Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxximum Pure Whey okus jabolko/cimet 40% ceneje Sukrin + GRATIS Almitas maslo iz bučnih semen

Danes je Sr sep 19, 2018 00:19

Paleo Q&A

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63124

Odgovor Po jan 14, 2013 16:31

Paleo Q&A

Tudi o tem vemo veliko :)
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Vnosov: 326

Odgovor Po jan 14, 2013 16:53

Re: Paleo Q&A

Mogoče bo Uroš kaj več povedal, ker je dosti notri, vendar. Sedaj si notri v keto, kako pa je kaj na paleo kar se razmerja hranil tiče, ter predvsega tega, da velika večina paleo knjig, govori o 3 obrokih in mogoče vmes snack-sadje, zelenjava.

Bi na paleo sploh neki omejeval količino beljakovin ali zgolj po občutku in toliko, da si sit?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11106

Odgovor Po jan 14, 2013 17:54

Osebno sem vedno bolj mnenja, da je Paleo ena izmed tistih diet, kjer imaš najbolj proste roke. Resda temelji na prehranjevalnih principih naših prednikov, toda če pogledamo geografsko so razmerja makro hranil precej različna. Afriška plemena imajo drugačna razmerja kot npr Aborigini.

Vedno bolj se držim načela da jem tisto kar mi paše, oziroma bolje rečeno kar mi je na voljo (sezonska hrana) in pa tudi vedno bolj po občutku. Manj štejem kalorije, gledam na makro hranila itd. Vem, da če imam dober trening, se dobro počutim in sem pozitivne volje imam tudi pravilno izbrano prehrano, če kaj od tega ni OK potem ga tudi pri prehrani nekje serjem.

Pač ugotoviš kaj ti najbolj ustreza, oziroma kar ti telo narekuje. Za začetnika je težko, toda ko si dovolj dolgo not pa ti telo samo diktira kaj in kako.
<< x

ceko

Mlečnozobec

Vnosov: 177

Odgovor Po jan 14, 2013 18:03

veljajo vsa hranila, ki so pri ketonski, tudi pri paleo dieti? (Mastna hrana)
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Vnosov: 326

Odgovor Po jan 14, 2013 18:12

Uroš še vedno ješ 5-6 obrokov na vsake 2-3 ure. Bi lahko prilepip svoj dnevni jedilnik, kako zgleda, npr: denašnji.

Če se oseba slabo počuti, premalo energije za trening, tudi čez dan in ima vnos nekje 230-250g B, 50g OH (30g malte+kos sadja in kar nanesese iz zelenjave), ter nekje 80-100g maščobe, kaj bi spremenil?
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 807

Odgovor Po jan 14, 2013 18:17

Jaz mislim da je na 3 ure skorajda treba jesti.
Kajti pri sebi vidim, da če delam daljše intervale med obroki oz. mam obroke neenakomirno razmetane preko dneva je zvečer velika kriza z apetitom.
Enostavno mi zmede sistem.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 14, 2013 19:37

ceko je napisal/-a:veljajo vsa hranila, ki so pri ketonski, tudi pri paleo dieti? (Mastna hrana)

če vzameš celotno usmeritev Paleo da. Vendar nekatere veje izločujejo določena živila kot so mlečni izdelki itd.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 14, 2013 19:38

fizikalc je napisal/-a:Jaz mislim da je na 3 ure skorajda treba jesti.
Kajti pri sebi vidim, da če delam daljše intervale med obroki oz. mam obroke neenakomirno razmetane preko dneva je zvečer velika kriza z apetitom.
Enostavno mi zmede sistem.

se strinjam. splača se jesti na tri ure še posebaj če vključuješ oh in dosti beljakovin
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po jan 14, 2013 20:37

5-6 je bolj malo, včasih še več :)
no kaj vzameš za obrok, to je pa tudi res.

Bom kaj napisal o prehrani v mojih temah. Drugače pa obvezno vsak dan jajca in če se le da rdeče meso (surovo mi je res top), slednje mi da veliko "energije".
1. jajca, jabolko
trening (tek) med voda + C
2. meso (divjačina) in stročji fižol (popečen na maslu)
3. jajca
4. meso (divjačina) in stročji fižol (popečen na maslu)
5. maxx dessert, orehi, kokos, brokoli
6. maxx dessert, laneno seme, kakavova zrna
7. bom še videl če bom lačen

Trenutno mam težave z grizenjem hrane zato 2x dessert, pa tudi apetita nimam.
<< x

Dzezy

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 5287

Odgovor Po jan 14, 2013 22:18

Paleo z maxxdesertom. Slika

Kje dobiš kakavova zrna in kako uporabljaš? Prav tako me zanima za divjačino...
Članki, nasveti, recepti in še kaj na: https://www.facebook.com/Zdraviinfit in na:
https://zdraviinfit.wordpress.com/
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Vnosov: 146

Odgovor Po jan 14, 2013 22:34

Paleo je meni osebno zakon način prehranjevanja. Novembra sem se na fb pridružila Poleovembru in ga skoraj 100 % brez prekrškov speljala do konca. December se je začel obetavno, pol sem pa malo zabluzila proti koncu meseca (potica ... je*i ga, se še lovim). Zdej januarja pa spet in kar gre ... tega ne jemljem kot dieto, čeprav približno vedno vem, koliko kalorij pojem. Odvisno od intenzivnosti treningov me lepo počasi pobira, če le ne delam prekrškov v obliki OH+M ... zame je to resnično pogubna kombinacija, naravnost v vamp mi gre Slika

Vidim, da so pri meni žitarice (gluten) res problem. Že po par dneh brez čutim ful razliko, nisem napihnjena in utrujena, bolj sem zbrana. Moja šibka točka sicer ostaja vse sladko (suho sadje, oreščki itd) ampak se trudim ... po kakem tednu ali dveh se sicer želja zelo unese, tak da menda mi bo enkrat že uspelo to furati stalno brez kakega naprezanja. Nekaj podobnega je opisovala Slavi v svojem dnevniku ... tam sem se res našla.

Za pravo hardcore keto prehrano, kot jo opisuje GG, še nimam "jajc", moram še priti do tja. So pa moje sanje, da bi dosegla tisti nivo, ki ga opisuje - resetirani signali za sitost, da niti ne razmišljaš o hrani, ker nisi lačen ... poješ točno toliko, kot rabiš, zato je vitkost samo posledica tega, ne pa glavni cilj. Seveda je glavni cilj optimalno zdravje, saj nič ni pomembneje od tega.
<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Vnosov: 4258

Odgovor Po jan 14, 2013 23:57

Maja85 je napisal/-a:So pa moje sanje, da bi dosegla tisti nivo, ki ga opisuje - resetirani signali za sitost, da niti ne razmišljaš o hrani, ker nisi lačen ... poješ točno toliko, kot rabiš, zato je vitkost samo posledica tega, ne pa glavni cilj. Seveda je glavni cilj optimalno zdravje, saj nič ni pomembneje od tega.

To je največ vredno ( pri prehranjevanju), kar se da doseči. In se pridružujem sanjam ;)
"You are what you eat." "I need to eat a skinny person" ;)

Facebook: FIT KUHINJA
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To jan 15, 2013 05:34

Dzezy je napisal/-a:
Kje dobiš kakavova zrna in kako uporabljaš? Prav tako me zanima za divjačino...

Vsakič druga, dobiš v DM kar nekaj znamk. Divjačino pa od soseda ;)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To jan 15, 2013 05:37

Maja vztrajaj pa ti bo enkrat zagotovo uspelo. Že tvoja miselnost je zelo dobro usmerjena proti temu, da tega ne jemlješ kot dieto.

Drugače pa ista opažanja pri meni kar se tiče kombinacij in pa vpliva na počutje.
<< x

JasnaM

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 558

Odgovor To jan 15, 2013 15:30

Uroš, kaj pa meniš o ti. paleu light?
Poleg vsega še mlečni izdelki.
Vsake toliko pogrešam kakšno skuto, jogurt, sir ...
Dream until your dreams come true.
Naslednja

Vrni se na Paleo dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Activlab promocija beljakovinskih napitkov Maxximum Team na poti na tekmovanja