Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je So okt 01, 2022 15:41

ulcerozni kolitis - vnetje črevesja

<< x

strudlhead

Pleničar

Vnosov: 69

Odgovor Pe maj 13, 2011 23:44

ulcerozni kolitis - vnetje črevesja

Hoj.
Prijateljica ima omenjeno bolezen in me zanima, če bi znal kdo od vas svetovati kateri bi bili zanjo najbolj primerni dodatki ter kakšna prehrana bi ji najbolj ustrezala. hvala lepa!
<< x

Inja

Mlečnozobec

Vnosov: 121

Odgovor So maj 14, 2011 00:11

Re: ulcerozni kolitis - vnetje črevesja

Moj oče ima to bolezen. Ne sme jesti:
- surove zelenjave, sadja (razen kakšnih izjem)
- mlečnih izdelkov
- sladkarij
- paniranih stvari
- gaziranih pijač !!
- mastnih stvari (uporabljamo le olivno olje)
- mastnega mesa (le piščanca, purana, nemastno govedino).
- verjetno še kaj...

Drugače je pa zdaj že, mislim da 6 let, odkar je zbolel in se ne drži več toliko te diete. Poje tudi kak jogurt, čokoladke, surovo zelenjavo in sadje pa ni nič narobe. Ampak prva leta se je pa moral kar paziti. Na njegovo bolezen je predvsem vplival stres. Zdaj ni več toliko v stresu in se mu ti bolečinski napadi niso ponovili že kar nekaj časa. Mu je pa zdravnica svetovala, naj sam ugotovi katera prehrana mu ustreza in katera ne. Nekaterim nekaj zelo škodi, nekaterim pa spet ne.

Kaj jesti?
- kuhano sadje (kompot) - manj oz. nič sladkorja
- kuhana zelenjava (razen morda mehka zelena solata je lahko surova)
- naravno pečen piščanec, puran
- kuhana govedina
- ribe
- riž, testenine, polnozrnate stvari
- jajca

Kaj piti?
- nesladkan čaj
- voda

Upam, da je bilo v pomoč ;)
Pa držimo pesti za prijateljico, da bo imela čim manj težav s to boleznijo.
[FONT=Century Gothic][/FONT]
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor So maj 14, 2011 05:48

Pri meni je tako, da dokler je v remisiji lahko načeloma jem vse - edino sveža zelenjava iz komercialnih trgovin je absolutni no-go ker je toliko kemikalij not da imam potem konstantno težave.
Ko pa je v zagonu pa edino kar lahko jem so proteini ter lahko prebavljivi OH z minimalno vlaknin in še to ne v obrokih ampak po malo čez cel dan.To je seveda ko je najhuje - drugače pa predvsem hrano z minimalno vodonetopnih vlaknin ( edino psyllium mi takrat zelo usterza )
<< x

strudlhead

Pleničar

Vnosov: 69

Odgovor So maj 14, 2011 13:26

ej super hvala vama! :)
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2283

Odgovor To sep 06, 2011 18:14

Ker kakor že veste sem uvedel na tone zelenjave v svoj jedilnik, sem danes na grd način izvedel da grah no go. Imel sem 1,5litra juhice zmiksane zelenjavne z 100g graha. po eni uri od zaužitega sem v agoniji pričakal 2 uri. In to na šihtu. Torej grah NO GO. Žal imam na sumu tudi maxx shake, zaradi kazeina verjetno. Bom sedaj en teden brez njega, da zvem kaj več.
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10971

Odgovor To sep 06, 2011 18:17

AndrejT je napisal/-a:Žal imam na sumu tudi maxx shake, zaradi kazeina verjetno. Bom sedaj en teden brez njega, da zvem kaj več.

Zaradi gostila ksantan gumi in guar gumi, mnogim dela težave (napenjanje).
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To sep 06, 2011 18:53

Ja sem tudi to zasledil. No če bom slučajno ga posumil, ga bom izločil in z wheyem pogruntal kako bi ga naredil bolj nasitnega. Imaš morda kak predlog, kako bi whey pripravil, da bi bil bolj nasiten in nebi preveč pretiraval z dodajanjem OH.
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

nani1

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 650

Odgovor To sep 06, 2011 19:08

- morda z agar agar-jem :) ampak moraš počakati nekaj časa, da se zadeva ohladi
- ali pa jaz kdaj zjutraj običajni merici wheya dodam le toliko vode, da dobim gladko zmes in to pojem pa ma kar malo nasiti. ampak res malo. mislim, da namen wheya ni, da te nasiti. tudi priporočila so taka, da če že mora biti namesto obroka, da naj bo nekje v uri in pol kasneje že naslednji vnos aminokislin... nekaj takega sem nekje zasledila. pa naj me bolj izkušeni popravijo, če je treba :)
Vprašaj vse, ne zaupaj nikomur.
Ultimate source of knowledge is experiment.
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To sep 06, 2011 19:15

Hja saj vem, da je whey namenjen hitremu prehodu v kri in ne da te nasiti. Ampak nekaj se bom moral domisliti, če bo obveljal črni scenarij, da maxx shaka ne smem jesti. Sicer bodo pa kmalu dnevi mase ko nebo toliko treba se sekirat od kje mi naj pridejo beljakovine .)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10971

Odgovor To sep 06, 2011 19:20

AndrejT je napisal/-a:Ja sem tudi to zasledil. No če bom slučajno ga posumil, ga bom izločil in z wheyem pogruntal kako bi ga naredil bolj nasitnega. Imaš morda kak predlog, kako bi whey pripravil, da bi bil bolj nasiten in nebi preveč pretiraval z dodajanjem OH.

dodaš M da upočasniš absorbcijo
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To sep 06, 2011 19:21

No do sedaj sem pojedel 20g lešnikov zdraven. Bom pa še peanut butter dodal in naredil mal bol orng malčko :)

Hvala
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To sep 06, 2011 19:30

Kaj menite če bi dodal riževe otrobe?

Kakšna se vam zdi kaj njihova sestava?
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Sr sep 07, 2011 03:59

Lešniki ipd. poleg tekočega wheya ne upočasnijo absorbcijo.
Meni osebno psyllium ne dela nobenih problemov, guar gum in inulin pa sta no-go.
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po sep 12, 2011 12:22

Ahhhh ja. Prišlo je do tega, da sem redni obiskovalec wcja, zatorej sem se odločil da naredim krajšo pavzo. Danes še sekam drva ko norc :), od jutri naprej pa imam en teden pavze. Pavza je tudi pomembna, ker sem se preteral zagotovo. Ni dneva, da bi počival (ali delam 12 ur na dan ali fitnes ali tek ali pa kar kombinacija vsega), malo se spočijem in z novimi močmi naproti. Moči nimam nobene in tudi treningi so težki. V sredo poizkusim tridnevno postenje, kjer bom užival samo sok zelja (bral sem da lahko pomaga) čaje. glutamin, bcaa pa vitamine in dodatke. Po tem postu začnem z vnašanjem lažjih zadev, medtem ko meso in mlečne izdelke začnem vnašat kasneje. maxxshake je očitno tudi pri meni no-go zato ga bom prodal prijateljici. Aha pa še tole čez tri dni bo natanko tri mesece odkar sem se podal v moje fitnes življenje in bom pričel pisat dnevnik, ki bo morda pomagal tudi kakšnemu z to omenjeno boleznijo. Verjamem, da bo tudi aleks pripisal veliko svojega in upajmo, da bomo komu pomagali. Kako se bo obneso zelje in postenje ter reset črevesja torej dobite v dnevniku.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Po sep 12, 2011 12:31

maxxshake definitivno ne v tej situaciji
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
Naslednja

Vrni se na Zdravje, dobro počutje, anti-age

Kdo je prisoten