Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

BioTechUSA Zero Bar Sukrin

Danes je Sr maj 23, 2018 19:55

Prva slovenska LCHF/keto raziskava!

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 62602

Odgovor Po maj 22, 2017 15:03

Re: Prva slovenska LCHF/keto raziskava!

ne. apetiti se uravna in resetira. deluje na osnovi zaloge mascobe v telesu
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

volimsmes

Pleničar

Vnosov: 98

Odgovor Po maj 22, 2017 15:15

c

c
Zadnjič spremenil volimsmes, dne Sr nov 15, 2017 12:42, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po maj 22, 2017 15:45

Je potem ketonska v bistvu zelo primerna tudi za ljudi z prenizko težo? Da kar nekaj imam takih

Kako je z občutljivostjo na kofein na ketonski? Jaz imam občutek, da enaka količi vpliva precej bolj kot na bolj običajni prehrani. e čuti bolj

Ali lahko slab odnos do hrane, na primer iskanje nagrade in udobja v hrani povozi regulacijo apetita v stanju ketoza ali je signal za sitost tako močan da je to zelo težko?

to oboje se resetira. le na zacetku moras biti zelo strikten. in ravno zato je uspesno tudi na dolgi rok
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jun 08, 2017 05:11

V soboto 17.6. 2017 sklepni dogodek v okviru projekta PKP »VPLIV NIZKO OGLJIKOHIDRATNE PREHRANE NA KAZALNIKE ZDRAVJA«.
Program
12:00 – 12:45 Predavanje Daniele Fiket, dr. med., spec. psih.
12:45 – 13:05 Predavanje Gašper Grom, dipl. diet.
13:05 – 14:00 Predstavitev rezultatov projekta
<< x

snowball

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Po jun 12, 2017 04:59

Se tega dogodka lahko udeežimo tudi zunanji gostje? :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So jun 17, 2017 18:03

Končana je prva slovenska keto/LCHF raziskava pri kateri sem aktivno sodeloval, kot svetovalec pri prehrani. Večino podatkov po 12 tednih razikave še nabiramo. V povrečju je bila izguba okoli 10 kg. Največja izguba pri moških je bila 31,7 kg in pri ženskah 18,3 kg.

Bistvena v smislu tega pa ni sama izguba ampak bolj to, da so vsi, ki so se danes udeležili pogovora z menoj in samega zaključka navdušeni. Poročajo o boljšem počutju, več energije, veliko manjšem apetitu in odvisnosti od slabe hrane.

Predlog, da se kljub koncu raziskave ponovno dobimo in opravimo meritve septembra ko bo minilo 6 mesecev od pričetka so vsi z veseljem sprejeli. Vsi tudi ostajajo na tej prehrani!

Več informacij sledi kmalu.

Slika
<< x

igorc73

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor To okt 24, 2017 22:10

Pozdrav,

sem en "udelezencev" raziskave... Sicer uradnih rezultatov se nismo prejeli pa tut zadnji meritev se ne tako, da o temu ne bom razpredal... a na kratko pa morda se komu v vzpodbudo. Spodaj jaz oktobra lani na enem kongresu in pred nekaj dnevi na naslednji ediciji istega dogodka. Lani nekje "debelih" 180kg cca letos na meni hlace iz srednje sole.

Lotil sem se 20. januarja, ko sem prisel do zakljucka da sem pa le "mal" predebel...hecna storja. Nekak me teza nikoli ni zanimala oz. me pac ni motla. Na dan, ko me je "zmotla" sem imel 173,3 kg. Predvcerajsnjem 22 oktober 111,2kg. Prva 2 meseca (pred Gromom) delal po svoje, potem 3 mesece (po Gromu) oz. v casu raziskave po Gromovo. Sedaj mal mesano... Poleti sem v casu dopusta jedel tudi hidrate ampak verjetno v "normalnih" kolicinah. V dobrih 14 dneh sem kljub uzivanju hidratov shujsal se 2 kg. Danes vecino dni sem v ketozi al pa na "modrate LCHF" (do 100g hidratov dnevno pa se to pogosto ne) tu pa tam si kaj privoscim in sem zacel s konkretnejso fizicno aktivnostjo. Sem pa najraje v ketozi kateri vcasih sledi kak post... Mal se v glavnem igram, raziskujem in ugotavljam... v kratekm grem spet pogledat izvide pa vidm kje sem. Vmesni rezultati (nekaj izvidov sem tudi sam naredil) pa so zeloi zanimivi. Predvsem jeterni encimi, ki so od rahlo anomalnih sli v "gabarite" in odmik holesterolov k ustreznejsim vrednostim.

Z Gasperjem se verejtno ne bova nikoli strinjala o "zelji" po sladkem ... Slika hecna zgoda o blondinkah in rjavolskah a dejstvo je, da po prvem obdobju, ko sem se "odvajal" oz. bolje receno uvajal v "keto stanje" brez nikakrsnih tezav ne posezem po sladkemu. Kar mi je pa pri tej zadevi najboljse pa je zmogljivost, zmanjsana potreba po spanju in izjemno kvalitetno spanje koliko ga pac potrebujem - tudi prej sem realtivno malo spal sedaj pa je to spanje zares spanje. Najslabse pri vsemu pa je, da mi mnogi (tudi zena) "grozijo", da mi bodo "podtaknili" moko, da dam ze enkrat mir. Slika

No ja... kdo ve morda tut sam spesnim kako knjigo pa detaljno opisem vse faze, izkusnje, ugotovitve ter dognanja, ko bodo zbrana. Pa jo pred objavo dam v komentar Gasperju pa se komu... Slika

Slika

tweet: @Igorc73
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če okt 26, 2017 07:20

cestitke
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1292

Kraj: Koper

Odgovor Če okt 26, 2017 07:37

bravo, super preobrazba! Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če dec 14, 2017 11:52

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če dec 14, 2017 11:54

Prvi članek je počasi končan in bo kmalu poslan za objavo v znanstvenem časopisu. Eden od življenjskih ciljev potem opravljen :)

12-week low energy ketogenic diet in obese: timeline and impact on whole organism

Nina Mohorko1, Maša Černelič-Bizjak1, Tamara Poklar-Vatovec1, Gašper Grom1, Saša Kenig1, Ana Petelin1, Zala Jenko-Pražnikar1,*

1University of Primorska, Faculty of Health Sciences, Polje 42, SI-6310 Izola
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 715

Kraj: Štajerska

Odgovor Če dec 14, 2017 13:59

Komaj čakam na rezultate in uradno objavo. Slika

Gašper, že zdaj iskrene čestitke!Slika
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če dec 14, 2017 14:34

hvala :)

ko bo javno dam link. mislim da zdaj se ne smem
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr maj 09, 2018 08:47

Anti-Oxidant and Anti-Inflammatory Activity of Ketogenic Diet: New Perspectives for Neuroprotection in Alzheimer’s Disease

Abstract
The ketogenic diet, originally developed for the treatment of epilepsy in non-responder children, is spreading to be used in the treatment of many diseases, including Alzheimer’s disease. The main activity of the ketogenic diet has been related to improved mitochondrial function and decreased oxidative stress. B-Hydroxybutyrate, the most studied ketone body, has been shown to reduce the production of reactive oxygen species (ROS), improving mitochondrial respiration: it stimulates the cellular endogenous antioxidant system with the activation of nuclear factor erythroid-derived 2-related factor 2 (Nrf2), it modulates the ratio between the oxidized and reduced forms of nicotinamide adenine dinucleotide (NAD+/NADH) and it increases the efficiency of electron transport chain through the expression of uncoupling proteins. Furthermore, the ketogenic diet performs anti-inflammatory activity by inhibiting nuclear factor kappa-light-chain-enhancer of activated B cells (NF-kB) activation and nucleotide-binding domain, leucine-rich-containing family, pyrin domain-containing-3 (NLRP3) inflammasome as well as inhibiting histone deacetylases (HDACs), improving memory encoding. The underlying mechanisms and the perspectives for the treatment of Alzheimer’s disease are discussed.
Prejšnja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Maxximum Pure Whey okus jabolko/cimet 50% ceneje Maxximum paket Biggest Winner Slovenija ZANJ