Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

KOMPLET Sukrin Baking Mix in LCHFlove lešnikov samo 15 EUR Bemumast 3

Danes je So dec 15, 2018 19:21

Dieta s katero ne zelim izgubiti kg

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

denareur

Pleničar

Vnosov: 40

Odgovor So feb 24, 2018 08:58

Dieta s katero ne zelim izgubiti kg

Zaradi svojega zdravstvenega stanja, bom moral zacel omejevati vnos OH. Namrec skoraj leto dni sem diabetik tipa LADA. Pred kaksnim tednom dni sem presl v tako imenovano fazo remisije, kjer naj bi trebusna slinavka zacela ponovno izlocati inzulin.

To je sedaj postal pri meni velik problem, saj se mi izloce prevec velika kolicina inzulina. Torej tudi ce pojem samo 20gramov OH na obrok bo sladkor zrastel na 10-11mmol/l nato pa cez kaksno uro zacel ekstremno padati. In sicer toliko, da sem v parih minutah pod 3mmol/L, kar je seveda sokantno.

Ne vem kaj se dogaja v mojem telesu, zaradi tega sem seveda zaskrbljen. Ocitno slinavka nima pojma kako izmeriti kolicino inzulina. To se mi je ze enkrat prejsnje leto pojavilo, ampak sladkor ni tako hitro padal kot sedaj.

Zdravnika imam narocenega za v torek, ampak do takrat bi rad probal z LCHF prehrano.

O tej prehrani nimam tocno nic informacij. Tisto kar sem prebral, da se ta prehrana povezuje z izgubo telesnih mascob. Jaz ne zelim izgubljati telesne mase niti mascob, saj sem ob 164cm visini popolnoma suh. Imam borih 58kg in kakrsnkoli padec telesne mase bo katastrofa.

Enostavno ne bi rad s to dieto shujsal. Mogoce se ne zavedate, ampak tile nagli padci sladkorja so tako negativni za moje telo, da sem ze cel teden ves iz sebe in sem na robu zivcnega zloma.

Sladkorji so cez noc normalni, torej ne prehajam v hipo stanje, zjutraj je sladkor 6.8mmol/L, kateri se potem pocasi spusca ce nic ne jem do 11-12 ure.

Bojim se, da imam Reaktivno Hipoglikemijo ali se kaj drugega. Ultrazvok slinavke in ostalih organov ni pokazal nobenih nepravilnosti kot so npr. tumorji in podobno.

Torej glavno vprasanje. Kako se lotiti LCHF prehrane, a obenem ne shujsati?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63359

Odgovor So feb 24, 2018 09:01

Re: Dieta s katero ne zelim izgubiti kg

zelo enostavno. jesti moraš dovolj.
veliko posameznikov je na tej prehrani iz popolnoma drugih razlogov kot hujšanje.. počutje, zdravje, energijam mozgani, diabetes tipa 1 in 2......

zjutraj pa imaš sladkor verjetno zato ker ponoci ni dovolj inzulina da bi ta ustavil glukoneogenezo v jetrih
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

denareur

Pleničar

Vnosov: 40

Odgovor So feb 24, 2018 10:25

Grom je napisal/-a:zelo enostavno. jesti moraš dovolj.
veliko posameznikov je na tej prehrani iz popolnoma drugih razlogov kot hujšanje.. počutje, zdravje, energijam mozgani, diabetes tipa 1 in 2......

zjutraj pa imaš sladkor verjetno zato ker ponoci ni dovolj inzulina da bi ta ustavil glukoneogenezo v jetrih

Do sedaj nisem nicesar jedel. Sladkor je sedaj 5.3mmol/L

Ne razumem zakaj mi potem samo cez dan nasprica toliko inzulina, da mi pade do 2.5mmol/L in to je ze kriticno.

Zdravniki, pa to ne jemljejo prevec resno, zato ze mocno razmisljam, da se obrnem na kaksnega privatnega zdravnika. V prvi roki bi preveril ali obstaja mogoce manjko vitaminov v mojem telesu.
Namrec v letu dni sem mogoce pojedel 2kg razlicnega sadja odkar imam diabetes, zelenjavo sem jedel to je pa tudi vse.

Mogoce kaksen hint, kaj bi lahko npr. pozvrocilo taksne "nekontrolirane izlive" inzulina?
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1267

Odgovor So feb 24, 2018 20:43

Najboljši viri vitaminov in sadja so živalski.

jetra, ledvice, vezno tkivo, srce, možgani....top. Ampak mora biti prava roba, ne iz trgovine
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63359

Odgovor Ne feb 25, 2018 10:31

tako sadje je vir cukra.. zitarice skroba, ki konca kot cukr v krvi...

mascobe in zelenjava pa vir vitaminov in mineralov.

pac se en nategov clovestva
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Paleo dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Brezplačna knjiga Fit do poletja Maxximum Pure Whey okus jabolko/cimet 40% ceneje