Izšla je devetnajsta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

LCHF za vedno lačne Maxximum Team na poti na tekmovanja

Danes je So maj 26, 2018 16:37

Članek: KETO DIETA - NAJPOGOSTEJŠA VPRAŠANJA

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1242

Odgovor Sr okt 18, 2017 04:46

Re: Članek: KETO DIETA - NAJPOGOSTEJŠA VPRAŠANJA

Saj je napisal to :) edino če misliš da je tudi 0.8 premalo? Tam zgornja meja za "naravnega" je 1.2, vse kar je več nima smisla.
<< x

mihas1

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor Sr okt 18, 2017 19:13

jaz pravim samo to da je razmika med aktivnimi in neaktivnimi ljudmi... :D tukaj je razlika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 62627

Odgovor Pe okt 20, 2017 19:50

pa tudi cilja seveda.
če si aktiven pa želiš recimo potencalni vpliv na lifeextension in te ne zanima toliko videz ali ekstra preformance ne pomeni da rabip kaj dosti več kot 0,8. telo zelo varčuje z beljakovinami na tej prehrani. težko pa ekstra gradiš pri takem vnosu
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

mihas1

Pleničar

Odgovor So okt 21, 2017 15:26

nekje sem zasledil da lchf prehrana upočasnuje metabolizem, ščitnico itd... ali je to res al samo larifari...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po okt 23, 2017 08:18

larifari. lahko da bo t3 nekaj nizji ampak to pomeni da ga telo manj rabi (za oh ga rabi vec) in ne da je metabolizem oziroma poraba kalorij pocasnejsa. celo veliko bolj zdravo je to.

pri prekomerno debelih ki so na dietah v primerjvi z drugimi dietami celo najman pade poraba kalorij.
<< x

mihas1

Pleničar

Odgovor Ne nov 12, 2017 16:53

ok.. se pravi ce prav razumem... z uzivanjem mascob smo dl casa siti... in dalj casa rabimo za presnovo mascobe... posledicno metabolizmu ni potrebno toliko dela....
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po nov 13, 2017 21:22

preko vecih mehanizmov deluje na apetit
<< x

mihas1

Pleničar

Odgovor Ne nov 19, 2017 17:25

me zanima kaj bi se zgodilo ce bi presel na *normalno* prehrano po dolgem casu ketonske... ( ce izpostavim da je za nekatere ketonska normalna prehrana) verjetno bi bila katastrofa
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1242

Odgovor Po nov 20, 2017 05:43

Če kot normalna misliš cuker in predelane hidrate ter trans maščobe potem bi bilo to slabo.

če pa imaš v mislih hidrate v obliki kot so v naravi, pa ne bi bilo nekega problem.
<< x

ketometa

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor To dec 26, 2017 22:27

imam starega očeta 55let, ki bi rad probal z ketonsko...
in me zanima kko ga upeljati...??
mora na kaj paziti ??
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr dec 27, 2017 10:31

če je vse ok in ni kaj oslabljenzaradi kake bolzeni potem all out
<< x

ocvirk

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Pe mar 16, 2018 15:02

Lep pozdrav !

Kako se (ne) obnese Stevia ali alkoholni sladkorji (eritrol) pri
- LCHF prehrana + hujšanje+ Inzulin

Predvsem me zanimajo ti trije parametri, če ima kdo izkušnje. Nekje sem bral, da stevia zelo dviguje inzulin, zopet drugje, da ga ne. Ima kdo kakšne izkušnje ali preverjene informacije ? Kisla smetana in sir sem že prebral, da se ne priporoča, v kolikor je primarna izguba kilogramov, ravno zaradi dviga inzulina. Je še karkoli drugega, kar je LCHF sprejemljivo a vseeno precej dviguje inzulin ? Vem, da vsaka hrana dviguje inzulin, ampak določena ga dosti bolj. To, kar bi jaz zelo rad dosegel, je prehrana z čim manj inzulina, se pravi čim manjšim dvigom/generacijo v telesu. Hvala vnaprej za kakršen koli info !
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe mar 16, 2018 18:41

zelo odvisno od uničenosti sistema. eri je kar varen v tem pogledu.

ampak verjetno je cilj da se znebis tudi odvisnosti od sladkega okusa. tako da čim manj če sploh... oziroma občasno kar pa je itak potem vseeno
<< x

ocvirk

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor To mar 20, 2018 10:39

Krvni Sladkor

Hvala za odgovor !

Iz prahrane sem umaknil Stevio. Tisti cca liter limonade (čaji mi niso preveč všeč) na dan prav tako lahko spijem brez stevie. Tako ali tako so bili odmerki majhni. Limone in stevie.

Zgodovina:

Pred 1 letom cca 145kg krvni sladkor cca 12-14. Začel s ketogeno dieto. Čez par mesecev na 115kg krvni sladkor ~7. Vzdrževanje teže na LCHF prehrani (ne keto ker 20g OH na dan cca) par mesecev, brez kontrole kalorij, toliko da se telo adaptira pred ponovnim hujšanjem. Zopet začel s hujšanjem. Poizkusil sem z enkratnim obrokom dnevno (3 jajca) in nato post 4dnevni, odvisno od tega kako aktiven sem v službi.

Vse je super. Kar me spravlja naravnost ob pamet je to, da krvnega sladkorja ne morem spraviti pod 6,2. Merim si ga večkrat na dan. Sedaj recimo 1x na dan pojem 3 jajca in mi je dovolj, ker imam še vedno ogromno zaloge. Počutje vse super, lakote ni. Rekel sem ok, verjetno iz beljakovin (beljak pri jajcih) telo tvori sladkor in šel na 4 dnevni strogi post. Res samo voda. Jah po 4 dneh imam sladkor 6.3 ! IZ KJE ! Ne počutim se slabo in ni logično ampak celo bolje funckioniram predvsem mentalno na postu. Vseeno me ta krvni sladkor spravlja ob pamet resno ! Vem da vsakdo dobi nekaj v kar se zapiči, ampak jaz moram spraviti sladkor na 5, toliko da bom v mejah normale. Kako ? Ne glede ali si merim sladkor zjutraj, po obroku, zvečer odstopanja so v promilih. Zadeva me resnično obremenjuje in spravlja ob pamet, ker ne razumem zakaj in kaj lahko naredim, da si znižam sladkor v krvi ? Daljši post ? Ampak to potem rabim verjetno že zdravniški nadzor tudi ?

P.S. Sladkor že več kot pol leta je isti, naravnost smešno kako malenkostno odstopa skozi cel dan. Vedno okoli 6,2-6,4 ne samo sedaj na hujšanju. Prej se nisem toliko obremenjeval, zato ker je bilo včasih kaj kisle smetane zraven pa zelenjava itd, pa sem rekel ok, zagotovo zaradi tega, ampak sedaj bi želel pa tudi to rešiti in spraviti sladkor na normalno vrednost !
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 716

Kraj: Štajerska

Odgovor To mar 20, 2018 14:59

Uh, če ne boš povečal vnos beljakovin in mikrohranil bojo nastradale mišice...

Krvni sladkor se ti bo stabiliziral ko bodo telesni sistemi začeli spet normalno delovat.
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

LCHF za vedno lačne Maxximum paket Biggest Winner Slovenija ZANJO