Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je To nov 24, 2020 12:54

Keto Q&A - Gašper Grom

<< x

matex

Mlečnozobec

Vnosov: 152

Odgovor Sr jan 02, 2013 23:24

Re: Keto Q&A - Gašper Grom

Zdravo,
Zanima me kako primerna je polnomastna sladka smetana, jo lahko uživamo vsak dan ali je to bolj slab vir maščob in je bolje posegati po kakšnih drugih(olivno olje, rumenjak, maslo-KATERO??,...)? Zanimiva mi je predvsem kombinacija z wheyem za po treningu!
Če je primerna smetana, ali so potem še kakšni drugi mlečni izdelki(bolj mastni) po katerih lahko posegamo? Recimo kakšni siri(so večinoma brez oh), ali pa polnomastna skuta...?

Lp, Matic!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Če jan 03, 2013 06:34

hren je napisal/-a:Kaj pa takoj pred treningom? Tudi kaj?

Načeloma je za obroke razmerje B:M - 20g:25g v redu?

Dve uri prej je ok.

Da razmerje je ok
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 03, 2013 06:36

matex je napisal/-a:Zdravo,
Zanima me kako primerna je polnomastna sladka smetana, jo lahko uživamo vsak dan ali je to bolj slab vir maščob in je bolje posegati po kakšnih drugih(olivno olje, rumenjak, maslo-KATERO??,...)? Zanimiva mi je predvsem kombinacija z wheyem za po treningu!
Če je primerna smetana, ali so potem še kakšni drugi mlečni izdelki(bolj mastni) po katerih lahko posegamo? Recimo kakšni siri(so večinoma brez oh), ali pa polnomastna skuta...?

Lp, Matic!

nekaj čim bolj mastnih izdelkov lahko. vendar omjeno. glej na vsebnost oh. večina oh naj bo iz zelenjave. torej kak obrok mastna kisla ali sladka smetana, zelo masten sir ok. Drugače pa dosti bolje rumenjak, maslo, kokosovo maslo, avokado...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 03, 2013 06:38

_Sunny_ je napisal/-a:seveda. vendar to bom pisal iz teorije in spoznanj drugih. imam prakso le z oblikovanjem telesa in hujšanjem kar se tiče vrhunskega športa. lahko pa mogoče nagovorimo uroša in delamo analize ter teste. Danes sem dobil ketometer. Naročil bom tudi zadevo za merjenje bazalne presnove in izračuna kvocienta porabe plinov da vidimo kaj v določenem trenutku pretežno kurimo. Zanimva zadeva ki so mi jo pripročali na faksu. ni najbolj poceni ampak bom itak rabil pri delu z strankami in hitro pride nazaj.. :)

Super, hvala. Lahko bi poleg Uroša testirali še na komu, ki se ukvarja s kakšnim eksplozivnim športom, to bi bilo res zakon ;)[/quote]

Super bi bilo če bi se dalo pri nas na faksu v prihodnosti kaj takega zmenit.
<< x

matex

Mlečnozobec

Vnosov: 152

Odgovor Če jan 03, 2013 07:08

Hvala za odgovor ;)

Grom je napisal/-a:
matex je napisal/-a:Zdravo,

Lp, Matic!

nekaj čim bolj mastnih izdelkov lahko. vendar omjeno. glej na vsebnost oh. večina oh naj bo iz zelenjave. torej kak obrok mastna kisla ali sladka smetana, zelo masten sir ok. Drugače pa dosti bolje rumenjak, maslo, kokosovo maslo, avokado...
<< x

hren

Mlečnozobec

Vnosov: 323

Odgovor Če jan 03, 2013 08:23

A pa so umetna sladila na ketonski lahko problem? Če ja, zakaj?
<< x

hren

Mlečnozobec

Vnosov: 323

Odgovor Če jan 03, 2013 08:28

Grom je napisal/-a:
hren je napisal/-a:Kaj pa takoj pred treningom? Tudi kaj?

Načeloma je za obroke razmerje B:M - 20g:25g v redu?

Dve uri prej je ok.

Da razmerje je ok

Se pravi dve uri prej je zadnji obrok pred treningom?
Med treningom kakšne BCAA?
<< x

simchi

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 105

Odgovor Če jan 03, 2013 08:43

Gašper, mene pa zanimajo količine - in sicer, praviš, da če je obrok whey naj bi bil zraven avokado ali polnomastna sladka smetana. A recimo pol avokada zmiksam z eno merico wheya in vodo? Kaj pa smetana? 1dcl?

Pa še recimo, če nimam teh stvari pri roki, koliko kapsul omega3 naj vzamem skupaj z wheyom? bo 3 dovolj? ali raje več?

Ta rubrika je res super, dobro si tole uredil, pohvalno! :)
Those who think they have no time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor Če jan 03, 2013 09:04

Koliko časa je lahko slabša koncentracija, če nisi navajen na ketone?
Jo lahko na kakšen način izboljšamo/omilimo "simptome"?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 03, 2013 11:30

hren je napisal/-a:A pa so umetna sladila na ketonski lahko problem? Če ja, zakaj?

če govorimo ooptimum da. seveda se da tudi z njimi. ampakče delaš prav jih s časoma neboš več želel.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 03, 2013 11:31

hren je napisal/-a:
Se pravi dve uri prej je zadnji obrok pred treningom?
Med treningom kakšne BCAA?

da
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 03, 2013 11:32

[quote="simchi"]Gašper, mene pa zanimajo količine - in sicer, praviš, da če je obrok whey naj bi bil zraven avokado ali polnomastna sladka smetana. A recimo pol avokada zmiksam z eno merico wheya in vodo? Kaj pa smetana? 1dcl?

RAZMERJE 7:3 V KALORIJAH. SE PRAVI MORAŠ PAZITI DA JE DOVOLJ MAŠČOB

Pa še recimo, če nimam teh stvari pri roki, koliko kapsul omega3 naj vzamem skupaj z wheyom? bo 3 dovolj? ali raje več?

ZA OPTIMUM DALEČ STRAN. MAŠČOB VEČ KOT B ENAKO KOT V DRUGIH OBROKIH

Ta rubrika je res super, dobro si tole uredil, pohvalno!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 03, 2013 11:34

fizikalc je napisal/-a:Koliko časa je lahko slabša koncentracija, če nisi navajen na ketone?
Jo lahko na kakšen način izboljšamo/omilimo "simptome"?

ZELO ZELO ODVISNO OD POSAMEZNIKA. LAHKO TESTIRAŠ KAK GLUTAMIN VENDAR S TEM PODALJŠUJEŠ ČAS PRILAGODITVE IN NE VEM ČE MASMISEL.
POMMEBNO JE DA MAŠ DOVOLJ MAŠČOB IN NE PREVEČ B. BO ŠLO HITREJE
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 03, 2013 12:02

To je endina prava prehrana za diabetike za moje pojme. Seveda morajo vedeti kaj delajo. Diabetiki tipa 2 lahko celo zmanšajo in s časoma ukinejo inzulin ali druga zdravila (pravzaprav se je ta dieta uporabljala pred zdravili). Tudi diabetii tipa 1 lahko močno močno zmanjšajo inzulin in upočasnijo procese staranja in pojav kroničnih bolezni.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 03, 2013 12:04

MKC je napisal/-a:Med prebiranjem članka sem se čisto tako spomnil kako je s tem pri kakšnih diabetikih? Ali lahko pridejo v stanje ketoze? Zanima me zgolj iz firbčnosti.

in

Ko sem nekomu omenil takšno dieto s toliko M je skoraj takoj bilo nazaj izrečeno, da dobiš žolčne kamne. Je kaj na tem?

ne dobiš žolčnih kamnov. ppovezava žolčni kamni/ketogena dieta je možna pri ketogeni dieti pri epilepsiji kjer je se uporablja skupaj z močno redukcijo vnešene tekočine in še višjim odstotokom maščob. Pa še tam je zelo redka.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

FB skupina FB skupina 2