Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Pe dec 06, 2019 01:43

Conference on Ketosis & Metabolic Therapeutics - POROČANJE

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63894

Odgovor Sr feb 03, 2016 09:41

Re: Conference on Ketosis & Metabolic Therapeutics - POROČAN

frutabela je napisal/-a:V tisti raziskavi ko so imeli vikende z oh,so imeli 50%oh.
Kaj pa če imaš npr dan ali dva v tednu 25% oh ...tud vpliva negativno?ali nima večjega pomena...

po moje da. delaš najslabše. namesto da bi se telo naučil delati glikogen optimalno je ta proces vedno nepopolen...
sicer pa lahko tudi meriš ketone. koliko časa si ven.
ne vem kaj imaš v teh oh takega da si želiš če si se že odločil za keto mislim
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr feb 03, 2016 09:47

greg81 je napisal/-a:Gašper, nekaj postov nazaj si povzel raziskave "[FONT=Lucida Grande, Trebuchet MS, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif]Zanimiv graf, ki kaže raven leucina na KD po zaužitju wheya v primerjavi s klasično prehrano. Porast leucina je veliko višji. Podobno porast ravni BCAA. Kar igra verjetno pomembno vlogo pri anabolizmu.".[/FONT]

Ali to pomeni, da ketonci sploh rabimo BCCA dodajat? Verjetno precej manj?

Kar se tiče katabolizma po moje ne. kar se tiče pospešitve anabolizma pa lahko da ja. jaz dodajam tam med 5 do 10 g. podobno agostino. kar je naad 10 vrže ketone nižje.. wheya ne morem
<< x

Barbapapa

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 197

Odgovor Sr feb 03, 2016 10:06

Kaj pa samo izoliran Levcin namesto BCAA?
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor Sr feb 03, 2016 10:08

to tudi mene zanima, če imam nekaj HMB in levcina in me zanima če se ju splača jemati s ciljem anabolizma. In kdaj? Mogoče bi bilo najbolj pametno v off days, ker če je po treningu levcin itak povišan, potem ne vem zakaj bi ga še dodatno jemal, ko pa imaš off dan pa je itak proteinska sinteza povišana, ne bi pa bilo slabo kak levcin dodatno, ki bi naj bil gradnik za mišične beljakovine?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr feb 03, 2016 10:18

Najbolje, da pišeta Wilsonu da naredi kako študijo :) Jaz še trenutno nimam te možnosti...

Ampak osebno, če bi bi dodoal okoli treninga. pravzaprav tam 30 minut pred da pride v kri. ali bcaa ali kako kombo leucin/hmb
kaj je bolje in kaj je smisel pa trenutno ne vem če kdo ve .9
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr feb 03, 2016 11:57

Čakanje na letališču v Parizu sem poleg drugi stvari, ki jih urejam izkoristil za povzetek še enega zanimivega predavnja. Gre za moje pojme še eno veliko prevaro človeštva. Žal.

Eric Westman - KD for Diabetes

Dr. Westman je avtor in soavtor več LCHF knjig. Je tudi lastnik klinike v kateri zdravi diabetes, presnovni sindrom, debelost in druge probleme sodobnega časa z uporabo KD. Če kdo KD pozna v smislu uporabe pri posameznih bolezenskih stanjih, načine izvedbe, vpliva na telo itd je to on. Naj tu omenim, da je strog zagovornik stanja ketoze. Podobno kot Rosdale ne dopušča preseči dnevnega onosa OH okoli 20 g. To mu pač kažejo izkušnje na stotine pacientih, ki jih je obravnaval.

Slika

V tokratnem predavanju je predstavil KD, kot dieto pri kateri sladkorna bolezen tipa 2 sploh ni kronična bolezen, kot nas to učijo. Da se jo namreč popolnoma ozdravit. Potrebe po zdravilih ni več. Da, kronična postane ko dodajamo inzulin, ker z njim le zdravimo simptome. In s tem telesu še vedno delamo veliko škodo. KD ima lahko pozitiven vpliv tudi na obvladovanje diabetesa tip 1. Pri tej obliki je seveda inzulin še potreben, saj ga pankreas ne proizvaja. Vendar potrebna je veliko manjša količina in tako posledično veliko manjša dolgoročna škoda za telo.

Slika

Konec osemnajstega in začetek devetnajstega stoletja je bila LCHF prehrana poleg fastingov edini način zdravljenja diabetesa.

Slika

Slika

V začetku devetnajstega stoletja smo že dobili prvo literaturo ne temo LCHF. Seznam dovoljenih virov OH in njihovih količin je Westman prenesel v svojo prakso in še vedno uporablja popolnomo enako listo živil.

Slika

Predpisana dieta iz knjige. Taka dieta se je uporabljala pri diabetsu tipa 1 preden se je pojavil inzulin.

Slika

Levo otrok, ki ima diabetes tipa 1, nima inzulina in uživa pretežno OH (namesto pretežno maščobe) in desno otrok, ki je prejel inzulin.

Slika

Slika

Če inzulin ni prisoten bomo zelo težko dobili na maščobi. Iz hidatov ne, iz velikih količin maščobe nekaj da, vendar ne dosti. Zato so bili bolniki za diabetesom tipa 1 brez inzulina vedno izsušeni. To lahko prenesemo tudi na sodobni svet. Več inzulina večja verjetnost, da se bomo redili in tudi da ne bomo kurili lastne maščobe za energijo.

Slika

Presnovne razlike med obema tipoma sladkorne bolezni. Pri diabetesu tipa 1 inzulina ni oziroma ga je veliko premalo medtem ko je pri diabetesu tipa 2 inzulina na začetku preveč, prav tako pa so celice manj občutljive nanj. Ko se to stopnjuje lahko pričnejo odmirati tudi celice v žlezi slinovki, ki proizvajajo inzulin in inzulina je lahko tudi manj. Posledica pamankanja inzulina je nezmožnost shranjevanja zalog. Pri diabetesu tipa 2 pa inzulin na veliko shranjuje makrohranila v zaloge in kot sem že rekel hkrati preprečuje, da bi jih uporabili. V obeh primerih gre za nekakšno presnovno stanje stradanja. Pri diabetesu tipa 2 pač ne znamo kurit lastne maščobe, hidrati pa niso na voljo non stop. Logika bi bila, da bi pri diabetesu tipa 2 strmeli k temu da nižano raven inzulina.

Slika

No, smernice pa so popolnoma drugačne. Veliko ogljikovih hidratov in veliko inzulina. Tisto, kar je razlog še dodatno podkrepimo.

Slika

Ob povišanem vnosu ogljikovih hidratov in povišanem inzulinu seveda ne storimo nič v smeri večanja senzitivnosti celic na hormon inzulin. Ravno obratno. To lahko še slabšamo.

Slika

Ravno obratno pa lahko dosežemo z LCHF prehrano.Na LCHF po obroku skoraj ni bilo dviga inzulina in glukoze. Ravno obratno seveda na tipičnem obroku.

Slika

Podobne prednosti kažejo drugi parametri.

Slika

Slika

HbA1c oziroma glikeran hemoglobin kaže na povprečno raven glukoze v krvi zadnjih 2 do 3 mesece. Določi se na osnovi glikacije eritrocitev, ki imajo življenjsko dobo 120 dni. Kaže pa kako sladkor okvarja funkcijonalne beljakovine v telesu. Pri diabetesu ali stanjih pred diabetesom je številka visoka. Seveda si jo želimo znižati na normalo. Na sliki vidimo raziskave z različnim vnosom OH in posledično različnimi vrednostmi HbA1c pri diabetikih. Razumljivo nižji bo vnos bolj normalna bo vrednosti.

Slika

Nekaj dejstev:
OH niso esencialni. To pomeni, da jih ne rebimo uživat s hrano. V osnovi nas učijo, da je minimalna količina potrebnih OH ( zaužitih ali pa proizvedenih v telesu) med 100 do 140 g dnevno na račun centralno živčnega sistema. Vendar po nekaj dneh brez OH v hrani, kot vemo pride do adaptacije na kurjenje ketonov. Možgani rabijo le še 20 do 28 g glukoze na dan. predivdevam, da so na dolgi rok cifre še nižje ali sploh omembe vredne. Agostino si je injektiral inzulin brez hrane in mu ni bilo nič. Normalnega človeka bi spravilo v komo. Človek lahko dnevno proizvede med 210 do 270 gramov glukoze. Predvidevam, da lahko tudi več. Glede na študije o polnjenju glikogena po keto adaptaciji. ali pa tudi ne saj ga toliko ne rabimo.

Slika

Nekaj študij v katerih so na diabetikih primerjali LCHF z normalnim vnosom OH. V vseh paramterih LCHF vedno zmaga. Če primerjamo vnose OH pri vseh študijah med sabo zmaga Westmanova z najmanj OH.

Slika

V 5 litrov krvi je 5 gramov glukoze. torej mala čajna žlička.. Ljudje je 10x toliko lahko popijejo v sodobnem svetu le v eni pijači.

Slika

Poznani graf, ki prikazuje različne diete glede na vnos OH.

Slika

Živila, ki naj bi predstavljala jedilnik, da vnos OH ne preseže 20 g dnevno.

Slika

In za konec nekaj primerov zmanjšanje uporabe inzulina ali popolne ukinitve inzulina ali drugih zdravil za uravnavanje krvnega sladkorja že v zelo kratkem času. Nisem fotkal vseh! Po moje sploh ni vprašanja. Folk se ne zaveda škode, ki si jo dela. Po eni strani so dezinformirani in po drugi mora biti življenje sladko.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Če povzamemo:

Slika

LCHF/Keto prireditve

Slika

To sem potem spil za pavzo, da sem se malo podkrepil :)

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po feb 08, 2016 16:59

Imam materiala še za nekaj reportaž. Samo da naredim še 2 izpita.. kmalu nadaljujem..

Itak pa kmalu še reportaža it druge konference:

viewtopic.php?f=291&t=42179
<< x

Heretic

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 73

Odgovor Sr feb 10, 2016 18:20

Na samem začetku je Volek povzel bistvo svojega predavanja. Splošno uveljavljena in nikoli potrjena hipoteza, da nasičene maščobe vplivajo na pojav srčno žilnih bolezni je popolnoma zgrešena. Res je. da določene nasičene maščobe vplivajo na LDL holesterol vendar to še ne pomeni, da vplivajo na pojav srčno žilnih bolezni.

Gašper, katere so te maščobe?

In še rad bi razčistil glede nasičenih maščob na splošno. Ravno pogledal prispevek na Preverjeno o škodljivosti trans maščob v okviru katerega med absolutno slabe prištevajo vse nasičene maščobe. Konec leta bo kot pravijo v Slo obvezna navedba deleža nasičenih maščob na etiketah mesnih izdelkov.

Kot primer, kakšna je "kvaliteta" nasičenih maščob v pripravljenih popvrečnih čevapih recimo, kupljenih v trgovini?
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Sr feb 10, 2016 18:52

Predlagam da si tole prebereš in vse pripadajoče zapise:

http://eatingacademy.com/nutrition/how- ... bad-for-us
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr feb 10, 2016 20:37

Nobena naravna nasičena maščoba v kontekstu komplet živila ni nezdrava!
<< x

Sodobni Divjak

Pleničar

Vnosov: 44

Odgovor Če feb 11, 2016 14:18

Heretic je napisal/-a:Konec leta bo kot pravijo v Slo obvezna navedba deleža nasičenih maščob na etiketah mesnih izdelkov.

Kot primer, kakšna je "kvaliteta" nasičenih maščob v pripravljenih popvrečnih čevapih recimo, kupljenih v trgovini?

To bi bilo super! Bomo vsaj vedeli katere imajo največ in izbrali tiste. :) Jaz sem absolutno za to, da je na voljo čimveč podatkov o stvareh, ki jih dajemo v usta.

Načeloma drži pravilo "manj predelano je boljše", ampak sem dokaj prepričan, da v primeru čevapov in celega kosa mesa ni bistvene razlike - kar se tiče maščob seveda. Ves ostali drek v naprejpripravljanem pakiranem mesu je ena čisto druga debata.
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Če feb 11, 2016 14:31

Škoda, da ne bodo dal gor tudi podatkov o trans maščobah.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če feb 11, 2016 14:34

miki80 je napisal/-a:Škoda, da ne bodo dal gor tudi podatkov o trans maščobah.

Naravnih se nimaš kaj za bat (meso, mlečni izdelki), ostalim pa se izogibaš in je zadeva rešena.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne feb 21, 2016 21:02

po moje ne. Le preprečuješ telesu, da učinkovito proizvaja glikogen iz laktata in glicerola, ki nastajata med vadbo..

BTW: V prihodnji dneh obdelam še nekaj tem. Mi je crknil comp. na katrem sem imel slike in sedaj sem jih dobil..
V četrtek pa se itak javim že iz nove konference! :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr feb 24, 2016 21:34

Za ogrevanje v Low carb Vail še eno poročilo iz Tampe.

Metabolic Disease Keynote - Richard Feinman

Predavanje o presnovnem sindromu z naslovom Metabolic Disease Keynote je imela oseba, ki jo zelo cenim. Če mi je bil v mladosti idol Arnold mi je sedaj Richard Feinman :) Vse skupaj je bilo še toliko bolj zanimivo, ker je predaval temo, ki sem jo imel v diplomi.

Slika

Presnovni sindrom je zelo pogosto stanje v sodobnem svetu, kjer imajo oseba veliko visceralne maščobe, ki se kaže v povečanem obsegu pasu (lahko drugače tudi suhe osebe) in znakih kot so povišani trigliceridi, nizek HDL, visok krvni sladkor na tešče ter visok pritisk. Ni potrebno, da so prisotni vsi znaki. Presnovni sindrom je zelo povezan z debelostjo vendar sploh ni nujno, da je ta prisotna. Iz njega pogosto sledi diabetes, srčno žilna obolenja in za moje pojme tudi velik del raka in nevrološka obolenja.. Pač sodobni svet. Zanimivo, da med znaki ni visokega LDL in visokega holesterola. Itak pa visok LDL kot vemo in kot smo videli v drugih predavanjih sam po sebi ne pomeni nič. Lahko je zelo zdrav.

Slika

V samem začetku je Feinman prikazal tabelo, ki primerja različne raziskave, ki uporabljajo različne prehranske pristope in njihove rezultate pri obvladanju presnovnega sindroma. In povem vam LCHF krepo premaguje druge načine tudi zdrave smernice. Tako jih premaguje, da je pravzaprav smešno, da se v praksi ne svetuje in raje priporoča zdravila. Izgovor je pogosto, da je dieta težka in da se težko držimo. Vendar tisti, ki jo prakticiramo in jo uporabljamo pri strankah vemo, da je to en velik larifari in je to pravzaprav dieta, ki se jo na dolgi rok najlažje držimo. Ko telo naučimo kuriti lastne mašobe nismo lačni, imamo veliko energije, ne čutimo potrebe po predelani hrani in hrani na splošno. Skratka...

Slika

Iz ene izmed raziskav, ki primerja ketogeno dieto z klasično priporočeno "zdravo" dieto. Razlika v izgubi maščobe očitna. Vendar raziskave kažejo, da ta sploh ni tako pomembna. Na znake presnovnega sindroma lahko vplivamo tudi brez izgube telesne teže.

Slika

Slika

V praksi se za zdravljenje PS uporabljajo kombinacije zdravil. Vsak znak svoje zdravilo. In vsak potencialne posledice. Za debelost dieta odrekanja, visok krvni sladkor inzulin, zmanjšanje občutljivosti na inzulin različna škodljiva zdravila, prav tako za visok pritisk in trigliceride. No za nizki HDL še dokaj nedolžne visoke doze Niacina.

Slika

Nova tebela v kateri so dodane posledice teh ukrepov. Jo jo efekt različnih diet, pridobivanje teže zaradi uporabe inzulina. Srčno žilna obolenja in podobno. In gre predvsem za uravnvanje simptomov in ne ozdravitev.

Slika

Kot sem že omenil LCHF oziroma restrikcija OH vpliva na vse te znake. Torej en ukrep z vsemi učinki na vse in brez stranskih efektov. In ozdravitev.

Slika

Najbolj smešno je dejstvo, da se diabetes tipa 2 obravnava kot kronično progresivno bolezen. Tako jo naredimo sami, ker uživamo OH in zato dodajamo inzulin. Posledice se kažejo predvsem na dolgi rok. Redukcija OH in bolezni kmalu ni več oziroma je zelo omiljena v določenih primerih. Predvsem pa si ne delamo dolgoročne škode.

Slika

Slika

Ker predstavlja glukoza iz hrane poleg tvorbe glukoze v telesu oziroma glukoneogeneze in razgradnje glikogena edini vir krvnega sladkorja. Bo redukcija v hrani jasno vodila do nižje ravni krvnega sladkorja. Torej tisto, kar želimo doseči pri diabetesu tipa dva ko uporabljamo inzulin in podobna zdravila.

Slika

Slika

Posledično je zmanjšana potreba oziroma s časom v večini primerov nepotreba po zdravilih za uravnavanje krvnega sladkorja. Seveda pa se je potrebno tega zavedati. Krvni sladkor kontrolirati sproti. Souporaba LCHF in zdravil lahko vodi do prenizkega krvnega sladkorja. Odmerek je potrebno prilagajati.

Pri diabetesu tipa 1 potreba po inzulinu seveda ostaja. Telo ga nekaj potrebuje. Vendar LCHF vodi do veliko manjše potrebe in veliko manjše škode za telo na dolgi rok.

Slika

Slika

Posledica manjše uporabe inzulina in nižje povprečne ravni krvne glukoze je nižja raven glikiranega hemoglobina v telesu. Ta kaže na proces glikacije v telesu, ki pospešuje staranje in ima vlogo pri številnih sodobnih bolezenskih stanjih. Seveda, če poteka prekomerno, kot je npr pri diabetesu.

Slika

Slika

Debelost se pogosto povezuje z diabetesom. Ampak mehanizmi nastanaka so različni. Nista nujno povezani. Lahko pa vsekakor vpliva.

Slika

Slika

Izguba telesne teže ni nujno potrebna za odpravo presnovnega sindroma.

Slika

Slika

Kot vemo nimajo nasičene maščobe nobenega vpliva. Pravzaprav ravno obratno. Nasičene maščobe v hrani so nekaj popolnoma drugo kot velike količine nasičenih maščob v krvi. Te so posledice prevelikih količin oh in neznanja telesa, da za energijo učinkovito uporablja maščobe.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Primerjava zdrave diete z uporabo živil, ki imajo nizek glikemični indeks in prave LCHF diete, kjer o glikemičnem indeksu sploh ni potrebno razmišljati.

Slika
Slika

Redukcija krvnih trigliceridov je pravzaprav ena izmed defnicij LCHF :)

Slika

Slika

Še končna Fienmanova ugotovitev.

Slika
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja