Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast

Danes je Sr okt 16, 2019 08:52

Gromov 7 dnevni post eksperiment

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Vnosov: 107

Odgovor Po sep 05, 2016 16:49

Re: Gromov 7 dnevni post eksperiment

kakav je napisal/-a:Mene zanima kako veš da je čas da prekineš post? Kdaj telo črpa z mišic zaloge namesto maščobe?
Zdaj sem 9 dan in sem opazila da mi je trening malo težji kot ponavadi, ampak vseeno delam toliko težko kot le gre, pa tak kot da mi malo mišica trza al nek čuden občutek ko kolesarim (v stegnih npr.) drugače se ne počutim slabo in nisem utrujena, pa tudi spim kar ok.. Jem pa booster pred treningom in pijem limonado pa elektrolite. Pa zalog mam tudi kar.

Ja faca si :-) Že drugi ali kateri krog, vau.

Jaz sem po 3 dneh in pol potem prekinila post, se mi je že zdelo da sem prišla čisto do konca, da nekako ni več zalog...
in potem tudi keto dala malo na stran.
Zdaj sploh ne kontroliram kaj in koliko jem, pač izbiram FULL zdrave reči in predvsem sem začela vadit z utežmi in pa z lastno težo, pač doma. In že po 5 dneh so začele na polno padat pripombe na moje mišice , sem dobila zagon :-).
Pa kooončno je moj libido nazaj, zaradi tega je pa žal v glavi megla :-/,
kakor obrneš, kaj ne štima :-) he,he

Mi pa gre malo že kak post spet po glavi.
<< x

kakav

Pleničar

Vnosov: 69

Odgovor To sep 06, 2016 09:52

Zanima me kako je če želiš kak dan na keto dodat nekaj oh, koliko znižaš mašćobe ali beljakovine? ali samo pustiš isto vse in tisti dan pač dodaš oh?
<< x

kakav

Pleničar

Vnosov: 69

Odgovor To sep 06, 2016 12:19

ketowannabe je napisal/-a:
kakav je napisal/-a:Mene zanima kako veš da je čas da prekineš post? Kdaj telo črpa z mišic zaloge namesto maščobe?
Zdaj sem 9 dan in sem opazila da mi je trening malo težji kot ponavadi, ampak vseeno delam toliko težko kot le gre, pa tak kot da mi malo mišica trza al nek čuden občutek ko kolesarim (v stegnih npr.) drugače se ne počutim slabo in nisem utrujena, pa tudi spim kar ok.. Jem pa booster pred treningom in pijem limonado pa elektrolite. Pa zalog mam tudi kar.

Ja faca si :-) Že drugi ali kateri krog, vau.

Jaz sem po 3 dneh in pol potem prekinila post, se mi je že zdelo da sem prišla čisto do konca, da nekako ni več zalog...
in potem tudi keto dala malo na stran.
Zdaj sploh ne kontroliram kaj in koliko jem, pač izbiram FULL zdrave reči in predvsem sem začela vadit z utežmi in pa z lastno težo, pač doma. In že po 5 dneh so začele na polno padat pripombe na moje mišice , sem dobila zagon :-).
Pa kooončno je moj libido nazaj, zaradi tega je pa žal v glavi megla :-/,
kakor obrneš, kaj ne štima :-) he,he

Mi pa gre malo že kak post spet po glavi.

kake stvari izbiraš, ko si napisala FUL zdrave, kaj misliš s tem naprimer? Kak si jedla včeraj?
<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Vnosov: 107

Odgovor Sr sep 07, 2016 08:13

Mah, no, ful zdravo, recimo, sploh ne vem, kaj sem jedla, zadnje dni bolj podzavestno jem, se kup enih reči dogaja.
V glavnem domača jajca, sveže sardelce, domačo zelenjavo, malo sirov, Teran, črno čokolado, domače lešnike, domače maslo, neki takega, pa ful sem začela vode pit, ker sem jo res premalo.
No pa malo me zanese kaka mlečna čokolada še vmes.

Ampak kaj dolgo več ne bom tako, ker mi manjka koncentracije, ja.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63848

Odgovor Sr sep 07, 2016 10:23

kakav je napisal/-a:Zanima me kako je če želiš kak dan na keto dodat nekaj oh, koliko znižaš mašćobe ali beljakovine? ali samo pustiš isto vse in tisti dan pač dodaš oh?

ko je čas da lahko ješ oh se s tem ne obremenjuješ
vendar ko je čas za to ne vem zakaj bi
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Lukow

Pleničar

Vnosov: 22

Odgovor Ne sep 11, 2016 09:43

Kreatin na postu? ja/ne?
<< x

monikapi

Pleničar

Vnosov: 46

Odgovor Ne sep 11, 2016 10:04

Mene pa zanima ali bi bila možna hitrejša adaptacija na keto, da oseba prične s postom in koliko dni, pri nekomu, ki je približno leto dni na low carb prehrani (razmerje med proteini in maščobami ni optimalno za keto), oseba je aktivna (redna vadba z utežmi, včasih tudi cardio) s tem, da je imala približno 1x na mesec off dan z ogljikovimi hidrati? Ali bi bilo postenje neprimerno? Najlepša hvala za odgovor.
<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 821

Kraj: Borovnica

Odgovor Ne sep 11, 2016 15:00

Lukow je napisal/-a:Kreatin na postu? ja/ne?

Komot.
I'm not on a diet,I'm eating healthy!
<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Odgovor Ne sep 11, 2016 15:03

monikapi je napisal/-a:Mene pa zanima ali bi bila možna hitrejša adaptacija na keto, da oseba prične s postom in koliko dni, pri nekomu, ki je približno leto dni na low carb prehrani (razmerje med proteini in maščobami ni optimalno za keto), oseba je aktivna (redna vadba z utežmi, včasih tudi cardio) s tem, da je imala približno 1x na mesec off dan z ogljikovimi hidrati? Ali bi bilo postenje neprimerno? Najlepša hvala za odgovor.

Vsekakor gre komot takoj na post (se priporočljivo).
Težko pa jereči koliko časa traja da pride do adaptacije,eni prej eni kasneje (tudi odvisno odhrane prej).
<< x

monikapi

Pleničar

Odgovor Ne sep 11, 2016 16:23

TomazHorvat je napisal/-a:
monikapi je napisal/-a:Mene pa zanima ali bi bila možna hitrejša adaptacija na keto, da oseba prične s postom in koliko dni, pri nekomu, ki je približno leto dni na low carb prehrani (razmerje med proteini in maščobami ni optimalno za keto), oseba je aktivna (redna vadba z utežmi, včasih tudi cardio) s tem, da je imala približno 1x na mesec off dan z ogljikovimi hidrati? Ali bi bilo postenje neprimerno? Najlepša hvala za odgovor.

Težko pa jereči koliko časa traja da pride do adaptacije,eni prej eni kasneje (tudi odvisno odhrane prej).

Verjamem, da je bilo že zapisano, ampak vseeno še enkrat: Kako veš, da si keto adaptiran brez meritev? Pri osebi, ki je že dlje časa na lchf (z redkimi dnevi z oh) bi verjetno morala biti adaptacija hitrejša kot pa pri nekomu, ki je povsem na oh?
<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Odgovor Ne sep 11, 2016 16:41

monikapi je napisal/-a:
TomazHorvat je napisal/-a:

Verjamem, da je bilo že zapisano, ampak vseeno še enkrat: Kako veš, da si keto adaptiran brez meritev? Pri osebi, ki je že dlje časa na lchf (z redkimi dnevi z oh) bi verjetno morala biti adaptacija hitrejša kot pa pri nekomu, ki je povsem na oh?

Veš tako, da skozi cel dan sploh ne razmišljaš o hrani in nisi lačen, zdržiš brez problema.Ko telo ne dobi hrane pač uporabi zaloge iz telesa.

Glede adaptacije pa imaš prav.Čeprav ni neko pravilo.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne sep 11, 2016 20:07

sem nekaj let fural samo na beljakovinah pa nisem znal dobro kurit maščobe.
oh so le en del
<< x

monikapi

Pleničar

Odgovor Ne sep 11, 2016 20:24

Torej beljakovine ali oh...vse je enako.
Glede adaptacije, kaj pa pri ženskah, ki so že na nizkem deležu telesne maščobe (14% recimo, torej nima zalog), lahko tudi s takšnim opazovanjem, da ni lačna ob spuščanju obrokov, prepozna da kuri maščobe?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne sep 11, 2016 20:46

jesti mora dovolj pravih, kvalitetnih maščob
<< x

aragorn

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 55

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 12, 2016 17:36

Veš tako, da skozi cel dan sploh ne razmišljaš o hrani in nisi lačen, zdržiš brez problema.Ko telo ne dobi hrane pač uporabi zaloge iz telesa.

Glede adaptacije pa imaš prav.Čeprav ni neko pravilo.

Jaz recimo nisem lacen in zdrzim brez problema ampak vseeno razmisljam o hrani. Ce drugega ne, razmisljam o tem, kako zanimivo je, da nisem lacen :)
Death is certain, life is not.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Crush Bar FORUM One More razprodaja