Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM One More razprodaja

Danes je Sr jan 22, 2020 17:28

Gromov 7 dnevni post eksperiment

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor Sr avg 10, 2016 14:02

Re: Gromov 7 dnevni post eksperiment

Jaz te čisto razumem, tudi meni je že prišlo preko glave pripravljanje obrokov. Zdaj sem pristal na tem, da imam za zajtrk mafine iz jajc, ki jih spečem "na zalogo", torej samo vzamem iz hladilnika in jem, za kosilo si skuham hrenovke in pojem "soul bread" kruh, zraven mousse ki je narejen na zalogo in pa makadamio, za večerjo pa imam kazein + kokos maslo v kavi. Torej minimum od minimuma kar se tiče priprave hrane. Vseeno pa še ostane prežvekovanje, ampak tu ne morem nič, ne morem vedno tekoče hrane jest ;)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63944

Odgovor Sr avg 10, 2016 14:37

fak maš velik obrokov..
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

zeena

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 309

Kraj: Debro

Odgovor Sr avg 10, 2016 18:08

Gasper, ti niti ni verjetno tako pomembno pa vendar.. Kako je s kajenjem med postenjem?
Futuristic mind with ancient soul.
<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 821

Kraj: Borovnica

Odgovor Sr avg 10, 2016 19:27

Super Gašper.Bil sem na podobnem postu kot ti,vednar samo 78 ur. Podobne ugotovitve,se mi zdi da nekje 3ji dan je bil počutje TOP oz orgomno energije in nobene lakote,zdaj si me zrjcal da še jaz usekam tedenski post, kar seveda ne predstavlja nobenega problema ko si 1x adaptiran.

Sem pa tudi jaz pred treningom vzel keto booster ter bcaa. Vglavnem samo tako nprej, zanimivo spremljati rezultate.

Prv zanima me kako bo od 5 dni naprej...

Aja še to,kako pa velika potreba, vsak dan 1x ?
I'm not on a diet,I'm eating healthy!
<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Vnosov: 107

Odgovor Sr avg 10, 2016 19:56

Mene ste tudi zrajcali...hm.

Če si naročim tele elektrolite, kako vem koliko tega, malo se jih bojim?
Prosim za nasvet, imam pol manjšo težo od tebe. Imaš rdeč paket, v maxx shopu je moder? A te šumeče tudi rabim?
Koliko tekočine popiješ?

Kar zdajle bi zaštartala... Hvala za odgovor, uživaj v keto evforiji :-)
Zadnjič spremenil ketowannabe, dne Sr avg 10, 2016 20:08, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Odgovor Sr avg 10, 2016 19:58

miki80 je napisal/-a:Jaz te čisto razumem, tudi meni je že prišlo preko glave pripravljanje obrokov. Zdaj sem pristal na tem, da imam za zajtrk mafine iz jajc, ki jih spečem "na zalogo", torej samo vzamem iz hladilnika in jem, za kosilo si skuham hrenovke in pojem "soul bread" kruh, zraven mousse ki je narejen na zalogo in pa makadamio, za večerjo pa imam kazein + kokos maslo v kavi. Torej minimum od minimuma kar se tiče priprave hrane. Vseeno pa še ostane prežvekovanje, ampak tu ne morem nič, ne morem vedno tekoče hrane jest ;)

Madonca, komplicirano.
Za večerjo imaš kavo? A delaš ponoči??
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor Sr avg 10, 2016 20:04

Brezkofeinsko ;)
<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Odgovor Sr avg 10, 2016 20:09

Ok :-), sem že mislila...
Jaz jo moram že zjutraj nehat pit, da ponoči spim.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 10, 2016 20:24

TomazHorvat je napisal/-a:Super Gašper.Bil sem na podobnem postu kot ti,vednar samo 78 ur. Podobne ugotovitve,se mi zdi da nekje 3ji dan je bil počutje TOP oz orgomno energije in nobene lakote,zdaj si me zrjcal da še jaz usekam tedenski post, kar seveda ne predstavlja nobenega problema ko si 1x adaptiran.

Sem pa tudi jaz pred treningom vzel keto booster ter bcaa. Vglavnem samo tako nprej, zanimivo spremljati rezultate.

Prv zanima me kako bo od 5 dni naprej...

Aja še to,kako pa velika potreba, vsak dan 1x ?

wc 0 :)
od 95+ kd nedelje zvečer do danes zvečer
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 10, 2016 20:25

ketowannabe je napisal/-a:Mene ste tudi zrajcali...hm.

Če si naročim tele elektrolite, kako vem koliko tega, malo se jih bojim?
Prosim za nasvet, imam pol manjšo težo od tebe. Imaš rdeč paket, v maxx shopu je moder? A te šumeče tudi rabim?
Koliko tekočine popiješ?

Kar zdajle bi zaštartala... Hvala za odgovor, uživaj v keto evforiji :-)

najbolje je kar te od GO nutrition.. 3 čajna žlička v vodo z limono in je
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 10, 2016 20:28

Sreda 10.8. DAN 3/7 - v oklepaju meritve od prejšnih dni

5.05 - zjutraj takoj ko sem vstal (59 ur fastinga)

Teža: 90,2 kg (91,5 kg, 93,6 kg, v nedeljo 19.00 ko sem začel pa 95,14 kg)
Utrip: 67 utripov/min (60, 60)
Ketoni kri: 0,9 (0,7; 0,3 mmol/l)
Glukoza 4,6 (4,9; 0,0)

Počutje zjutraj:lakote nula, nebi jedel tudi če bi lahko, zbranost top, spal 5 ur in naspanost top)

13.00 - 4 ure po koncu treninga z utežmi

Ketoni kri: 2,8 (1,5, 0,8 mmol/l)
Glukoza: 3,4 (4,7, 5,2)

21.00 do 22.00 - normalen all out delavnik

Ketoni kri: 3,8! ( 1,3, 0,9 mmol/l)
Glukoza: 3,7 (5,1, 5,0)

Počutje: energije že veliko več, klasična keto zbranost tekom celega dne, občasno vrhunska zbranost, ne pomislim več na hrano)

Danes porabil 2 keto OS (1 zjutraj pred treningom), 1 sredi dneva, pred treningom tudi MaxxMind&Muscle booster in med 5 g MaxxBCAA
Zmešal tudi Activlab electrolite, vendar le 1 in GO nutrition elektrolite
Pil veliko radenske in vode, ter tri limonade, dve kavi.

Preskočil 75 ur! Da vidimo kako bo jutri...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 10, 2016 20:29

zeena je napisal/-a:Gasper, ti niti ni verjetno tako pomembno pa vendar.. Kako je s kajenjem med postenjem?

odvisno v kakem smislu. verjetno ne spreminjaj..
jaz kdaj poževečim malo nikorete tudi med postom. Del dneva ko imam kaj za naštudirat. Samo iz tega razloga
<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Odgovor Sr avg 10, 2016 20:35

Hvala.
Oprosti, se pravi Go nutrition 3 čajne žličke/za en dan?
Je dovolj tekočine 1l na 25 kg, kot je nekako pravilo, ali je treba dosti več?

Jaz imam v ketozi nekje 3.7 sladkor, a ima smisel da merim na postu, ketone nimam kje merit.

Hvala!
Zadnjič spremenil ketowannabe, dne Sr avg 10, 2016 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 10, 2016 20:38

Po moje tekočine kar dosti. Treba pucati ven vendar ne pozabit na elektrolite.

Ni treba meriti. Je pa dobra info. Tudi glukoza lahko pokaže, da gre v pravi smeri.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr avg 10, 2016 20:55

Grafi sicer veljajo za običajne smrtnike, ki jedo običajno hrano in ne keto adaptirance, ki pluse postov dobijo v veliko meri že iz splošne prehrane. Ampak vseeno vredno analize.

Levi graf: Kot vidimo v 4 dneh hiter padec glukoze in inzulina - pomemben del preko katerega izhajajo deloma pozitivni efekti posta na zdravje.
Desni graf: ketoni in maščobe hito predstavljat večinski del energije. Pri navadnih smrtnikih prvi dan še v veliko meri glukoza (jetra, glukogneogeneza, tudi deloma iz telesnih beljakovin, vendar minmalno iz mišic in to se takoj po postu vrne v več kot enaki meri) Kmalu pa preidejo te osebe na ketone in maščobe in varčevanje telesnih beljakovin maksimalno.
Keto adaptiranci pa seveda takoj kurijo ketone in fat. v večji meri fat iz telesa ker ni fata izhrane.. Zaradi hitre razgradnje telesnih maščob pride tudi do povišane ravni ketonov v krvi.

Slika

Še en zanimiv graf:
3 in 4 dan je presnova povečana! Zakaj? telo ve da bo počasi rabilo hrano. In to je razlog ekstra energije in povečane sposobnosti delovanja možganov. Telo te pripravi da si super sposoben iskati, lovit hrano. Skratka preživeti. Seveda bo telo potem s časom pričelo varčevati z energijo. Ko bomo pretirano porabljali telesne zaloge. Takrat se prične bati za delovanje možganov in telesne beljakovine, takrat upočasni presnovo. Ampak to ti telo pokaže - postanemo lačni, imamo manj energije itd.. Ampak če si all out sit imaš dovolj oziroma extra energije je jasno da je telesna maščoba več kot dovolj..
Zato bom v primeru, da se mi prične dogajati nekaj takega prekinil post kmalo potem.

Slika

Seveda pa je bistven pozitivni efekt posta kratkotrajen stres za telo. Telo spodbudimo k boljšem delovanju imunskega sistema, antioksidativnega sistema.. Poseldično se obnovijo celice, odstranijo odpadne snovi. Vendar potrebno je poskrbeti za regeneracijo. Takoj po postu kvalitetna hrana in ker črevo ni več pripravljeno tudi postopoma dvigati. Podobno kot mišice in trening. Z treningom stimuliraš, povzročaš stres ki sili mišice da se prilagodijo tako da dobiš na moči in volumnu. Vendar če ne zagotoviš regeneracije nič od tega. Lahko celo kontra. Zboliš itd..
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast