Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Postani Fit

Danes je To dec 10, 2019 06:55

Gerb

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

onina

Pleničar

Vnosov: 78

Odgovor Sr apr 11, 2018 12:04

Gerb

Dva meseca sem na ketonski. Energijo je lepo cutiti, pocutje stabilno,vse ok. Sem pa zacela cutiti cudno tiscanje v predelu vratu. Nato sem imela neke hude druzinske tezave,kar mi je zdrmalo zelodec 100 na uro. Zdavnica mi je dala Nolpazo 40 mg, 2x na dan, vendar me se vedno tisci v grlu in imam pordelo. Sploh po jajcih in ostali mastni hrani me zacne pect. Kaj svetujete?
<< x

onina

Pleničar

Odgovor Sr apr 11, 2018 17:28

Re: Gerb

Prehrana je sledeca:
Ob 8.00 navadno kava + MCT + sl.smetana. Sedaj kavo ne smem ( ne vem pa,ali lahko brezkofeinsko) in spijem zeleni caj ter pojem 2 jajci z maslom + vit + omega 3. Kmalu zatem ze cutim pekoce grlo.
Ob 11 imam zelenjavo, avokado, kos mesa ali ribe, olivca.
Ob 15 maxxdesert + sl.smetana ali skuta + borovnice + lesniki
Ob 18 do 19 podobno kot ob 11 + vit + omega 3

Verjetno prevec mascob za to tezavo, ki jo imam. Rada bi ohranila ketonsko. Morda znizam mascobo na obrok in imam vec manjsih obrokov...
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Če apr 12, 2018 14:36

Glede na moje izkušnje ti lahko ketonska prej koristi kot pa škodi.

Verjetno je problem v nepovratnem ventilu, ki je med požiralnikom in želodcem, skozi katerega ti kislina zateka nazaj v grlo. Sem imel tako težavo dolgo let nazaj, nekako se je samo pozdravilo. Zelo pomembno je, da se ne naješ preveč, saj takrat vsebina želodca še bolj pritiska nazaj. Do poškodbe požiralnikovega sfinkterja lahko pride baje že, če se enkrat preveč "nažreš". Pri ležanju imej višji položaj zgornjega dela telesa, da pač tekočina ostaja v želodcu. Pred spanjem spij ne premočno limonado...

Testiraj si, če imaš morda v želodcu helicobacter pylori...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63904

Odgovor Če apr 12, 2018 18:55

se strinjam. ketonska pri tem po mojih izkusnjah običajno zelo koristi
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

onina

Pleničar

Odgovor Pe apr 13, 2018 06:34

Po mascobah se mi zacne dvigovat kislina. Bom morala bolj LCHF zacet...malo manj mascob. Vceraj sem zvecer 2 jajca pojedla in je bilo ze prevec. Cez dan je bilo pa kar ok. Sem imela vec manjsih obrokov s cca. 10 g M
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63904

Odgovor Po apr 16, 2018 06:15

das kaj zraven. zelenjava?
rahle tezave z zelodcem in na splosno prebavnim traktom so na zacetku mozne zaradi nenavajenosti.
ampak ob pravilnem pristopu gerb defitivno zdravi ta hrana
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

onina

Pleničar

Odgovor Po apr 23, 2018 20:37

Ker je bilo iz dneva v dan slabse in so me od kisline pekla cela usta,sem dobila druge tabl. Emozul. Sedaj je bolje in me dejansko pece le po doloceni hrani, kot je npr. kakav, kava, cigumi, prevec M v obroku,kisla zelenjava... Sedaj imam nekoliko vec B,zelenjavo in nekaj srednjega M.
Ce pomislim,sem v 2 mesecih jedla kar veliko M, limonada,kakav,kavice...vse to je bilo zgleda kar prevec za nenavajen zelodec
<< x

onina

Pleničar

Odgovor To apr 24, 2018 07:51

Na youtubu sem zasledila zanimivost, ki bi bila lahko povezana z mojim problemom. Dr. Eric Berg pod naslovom The real reason apple cider vinegar works for losing weight pove, da lahko kortizol (katerega opazam pri ketonski) zniza H+ (upam,da sem si prav zapomnila,da gre za H+), kar povzroci nekatere simptome, ki sem jih tudi sama imela - trzanje ocesa, krci v nogah, napihnjen trebuh. Problem naj bi bil,ker kortizol dela telo prevec alkalno in to vpliva na prehajanje kisline iz zelodca navzgor. Torej potrebujem vec kisline, kar je Grom veckrat tudi izpostavil v svojih zapisih. Glede na to, da imam zdravilo Emozul, se bojim sedaj dodajat jabolcni kis...gastro imam cez 3 mesece.
<< x

Vnina

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor So dec 22, 2018 23:34

Zivjo,
pred kratkim so mi na gastroskopiji ugotovili kronicni gastritis in refluks, kjer se mi zolc vraca v zelodec. Helicobacter pylori nimam.Ze kaksne 2 leti sem na lchf in mi zelo ustreza. Zadnje case pa sem pogosto napihnjena, krci, slaba prebava,..zato tudi gastroskopija. Kot pravijo zdravniki naj bi morala izkljuciti kavo (pritisk imam ze tako zelo nizek) mascobe, svezo zelenjavo- sepravi to od cesar zivim. Berem razlicne clanke in sem samo zmedena kaj naj bi sedaj pomagalo.. nadaljevanje z mojo prehrano ali dejansko izkljuciti mascobo? Kaj priporocate?
Sprobavala sem nazaj na vec OH in kakor se je le dalo malo mascob, vendar je pocutje slabse in non stop sem lacna.

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 30e - forum