Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Ne dec 08, 2019 08:30

Restavracije/gostilne keto friendly?

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor Ne dec 06, 2015 07:11

Restavracije/gostilne keto friendly?

V eni drugi temi sem prišel na idejo, da bi sestavili seznam restavracij/gostiln, kjer imajo prehrano primerno keto dieti. Ali pa vsaj obstajajo obroki, ki so temu primerni.

Za Maribor je bilo rečeno, da je to restavracija Žajfa: https://www.facebook.com/pages/%C5%BDaj ... 4911430104

Imate izkušnje s še katerimi drugimi, potem kar na plano.

Osebno imam neke opravke v LJ v kratkem in me zanima, kako je kaj tam, kam jest?
<< x

cirus

Pleničar

Vnosov: 78

Odgovor Ne dec 06, 2015 09:42

Re: Restavracije/gostilne keto friendly?

Mogoče bi bilo boljše, če bi temu rekli Low Carb.
V Ljubljani ti predlagam Rodizio Brazil. Za nekaj več kot 25€ dobiš 10-12 različnih na churrasco žaru pripravljenih, z mečev postreženih kosov mesa. Ko poskusiš vse, lahko poljubno nadaljuješ, odvisno kolk si lačen in/ali koliko beljakovin si dovoliš.
Iz solatnega bara (vključeno v ceno) si lahko po želji nalagaš tisto kar ti se zdi primerno (sir, olive, palmina srčka, včasih pršut ali losos, zelena solata...
Edino, kar v bistvu plačaš pa je s stališča keto jedca stran vržen denar, je sladica - na žaru pečen ananas s cimetom.

V Celju pa seveda Stari pisker. Spet, zaradi obilice proteinov mogoče ni glih keto (zadnjič sem snedel 1050 g Rib eye), je pa definitivno LC.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63898

Odgovor Ne dec 06, 2015 09:45

Povsod lahko. Tudi v Mcdonaldu.. najlažja dieta izmed vseh glede tega.

V lj ti predvsem priporočam Čada. kje je dobro, narejeno naravno in dobiš takoj. Pa še cena je super.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Po dec 07, 2015 07:32

Heh, mcdonalds ja...saj zajtrke nimajo slabe, jajčka slanina, etc...samo kasneje pa ni nič za jest, edino perutničke, pa še sumim da je polno trans maščob zaradi cvrtja?

Hvala za odgovore, verjetno sprobam čada, mi lokacija bolj ustreza, čeprav brazil ni švohn videt...no...za drugič :)
<< x

Cather1ne

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 24

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po dec 07, 2015 14:37

Kaj pa keto friendly restavracije na studentske bone (Ljubljana)? :)

Take, pri katerih je keto del obroka dejansko dovolj velik, da se najes in cel obrok ni orjaska solata? :)
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor Po dec 07, 2015 16:18

Cather1ne je napisal/-a:Kaj pa keto friendly restavracije na studentske bone (Ljubljana)? :)

Take, pri katerih je keto del obroka dejansko dovolj velik, da se najes in cel obrok ni orjaska solata? :)

ravno tako brez problema... Mesa ali ribe dobiš večinoma zadosti. Za ekstra maslo/olivca na strani pa lahko v večini primerov dobiš zastonj, če prosiš...
<< x

Cather1ne

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 24

Kraj: Ljubljana

Odgovor To dec 08, 2015 00:01

vidorando je napisal/-a:ravno tako brez problema... Mesa ali ribe dobiš večinoma zadosti. Za ekstra maslo/olivca na strani pa lahko v večini primerov dobiš zastonj, če prosiš...

Kje pa ponavadi jes v centru? :)
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor To dec 08, 2015 08:40

Cather1ne je napisal/-a:
vidorando je napisal/-a:ravno tako brez problema... Mesa ali ribe dobiš večinoma zadosti. Za ekstra maslo/olivca na strani pa lahko v večini primerov dobiš zastonj, če prosiš...

Kje pa ponavadi jes v centru? :)

Že dolgo ne več, ker si pripravljam obroke vedno vnaprej ;) Drugače pa za keto res vsaka gostilna, ki ni fast food... Gostilna ribca, stari tišler, emonska klet, fresco, koza,... Restavracija spar se mi zdi še najboljša izbira, saj lahko vzameš polovico pečenega piščanca pa zelenjavo zraven in maš top obrok!
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Če dec 31, 2015 08:53

Pozabil opisati izkušnji.

Bil v Žajfi, malce razočaran. Saj so steaki OK, z jajčko, ampak to je hudo premalo kalorij. Pogrešam pleskavice in podobno hrano, torej lepo mastno meso. Imajo sicer burgerje in not je fajn pleskavica, ampak če je kruh zraven.
Res me čudi, da enakih pleskavic ne ponudijo kot samostojno jed, oz pač pleskavica + jajčke (ali pa kajmak) + zelenjava recimo.

Kar pa se tiče Čad-a, je pa tu kontra zgodba, super ponudba pleskavica + kajmak + slanina + klobasa + jetrca +kotlet.
Sem pa bil razočaran nad postrežbo, nek južni je očitno bil, ki niti ni razumel kaj smo se pogovarjali in na koncu je bilo neke zmede pri naročenem.

Sem pa opazil, da je kavarna Q v MB dodala "premium grill" v ponudbo, to bo za sprobat, bojda narejeno iz mletega 100% govejega mesa.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če dec 31, 2015 09:27

rečeš ekstra maslo ali kokosova maščoba npr v žajfi.. pomakaš steak not kot suši in je top. lahko dodaš tudi olivno olje če ti je..
Čad je vrhunski za moje pojme. ravno v Q mi ni bilo všeč ker je uporabljena drek maščoba za pripravo
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor To jan 12, 2016 06:40

Tu si imel kaj prstov zraven, Grom? :)

https://www.instagram.com/p/BAX1P9Kv-cq/
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor To jan 12, 2016 19:55

btw, a strežejo kje v LJ mogoče kavo z maslom ali kaj podobnega? kalorijsko bombico? :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 12, 2016 20:20

ne
<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 821

Kraj: Borovnica

Odgovor Sr jan 13, 2016 18:39

Seveda jo strežejo. Cesta v mestni log 55 (Experiment= no Art no FUN). Dobiš bulletproof kavico (kava,maslo,kokos),zraven šalčko ocvirkov ter sukrin posebej v šalčki.https://www.facebook.com/experiment.si/
I'm not on a diet,I'm eating healthy!
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Sr jan 13, 2016 18:41

TomazHorvat je napisal/-a:Seveda jo strežejo. Cesta v mestni log 55 (Experiment= no Art no FUN). Dobiš bulletproof kavico (kava,maslo,kokos),zraven šalčko ocvirkov ter sukrin posebej v šalčki.https://www.facebook.com/experiment.si/

Aaaa, par ur prepozno, ampak vem za drugič, hvala!
Naslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin december - forum