Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je To mar 31, 2020 17:45

Gromov 7 dnevni post eksperiment

<< x

Lukow

Pleničar

Vnosov: 22

Odgovor To avg 09, 2016 07:14

Re: Gromov 7 dnevni post eksperiment

Kaj pa je ta izguba teže? Mišice, voda, maščoba?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor To avg 09, 2016 07:44

Voda, hrana iz GIT (čeprav srat pravzaprav nisem šel) in maščoba.
Razlika v formi je vidna na oko. Če znaš dobro kurit maščobe pač kuriš maščobe in če računaš da rabiš na dan 3000 kcal recimo je to hudo..
Mišice na keto ne zgubljaš kar tako. Pravzaprav na postu tudi na navadni prehrani ne razen mogoče prvi dan. Telo ni tako neumno da bi kurilo nujno tkivo na račun zalog ki so namenjene temu. To so še eni trači. Ko pa zmanjka zalog pa lahko gre na mišice.

Danes je bil trening fenomenalen. Na trenutke sem že v tisti fazi ko nebi jedel samo zato, da ne uničim počutja... Prejšni teden je bilo tako šele tretji dan popoldan...
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 09, 2016 08:42

Dobil sem kar nekaj sporočil in vprašanj kaj je smisel tega da sem se odločil za 7 dnevni fast. Zato pišem vsem tukaj in več v članku, ki bo napisan v prihodnosti..

Poleg eksperimenta, ker še nisem šel preko tega in seveda da vidim kolio maščobe lahko izgubiš ko si enkrat keto adaptiran in brez hrane v kratkem času je tu kar nekaj zelo pozitivnih stvari za telo. Telo ne potrebuje energije za prebavo in ekstra se sprožijo procesi obnove celic, izboljša imunski sistem, antioksidativno delovanje, znižajo vnetna stanja itd... Zelo pozitivno tudi za možgane - nevroprotekcija, nevrogeneza..

Da ne govorim o ekstra energiji in delovanju možganov po nekaj dneh.

Pravzaprav profitirajo še več osebe, ki niso na keto (keto že sam po sebi pomeni del tega in prinaša velik del plusov fastinga).. Vendar je pri njih na začetku defitivno težje. Ker ko zmanjka cukra pridejo v krizo dokler ne začnejo kurit ketonov...

Mogoče kratek povzetek bistvenih prednosti - del tega dosežeš tudi z delnim fastingom, ko ješ le v določenem kratkem obdobju dneva. Ampak to itak počnem že non stop..

Slika
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor To avg 09, 2016 09:16

Pa nekaj za debato...koliko mišic na telesu je preveč? oz mogoče obstaja meja, kjer telo raje kuri mišice, kot maščobe, ker je prvih preveč Pa ne mislim tu direktno kurjenje, ampak pač ni obnove, ker telo ne nameni toliko "resourcov" in jih raje usmeri drugam.

Pač telo služi enemu organu - možganom. Ko malo razmislimo, zakaj se kognitivne funkcije izboljšajo med postom, ja saj je logično; telo pride v fazo pomanjkanje hrane, selektivno začne kurit lastne zaloge (aminokisline in maščobo) in možgani zdaj na polno delajo da iščejo načine kako preživeti. Fokus mora biti izjemen, da je lahko pračlovek našel hrano ali si kaj vlovil.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 09, 2016 09:26

Pa nekaj za debato...koliko mišic na telesu je preveč? oz mogoče obstaja meja, kjer telo raje kuri mišice, kot maščobe, ker je prvih preveč Pa ne mislim tu direktno kurjenje, ampak pač ni obnove, ker telo ne nameni toliko "resourcov" in jih raje usmeri drugam.

TOLIKO KOT JIH RABI. TOREJ ČE TRENIRAŠ ALL OUT JIH RABI IN STRMI K TEMU.. NE POZABI DA NI GOVORA O STRADANJU. TO PRIDE POTEM KO POKURIŠ MAŠČOBE. ČE MOŽGANOM MANJKA ENERGIJE SI LAČEN! TUKAJ PA NISI LAČEN...
ČE PA TUDI NEKAJ ZGUBIŠ SE SEZITVNOSTI IN MEHANIZMI TAKO RESETIRAJO DA POTEM Z LAHKOTO DOBIŠ NAZAJ IN ŠE VEČ..
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 09, 2016 09:27

Aja in trenutno počutje že fenomenalno, naspidiran do konca.. razmišljanja o hrani nobenega. kasneje zmerim ketone
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 09, 2016 09:29

MKC je napisal/-a:
Grom je napisal/-a:Ko pa zmanjka zalog pa lahko gre na mišice.

Kje pa misliš, da je ta meja (kakšen odstotek maščob na telesu)?

Si izmeril tudi delež maščob včeraj in boš še čez teden dni?

Po moje ko ponovno ratuješ lačen in občutiš pomankanje energije. Takrat ti telo pove, da prehajaš v stradanje..

ne ker mislim da so ta merjenja bolj larifari. DEXA npr. pokaže del katabolizma mišic zaradi izgube maščobe v trupu. poješ en obrok in mišice kao dobiš nazaj. lari fari
In glede na raven maščobe pri meni in hitro izgubo ob tem je merilo videz najboljše.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 09, 2016 09:33

Grom je napisal/-a:Dobil sem kar nekaj sporočil in vprašanj kaj je smisel tega da sem se odločil za 7 dnevni fast. Zato pišem vsem tukaj in več v članku, ki bo napisan v prihodnosti..

Poleg eksperimenta, ker še nisem šel preko tega in seveda da vidim kolio maščobe lahko izgubiš ko si enkrat keto adaptiran in brez hrane v kratkem času je tu kar nekaj zelo pozitivnih stvari za telo. Telo ne potrebuje energije za prebavo in ekstra se sprožijo procesi obnove celic, izboljša imunski sistem, antioksidativno delovanje, znižajo vnetna stanja itd... Zelo pozitivno tudi za možgane - nevroprotekcija, nevrogeneza..

Da ne govorim o ekstra energiji in delovanju možganov po nekaj dneh.

Pravzaprav profitirajo še več osebe, ki niso na keto (keto že sam po sebi pomeni del tega in prinaša velik del plusov fastinga).. Vendar je pri njih na začetku defitivno težje. Ker ko zmanjka cukra pridejo v krizo dokler ne začnejo kurit ketonov...

Mogoče kratek povzetek bistvenih prednosti - del tega dosežeš tudi z delnim fastingom, ko ješ le v določenem kratkem obdobju dneva. Ampak to itak počnem že non stop..

Slika

aja

+
prišparaš kar nekaj denarja :) in predvsem časa!
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor To avg 09, 2016 09:48

Vemo ja :)
Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 09, 2016 10:02

Danes trening rok z Vidom + kasneje trebušnjaki
Superset 1: biceps pregib na zajli + triceps ekstenzija na zajli 4 serije
Superset 2: biceps pregib na skotovi klopi + ekstenzija iza glave na napravi 4 serije
Superset 3: ozki bp + pregib za biceps leze 3 serije
Superset 4: dips za triceps + hammer pregib z ročkami

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 09, 2016 12:56

Torej ne gre za 100% čisti post v pomenu besede. Vzamem MaxximumMind&Muscle boster zjutraj pred treningom skupaj s keto OS

in kdaj preko dneva še keto OS..

Slika

Pijem vodo, radensko, limonade, in elektrolite

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 09, 2016 12:59

Počasi se premika

1320
glukoza 4,7 , BHB 1,5

KETO OS

14.00
glukoza 5,7
BHB 2,1

Brain power all out.. kar je dobro ker imam nekaj za naštudirati in intervju za radijo nekaj kasneje :)
<< x

cirus

Pleničar

Vnosov: 78

Odgovor To avg 09, 2016 18:11

Grom je napisal/-a:
Grom je napisal/-a:aja

+
prišparaš kar nekaj denarja :) in predvsem časa!

Za čas razumem.
Za denar pa... na dan poješ jajc in putra za cca. 3 €. Krat 7 dni je dobrih 20 €. Saj neki je, ...
O.K., ker je čas (lahko) tudi denar, pol pa posredno drži tudi za denar.
Ali pa si mislil kako drugače?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 09, 2016 19:41

recimo da je od drugega več prišparano :)
<< x

aragorn

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 55

Kraj: Ljubljana

Odgovor To avg 09, 2016 19:42

Gasper, kaj pa izvajanje podobnega posta brez teh dodatkov, ki jih jemljes? Ob tem da bi vseeno treniral 1x dnevno. Pa da bi bil pac samo na vodi. Jaz bi to sprobal, nebi pa dodatkov zraven, ker jih ze tako ne jemljem. No keto os bi sicer z veseljem ampak ga pri nas se ni zaenkrat. Bi potreboval vsaj elektrolite recimo al se da cisto brez vsega?
Death is certain, life is not.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

FB skupina FB skupina 2