Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin november 19 - forum

Danes je Ne nov 17, 2019 16:45

Pregreha na keto

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Tana7

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor Pe jul 28, 2017 11:23

Pregreha na keto

Zdravo!

Dobro leto se trudim na keto, večinoma se kar lepo držim, malo me nese količina zelenjave, kjer bi rekla, da včasih presežem mejo dovoljenih g OH, zato si verjetno ne smem dovoliti napisati, da sem striktno keto adaptirana.

Letos poleti pa sem se nekajkrat (res je dovolj prstov na eni roki) pregrešila s sladoledom...ja vem...groza. Ampak se mu resnično nisem mogla odreči, ker mi italjanski sladoled fondente al acqua res top. Seveda ne morem pričakovati, da je brez dodanega sladkorja, je pa narejen samo še iz vode in več kot 72% temne čokolade. Moram pa reči, da bi bil še bolj top, če ne bi bil sladkan, ker mi okus po sladkem resnično ne paše več. Zato tudi napisano zgoraj, da sem se pregrešila le nekajkrat, ker mi je enostavno presladek.

In moje vprašanje, ki bo morda malo čudno: je možno, da sem imela naslednje jutro po večerni pregrehi z 1-2. kepicama sladoleda "mačka"?

Sicer ne bi niti pomislila na to, samo ko sem malo pomislila, zakaj sem se nekajkrat zjutraj zbudila podrta in z glavobolom, ki ni tipičen zame, sem poštudirala vzorec - vedno po večerni pregrehi s sladoledom.

Je možno, da nenaden večji vnos OH v telo (ki je več ali manj na keto) povzroči tako počutje naslednje jutro?

Malo sem že podebatirala na to temo in menda je to možno in dobila sem celo razlago, zakaj je temu tako. Bi pa prosila še za kak komentar ali (bog ne daj) kako osebno izkušnjo koga, ki se je na keto pregrešil z OH. Kaj se dogaja v telesu in ali je to zelo slabo za telo?

Hvala v naprej!
<< x

bajs,bajs

Pleničar

Vnosov: 15

Odgovor Pe jul 28, 2017 14:10

Re: Pregreha na keto

Zdravo,

povečaj količino maščob pa izpusti zelenjavo. Tako sem naredil jaz, ko sem imel isti problem. Pasala mi je zelenjava (pomoje slaba adaptacija), vendar pa sem počeval maščobe in tako je tudi želja po zelenjavi izginila.

Jest mislim da je možno da imaš nekakšnega "mačka" ker telo ni vajeno sladkorja. Drugače pa ne se preveč obremenjevat s tem sladoledom, narediš več slabega sebi zaradi skrbi kot zaradi vsega sladkorja.

No moja izkušnja z Oh so pa take. Na vsake toliko enkrat na dva meseca imam "cheat days" ko jem napolno, ampak res na polno, kolikor duša in želodec dasta. Pice,hamburgerji,čokolade,sladoledi,piškoti, ma usee kar mi pride pod roke, non stop nekaj malicam.
Mam pa tako izkušnjo da recimo po prvem dnevu ko jem Oh-je sem drugi dan naspidiran in poln energije. Mi je pa cel dan zelo vroče, spanec je nekoliko slabši pa ponoči se zelo veliko potim zaradi vsega sladkorja. Recimo drugi dan, takrat pa pride do glavobola, ampak malenkost. Bolj je zaradi skrbi kaj sem naredil, ampak tudi to mine. Sem pa po teh dneh dva tedna kot balon, ves zabuhel. Ker me zalije. Ampak nič za to po enem mesecu smo že "back on track".

Pomoje ni najbolše, vendar pa samo enkrat se živi, zakaj bi se držali nečesa striktno, če ni potrebe.

Lep pozdrav
<< x

MitjaZ

Pleničar

Vnosov: 82

Odgovor Pe jul 28, 2017 18:49

Ni nobena groza, če poješ tu pa tam kaj OH.

Jaz sem na začetku Keto poti malce tole testiral.. ne vem.. npr sem pojedel 150g ovsenih kosmičev + X gramov sadja po pol leta striktno keto. Naslednji dan popoldan sem testiral ketone+glukozo - vse je bilo kot je bilo dneve pred OH obrokom. Nič posebnega.

Potem še čez mislim da dve leti, sem še dal kake 3 dni po podobnem OH obroku testirat holesterol, trigliceride etc. ni imelo nekega impacta... mogoče so bili trigliceridi višji kak %, ampak še vedno zelo zelo nizki. Vse top.

Glede "cheat days" pa tako...je čist ok, ampak mislim, da je neprimerno, da se takrat človek baše z vsem mogočim. Takrat je bolje zaužit kakšne bolj primerne OH - kot so npr ovseni kosmiči, sveže sadje in podobno.

Sam sem sedaj npr dodal ovsene kosmiče pred in po telovadbi in sem začel kar lepo hujšat - ker se je na keto preprosto ustavilo. OH torej niso ves baw baw - treba jih je le primerno implementirat v svoj "režim". Na dneve, ko ni telovadbe pa popolnoma bp shajam na keto - počutje etc super, in sem glede te "adaptiranosti" in vsega tega strašenja, da če poješ OH obrok nisi več adaptiran vedno bolj skeptičen.

Po vsej logiki, ko si 1x nekaj časa na keto in si res "adaptiran", te kak OH borok enostavno ne vrže iz tega. Saj tudi ko gremo z normalno high-carb prehrane na keto, rabimo en čas da prekinemo adaptiranost na OH in preidemo na maščobe... a ne? Common sense.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Po jul 31, 2017 14:49

pri določenih boeznih je problem.. recimo epilepsija, protin...
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin november 19 - forum