Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner

Danes je Če okt 24, 2019 02:55

Grom merjenje ketonov/glukoze

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63851

Odgovor Po jan 07, 2013 13:17

Grom merjenje ketonov/glukoze

Naredil sem prvih nekaj meritev.

Tri dni zjutraj na tešče (raven ketonov zjutraj ponavadi najnižja)

1. Dan: glukoza 4,1 ketoni 0,7
2. Dan: glukoza 4,2 ketoni 0,7

3. Dan: glukoza 4,3 ketoni 0,3
zanimivo, vse dneve vse enako, enaka hrana, niti ne kakkih razlik v treningu ali česarkoli

ob 7.30 trening nog
12 x triseti
5 x triset za rit
torej volume trening, kratke pavze, energije ogromono, nobenih padcev.
Pred treningom Activlab Leucin (7 g Leucina+3 g HMB)
Takoj po treningu meritev:

Glukoza: 3,8 ketoni 0,2

potem 10 g glutamina + 1 g taurina
15 minut kasneje 15 g whey izolata

45 minut kasneje meritev

Glukoza 4,1 , Ketoni 1,3!

Naredim meritev popoldan po nekaj obrokih da vidiim če bodo ketoni narastli kot bi lahko..
Imam pa trenutno cca 2500 kcal razmerje 70/30 kake 10 dni, prej sem imel 55/40 nekje. ko sem zamenjal sem po dnevu ali dveh začutil veliko spremebo v razpoloženju, energiji (saj vidite po mojem pisanju na forumu) in predvsem na treningih...
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

xymaan

Pleničar

Vnosov: 69

Odgovor Po jan 07, 2013 13:36

Re: Grom merjenje ketonov/glukoze

Tvoj cilj je pridet z ketoni nad 1,5 oz 2? Tu naj bi se pokazale vse te prednosti o katerih govoriš pri ketonski z razmerjem 70:30?
Me res zanima kdaj boš prišel do te vrednosti, pa kako bo počutje takrat. Sicer pa predvidevam, da je 'borba za obstanek' v tem rangu kar huda oziroma moraš res pazit na razmerje in sploh nesmeš imet niti malo kiksov pri prehrani.

In kolk je kej vrednost glukoze na prehrani z OH?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 07, 2013 13:41

xymaan je napisal/-a:Tvoj cilj je pridet z ketoni nad 1,5 oz 2? Tu naj bi se pokazale vse te prednosti o katerih govoriš pri ketonski z razmerjem 70:30?
Me res zanima kdaj boš prišel do te vrednosti, pa kako bo počutje takrat. Sicer pa predvidevam, da je 'borba za obstanek' v tem rangu kar huda oziroma moraš res pazit na razmerje in sploh nesmeš imet niti malo kiksov pri prehrani.

In kolk je kej vrednost glukoze na prehrani z OH?

Največji problem je ker sem na dieti in res kurim trenutno v 0. Torej pokurim. Verjetno bodo popoldan vrednosti bolj blizu temu..Če bi jedel normanlo (nebi bil v sredini priprav) bi bil že zelo blizu. vsaj po moje.

Kiksi! Kakšni kiksi ko resetiraš sistem na rabiš in ne razmišljaš o njih. Poješ in je. Seveda če kdaj poješ malo več b in greš za nekaj cajta ven iz ideala ni noben problem.. Oh pa me zadnje obdobje odbijajo.

Za glukozo pogledam kak star krvni test.. Razumi da kaj dosti nižja vrednost glukoze ne more biti in ne bo ker telo to uravnava samo. tam okoli 4 je za moje pojme ideal. mogoče celo malo pod 4.
<< x

alexxb

Mlečnozobec

Vnosov: 175

Odgovor Po jan 07, 2013 13:44

kaj mislis da ti je izolat dvignu ketone?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 07, 2013 14:04

po moje sem jih le prej tok hitro porabljal in telo pač dela nove..

Žal mam le ta podatek managerski pregle Cardial nekje konec 2011 tipična bb dieta vzdrževanje teže (piščanc, kosmiči..) glukoza 5,2
<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 821

Kraj: Borovnica

Odgovor Po jan 07, 2013 14:06

Wow zanimivo. Me zanima kaj bo pokazalo takat,ko boš takoj po treningu dodal še maščobe? (recimo 4 jajca).
Zelo zanimivo,super,da si objavil.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 07, 2013 14:09

Hvala..

Pozabil sem prej napisat že samo ta sprememba v krvnem sladkorju iz 5,2 na cca 4 me zadoovljuje in pove več kot dovolj
<< x

xymaan

Pleničar

Vnosov: 69

Odgovor Po jan 07, 2013 14:18

Torej si zdaj v deficitu in pucaš špeh? Sepravi bi takrat, ko ne bi bil v minusu jedel več, kar pomeni več maščob in hop, večja vrednost ketonov? Seveda poleg prilagoditve na razmerje 70:30. Si prav razlagam?

Glede glukoze pa je tko, da telo proizvede tolk glukoze kot jo rabi za nujne stvari in nič več.
Pa še to. Mogoče malce čudno vprašanje, pa vendar:lahko pride tukaj do prenizke vrednosti krvnega sladkorja?
Zadnjič spremenil xymaan, dne Po jan 07, 2013 14:24, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 07, 2013 14:22

Torej si zdaj v deficitu in pucaš špeh? Sepravi bi takrat, ko ne bi bil v minusu jedel več, kar pomeni več maščob in hop, večja vrednost ketonov? Seveda poleg prilagoditve na razmerje 70:30. Si prav razlagam? DA

Glede glukoze pa je tko, da telo proizvede tolk glukoze kot jo rabi za nujne stvari in nič več. DA. SEVEDA ČE JO JE PREMALO O HRANE. JO JE PA HITRO PREVEČ V TEM PRIMERU..
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 07, 2013 14:25

Sem vprašal za mnenje enega doktorja iz tujine ki eksperimentira s tem in že dobil odgovor.
srednje intenzinva vadba in nizkontenzivna vadba ima 30 minut po vadi ketone vedno nižje kot pred vadbo. pri intenzivni vadbi pa višje kot pred. (vedno zjutraj vadi. verjetno zaradi pospešene razgradnje maščobe po aktivnosti.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 07, 2013 14:29

xymaan je napisal/-a:Torej si zdaj v deficitu in pucaš špeh? Sepravi bi takrat, ko ne bi bil v minusu jedel več, kar pomeni več maščob in hop, večja vrednost ketonov? Seveda poleg prilagoditve na razmerje 70:30. Si prav razlagam?

Glede glukoze pa je tko, da telo proizvede tolk glukoze kot jo rabi za nujne stvari in nič več.
Pa še to. Mogoče malce čudno vprašanje, pa vendar:lahko pride tukaj do prenizke vrednosti krvnega sladkorja?

Si nekaj vmes spremninjal post Tako hitro odgovrjam da ne moreš :)

Ne telo ima fenomenalen sistem produkcije glukoze po potrebi. Telo je narejeno tako da lahko strada (nekaj dni smo bili pogosto brez hrane). Torej zna delati glukozo iz prekurzorjev in predvsem zna močno zmanjšati potrebo po glukozi..
Kot pa sem že napisal eden moj top raziskovalcev na tem področju: Večje je razmerje med maščobo ozrioma ketoni ki jih v telesu pokuriš za energijo napram glukozi bolje za tvoje telo in zate.
<< x

alexxb

Mlečnozobec

Odgovor Po jan 07, 2013 17:51

Grom je napisal/-a:Sem vprašal za mnenje enega doktorja iz tujine ki eksperimentira s tem in že dobil odgovor.
srednje intenzinva vadba in nizkontenzivna vadba ima 30 minut po vadi ketone vedno nižje kot pred vadbo. pri intenzivni vadbi pa višje kot pred. (vedno zjutraj vadi. verjetno zaradi pospešene razgradnje maščobe po aktivnosti.

to ki si napisal v oklepaju: vedno zjutraj vadi. to je blo misljeno da moras zjutraj vadit al da je bil test narejen na osebe ki so zjutraj telovadle?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 07, 2013 19:35

na le da je bil test zjutraj.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 07, 2013 20:11

19.30 ketoza 0,9 mmol/l
<< x

alexxb

Mlečnozobec

Odgovor Po jan 07, 2013 20:30

Grom je napisal/-a:19.30 ketoza 0,9 mmol/l

to je ko vzames po treningu samo proteine?
kdaj bos probal testirat ko mas po treningu proteine+ mascoba?
Naslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM One More razprodaja