Izšla je devetnajsta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Brezplačna knjiga Fit do poletja Bemumast 3

Danes je To dec 18, 2018 18:11

Jajca

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

Sin

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 15

Odgovor So jul 14, 2007 15:36

Jajca

Vem da je blo veliko na tem forumu napisano na to temo ampak še zmeri nimam razčiščeno s&nbsp; tem.Jajc za razliko od tune,skute,piščanca in zelenjave ne jem vsak dan.Recimo da jih jem v povprečju 3x po 4jajca na teden.Včaih si jih shukam včasih pa spečem v ponvi z zelo malo olja-na žalost nimam teflonske ponvi za jajca.Z izjemo dodane maščobe pri pečenju me zanima a so še kake razlike med kuhanimi in pečenimi jajci?A se pri cvrenju kej zgubi kar se pri kuhanju ne?#ed_op#br#ed_cl#Veliko sem prebral o tem da je treba pojest največ polovico rumenjakov pri jajcih,jst jih pa pojem vse a je to hudo narobe oz. me zanima kakšne so lahko posledice na dolgi rok?#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#lp#ed_op#br#ed_cl#Sin#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#
<< x

mad max

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2362

Odgovor So jul 14, 2007 16:47

#ed_op#DIV#ed_cl#Na dolgi rok je lahko samo povišan holesterol-če si genetsko pogojen zato, drugače ni nobenega strahu pred uporabo celih jajc.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Trdo-kuhana, pečena, mehko-kuhana, ni nobenih razlik tukaj, tko da po želji....slišal sem edino da se najbolje absorbirajo mehko-kuhana jajca, ampak to nima nekega pomena...#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#lp#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63366

Odgovor So jul 14, 2007 19:26

#ed_op#DIV#ed_cl#če si aktiven športnik in nimaš problemov s holesterolom potem jej cela jajca. rumenjaki vsebujejo tudi snovi ki znižujejo holesterol. Celotno jajce je veliko bolj kvalitetno kot vir beljakovin in mineralov ter vitaminov kot beljak... #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Obstajajo tudi omega 3 jajca. V ameriki imaš taka ki imajo kar do 80% omega 3 maščob. Sedaj sem v trgovini videl tudi Jatina. Poslal sem jim email o odstotni sestavi posameznih maščobnih kislin vendar še nisem dobil odgovora.#ed_op#/DIV#ed_cl#
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Sin

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 15

Odgovor So jul 14, 2007 20:19

Se pravi da ne bo problemov!#ed_op#br#ed_cl#Omega 3 pa dobim večinoma iz tablet,ki jih pojem okoli 6 na dan(3 zjutri in 3 zvečer),so pa 1000 Mg.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Hvala za odgovore.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#lp#ed_op#br#ed_cl#Sin#ed_op#br#ed_cl#
<< x

_Sunny_

Senior Member

Vnosov: 502

Odgovor Ne jul 15, 2007 11:20

Grom je napisal/-a:#ed_op#DIV#ed_cl#Obstajajo tudi omega 3 jajca. V ameriki imaš taka ki imajo kar do 80% omega 3 maščob. Sedaj sem v trgovini videl tudi Jatina.#ed_op#/DIV#ed_cl#
#ed_op#DIV#ed_cl#Se to da kupit v trgovinah kot so Spar, Merkator, Tuš&nbsp;in podobno? Ali kje se to kupi??#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Hvala.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

nanikus

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 149

Odgovor Po jul 16, 2007 08:51

_Sunny_: omega jajca dobis v vsaki vecji trgovini (ze omenjena Jatina). Je pa vprasanje, koliko omega mascob je dejansko notri in ali ne gre zopet za kaksen marketinski nateg.
<< x

BostjanCebron

Posting Freak

Vnosov: 2757

Kraj: Brje

Odgovor Po jul 16, 2007 08:56

#ed_op#DIV#ed_cl#Se bi kar strinjal&nbsp;s teboj&nbsp;nanikus, žal je danes tako, da se naredi vse, da se produkt proda. Bi bilo potrebno narediti neodvisno analizo.#ed_op#/DIV#ed_cl#
http://hl-fitness.net/
HEALTHY LIFE FITNESS & NUTRITION
Goriška cesta 29A, Ajdovščina
GSM: 040417832
eMail: info@hl-fitness.net bostjancebron@gmail.com
<< x

mad max

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po jul 16, 2007 11:19

#ed_op#DIV#ed_cl#Gašper, kaj bi bilo če bi jedel npr. po +10 celih jajc dnevno npr. 5 mesecev ( v času mase ), kakšni neg. učinki na ožilje mogoče ali pa zmanjšan pretok krvi čez žile, nalaganje maščob na žile npr. misliš da je kakšna nevarnost? #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Btw sam nimam težav s holesterolom, ga imam vedno pod minimumom pa pojem na teden +30 celih jajc...#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jul 16, 2007 12:04

#ed_op#DIV#ed_cl#če si zdrav po moje ne bi bilo nič. še posebaj če prilagodiš ostalo prehrano kot je dovolj omega 3 maščob in zelenjave.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Mitsu

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 405

Odgovor Po jul 16, 2007 14:51

#ed_op#P#ed_cl#
nanikus je napisal/-a:_Sunny_: omega jajca dobis v vsaki vecji trgovini (ze omenjena Jatina). Je pa vprasanje, koliko omega mascob je dejansko notri in ali ne gre zopet za kaksen marketinski nateg.
#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Dejansko naj bi bilo notri&nbsp;"do" 0,4g omega 3 maščob. Štos je pa v tem da se kure futrajo z mletimi lanenimi semeni in tako naj bi jajca vsebovala omega 3 maščobe.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl#
Zadnjič spremenil Mitsu, dne Po jul 16, 2007 15:52, skupaj popravljeno 2 krat.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jul 16, 2007 15:01

#ed_op#DIV#ed_cl#od kje ti podatek da imajo 0.4 omega 3 maščob?#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Mitsu

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 405

Odgovor Po jul 16, 2007 15:21

Grom je napisal/-a:#ed_op#DIV#ed_cl#od kje ti podatek da imajo 0.4 omega 3 maščob?#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#
#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl##ed_op#IMG alt="image file name: 2k330050f1c9.jpg" src="http://www.maxximum-portal.com/forum/richedit/upload/2k330050f1c9.jpg" border=0#ed_cl##ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Za Jatina ne vem,&nbsp;napisal sem bolj&nbsp;na splošno tako, da ljudje&nbsp;dobijo občutek koliko je lahko&nbsp;notri omega 3 maščob. Zdej 0,4g&nbsp; naj bi bilo&nbsp;če je 10% prehrane s katero so kokoši hranjene iz lanenega semena. Ma pa vsaka firma seveda svojo vsebnost in ta bi morala biti najbrž&nbsp;napisana na deklaraciji.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Kako pa Jata futra kokoši in na kakšen način je pa treba seveda&nbsp;njih vprašat, ker je&nbsp;najbrž odvisno tudi&nbsp;od kvalitete&nbsp;semena in od tega a je kura statična v kletki ali je prosta in še česa......Sicer pa danes vsaka firma lahko napiše in reče kar hoče, kaj je pa res je pa drugo vprašanje.&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#Si je pa najbrž bolje zmleti nekaj lanenih&nbsp;semen ali spiti nekaj lanenega olja.#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

mad max

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po jul 16, 2007 16:14

Grom je napisal/-a:#ed_op#DIV#ed_cl#če si zdrav po moje ne bi bilo nič. še posebaj če prilagodiš ostalo prehrano kot je dovolj omega 3 maščob in zelenjave.#ed_op#/DIV#ed_cl#
#ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Ok tnx za info.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jul 16, 2007 19:21

#ed_op#DIV#ed_cl#kot sem že omenil imaš baje v ZDA že take z 80% omega 3.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

_Sunny_

Senior Member

Vnosov: 502

Odgovor Po jul 16, 2007 22:47

#ed_op#DIV#ed_cl#Dvomim, da imajo Jatina tako velik odstotek, glede na to, da ne odgovorijo na mail. #ed_op#/DIV#ed_cl#
Naslednja

Vrni se na Prehrana in pridobivanje mišic

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov

KOMPLET Sukrin Baking Mix in LCHFlove lešnikov samo 15 EUR SIS science in sport