Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Activlab 2019-10 FORUM

Danes je Sr okt 16, 2019 08:52

Low Carb Vail 2016 - Low carb konferenca 2016

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63848

Odgovor Pe mar 04, 2016 05:46

Re: Low Carb Vail 2016 - Low carb konferenca 2016

Dr. Mike Eades - Paleopathology and the Origins of the Paleo Diet

Dr. Eades, ki je predvsem poznan po odličnem blogu in knigah serije Protein power je imel pred davnimi leti skupaj z Dr. Rosedalom LCHF kliniko v Coloradu. Pred leti sta se razšla. Mogoče, ker Edas zagovarja za LCHF dokaj visok vnos beljakovin medtem ko Ron beljakovine omejuje res na skrajni minimum :) V svojem predavanju nam je predstavil njegov pogled na zgodovino hranjenja pri človeku.

Slika

Uživanje kmetijskih izdelkov je pri človeku prisotno le v minimalnem delu njegovega obstoja.

Slika

99,6% generacij ni imelo stika z to vrsto hrane.

Slika

Na osnovi hipoteze, da s porastom telesne mase rast presnova

Slika

Bi pričakovali, da bo masa prebavnih organov veliko večja. Vendar se je izkazalo, da je ta veliko manjša. Možgani pa veliko večji.

Slika

Človek zelo izstopa v razmerju mase možganov proti masi prebavil.

Slika

Prav tako, človeško okostje ne daje slutiti da imamo na voljo veliko prostora za notranje prebavne organe, kot naši sorodniki. Človeško okostje v sredini. Levo šimpanz in desno Avstralopitek.

Slika

Če pogledamo našega nedotaknjenega prednika v sredini (inuit) vidimo veliko ožji pas. Torej veliko manj prosotora za prebavo rastilnske hrane.

Slika

Če bi želeli vse kalorije zaužiti iz rastlinske hrane, ki je bila na voljo pred kmetijstvom bi morali imeti velike notranje organe in celo življenje preživeti v procesu hranjenja.

Slika

Velikost možganov je v razvoju človeštva zelo napredovala.

Slika

Kvalitetnejša hrana je zahtevala manjše prebavne organe in lahko je prišlo do hitrejšega razvoja možganov, ki so drugače velik porabnik kalorij.

Slika

Človek ni napredoval v razvoju, da bi jedel meso. Napredoval je zato ker je jedel meso.

Slika

Slika

Potem razlaga o stabilnih izotopih s pomočjo lahko danes ugotavljamo na osnovi analize tkiv kakšno hrano je pretežno jedel naš prednik.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Če s tem analiziramo nandrtalca vidimo da je bil krepko primerljiv z mesojedimi živalimi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Razsikav, ki primerjajo dve genetsko podobni populaciji, ki sta tudi živela blizu pod enakimi pogoji je kar nekaj. Tu gre ua primerjavo mesojede populacije z podobno populacijo, ki pa se je prehranjevala z kmetijskimi proizvodi.

Slika

Pomembno je tudi dejstvo, da nobena izmed skupin niso bili nomadi. Lovci so uživali LCHF hrano.

Slika

Kmetje so uživali visokohidratin nizko beljakovinsko hrano. Predvsem koruzo, fižol in buče.

Slika

Pri drugi skupini torej kmetov je na okostju zaznati kar nekaj nenormalnosti. Značilne posledica pomankanja železa na lobanji.

Slika

Problemi z dlesnimi in zobmi.

Slika

Slika

Kostmi in vnetnimi stanji.

Slika

Ter druge, kot so krajša žiljenjska doba. Več umrljivosti zaradi infekciji..

Slika

Zobje in bakterije

Slika

Slika

Slika

!

Slika
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe mar 04, 2016 06:03

Pa malo v stari egipt. Narod, ki je pričel uporabljati žitarice. Pričel delati kruh.

Slika

Slika

Slika

Pravzaprav je bil kruh za njih najbolj pomembna hrana.

Slika

Slika

Slika

Staro egipčanska dieta je bila sestavljena tako, da bi se ji danes klanjal marsikateri dietetik ali zdravnik. Veliko žitaric ter sadja in nekaj zelenjave in medu. Rastlinska olja, velik del teh omega 6. In nekaj rib ter poredko meso.. Kapo dol :)

Slika

Reja živali je bila predvsem z namenom kmetijstva.

Slika

Takole pa so bili videti klasični egipčani. Maščoba okoli trebuha in ženske prsi na moškem (gyno)..

Slika

In to je bila kar značilnost.Mogoče so to cenili.

Slika

Mumije nam dajejo možnost, da analiziramo aterosklerozne procese.

Slika

Slika

Bolezni ožilja so bile v tem obdobju zelo pogoste.

Slika

Zapisi dajo vedeti, da so že takrat poznali in definirali srčni infarkt.

Slika

Značilne so bile okvare zob.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Srčne bolezni so bile pogoste. To so ugotovili znanstveniki, ki proučujejo mumije tistega obdobja. In kaj so zaključili? Ker samo verjamejo v hipotezo so, kar določili, da so razlog nasičene maščobe v hrani, čeprav tega takrat skoraj niso uživali. Malo me tole spomnija na zdrvnike, ki avtomatično vse prepisujejo nasičenim maščobam in holesterolu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Vsi bogati in revni so jedli enako. To kažejo analize.

Slika

Torej vse evidence, kažejo v prid lovcu napram kmetu.

Slika
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Vnosov: 326

Odgovor Pe mar 04, 2016 13:17

Grom vse pohvale za objave!

Moram pa rečti, da me male moti, tvoj enosmeren pogled na stavari in da je za vue samo ena pot. Tvoje poste namreč bere veliko ljudi in si lahko naredi določeno škodo.

Kot je omenjena cross fitašica omenil, da če ni kortizol in chekc imaš težave in iz njenih izkušenj veliko treniranja zahteva dosti hrane in tudi nekaj OH. Sam zagovarjaš, da ne rabiš jesti, itd... Mislim da velika večina, ki ne trenira samo klasičen fitnes trening, vendar bolj zahtevne treninge, ki zahtevajo hrano in tudi OH. Me zanima kako bi ti fukcioniral na keto in moral narediti zares intenzivni cross fit trening, verjame, da ne bi ostal na 1 obroku dnevno:)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe mar 04, 2016 13:27

jaz povem svoje mnenje na osnovi izkušenj s temi ljudmi in tisega kar se pogovarjam ( in v dvorani je bilo nekaj takih + ona je rekla da ve da je okoli tega debata + ostaja na tem). ne razumem v čem je problem. zakaj ne moem podati mnenja in izkušenj? ne svetujem samo fitneserjem (to je 5% vseh..)
Saj vsak lahko dela po svoje in poda svoje mnenje..
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe mar 04, 2016 13:34

In seveda vsak mora ugotoviti ideal zase sam. Po moje najprej ekstremno low carb in potem doda do tistega kar misli, da najnolj funkcijonira..
in zamoje pojme nikoli po treningu. največja napaka. preprečiš lastno polnjenje glikogena izrabo sproščenega glicerola pa laktata. To kažejo študije ne grom. Če že potem zvečer da dopolniš glikogen, znižaš kortizol in ne zmanjšaš kurjenja tekom dneva
<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 821

Kraj: Borovnica

Odgovor Pe mar 04, 2016 15:18

Se popolnoma strinjam z Gromom.Nikakršnih OH ne rabiš pa maš lahko res intenziven trening.Vidim po sebi, na tešče trening, intenziven 2h, jem pa ob 23.45 brez problema,musklfibr je sam ne ne vem kok.Se pravi jem 1x dnevno in treniram 5x tedensko. Je pa res da ko sem takoj po treningu spil proteine me je kar napihnilo.

Valda pa če rabiš OH po treningu komot dodaš, če res rabiš? Treba je sprobat, pa saj Grom ne prepričuje, samo sproba in javi, zame fenomenalno.
I'm not on a diet,I'm eating healthy!
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor Pe mar 04, 2016 20:07

Ja če je njen argument refilanje mišičnega glikogena, potem res ne vidim razloga, da bi se moral zato uporabljati OH, če pa vemo da so druge poti, kako telo to naredi. Edino če bi bil nek hardcore pro crossfitter ki ima več treningom dnevno, na vsake nekaj ur, in da bi OH nafilali glikogen hitreje.

Upam da se kmalu naredi kakšna študija v to smer, tisto kar dela volek je sicer pohvalno, a za mene osebno neuporabno.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe mar 04, 2016 23:48

miki80 je napisal/-a:Ja če je njen argument refilanje mišičnega glikogena, potem res ne vidim razloga, da bi se moral zato uporabljati OH, če pa vemo da so druge poti, kako telo to naredi. Edino če bi bil nek hardcore pro crossfitter ki ima več treningom dnevno, na vsake nekaj ur, in da bi OH nafilali glikogen hitreje.

Upam da se kmalu naredi kakšna študija v to smer, tisto kar dela volek je sicer pohvalno, a za mene osebno neuporabno.

ni res. glikogen se fila enako hitro.
studija Wilson.. popolnoma enako + hitreje spucas laktat
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor So mar 05, 2016 06:56

Na točno kakšnih športnikih je bila ta študija?

Ker Lyle je v njegovi keto dieta za športnike knjigi omenil, da se glikogen različno hitro fila glede na uporabljene mišice. Recimo pri endurance atletih, maratoncih, lahko traja tudi nekaj dni, da se v celoti obnovi glikogen. Pri kakšnih weightlifterjih ali explozivnih športih pa le nekaj ur. Tip 2B vs Tip 2A mišice.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So mar 05, 2016 13:15

študija na triatloncih
in enako wilson na fitneserjih

Lylova literatura je sedaj že zelo zastarela. Tudi sam bi včasih razmišljal drugače
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor To jun 28, 2016 13:04

Prejšnja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov