Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je So sep 24, 2022 21:09

Visok krvni tlak

<< x

cybercat

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor To dec 15, 2015 18:33

Visok krvni tlak

Kakšno spremembo prehrane priporočate moškemu pri 35 letih, ki ima visok krvni tlak (morda tudi holesterol).
Sedaj se prehranjuje "klasično". Ničemur se ne izogiba (je kruh, tudi mastno meso, mlečne izdelke, sladko, ne pretirano veliko zelenjave,...).
Splošne smernice so verjetno malo mimo (polnozrnata moka, malo maščobnih živil, pusto meso,...).
Bi bil način prehrane podobno paleo primeren? Katera živila izbirati in katerim se čimbolj izogniti?
Seveda je pomemben tudi stres, spanje, gibanje v naravi itd...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor To dec 15, 2015 20:58

Re: Visok krvni tlak

znižaj vnos OH predvsem predlanih. minimiziraj inzulin..

velko zelenjave ter nepredelanih beljakovinsko maščobnih živil.tlak ti bo padel že zelo hitro
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

misel8989

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor To jan 23, 2018 12:29

sta kada visoki tlak ide u kombinaciji sa visokim nivoom holesterola? Kako imati energije za vezbanja ako moram da pazim na ishranu i ne mogu da jedem meso, barem ne crveno. Znaci ketogena dijeta otpada.... Trenutno se drzim liste namirnica iz normal cholesterol levels clanka , medutim dokle cu izdrzati ne znam.... :(
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor To jan 23, 2018 15:32

ketogena dieta ni meso. lahko si vegeterjanec ali vegan
tudi če ješ meso ga ne smeš veliko
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 730

Kraj: Štajerska

Odgovor Če jan 25, 2018 11:54

misel8989 je napisal/-a:sta kada visoki tlak ide u kombinaciji sa visokim nivoom holesterola?

Vprašati se je potrebno, zakaj je sploh povečan krvni tlak?

Rešitev je v zdravem življenjskem slogu. Ko to dosežeš tudi ne bo več PREVEČ holesterola v krvi...

Torej, potrebno je tudi znižati stres na minimum, zagotoviti dovolj kvalitetnega spanja, odpraviti morebitno kajenje in le zmerno piti alkohol, še bolje pa je, da alkohola ne pijemo...Ne jesti predelano hrano!

Poskrbi, da boš imel nizke vrednosti trigliceridov v krvi...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

johnycage

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor Pe jan 26, 2018 20:08

Zdravo

Ne bi rad odpiral nove teme pa bom kar tukaj vprašal. V sredo sem imel zdravniški pregled in danes dobil rezultate. Nekaj vrednosti je izven normale in sicer:

S-AST - 0,65 (normalno do 0,58)
S-ALT - 0,82 (normalno do 0,74)
S- kreatinin - 107 (62-106)
OGF - 82 (nad 90)
K-trombociti - 131 (150-410)

Zadnji trening pred zdravniškim sem imel v torek ob 16:00. Zdravniški je bil v sredo ob 14:00. Sklepam da sta AST in ALT povečana zaradi treninga?
Pravtako je verjetno tudi kreatinin povečan zaradi večjega vnosa beljakovin? Kreatin sem prenehal jemati pred enim mesecem. Zanima me ali lahko pričakujem kakšne težave z ledvicami, recimo čez 20 let če nadaljujem z takšnim življenskim stilom in je kreatinin non stop povečan?
OGF in trombociti mi pa niso preveč znani in ne vem kaj bi bil tukaj razlog. Je potrebno kaj izboljšat ali je vse v normalah in lahko brez problema nadaljujem?

Vrni se na Zdravje, dobro počutje, anti-age

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2