3 / dan. Do danes sem imel v tem tednu trening vsak dan. Kdaj bom imel prost dan se bom odločil, ko bom v petek dobil plan dela za naslednji teden. Nikoli ne vem kdaj bodo kakšni ubijalski urniki, zato raje ne delam pavze na dneve, ko imam možnost trenirat brez pritiska oz. omejenega časa.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če feb 22, 2018 10:33

Nekoliko zamujam z updateom, saj se je v zadnjem času vsega.
Tretji izpraznjen kontejnerček omega3 priča o tem, da je od začetka projekta preteklo 6+ tednov. Smo na polovici izziva.
omega3_prazen3.JPG

In kaj lahko rečem po skoraj dveh mesecih:
- komaj čakam, da se vrnem na IF (16/8), k treningom na tešče in 2-3 obroke na dan
- v zadnjih tednih več kot jem, več bi jedel. Skratka vleče me, da ne ostanem samo pri obroku, ampak rabim še dodatek
- počutje ni tako dobro, kot ko sem izvajal IF
- pozitivno je to, da sem v prvih tednih mase napredoval pri obremenitvah v fitnesu
- kljub vsemu opažam občutno povečan obseg pasu
- v popoldanskih / večernih urah se pogosto pojavlja lakota
- balasta in posledično odvajanja je dosti več

Je pa res, da sem od januarja do pred nekaj tedni ponovno jedel mlečne izdelke (razne sire, sladka smetana) kar sem pred nekaj tedni ponovno črtal z jedilnika. Več je bilo tudi low carb sladic, se pravi oreščkov.

Ko je že izgledalo, da bo šlo šla letošnja zimska sezona mimo brez bolezni, me zadnje dni ponovno nekaj lovi. Z zamašenimi sinusi, občutkom zatečenega obraza in polnimi vrečami papirnatih robčkov se spopadam že kak teden.

Med včerajšnjim treningom nog sem začutil, da nekaj ni vredu. Kot, da bi mi energijo (posledično tudi motivacijo) zbilo za 50%. Podobno pretreniranosti, če bi v to verjel. Mislim, pa da je vse posledica slabšega počutja in oslabelega imunskega sistema. Danes imam pavzo od treningov. Ker delam popoldne sem si najprej privoščil več spanja.
V upanju, da se zdravje ne poslabša planiram ponoven trening že jutri, pred službo.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr mar 07, 2018 19:43

omega3_prazen4.jpg

Smo v 8. tednu izziva. Nekoliko sem okleval kako finiširati zadevo in se na koncu odločil, da bom sedaj treniral na tešče in nato imel 3 obroke.
Od 05.03. nimam več obroka pred treningom in ponovno izvajam treninge na tešče.
Treningi na tešče so mi dosti bolj všeč, tudi počutim se boljše. To, da mi ni treba jesti ob 4. zjutraj ima tudi svoj čar :) Beljakovinski šejk po treningu ostaja, tako da v bistvu fasting niti ne traja tako dolgo.

Še vedno imam obrok več kot pred izzivom, sedaj bo zanimivo videti ali me bo že začelo čistiti ali ne. Kar nekaj sem pridobil v obsegu pasu, s tem ko sem že pred časom umaknil mlečne izdelke se že poznajo spremembe.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So mar 10, 2018 16:51

trenutno Biotech akcijo sem izkoristil za okrepitev zaloge napitkov za po treningu. Za dokončat izziv bo 1kg dovolj

biotech_proteini_800.jpg
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

LCHF za vedno lačne Sukrin + GRATIS Almitas maslo iz bučnih semen