Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Fitness November 19 - forum

Danes je Ne dec 15, 2019 14:58

Tea Bučan

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

TeaB

Pleničar

Vnosov: 60

Odgovor Sr mar 02, 2016 19:43

Re: Tea Bučan

Sem pa včeraj doživela lepo presenečenje.. nisem vedela, da poleg številnih pozitivnih lastnosti, ki jih ima keto že tako ali tako, vpliva tudi na oči. očala nosim že od 3.leta, astigmatizem na obeh očesih.. opazila sem, da slabše vidim in se hitro naročim na pregled. pač ok, saj je logično, ker sem zadnjih 6let vsak dan po 8h za računalnikom...izboljšav pri dioptriji -4.00 in -4.25 ni za pričakovat ane Slika
No in včeraj pri pregledu ne vem kdo se je bolj čudil, okulist ali jaz... no, sigurno on, ker toliko se pa spet ne spoznam na te okulistične zadeve Slika.. dioptrija sicer ostaja enaka, ampak na obeh očesih se je zmanjšal cilinder (astigmatizem)! na enem malo, na drugem pa zeloo!! Okulist je moral kar nekajkrat preverit stare podatke in da mu je pač zelo čudno..sicer, da je zelo vesel, ker je to super, ampak pač mu je to zelo zanimivo, ker običajno se to ne popravi, ne zdravi, z leti pa se lahko le slabša Slika ... no in to je res največje presenečenje zame, ker sicer poznam številne vplive keto prehrane, tega pa res nisem vedela!! res sem zadovoljna, edino denarnico bo sedaj nekaj skup vleklo, ker je treba naštimat nove leče in očala Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63919

Odgovor Sr mar 02, 2016 19:55

Jajca so fantastičen vir luteina in zeaxanthina.. super snovi za oči.
Poleg tega se absorbira veliko več mikro zadev iz rastlinskega sveta če so zraven maščobe.
Poleg tega visok cuker uničuje oči ker glukoza brez inzulina prehaja v leče
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

katja1

Mlečnozobec

Vnosov: 211

Odgovor Sr mar 02, 2016 21:02

Ja, čez vikend naredim trening pred obrokom (npr. ob 12h, 13h, 14h) ... po treningu whey in 1,5h kasneje 1. obrok. Mi je Gašper naročil naj kar vzamem whey po treningu ne glede na to ali imam 3,2,1 ali 0 obrokov.
fasting tako še vedno traja najmanj 16h (npr. ob 21h zadnji obrok in naslednji dan whey po treningu ob 15 ---> 18h)[/quote]

Aja tako...sem mislila da imaš prej trening :) to mi je bolj logično ja ;)
<< x

anchika

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor Pe mar 04, 2016 19:36

Sam nekaj mi ni jasno. Vsi članki prej pišejo, da ni ok telovadit na tešče (mogoče samo 30min lahkotnega teka), ker potem se ne porablja maščoba, ampak beljakovine(mišice). Ali izvajaš fitnes potem, ko se že telo navadi takšnega režima prehrane, ali lahko že od začetka keto diete izvajam fitnes na tešče?? Ali je na začetku keto diete bolje malo manj fitnesa (2-3x tedensko)??? Ter potem po 2-3mesecih povečam intenzivnost??
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63919

Odgovor So mar 05, 2016 04:34

vsi članki ne. članki ki se zanašajo na splošne smernice da.. če zavisiš od cukra defintivno ni kuriš mišice

ko preideš na to hrano kak dan mogoče pokuriš kak gram mišic vendar kmali ne več. super je trenirat na tešče!
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Po mar 07, 2016 21:06

mere:
teža: 64,5 kg (-0,5 kg)
pas: 63 cm (-1 cm)
stegna: 57 cm (0)

stestirala sem nove maxximum-ove L-carnitine 3000mg - zakon zadeva, nafila z energijo, da res lahko daš max od sebe Slika
l-carnitine.jpg

naredila sem tudi 39urni fasting, brez problema.
za 1.obrok po fastingu pa sva s prijazno gospo na drugi strani telefona skombinirali spodnjo varianto Slika(vse se da, če človek hoče)... no, na koncu je bilo to za prvi in drugi obrok. ni variante, da bi to pojedla v enem šusu! Včasih bi pa potrebovala še kakšen kos kruha zraven, da bi bila sita, groza Slika!
2.jpg

tako, obroki še vedno večinoma po 2 na dan + včasih še kakšna kava s smetano in keto piškot

1.jpg

počutje ODLIČNO!!! Slikaše če sem sita in se počutim kot bi pojedla ogromno, je trebušček tam kjer mora bit hehe Slika v glavnem, čiist vesela!!
če so trebušne kakšen dan malo bolj vidne, itak takoj telefon v roke in slikat, ker to se ne zgodi vsak dan...vsaj ne še hahaSlika
abs0.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor Po mar 14, 2016 18:37

hej!

zdaj zdaj bo konec z izzivom, le še kakšen komentar za pretekli teden.. jutri pa slikceee Slika
2 dni sem bila bolj zalita. mislim da spet malo živčki delajo svoje, vendar v dobri smeri... zadnje čase gre res vse samo na bolje (maram hitro potrkat na les Slika) Posledično sem imela tudi le 4x trening. En dan sem bila brez obroka, nato pa zjutraj naredila bulletproof kavo in sem bila sita do 18h!!
bpc.jpg

še nekaj slikc obrokov.. in pa se beremo jutri Slika
obroki.jpg
<< x

TeaB

Pleničar

Odgovor To mar 15, 2016 17:57

No, pa sem prišla do konca preobrazbe. Vsaj te, ki se beleži tu na forumu..
Osebna preobrazba definitivno še ni končana, nadaljujem s prehrano in aktivnostjo tako kot do sedaj, mi je to že postalo lifestyle in sploh ker je toliko pozitivnih učinkov, ne mislim it na slabše, no way!!

Če pogledam zastavljene cilje:
Urejena prehrana in boljše počutje – doseženo
Zmanjšanje % maščobe – doseženo, ne vem koliko ampak saj vidimo anee Slika
Izoblikovati telo – doseženo, ampak gremo dalje, je še kar nekaj za naredit in to potem tudi vzdrževat
Zadovoljstvo ob pogledu v ogledalo – jaaaaa, itak Slika
Vrnitev v fitnes in ostati v njem - doseženo
Se naučiti izvajati vse vaje tehnično popolnoma pravilno – veliko bolje kot na začetku, vendar mi tu sigurno še manjka nekaj..se stalno učimo Slika

Glede na to, da sem bila prej na low carb in sem imela kar nekaj težav, sploh zdravstvenih, je keto zame. Polno energije, dobro počutje,nobene zaspanosti, zbujam se pred budilko in nazaj ne morem zaspati. Nobenih luštov po junk food-u, z lahkoto brez hrane dan ali dva (največ kar sem sprobala), višja zbranost in da o tem, da se mi je vid izboljšal ne govorim! Aerobne aktivnosti tudi niso več problem, čeprav ne čutim neke potrebe po le-teh. Raje grem dvigat uteži Slika
Spremembe so tudi pri hrani – prej veliko sadja, zelenjave,vedno neke solate ipd., piščanec.. sedaj je piščanec brez okusa, mi ni dober Slika sadja ne pogrešam, zelenjava pa mi tudi ni več tooooliko pri srcu kot včasih. Ribe se mi zaluštajo le še sem pa tja.. ne morem pa se naveličat jajc! Kakšen dan jih je bilo tudi po 8 Slika potem pa svinjina – top, govedina, avokado, domače maslo – njaamii, sir (ne dela mi več nobenih težav kot na začetku in je sedaj večkrat na meniju), oreščki... aja, pa maxxdessert mi tudi ni več tak waw kot prej Slika.. okus se je spremenil, super!

Se mi zdi, da je pri meni kar nekaj časa trajalo preden sem sama opazila vizualno spremembo. Še Gašperju sem jokcala, da se mi nič ne premika in kaj naj naredim .. pa me je lepo potolažil, da bo že šlo.. in res je Slika motijo me sicer še malo boki, ampak tudi to bo še šlo.

in sedaj še zadnje mere in celotna izguba:
teža: 64 kg --> -6,5 kg
trebuh: 63 cm --> -11 cm
stegna: 57 cm --> -5 cm
merila sem se sicer tudi pod popkom --> tu je -9 cm
žal mi je edino, da si nisem izmerila obsega rok, ker me je tudi zelo pobralo..

front.jpg

back.jpg

side.jpg

in ena ne tako zaspana fotka ..
pozz.jpg

Sicer pa same telesne mere niso tako pomembne kot pa kako se vidimo v ogledalu in kako se počutimo. Jaz sem z mojim dosegom zelo zadovoljna, trenutno v najboljši fizični, psihični in zdravstveni formi Slika

Itak pa največja zahvala Gašperju, da me je izbral za izziv, za vsa pojasnila, vse odgovore in usmerjanje. Znanje, ki ga tako nesebično deli z nami je neprecenljivo! Slika

Zahvala tudi vsem, ki so me in me še vedno podpirajo pri tem načinu življenja. Še posebej pa prijateljici, ki me je redno zalagala z jajčki njenih kokic Slika

To bi bilo to z moje strani.. če imate pa kakšna vprašanja pa kar na plano Slika

quote.jpg
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor To mar 15, 2016 18:18

to je to :) samo dalje tako
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1293