Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Pe dec 06, 2019 01:34

KETO recepti s FOTKAMI :)

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

moods

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 21

Kraj: Knežje mesto

Odgovor Ne maj 22, 2016 11:36

Re: KETO recepti s FOTKAMI :)

5 jajc + 100ml kisle smetane, malo domače slanine + šparglji. Na vrhu pa dva kosa masla
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63894

Odgovor Ne maj 22, 2016 17:41

to verjetno zapečeno v pečici?
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Savr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 156

Odgovor Ne maj 22, 2016 17:47

Grom je napisal/-a::)

Slika

Gašper, bi se dalo dobit recept? na spletni ga še ni :)
"As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists. " - Joan Gussow
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne maj 22, 2016 17:50

pošljem link staši
<< x

moods

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 21

Kraj: Knežje mesto

Odgovor Ne maj 22, 2016 21:07

Grom je napisal/-a:to verjetno zapečeno v pečici?

Jp
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po maj 23, 2016 15:26

res dobro zgleda
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Po okt 24, 2016 11:26

Nov recept v duhu Halloweena - keto-beljakovinske praline
https://www.facebook.com/DangerMenCooki ... 40/?type=3

Potrebuješ:
250 g kokosove maščobe Eden
50 g beljakovinskega praška BioTech USA Iso Whey Zero okus tiramisu

Priprava:
V kozici raztopi kokosovo maščobo. Ko se popolnoma stopi jo odmakni z ognja in pusti, da se nekoliko ohladi.
Primešaj beljakovinski prašek in z maso napolni silikonske modelčke. Praline postavi v zamrzovalnik, da se čim prej strdijo.
Praline shrani v hladilniku, saj se zaradi kokosove maščobe na sobni temperaturi zmehčajo.

Dober tek :)

Slika
<< x

garfield

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 187

Odgovor Po mar 12, 2018 20:39

LCHF Mesna rolada

Mogoče bo zanimivo za tiste, ki se jim ne da preveč ukvarjati s hrano. Sicer vzame nekaj več časa kot povprečen obrok, vendar pa lahko počaka v hladilniku precej časa (7 dni+), se jo lahko zmrzne, pogreje v mikrovalovni itn.

Slika

Slika

Postopek: Pečico segrejemo an 180 stopinj. Meso, maščobo (mast,puter, po želji), 5 celih jajc, sol (jaz dam eno ravno jušno žlico na kg mesa, če vas sol moti dajte manj), poper, peteršilj, ostale začimbe po želji, 3-4 stroke drobno sesekljanega ali naribanega česna pregnetemo v skledi, sploščimo na poli papirja za peko (dolžina pekača, debelina cca 2cm), na maso položimo prešano slanino, nato še sir in 10 trdo kuhanih jajc (jaz sem jih zlagal v 2 vrstah, zaradi razmerja v vsaki rezini in seveda dolžine štruce), zavijemo rolado s pomočjo papirja in jo prestavimo v namazan pekač. Lahko se namaže s senfom, v pekač nalijemo malo vode, damo v pečico in pečemo 45-50 min. Občasno prelijemo s sokom iz dna pekača.

Narežemo vročo ali shladimo, stvar okusa. Priloga je praktično karkoli, olive, kisle kumare, solata, zelenjava, domača majoneza itn.

Lahko varirate vrsto mesa, dodano maščobo in začimbe, seveda je potem potrebno vse skupaj preračunati.

Osebno tole lahko jem v nedogled, ali se pač shrani in/ali zmrzne, pri meni ne traja toliko časa, da bi jo zmrzoval;)

Je tole dovolj LCHF?
<< x

St_Zoran

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Sr jul 18, 2018 17:16

Živjo.
Prvo vsem hvala za prispevke fulll ste mi olajšali življenej. Sem mesec in pol na keto pa brez te strani nebi šlo.

Danes pa en recept od mene

Pečen piščanec z pirejem

Pečen piščanec:
Celega piščanca prerežem po hrbtu in ga raztegnem tak da dobim ravnega. Na notranji strani poporam, posolim. Potem pod kožo vtiram zeliščno maslo. na koncu po celem piščancu namažem zeleiščno maslo.
Pol kg paprike razčetverim, očistim, posolim in položim na pekač. Na to položim piščanaca. Pečico ogrejem na 180 in vse skupaj pečeem 1,5 ure. po moje je to odvisno od pečice. pri mami je bla ena ura dovolj.

Cvetačin pire:
0,5 kg cvetače in 3 stroke česna kuham v soljeni vodi 0,5 ure. Ko je kuhano odlijem vodo dodam jedilno žlico masla in dve jedilni žlici kisle smetane. Vse skupaj zmiksam z paličnim mešalnikom. Na koncu potrosim z ocvirki

če bi nehal z keto in bi spet jedu krompir bi pire sigurno delal iz cvetače...glede piščanca....pred keto ni bil nikoli tok dober

dober tek
Prejšnja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner