Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja

Danes je Po jan 20, 2020 09:23

Tea Bučan

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

TeaB

Pleničar

Vnosov: 60

Odgovor So jan 02, 2016 12:51

Re: Tea Bučan

Živjo!

Najprej vsem srečno in zdravo 2016!

Ta teden sem naredila 2 treninga, v torek in sredo. V planu je še trening danes in jutri. V sredo sem imela le 1 obrok, večerjo s prijateljicami. Zdržati ni bil noben problem, ker sem imela čisto zapolnjen dan.. jedla sem govedino s solato, čebulo in jajci, veliko sem solila in zalila z olivcem
v restavraciji.jpg

v četrtek sem v službi imela purana z avokadom in jajcem. Za kosilo goveje polpetke z nekaj lešniki in pečeno papriko. Po kosilu pa prvo kavico s smetano, posuto z lešniki in en bounty, ki sem jih naredila prejšnji dan. Slika Kavo s smetano sem si zaželela že ob začetku izziva, Gašper je sicer rekel, da lahko sem in tja kakšno spijem, ampak sem si potem premislila. Kasneje, ko sem izločila vse mlečne izdelke pa niti pomislila nisem nanjo.
Ta dan, priznam, da sem jedla kar nekaj več kot bi morala.. Zvečer, ko smo z družbo čakali novo leto, sem tako jedla čevapčiče, tatarca, kumarice, domači ajvar, ocvirke..nisem pa nič grešila Slika to me je še najbolj skrbelo, saj veste, malo alkohola po več kot 2mesecih.. edino ta zadnji obrok se je razpotegnil v ure Slika nazadnje sem jedla ob 2h in naslednji dan, ki sem ga bolj preležala, sem imela prvi obrok kar ob 13h.
obroki 31.12..jpg

Včerajšnji prvi obrok je na spodnji slikci - svinjina + pečena zelenjava + 5g masla. Ta kos mesa izgleda precej velik, ampak ko odstraniš mast in kost, je čisto ok. Za drugi obrok sem imela 3 jajca + zelenjavo + 20g avokada. Zadnji obrok pa je tudi na slikci - maxxdessert + smetana + 2žlički lešnikov in kokos za posip Slika
obroki 1.1..jpg

sedaj pa hitro na trening..LP!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Po jan 04, 2016 22:03

Včeraj sem imela kosilo pri babici, jedla sem meso in zelenjavo, doma pa potem še nekaj piškotov (za maščobeSlika), ki sem jih pripravila po Stašinem receptu za cimetove zvezdice. Doma sem imela mlete lešnike in sem jih uporabila namesto mandljev.
piskotki.jpg

Prejšnji teden je bilo kar nekaj obrokov zunaj oz. drugje, da me je kar malo skrbelo kako bodo pokazale meritve danes. Saj je bilo sicer vse v 8urah, razen za novo leto, jedla sem kar pač lahko, količine so bile pa sigurno večjeSlika
Včeraj sem naredila trening, danes tudi.. ampak danes ni bilo vse tako kot mora biti. Nekaj me je bolela glava in nisem bila čisto pri stvari. Pri vsaki višji obremenitvi pa me je še bolj bolela, tako da sem po 1h zaključila. Ja.. včeraj sem pozabila soliti, to bo verjetno to.

še današnje meritve:
teža: 65 kg (enako)
obseg trebuha: 65 cm (+1 cm)
obseg stegen: 57 cm (enako)
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Pe jan 08, 2016 22:35

Zdravo!

Trenutno se mi v prostem času (beri: pitje kave) vse vrti okoli fitnesa in iskanjem novih vaj, da jih malo zamenjam. Treninge imam vsak dan že od sobote, le včeraj sem imela pavzo, sedaj pa spet do konca tedna.. vsaj plan je tak. Obremenitve na treningih povečujem in "skrbim" da se muskelfibra ne znebim..vsak dan je na drugje Slika Počutje je sicer super, lakote ni. Občasno vzamem pol žličke soli, da me ne boli glava tako kot v ponedeljek. verjetno se pozna ker nimam več vsak dan 3 obroke in je potem tudi vnos soli manjši.

Ta teden me je babi razveselila z ocvirki in jih sedaj povsod tlačim zraven Slika Med pripravljanjem hrane jih jem kar tako ..kot bi bili neki bombončki Slika
ocvirki.jpg

Ker včeraj nisem imela treninga, sem lahko malo pacala po kuhinji. Delala sem krokete iz cvetače, sira, jajca, mandljeve moke in začimb.. in ratali so noro dobri! pol sem jih pojedla jaz, pol pa ostali, tako da bo treba naslednjič delat večjo količino .. Ta omakca za pomakanje poleg pa je soljen in popran kremni sir z nekaj kapljic olivca. Sigurno bi bila boljša kisla smetana ali avokado, ampak nisem imela nič od tega doma.
cvetacni kroketi.jpg

Pa da zapišem nekaj obrokov ta teden, da si boste lahko predstavljali kaj in koliko jem.
pon - 3 obroki (to se ne spomnim več kaj je bilo Slika)
tor - 2 obroka
  • 3jajca + zelenjava + 10g masla
  • 110g lignji + 50g avokado + blitva, por + ocvirki
lignji - avokado.jpg

sre - 2 obroka

• 2jajca + ocvirki
  • pečenica + zelje + ocvirki + 5g masla + 4 piškoti (zvezdice)
čet- 3 obroki (je bil kar problem vse pojest, ker je bil prvi obrok 15.30, drugi 19.00, zadnji pa ob 21.30)

• cvetačni kroketi s sirom +kremni sir (na krožniku je 35g, pojedla pa sem pol ker nisem mogla spravit vase ničesar več)
  • 30g maxxdesert + 20g kremni sir + 4čž kokos + sukrin (kremni sir sem sladkala s sukrinom in dodala kokos. nič drugega kar bi lahko uporabila za maščobe nisem imela..pa je bilo tudi dobro)
pet - 1 obrok (po službi sem le spila kavo in šla v fitnes, nato pa sem se takoj dobila s prijateljico in zato je bil obrok šele sedaj. torej po 23h..in to brez problema!!Slika )

• 3jajca + brokoli + 2 rezini slanine + 5g masla
jajcka + slanina.jpg
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 358

Odgovor So jan 09, 2016 09:11

Kako to, da kg in obsegi stojijo pa se bolj zaostrujeta dieto (manj obrokov)?A ni precej malo hrane to za nekoga, ki trenira vsak dan? Hormonsko je vse ok?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63939

Odgovor So jan 09, 2016 10:52

to da ne izgubljaš na nižjih kalorijah je totalno zgrešena teorija. enostavno moraš zgubljati. le vode lahko zaostaja več...
ap saj je izgubila in poleg tega še oblikovala
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Savr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 156

Odgovor So jan 09, 2016 12:33

Sem vidla njene slike na instagramu že na začetku izziva pa se mi je že takrat zdela bolj suha, v bistvu ji po sliki ne bi dala toliko kg na njeno višino ampak manj :) verjetno ima že od prej veliko mišične mase, tako da je morda pri njej bolj težko it še nižje ali se motim? Sej z lchf prehrano ti dobiš normalno težo za svojo višino, če hočeš iti pa še nižje so najbrž potrebni posti (IF)?
"As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists. " - Joan Gussow
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 358

Odgovor So jan 09, 2016 13:15

Ampak zakaj recimo tako drugacen pristop kot pri Andreji, pa se mi zdi, da je ona bolj napredovala pa vec jedla. Zanima me, zakaj bi nil kdo na tak nizkih kcal, ce se da z visjim vnosom doseci rezultat?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So jan 09, 2016 20:25

en teden sva znižala za enkrat :)
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Po jan 11, 2016 21:34

Res je, da nikoli nisem imela veeeliko preveč kg, pa tudi s športom se ukvarjam že odkar vem zase. je pa tako, da mi zadnje leto, mogoče leto in pol teža zelo niha. želja je, da se to neha in da izoblikujem telo. potem je pa tu še zdravstveni vidik, novo znanje ipd., kar me zelo zanima.

Trenutno je število obrokov od 0 do 3. tako sva se dogovorila. je pa včasih zelo težko pojesti vse tri obroke, če želim podaljšat čas posta in je prvi obrok ob 16h, 17h. enostavno nisi lačen, pojest pa moraš še 2 obroka. .in potem včasih tudi kaj pustim na krožniku, pa čeprav je še tako malo. pač ne gre, sit si. v takih primerih, če se le da, izberem hrano, ki ima potrebne makrote in da jo je čim manj.

in da zaključim prejšnji teden...v soboto in nedeljo sem tudi trenirala, obroki pa tako:
Sob: 2 obroka
  • 3 jajca + zelenjava + 10g masla
  • obisk pri babici (itak je takoj nekaj na miziSlika): suha salama, jajca, arašidi (temu bi bilo dobro če bi se izognila paaa...ohh ja Slika)

Ned: 1 obrok

• 3 jajca + malo mešane zelenjave + 10g masla + čebula + 10g gobic
tu sem imela 26urni post. brez problema... in še celo jaz sem kuhala kosilo za domače. ko je bilo kosilo na mizi, pa jaz lepo na trening Slika

Današnje mere:
teža: 66,5 kg (+1,5 kg)
obseg trebuha: 64 cm (-1 cm)

torej kg gor, cm dol... bo kar vredu Slika..tudi počutim se super, v ogledalu mi je tudi kar ok no...but i want more!! Slika moti me še špehec na bokih in pa stegna..pač deli kjer bo šlo najtežje dol.

takšen pa je moj napredek po več kot 2mesecih
primerjava.jpg

ena pred odhodom na trening in ena po Slika
pred odhodom na trening.jpg

ena po treningu.jpg
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor To jan 12, 2016 07:30

jutro!

da takoj napišem update.. danes sem se ponovno zvagala še na stari, običajni vagi in izgleda je digitalna šla po gobe ..torej pravilna teža je 65 kg, kar je enako kot prejšnji teden.

mere:
teža: 65 kg (enako)
obseg trebuha: 64 cm (-1 cm)
<< x

katja1

Mlečnozobec

Vnosov: 211

Odgovor To jan 12, 2016 07:58

Meni kar ni in ni jasno, kako imaš lahko stalno enako kg (ali pa celo več), pri tako majhni količini hrane...?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 12, 2016 08:25

jaz sem imel podatek 70,5 kg in to brez treninga (meseci pred tem trening, mišični spomin). torej v tem času je po nekaj časa pričela ponovno trenirat kar lahko pomeni kar nekaj plusa v kg.. To niti ni tako slab rezultat. Hrane pa je manj zadnji teden in nekaj več.
poleg tega je bilo nekaj zdravstvenih težav, ki jih je povezovala s hrano. Kako je sedaj s tem?
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor To jan 12, 2016 09:09

Drži, na prijavni sliki je bila teža 70,5 kg, ob začetku izziva 68 kg (kar je mesec kasneje). Včasih je bilo nihanje teže še večje, imela sem težave s hrano - svinjine, suhega mesa, sira nisem jedla, ker me je takoj napihnilo kot balon, dobila grozne bolečine v trebuhu. Prav tako nisem jedla nič iz bele moke, jogurtov, mleka, krompirja, testenin... govedino le včasih. sedaj imam najraje svinjino ali govedino, suhe salame, pri siru se še malo pazim.. proti prej je to sedaj odlično! celo poletje sem bila le na zelenjavi, piščancu, puranu, tuni, imela pa 72kg, vedno utrujena, napihnjena, slabe volje, koncentracije ni bilo.. sedaj pa popolnoma v drugo smer! S kg pa se ne obremenjujem toliko, itak so mišice težje, važni so cm, oblika :)
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor So jan 16, 2016 10:46

Živjo!

v četrtek sem imela dan brez obroka, zadnji je bil v sredo zvečer in prvi v petek opoldan. IF je tako trajal 40h! Kot dogovorjeno sem po treningu spila whey, počutje čisto ok, lakote ni bilo. Poznalo pa se je pri treningu..nisem imela toliko moči kot ponavadi. Spodaj pa primerjava, desna slika je od včeraj zjutraj.
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor To jan 19, 2016 11:06

Zdravo!

ponedeljekove meritve:
teža: 64 kg (-1kg)
obseg trebuha: 63 cm (-1cm)

Počutim se super, tako kot do sedaj :) trening sem naredila tudi v soboto in nedeljo, torej 5 treningov prejšnji teden.
Včeraj sem spet imela 3 obroke in je bila kar težava pojest vse, zato sem si naredila kar maxxdessert z lešniki za zadnji obrok :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Preobrazba z Gašperjem Gromom in Maxximumom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 30e - forum