Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

KOMPLET Sukrin Baking Mix in LCHFlove lešnikov samo 15 EUR Sukrin

Danes je So dec 15, 2018 20:27

Slabo celjenje ran

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

WalkingBlind

Pleničar

Vnosov: 16

Odgovor Po okt 01, 2018 18:18

Slabo celjenje ran

Zadnje čase opažam, da mi vsaka najmanjša praskica, odrgnina, ranica pusti vijoličnorozast madež, ki nekako ne izgine. Govorimo o res površinskih poškodbah, ki navadno niti ne krvavijo in ne o kakšnih strašnih ranah. Stvar sem opazila, ker plezam in sem kar naprej popraskana po rokah, počasi pa tudi že ljudje opažajo, da je z mojimi rokami nekaj narobe Slika . Prehranjujem se LCHF, v zadnje pol leta več telovadim z utežmi. Sem pa tja vzamem kakšen one-a-day oziroma Active Woman od Biotecha. Ali ima kdo podobne izkušnje oziroma česa mi primanjkuje? Kot berem, je pri celjenju važen vitamin C.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63359

Odgovor Pe okt 05, 2018 08:00

Re: Slabo celjenje ran

predvsem lahko beljakovin
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

AnjaSanja

Pleničar

Vnosov: 29

Odgovor Pe okt 05, 2018 08:51

Še ena v tem klubu. Zdaj pač res pazim, da vnesem zadosti beljakovin 2x-3x dnevno obrok in pri vsakemu nekaj. Zdaj imam vsaj občutek koliko mesa, jajc in po potrebi whey moram zaužit, da pokrijem dnevne potrebe. In zadosti vsega, vseh vitaminov, mineralov, trenutno raje mičkeno več, kot premalo).

Pa še nekaj sem ugotovila. Pri praskah, odrgninah je super cinkova krema. Lahko je Sudocrem, ki je za otroško ritko ali pa Cinkovitaminska krema/mast, ki je v veterinarski uporabi, obstaja seveda cinkova pasta v lekarni. Celi se bolje, hitrej in ni toliko rdečine.

Za buške in modrice pa kar 100% eterično olje sivke ali olje 31 od Justa (pa še kaj bi se verjetno našlo, to dvoje sem pač sama sprobala). Čim prej po udarcu, vtreš eterično olje in preprečiš buško, modrico, oziroma zelo, zelo omiliš! Jaz imam sedaj, kadar ni poletne vročine, majhno flaško tega 31 olje s sabo v planinah, gorah, na sprehodu s psom.

Moje drugo ime je štor. To pomeni, da sem nenehno potolčena in popraskana (kadar vzamem v varstvo enega "rahlo" nevzgojenega psa, sem pa sploh cela prebutana. In tole res pomaga, da poleti v kratkih hlačah ne gledajo vsi tvojih 15 modric Slika

Lani na pomlad sem si v vrata avta rahlo priprla nogo. Rahla odrgnina, modrica. In po 6 mesecev je bila še vedno vidna sled...letos aprila mi je psica pomotoma tri luknjice v prst naredila, toliko, da je prebilo kožo....Še zdaj se pozna odtis, še zdaj je na 2-3mm rdečine ob vsaki luknjici. 20 dni nazaj je prišlo do frikcijske opekline, pa po dve odrgnini na vsakem kolenu cca 14 dni nazaj. Te sem pa začela takoj s cinkom mazat in se zaenkrat lepo celi. Vem, da mi je pred leti manjkalo cinka (pa železa in D vitamina...) lahko bi naštevala, takrat je blo ogromno Low...In se spomnem, da sem brala, da je zadosten vnos cinka je tudi pomemben za celjenje ran, pa K vitamin (krvavenje predvsem).
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63359

Odgovor Po okt 08, 2018 10:52

veliko bolje kot krema je zauziti nekaj kar vsebuje zink
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

WalkingBlind

Pleničar

Vnosov: 16

Odgovor Pe okt 12, 2018 18:30

O, hvala obema. Koliko g beljakovin pa bi morala zaužiti? Malo sem experimentirala z 1 g na kg teže, kar pomeni da jih imam trenutno res mogoče malo malo, če prav pomislim. Na običajen dan je cca. 8 jajc in cca 15 g bcaa. Prej sem jedla več mesa in bi od oka rekla da jih je bilo okrog 80-90 g na dan. Z utežmi vadim 5x na teden in potem sem in tja še plezanje za vikend. Torej 5-7x na teden. Počutje je sicer ok oziroma bi rekla da se je z nižanjem beljakovin izboljšalo. Mimogrede, ali so BCAAjke dober vir? Whey težko prenašam. Oziroma tisti okrog mene :).

In pa, katera živila so bogata s cinkom, razen jeter? Jeter res ne maram. Pasto imam pa doma, mojemu ful pomaga pri herpesu (ki, odkar ga silim keto, izbruhne res res poredko v primerjavi s prej - če koga slučajno zanima).
<< x

AnjaSanja

Pleničar

Vnosov: 29

Odgovor Po okt 15, 2018 06:50

Ostrige ga imajo največ. Nekaj ga vsebujejo preostale ribe in listnata zelenjava. Če ti jetrca niso zares ogabna (kot je meni banana-fujfej ob tem vonju lahko bruham, enako ogaben mi je kamilični, šipkov in hibiskusov čaj-bi lahko bruhala, če bi se silila pit).

Si probaj spremenit recept in jih nekaj pojest. Druga opcija je (kar jaz trenutno počnem) dopolnilo cinka, naj bi bil najboljši glede absorpcije Zinc orotate, za njim pa Zinc Picolinate.

Jaz sicer tedensko pojem porcijo jetrc oz. skorajda tedensko, takrat pač dopolnila ne vzamem. Zguglaj malo nutrition data tvojega jedilinka, pa boš videl ali zaužiješ dosti cinka za svoje potrebe ali ne. No, pa tudi ostalih mikrohranil.

Vrni se na Zdravje, dobro počutje, anti-age

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Maxx Dessert 750 g + DARILO Sukrin Sesame Flour 250 g Metapure Promocija -40%