Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je So okt 19, 2019 15:40

Conference on Ketosis & Metabolic Therapeutics - POROČANJE

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor To jan 26, 2016 19:54

Conference on Ketosis & Metabolic Therapeutics - POROČANJE

Slika
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 26, 2016 21:11

Re: Conference on Ketosis & Metabolic Therapeutics - POROČAN

Jutri se odpravljam na podaljšan izobraževalni vikend v ZDA. Na Floridi bo v mestu Tampa potekala prva znanstvena konferenca z nazivom Metabolic Therapeutics, namenjena obravnavi najnovejših znanstvenih dognanj, ki povezujejo ketogeno dieto in preprečevanje oziroma zdravljenje nenalezljivih kroničnih bolezni sodobnega časa, kot so rak, diabetes, srčno-žilna obolenja, debelost in druge.
Prisotna bodo vsak velika imena, ki se trenutno ukvarjajo z raziskovanjem ali pa tudi praktičnim delom na to temo. Kongres bo trajal tri dni in videli bomo predstavitve znanstvenikov in onkologov, kot so D'Agostino, Seyfries, Champ in Eugen Fine, ki raziskujejo ketogeno dieto v povezavi z rakom, ter velika imena LCHF, kot sta Volek in Westman, profesor Richard Feiman in mnogi drugi.

Ker pa je na fakulteti v Tampi tudi znameniti Human Performance Lab, ki izvaja velik del sodobnih raziskav v povezavi fitnes treninga in prehrane ter v zadnjem času tudi veliko raziskuje ketogeno dieto, sem se z glavnim Dr. Jacobom Wilsonom, poznanim tudi pod nazivom The Muscle Prof, dogovoril za obisk in različna testiranja, glede na to, da sem sam v ketozi že okoli pet let. Če tole uspe, bo res zanimivo.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1293

Kraj: Koper

Odgovor To jan 26, 2016 22:18

to bi bilo res super, da uspe! Slika srečno!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr jan 27, 2016 06:28

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 28, 2016 05:19

Sicer bom tu smetil naslov teme ampak nekam moram dati tudi backstage dogajanje mojega potovanja v Tampo..

Torej danes sem po 19 urah poti prispel v Tamo in seveda takoj odšel na trening v prvij Powerhouse gym..
Gre za Powerhause gym v najhujšem predelu Tampe, ki velja za enega najbolj nevarnih mest na Floridi.. ( tu je kakih 5 teh gymov) Ampak je bil najboližje hotel. Dobro, da Staša ni vedela..

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 28, 2016 05:38

38 ur brez ter v 48 urah le 2 uri spanja ter 19 ur potovanja ne pomeni nič hudega če iz SLO prineseš Maxximum Minde&Muscle Booster. Tukaj se pač ne dobi vsega. Piko na i pa je dodal HC GYM...

Slika

Ker veliko potujem. Veliko tudi udi preko celine sem vedno iskal rešitev za čim hitrejšo prilagoditev na časovno razliko. In mislim, da se sedaj našel pravo formulo..

Vsako potovanje preživim brez zapletov glede prilagoditve in tudi brez padca imunskega sistema kot se mi je včasih dogajalo.. Tehnika:

1. Ne jesi vsaj 36 ur (dokazano izboljšuje delovanje imunskega sistema in tudi prilagoditev.
2. Ko prideš preko luže, če tudi je pozna in si utrujen obvezno na fitnes (Arnoldova metoda)
3. 3 do 6 mg melatonina pred spanjem

Sedaj se malo naspim. Jutri nekaj ur oddelam in grem na trening in popoldan na prvi dan konference. Zvečer se javim s prvim poročilom.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor Če jan 28, 2016 07:17

heh, kaki "power" gym pa je to, kje so squat racki, barbelli ter lifting platforme, da lahko človek rukne konkretne kompleksne vaje in ne samo izolira mišice ;)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 28, 2016 12:03

verjami da je vse to.. :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jan 29, 2016 03:37

1st Annual Conference on Nutrition Ketosis and Metabolic Therapeutics - 1.dan

Za menoj je prvi uvodni dan obiska prve znanstvene konference na temo vpliva prehranske ketoze na presnovne bolezni. Že po prvem dnevu, ko je bilo na vrsti le nekaj uvodnih predavanj mi nikakor ni žal časa in denarja. Današnja uvodna predavanja so bila uvod v tisto, kar bomo poslušali jutru in pojutrišnjem. Vendar vseeno super.

Preden pa pričnem z opisovanjem predavanj pa naj omenim nekaj zadev, ki se niso nanašala na predavanja.

1. Keto soli delajo! Dobil sem nekaj vzorcev surovine in ravno testiral. Pravzaprav me je za umsko delo naspidiralo cel malo preveč saj sem nervozen kot bi spil liter litra kave. Vendar možgani so res bistri in motivirani. Mogoče bi bilo bolje da bi testiral polovico tega. Jutri zjutraj vzamem pred treningom. Škoda ker nimam keto metra s seboj... Defitivno pa si že po prvem testu naročim nekaj kg :)

2. Ob konferenci poteka predstavitev nekaj firm, ki imajo oziroma prihajajo ven s proizvodi v povezavi s keto.. Mogoče za omenit, da Quest pripravlja linijo keto izdelov. Različne čokoladice in piškotki low carb variante z MCT in malo neto OH. Tu je tudi co founder Questa vendar mi danes še ni uspelo nič reči z njim..

3. The Charlie fundation je velika organizacija, ki je bila ustanovljena preko povezave keto-epilepsija. (mogoče je kdo gledav film) No, kar hočem reči je da imajo tu štant, kjer predstavljajo fundacijo in konferenco, ki bo v Kanadi septembra. In ena glavnih oseb pri njih, ki je tudi tu je Beth Zupec, ki je po rodu iz Slovenije. Nekaj besed sva celo spregovorila v slovenščini. Vsekakor bo konferenca zanimiva.

4. Kar nekaj časa sem sedel z Dr. Paolijem iz Padove, ki raziskuje zadeve v zvezo s keto, keto in športniki itd.. Njegov je bila študija o gimnatičarkah na keto izpred nekaj let in recimo lanski članek o pozitivnih straneh keto v EJCN. Mogoče kot zanimivost povem, da mi je omenil študijo, ki jo je ravno končal na bodybuilderjih. Eno skupino je imel na delnih fastingih (16+8) in drugo na normalni bilderski hrani - 6 obrokov. Tudi v času fastinga je bila hrana bilderska. Pravzaprav so vsi dnevno pojedli enako. Le da ena skupina preko celega dne in druga v roku 8 h. Obe skupini sta pridobili enako mišične mase. Fasting skupina pa je izgubila kar nekaj maščobe več. Študija pride kmalu ven..

Evo pol ure in keto soli še držijo. Ma nikoli nisem napisal polovico toliko :) Sedaj sem bolj pomirjen, možgani delajo super.. Glede na izpite, ki me še čakajo moram jutri sfehtati še robe.

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jan 29, 2016 04:02

Welcome and Introduction - Dominic D'Agostino

Ekpa iz univerze South Florida z Dr. Agostinom na čelu je zaslužna za to konferenco na kateri so se zbrala skoraj vsa velika imena keto znanstvenega in praktičnega sveta. Konferenco je odprl Agostino, ki drugače večji del svojega časa posveča proučevanju keto prehrane pri zdravljenju raka. Zanimov je da je Agostino sam tudi bivši bilder oziroma rekreativno še trenira. Jasno pa da glede na tisto kar ve že nekaj let živi v prehranski ketozi.

Slika

Slika

Čeprav se keto prehrana že vrsto let uporablja kot terapija za določena obolenja je v zadnjih letih veliko novih raziskav in novih potencialnih uporab. Predvsem gre tu za bolezni živčnega sistema in možganov (parkinsonova, ALS, demenca, epilepsija, ADHD..), raka, presnovnih bolezni , kot so presnovni sindrom, debelost, diabetes ter druge...

V nadaljevanju je malo opisal kaj ga je pritegnilo v raziskovanje keto prehrane in preko katere literature je pričel pridobivati osnove..

Slika

Zanimivost je potencialna upraba ketoze pri celjnju ran. Nižja raven vnetnih stanj in izboljšan pretok krvi imata tu pomembno vlogo. Ker je keto dieta (KD) zelo protivnetna je potencialno zanimiva pri mnogih vnetnih in kronično vnetnih stanjih, ki jih je v sodobnem svetu običajno prisotnih res veliko.

Omenil je tudi novo znanstveno revijo na to temo, ki bo na voljo spomladi. In baje bo brezplačno dostopen tudi preko interneta.

Slika

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jan 29, 2016 04:39

Conference Keynote - David Diamond (Misinformation and the History of the War on Fat)

Po otvoritvenem govoru Agostina je na vrsto prišel nevrobilog David Diamond, ki razsikuje določene oblike poškodb možganov. Ampak njegova tema ni bila v tej smeri. Bila je kot nek uvod v celotno KD oziroma temo zaradi katere so mnogi bojijo prakticirati KD. Torej visokega vnosa maščob, predvsem nasičenih maščob. Pravi, da je tu veliko dezinformacij in da je bil tudi on pred leti zaveden. Pravzaprav je zavajal tudi sam. Omenil je študijo, ki jo je v svojem laboratoriju izvedel na podganah. Eni skupini podgan je dal v hrani nekaj več maščob kot drugi. Obe skupini podgan je izpostavil velikemu stresu.

Ugotovil je, da je visoko maščobna dieta v kombinaciji s stresom negativno vplivala na hipokampus in preko tega spravil ven informacijo o škodljivosti maščob. Kot je kasneje ugotovil in sedaj tudi priznal, da prej ni pomislil je, da ta dieta sploh ni bila visoko maščobna 37% in predvsem, da je imela ta skupina podgan v pripravljeni mešanici hrane tudi veliko več enostavnih sladkorjev.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Potem je opsial še osebno izkušnjo. Kot pravi je imel vedno težave z visokimi trigliceridi in tudi telesno težo. Zdravniki so mu svetovali diete in ga dali na zdravila. Držal se je diete po smernicah in raven trigliceridov nikako ni padla oziroma se je z leti celo slabšala. Nato je pričel iskati rešitev in raziskovati tudi prehrano.

Slika

in pri tem naletel na raziskavo iz leta 1968, ki je pokazala tisto kar še danes velik del zdravnikov ne ve. Če hočeš znižati trigliceride v krvi mpraš zaužiti manj OH in več maščob. Tako bo maščobe telo porabljalo za energijo, ker ne bo preostalo drugega. Trigliceridi bodo padli.

Slika

Ob preučevanju literature je naletel na mariskaj zanimivega oziroma kontradiktornega tistemo kar nas učijo.. Ampak to zgodbo že itak poznamo.

Slika

Slika

Teme v njegovem delu uvodnega predavanja

Slika

Iz zgodovine Dr. Willam Harvey obišče predavanje Claude Bernarda ( tistega, ki je definiral glukoneogenezo in prepoznal glikogen)
Na predavanju izve, da OH v človeški prehrani niso nujni za preživatje. Pravzaprav sploh niso esencialni. Skupaj z ugotovitvijo, da kmetje redijo živali z koruzo je postavil teorijo, da bi morala prehrano brez oziroma z malo OH voditi pri tistih ki so predebeli do izgube maščobe. Hipotezo je testiral na svoji stranki grobarju Bantingu, ki se je celo življenje boril z odvečno telesno težo. Tokrat je ta prvič v življenju res shujšal in predvsem shujšal na dolgi rok. Banting je bil tako navdušen, da je napisal knjigo in jo brezplačno delil.. To je prva striktno LCHF knjiga.

Slika

Potem je navedel kup literature iz 18 stoletja, ki govori o tem kako hidrati redijo in da morajo osebe, ki imajo odvečno težo te pač reducirati v prehrani in končno bodo shujšali.. Kako enostavno ne..

Slika

Celo strokovni članki v medicinskih revijah so govorili o tem.

Slika

Slika

Slika

In prišel je Atkins

Slika

Slika

pa novejše študije o varnosti in učinkovitosti keto tudi pri tistih, ki imajo poleg debelosti tudi visok holesterol..

Slika

Slika

Slika

In njegove osebne izkušnje pri uporabi LCHF. V prvi točki je deloma znižal OH in teža je rahlo padla in dvignil se je HDL. V drugi točki pa je OH zelo spustil in posledice so bile dramatične.. Kar že itak vemo.

Slika

Slika

da ne omenjamo problematične trigliceride

Slika

Če povzamemo prvi del:

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jan 29, 2016 04:54

In potem je prišel Keys. ekonomist in raziskovelc rib, ki je imel dobra poznanstva v politiki. Ter njegova študija 7 dežel, ki je nakazala na velik problem maščob v hrani. Več maščob narod uživa, več je srčno žilnih obolenj.. Seveda če to primerjaš mes sedmimi izbranimi državami (od 22) in s tem želiš pokazati tisto kar želiš..

Slika

no slika je drugačna če vzameš vseh 22 in ne izbiraš namensko, da nekaj dokažaš kar moraš..

Slika

Kljub temu, da so bile njegove hipoteze kmalo porušene

Slika

Slika

je njegova medijska moč in so njegova poznanstva vplivala na smernice celo do današnjega dne

Slika

in na padec porabe masla in močan porast porabe margarine. ter seveda tudi srčno žilnih obolenj

Slika

Čeprav imamo študije ki govorijo popolnoma drugače. Celo pri tistih najbolj problematičnih

Slika

Slika

in tudi narode..

Slika

Ta je zanimiva.. Maslo in siri so top vir vitamina K2

Slika

Slika

Slika

Potem malo o neumnih raziskavah o škodljivosti rdečega mesa. Ni raziskave pri kateri bi primerjai dve skupini in pri eni odstranili le rdeče meso. Vedno so drugi faktorji zraven.

Slika

in tisti ki pojedo več mesa običajno tudi, desno spodaj prazen del so še avtomobilske nesreče

Slika

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jan 29, 2016 05:03

Ne samo, da je maščoba odličen vir različnih vitamnov in snovi topnih v maščobah. Je izredno pomembna za absorbcijo snovi iz rasllinske hrane!

Slika

Izkoristek katenoidov iz zelenjave če ni prisotna maščoba

Slika

in če je

Slika

Slika

Slika

Nekaj zanimivh raziskav o pozitivnih vplivh LCHF pri presnovnih boleznih

Slika

in omenjenimi temami

Slika

Slika

Slika

Slika

In za zaključek kaj on uživa in svetuje od kar malo več ve..

Slika

nekam znano

Slika

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jan 29, 2016 05:20

Po tem uvodnem predavanju, ki je bil nekakešen uvod za tiste, ki z LCHF prehrano in resnicami o vplivu maščob in holesterola na zdravje še niso seznanjeni se je pričelo zares.

No še prej je za besedo prosil profesor Richard David Feinman (tudi avtor ene boljših knjig ki sem jih na temo prehrane prebral The World Turned Upside Down ) in komentiral del predavanja ki je kritiziral študijah o mesu. Pravi, da omenjene študije o škodljivosti mesa niso zgrešene le zaradi že vpredavanju omejenih povezav. Ampaktudi zato, ker statistično niso pokazale nič in so avtorji popolnoma zgrešili. Svoj komentar in kritike je poslal tudi na journal in avtorjem pa ni dobil odgovorie oziroma kritike tudi niso objavili..

http://feinmantheother.com/2015/11/10/r ... nd-cancer/

Spredaj profesor Feinman in zadaj za poznavalce keto poznani Dr. Westman..

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jan 29, 2016 05:57

Jeff Bost (The Calorie resrictive Ketogenic diet dor Malignat Gilomas)

Neurokirurg Jeff Bost je govoril o svojem raziskovanju in izkušnjah s smrtno obliko raka na možganih malignim gliomom.. Tema je bila zame zelo občutljiva saj mi je pred letom dni zaradi njega umrl očim. Ker sem vpliv keto diete poznal in sem bil tudi v navezi z Dr. Agostinom, ki zadevo tudi raziskuje sem ga pod kontrolo brata uspel spravit na keto dieto. Zaradi zdravil je prejemal inzulin in zaradi svetovane visokohidratne prehrane imel velike probleme s cukrom. Potebo po inzulinu smo mu spravili v 14 dneh na minimum. Tudi krvni sladkor je bil veliko bolj stabilen. Vendar je imel res še velike probleme z ampetitiom predvsem zato ker su mu znanci in prijatelji nosili pribolške... no odlične poti je bilo konec ko je obiskal osebo ki pri nas na onkologiji svetuje prehrano. Ta mu je zaprepaščena osvetovala uživanje maščob in naročila da poje veliko sadja in hidratov. Ker je bil od tega večji del zadnih let odvisen je bilo to z lahkoto sprejeti.. Tudi brat je obupal ko je videl da nima vpliva... Takrat je šlo vse hitro navzdol...
No po takem predavanju te to zelo prešine še posebaj ko vidiš kaj je možno in ko po predavanju iz publike vstane še nek drug kirrug in pravi, da čeprav je študij za enkrat še zelo malo ima on v kliniki res veliko pozitivnih izkušenj z neverjentimi ozdravitvami pri tem raku in da za njega sploh ni vprašanje..

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

se pravi res smrtonosen rak. ob pravi terapiji je max življenska doba 12 do 18 mesecev, brez 3 do 6 mesece

Pravi, ko je včasih dobil pacienta s to oblko je vedel da je konec.. Sedaj razmišlja drugače..
V zadnjih 50 letih se pri zdravljenju tega raka ni napredovalo nič.

Slika

oziroma življnje je podaljšano za nekaj mesecev napram 50 let nazaj

Slika

preko številnih terapij

Slika

potem je pričel iz česa izhaja teorija o možnih poztivnih vplivih KD... iz fastinga, ki je bilo včasih za ljudi nekaj normalnega posgostega

Slika

dokazana učinkovitost CF pri mnogih bitjih

Slika

Slika

veliko je bilo jasno po odkritju nekaj tipov beljakovin SIRT

Slika

ja občasni delni fastingi so zelo zdravi. celo znanstveniki se strnjajo s tem

Slika

potencialni vplivi fastinga na telo

Slika

manj oksidativnega stresa

Slika

manj vnetnih stanj, izboljšanje senzitivnosti na inzulin, boljše delovanje signalnih sistemov

Slika

pa na ketone

Slika

in Warburga.. rakava celica blesti na glukozi in trpi na ketonih. če znižaš raven glukoze in povišaš raven ketonov..

Slika

raven cukra in diabetes v povezavi z rakom

Slika

restrikcija kalorij vodi do znižanja glukoze in dviga ketonov, kar ima pozitiven vpliv na določene oblike raka. vendar to ljudje zdržijo težko. obstaja pa KD ki ima podoben vpliv brez stradanja

Slika

Slika

Slika

Slika

in KD kot potencialna alternativna terapija

Slika

in študija enega primera izpred nekaj mesecev. KD in zelo smrtonsonega tumorja ni bilo več..

Slika

tudi pri nekaterih drugih oblikah raka se po prvih raziskavah lahko kvaliteta življenja izboljša in življenjska doba vsaj podaljša..

Slika

Slika

Vseeno obstajajo problemi.. Glavni, da sprememba prehrane za nekaj časa oslabi telo (potrebno zamenjati goriva).. kar je lahko pri oslabljenih bolnikih problematično

Slika

ker rak zavisi od glikolize.. porabe glukoze za energijo brez prehoda v krebsov cikel itd.. je mogoče s zdravili ki zavrejo možnost glikolize do neke mere kombinirati keto terpaijo.. se pa pojavi problem zdravih celic ki zavisijo od glikolize kot so rdeče krvničke, očesna leča, ledvična sredica itd.

Slika
Naslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 50% - forum